TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 14:29 #586977

  • Edyta-ka
  • Edyta-ka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 1156
W poniedziałek wysiałam pomidorki Venus i TINY TIM na próbę po 2 nasionka, które będą rosły na parapecie, a w maju pójdą na taras.
Resztę wysieję w lutym i w marcu. Taki mały eksperyment. :wink4:

IMG_20180129_183140.jpg


IMG_20180129_183147.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, ewa-s, Emalia112, Marlenka, Betula


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 18:08 #587012

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Tak prezentują się nasionka wyłożone do kiełkowania 25.01. Większość chocolate wykiełkowała, corno di Toro Rosso zaczyna. Na pozostałych wacikach są papryczki że straganika paprykowego :hearts: i dziś 4 kiełki ma kapia i 11 z 13 nasionek pomarańczowego serca :cool3: :supr3:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ika2008, Edyta-ka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 18:31 #587019

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Podpowiedzcie proszę jak wstawiać zdjęcia :thanks: :unsure:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 19:11 #587026

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Masz te zdjęcia w aparacie czy w komputerze ?
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 19:19 #587028

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Przepraszam za zamieszanie, uczę się :dazed: B) , na zdjęciu poniżej wysiane testowo papryczki z nasionek wydłubanych z papryk sklepowych słodkich dużych - to te wyrośnięte:lol: . Te niżej dopiero kiełkujące to jakieś chilli też sklepowe.
IMG_20180131_175422.jpg

W telefonie, przeglądam wątek techniczny, wydawało mi się że wszystko zrobiłam dobrze, ale jednak nie. Może dlatego że z telefonu próbuję?
Hmm.... :search:

IMG_20180131_175511.jpg
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2018 19:32 przez UllaM.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, Adasiowa, Edyta-ka, Marlenka, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 19:42 #587034

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Wygląda, że pomidory miniaturki mają większą grupę fanów. :bye: Moje Venus i Aztek też już na parapecie, zaczynają wypuszczać pierwszą parę liści. W ubiegłych latach były w skrzynkach razem z sałatą, aksamitkami, teraz będą z nimi papryczki.
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2018 19:42 przez Horti.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, Adasiowa, Edyta-ka, Marlenka, Agusiak, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 19:48 #587037

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2667
  • Otrzymane dziękuję: 17568
Ato moje pomidory Tiny Tim i Dwarf Champion, które pokazywałam już wcześniej,
IMG_20180130_131510.jpg


IMG_20180130_131520.jpg

wysiane pod koniec listopada. Na razie wyglądają dobrze, jutro przesadzanie do większych pojemników. :)
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, ewa-s, Adasiowa, Edyta-ka, Agusiak, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 19:50 #587038

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Marzenko :supr3: , a niech mnie .... Dwarfy to te krępe ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 19:54 #587039

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Horti,
Zaintrygowałaś mnie tymi pomidorami, nie znam tych odmian, fajne kolorki,
może w przyszłym roku, bo w tym to już ciasno będzie :silly:
Marlenka łooooł :eek3:
pozdrawiam
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2018 19:57 przez UllaM.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 19:59 #587042

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2667
  • Otrzymane dziękuję: 17568
Aniu Dwarfy to te większe bliżej okna, może tu nie widać ale one też są krępe. Te mniejsze z przodu to Tiny Tim, te są bardziej krępe bo one są karłowe niskie nawet dorosłe. :)
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 20:04 #587045

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Marlenka, :bravo: czy doświetlasz je, czy tylko dzienne światło ? A jak z nawożeniem?
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 20:27 #587060

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2667
  • Otrzymane dziękuję: 17568
Pomidory stoją na południowym oknie niczym nie doświetlane. Z nawożeniem jest tak - najpierw Magiczna Siła 9-9-36 pół grama na litr wody. Później zrobiłam tak jak radził Mietek, 8 ml koncentratu MS od perlitu i 4 ml saletry amonowej na litr wody, u mnie deszczówka. :)
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Horti

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 31 Sty 2018 21:22 #587082

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Marlenka, bardzo dzięki.:) Świetne maluchy, pokazuj je proszę co jakiś czas.

UllaM
, pomidory można dopasować do różnych pojemników - od skrzynek, czy niewielkich donic, przez wiszące kosze, po duże pojemniki i rabaty. Odmian są tysiące o różnym pokroju i kolorach owoców i czasie dojrzewania. Zabawa na lata. :) Poczytaj forum, pytaj, pisz, a w przyszłym roku znowu będzie Straganik. :)
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Lut 2018 11:16 #587125

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Marlenka, pomidory sadzę już od dawna, ale przeważnie ograniczam się do dwóch, trzech odmian. Mam nieduża szklarnię. Z tego powodu nie bawiłam się w doniczki :silly: bo tam zawsze kwiatuchy. W tym roku będzie zmiana :dance: , dostałam nasionka papryk że straganika (9 odmian), a wcześniej nie przewidując jeszcze swojego szalenstwa :laugh1: kupiłam 6. Emek będzie musiał ziemi dokupić jak nic :ouch: ,
A to pomidorki wydłubane z czarnego pomidora kupionego chyba w Auch ze względu na oryginalny kolor, w smaku też był ok, rosną, obawiam się tylko tylko że troszkę za wcześnie je i posiałam.

IMG_20180201_105808.jpg
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Lut 2018 13:28 #587133

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Dziewczyny, przepraszam, odpowiadałam Dorotce oczywiście :hammer: ręka szybsza od głowy bywa :sad2:
Pozdrawiam
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Marlenka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Lut 2018 14:31 #587140

  • AnZa
  • AnZa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 23
  • Otrzymane dziękuję: 24
UllaM troszeczkę za szybko pomidorki są wysiane. A będą szły do gruntu czy pod osłony? Bo jeśli pod osłony to można pokombinować z wstawieniem siewek do chłodniejszego pomieszczenia, żeby za bardzo nie wybiegły i rosły trochę wolniej. Ja zawsze wysiewałam pomidorki najwcześniej w połowie lutego, jak już świerzbienie rączek było nie do zniesienia :supr:

Pozdrowienia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Lut 2018 14:36 #587141

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
UllaM, nie ma sprawy. :bye:
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 01 Lut 2018 15:58 #587159

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Króciutka relacja z "adasiowego" parapetu: wszystkie siewki pomidorowe i jedna odmiana ostrych papryczek ma już malutkie ( 3 mm ) , złożone jeszcze listki właściwe. Pomidorki, które po wschodach dość szybko zaczęły wybiegać, zostały przepikowane z kuwety do kubeczków; przeżyły ten szok i obecnie, jak wspomniałam, produkują pierwszą parę liści.
Siewki bakłażanów rozłożyły liścienie i udają, że wcale nie jest im zimno ;-) Na routerku czekają na skiełkowanie ich kolejne odmiany oraz papryka ostra Biquinho Red. Kiełkownik na razie pusty, ale długo taki stan rzeczy nie potrwa. Tradycyjnie zaczynam "poważne" wysiewy 14 lutego, w Walentynki.

Jednak rozsady Marzenki ( Marlenki ) powodują zamęt w głowie, ale wyłącznie ten optymistyczny - piękne są .
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Mamma


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.627 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum