TEMAT: PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 14 Lut 2018 16:46 #589356

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
A Kasiu miałam obie. Caynne long nie jest tak malowniczo obwieszona paprykami, zdecydowanie owoce Józia sa dłuższe I to dużo. Scianki Joes lon po wysuszeniu sa niemal pergaminowe rozkruszają sie w palcach. Cayenne Long owoce maja grubsze ścianki, trudniej suszą sie i trzeba mielić. Po włożeniu suchych owoców Joes long do oleju po pewnym czasie rozpuszcza się, pozostanie cieniuteńka pergaminowa osłonka.
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2018 18:22 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 14 Lut 2018 18:17 #589365

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Emalio faktycznie cayenne long mieliłam . Może trochę zachodu z tym było, ale mieszanka przypraw papryk wyszła doskonała. Dziękuje Ci za odpowiedź.Myślę, że posieję także w tym roku joes long.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 14 Lut 2018 20:08 #589394

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
U mnie większość papryczek wyłożonych do skiełkowania już rośnie w perlicie. Jedynie Rocoto Gelbe Riesen wyłożona 29 stycznia jeszcze nic..... Nie wiem czy ona tak ma? Czy nasiona do niczego
Miałam Joe's Long ze straganiku z ubiegłego roku i ile wyłożyłam do skiełkowania tyle mam roślinek.
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 14 Lut 2018 20:27 #589402

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Całkiem "przypadkiem" wpadła mi do koszyka torebka z nasionami Hungarian Wax Hot Yellow - i bardzo się cieszę, że znalazłam w naszej bazie jej opis forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...2017?start=36#564647.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 14 Lut 2018 20:31 #589405

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Polecam,polecam.Przepyszna.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 14 Lut 2018 20:37 #589408

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Kiedy radzisz wysiać Lucysiu ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 15 Lut 2018 08:11 #589472

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Tepin sadzonka z partii testowej siane w ostatni dzień listopada. test kielowania 100%.
IMG_20180215_0803521.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 15 Lut 2018 10:41 #589485

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Adasiowa wrote:
Kiedy radzisz wysiać Lucysiu ?
Aniu ja dopiero za papryki zabieram się w przyszłą sobotę.
Chodź w tamtym roku zaczęłam miesiąc wcześniej.I motałam się bardzo.Dlatego w tym roku luz i koniec lutego ostre papryki i to bez kiełkowania.Dadzą radę i na spokojnie urosną w perlicie.
Człowiek uczy się całe życie.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2018 10:41 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 15 Lut 2018 18:53 #589556

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Lucysiu, melduję wyłożenie nasion Hungarian na wacik. Bardzo dziękuję za ogarniecie tematu :)
Zauważyłam, że listki właściwe Explosiv Ember mają na powierzchni blaszki piękne, ciemnofioletowe wzorki - a dokładnie wzdłuż krawędzi - w porównaniu z zupełnie zielonymi liścieniami wyglądają obłędnie. Co ciekawe, druga papryczka tej odmiany ma liścienie "normalne", zielone.
Habanero Chocolate rosną bardzo powoli, listki właściwe, początkowo żołte, teraz nabierają zielonkawego odcienia; pojawił się zaczątek drugiej pary.

W dalszym ciągu kontynuuję delikatną fertygację ubiegłorocznej Habanero Yucatan White ( szaleje z młodymi przyrostami ), a przesadzone w perlit Habanero Red ( nadal żyją ) podlewam tylko wodą z kwaskiem, ale widzę, że będzie konieczny niebawem dodatek wapnia.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): lucysia, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 15 Lut 2018 18:56 #589558

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
U mnie Tricolor ma śliczne liścienie.Bordowe paski i bordową łodyżkę.Aż miło popatrzeć.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 16 Lut 2018 17:41 #589737

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Jednak Cayenne Yellow jest, jak dla takiego laika jak ja, chyba najmniej problemową papryczką - szybko i bez fochów kiełkuje, a wsadzona do kubeczka z podłożem już zaczęła wschodzić ( 9 lutego na waciku ); podobnie skiełkowana Cayenne Purple włożona do kubeczka z perlitem 14 lutego nieśmiało wygląda ponad powierzchnię podłoża.

Ale najbardziej cieszy mnie Exlosiv Ember - dwa lata temu nie skiełkowało ani jedno nasionko ( z mojej winy ), więc dopiero dzisiaj mogę podziwiać jej urodę.

Położone na waciki 9 lutego Mulato i Pasila ani myślą się wybudzić.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 16 Lut 2018 18:00 #589743

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Pasilla wyłożona 29 stycznia milczy. Mulato wyłozona 2 lutego dwa naasionka skiełkowały ale z perlitu już czwarty dzień nie wyłażą. Jednak Aniu nie ma jak własne nasiona. W tym samym dniu wysiane Habanero Whaite od Ciebie to juz sa zgrabne drzewka z kilkoma liśćmi. No ale niestety, musimy nowości wprowadzać. my zbierajaac nasionaa dbaamy by owoce były dojrzałe, odpowiednio wysuszone. Nasiona ze sklepu pozyskiwane są różnie i nie zawsze ich zdolność kiełkowania jest taka jak deklarują..
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 16 Lut 2018 18:12 #589746

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30054
U mnie nie chce zobaczyć światła dziennego Peter Orange,Carolina Reaper i Cayenne Yellow.Może dlatego,że nasionka były lekko brązowe/zaznaczyłam to w "mądrych zapiskach"
Pozostałe dość ładnie wykiełkowały i dają sobie radę


010-4.jpg


009-3.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 16 Lut 2018 18:31 #589750

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Emalko, cieszę się z tych Habanero White - jak wiesz, pierwszy raz zbierałam nasiona z WŁASNYCH papryczek, więc nie byłam do końca pewna, czy dobrze to zrobiłam; poza tym, wiadomo, habanerki lubią grymasić.
Te Cayenne Yellow, które teraz u mnie wzeszły, też pochodzą z moich nasionek, to już chyba 3 pokolenie - czuję się jak matka chrzestna ;-) ....
Nie spisujmy jeszcze na straty tych sklepowych, może coś wzejdzie...

Marysiu, tutaj, na forum, zarówno Carolina, jak i Peter cieszą się opinią bardzo kapryśnych, ale zastanawia mnie opór Cayenne ? Kiedy wyłożyłaś do skiełkowania ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 16 Lut 2018 19:26 #589764

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30054
Aniu wszystkie papryki na waciki poszły 31.01.Nasionka Cayenne jako jedyne już po kilku dniach na wacikach miały brązowy kolor.Może jeszcze ruszą.Włożyłam je do ziemi.Nie myślę żebym je przesuszyła,bo wszystkie pojemniki z nasionami były razem,przykryte przezroczystą folią i systematycznie wietrzone
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 16 Lut 2018 19:31 #589768

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Nie martw się słoneczko :) U mnie identycznie zachowały się nasiona Aji Pineapple - kilka zrobiło się brązowych po paru dniach, ale zarówno z nich, jak i z jednego jasnego urodziły się kiełki. Włożyłam do perlitu i czekam na wschody.
Jeśli tylko wyrazisz chęć, wyślę Ci nasionka z mojej Cayenne Yellow - musisz ją mieć :happy: , to świetna, wszechstronna papryka.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 16 Lut 2018 19:59 #589784

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30054
Aniu,poczekam jeszcze parę dni.Może jeszcze ruszy.Jeżeli nie,to się uśmiechnę i poproszę o kilka nasionek.Dzięki
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 17 Lut 2018 14:27 #589932

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
U przezimowanej Habanero Yucatan White, w młodych rozgałęzieniach pojawiły się takie oto "cósie" :)



Natomiast ubiegłoroczna Habanero Red, po drastycznej zmianie podłoża na perlit chyba nie wygląda najgorzej.



Siewki papryczek: Habanero Chocolate i Explosiv Ember



Explosiv Ember z marmurkowymi liśćