TEMAT: PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Sie 2019 20:20 #673366

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64796
Bardzo chętnie wydłubię nasiona z "ukrainki" i wyślę do każdej dobrej ręki :)
Tak aktualnie wygląda krzak rosnący w donicy ( wyższy należy do odmiany Carliston ): "ukrainka" jest na pierwszym planie

"Ukrainka":



Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Lesya, którą mam po raz pierwszy:





Habanada - papryczka o aromacie Habanero, ale łagodna; jeszcze czeka na degustację:



Koszyk z sierpniowym plonem :hearts:



Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2019 20:22 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Sie 2019 20:56 #673378

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
Aniu, cudnie ! Pięknie :) :search:
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2019 20:56 przez Sylwiaaa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kajtkowa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Sie 2019 21:12 #673380

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9263
No i jaki koszyk :eek3: Pełen czerwonego złota :hearts: A ta Ukrainka aż ramiona rozłożyła od ciężaru.Wygląda niepozornie..a tu proszę.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kajtkowa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 22 Sie 2019 21:36 #673385

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64796
Z ciekawości zważyłam jedną "Ukrainkę" - 150 g, więc plon z jednego krzaczka ( 7 owoców ) to około 1 kg.
Sama jestem zaskoczona jej owocami, tym bardziej, że bardzo długo trwała w fazie trzech dużych, zielonych papryk. Dopiero po zerwaniu dwóch dojrzałych owoców, pozostałe ruszyły z rozwojem i dojrzewaniem. Konieczne wydaje się podparcie kilkoma palikami.
Generalnie nigdy wcześniej słodkie papryki nie udawały mi się, więc ich uprawę traktowałam jako przyjemną odskocznię od ostrych kuzynek, aż do tego roku, kiedy postawiłam na polecane przez Was odmiany oraz te, których nasionka otrzymałam jako prezenty. No i zdarzył się cud :)

Kiedy omawiana papryka zupełnie dojrzeje, pokażę ją na przekroju.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, Kajtkowa, Agusiak, Sylwiaaa, JaNina, anaka, Barborka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Sie 2019 20:55 #673507

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9263
Aniu Adasiowa,znów Ci podziękuję :hug: Dzięki Twojemu wpisowi o ogłowieniu papryk jakieś dwa tygodnie temu,przypomniałam sobie,że ja jeszcze tego nie zrobiłam :idea2: .Każdy pokazuje takie piękności :eek3:
Moje zaczęły wypuszczać mnóstwo kwiatów na najwyższych gałązkach,więc je przerzedziłam.Bardzo Ci dziękuję :hearts:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Sie 2019 21:11 #673511

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64796
Anusia, przyznaję, że nie pamiętam tego mojego wpisu ( :jeez: ), a nie chciałabym, aby jego autorstwo zostało przypisane mnie; niemniej bardzo się cieszę, że taka informacja na forum przydała Ci się i mam nadzieję zobaczyć Twoje paprykowe skarby :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Sie 2019 21:25 #673513

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9263
Tutaj,tutaj :happy-old:Adasiowa wrote:
Zdjęcie części krzaczka pochodzi z początku lipca ( bodajże ) - rosnący w donicy nie ma chyba 1 m wysokości. Do tej pory ma zawiązane 5 takich dużych i 2 mniejsze owoce. Kwiaty i zawiązki usuwam od 2 tygodni.

Podpis na zdjęciu już nieaktualny :oops:

Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Sie 2019 21:34 #673515

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20264
  • Otrzymane dziękuję: 64796
Anuś, ogłowienie polega na usunięciu ( uszczknięciu ) wierzchołka wzrostu krzaka i ma na celu zahamowanie dalszego wzrostu rośliny, aby skupiła się na dojrzeniu zawiązanych owoców.
Natomiast kwiaty i zawiązki usuwam dlatego, aby roślinka nie traciła energii na produkcję nowych owoców, zwłaszcza o tej porze roku. U papryk ostrych tego nie robię, ponieważ kilka z nich potrafi zaowocować powtórnie późną jesienią, np. Hungarian Yellow Wax.

p.s. dziękuję za przypomnienie :oops:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, anaka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Sie 2019 21:40 #673519

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9263
Napisałam tak w skrócie,bo ogławiam z tego samego powodu pomidory ;)
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 23 Sie 2019 22:27 #673522

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3561
Chervena Czuszka. U mnie siedzi w donicy i zawiązała naprawdę sporo owoców- niemal identycznej wielkości stożki. Krzaczki niewielkie i w donicy było im ciągle sucho. Wciąż więdły w upale. W przyszłym roku powędruje do gruntu, ale w tym roku miałam problem z jej kiełkowaniem i sadzonkami, więc chciałam ją mieć na oku ;) . Papryczki mają (w moim odczuciu) w smaku jakąś nutę charakterystyczną dla ostrych, choć są absolutnie słodkie. Nie potrafię tego określić :( .

IMG_0512.jpg


IMG_0513.jpg


IMG_0515.jpg
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Ostatnio zmieniany: 24 Sie 2019 01:29 przez Armasza.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, rychu44, Adasiowa, Miragoral, lucysia, Betula, anaka, Barborka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 26 Sie 2019 10:06 #673776

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
Mam jeden krzaczek inny z nasion Violet Sparkle. Ma ten sam kształt, tylko nie ma paseczków. Jest większa i plenniejsza. Krzaczek max 30cm,za to 6 owoców na krzaczku. W smaku pyszna, soczysta
20190826_095345.jpg
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, rozalia, Miragoral, Betula, Zielona, anaka, Barborka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 26 Sie 2019 20:34 #673839

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9263
Moje NN rosną :dance:
DSC_0707.jpg

DSC_0708.jpg

DSC_0706.jpg


Kupiłam na kolejny sezon nasionka z wcześniejszych odmian,jakaś mieszanka.Bardzo się cieszę z tego roku,bo roślinki są zdrowe ,niczym nie pryskałam.Dostały pod korzenie obornik koński przekompostowany wymieszany z kompostem.Mniejsze owoce dojrzałe lub z SZW obrywałam na bieżąco.W przyszłym roku bardziej o nie zadbam i będzie ich więcej.Nie wiem jeszcze gdzie,bo nie chcę z niczego rezygnować :flower:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Miragoral, Betula, Renia, Sylwiaaa, Zygowa, Barborka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Sie 2019 07:28 #673930

  • jagub
  • jagub's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 31
Pierwszy raz uprawiam paprykę w gruncie, silny wiatr złamał jeden krzak ( papryka ożarowska) czy te papryki dojrzeją tak jak zielone pomidory? Czy trzeba ją wykorzystać jako zieloną?

20190827_200615.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, anaka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Sie 2019 10:21 #673941

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
Zadowolona jestem z uprawy papryki NN Adriana, mimo niewielkich owoców papryka jest bardzo plenna, ładnie wiąże i ma grube ścianki co bardzo lubię.
20190828_091300.jpg
Ostatnio zmieniany: 28 Sie 2019 10:25 przez Sylwiaaa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Miragoral, Betula, Renia, pszczolka, anaka, Barborka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Sie 2019 18:20 #673962

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9263
jagub wrote:
Pierwszy raz uprawiam paprykę w gruncie, silny wiatr złamał jeden krzak ( papryka ożarowska) czy te papryki dojrzeją tak jak zielone pomidory? Czy trzeba ją wykorzystać jako zieloną?

Są piękne i pierwszy raz :eek3:
Ja z ciekawości zostawiłabym ze 2 sztuki odłożone w kartoniku,a reszta do leczo np :yummi: :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 29 Sie 2019 07:39 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 28 Sie 2019 18:58 #673966

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3561
U mnie dzisiaj pod wpływem wiatru wyłożyły się paliki z krzakami pomidorów. Oczywiście, zgodnie z prawem Murphy'ego, wylądowały na paprykach i poszło lawinowo. Obskubałam wyrośnięte, zielone owoce z połamanych krzaków i odłożyłam do dojrzenia. Tak mi lepiej dojrzewały co roku niż na gałązkach, które wyciągają jeszcze z papryczek soki (bardziej owoce więdły).
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Ostatnio zmieniany: 28 Sie 2019 18:58 przez Armasza.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Betula, anaka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 29 Sie 2019 08:14 #674001

  • Pol
  • Pol's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 201
jagub wrote:
czy te papryki dojrzeją tak jak zielone pomidory?
Dojrzeją.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

PAPRYKA SŁODKA - uprawa odmian papryki słodkiej w gruncie i pod folią 29 Sie 2019 21:40 #674083

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3561
Bułgarska Rubin. Dość drobne, słodkie, aromatyczne papryczki. Krzaki niskie, a że papryki niewielkie to jest ich dużo. Rośnie w gruncie.

IMG_0526.jpg

Belrubi. Papryka specjalnej troski, więc rośnie w skrzynce balkonowej. W ubiegłym roku skiełkowało jedno nasionko, ale sadzonka nie rosła. Ponowiłam zamówienie na straganiku :thanks: i w tym roku 4 skiełkowane nasionka zostały porządnymi sadzonkami ;) . Zdecydowanie lepiej by im było w gruncie, bo krzaki solidne, a w donicy nie mogą pokazać, na co je stać.
Owoce piękne w kolorze, dość duże. Jak to Pimentos- niby słodkie, a nagle ostrawa nutka :) .

IMG_0533.jpg

Oczywiście skrzętnie zbieram ze wszystkich nasionka na straganik.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Emalia112, Betula, anaka, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.937 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum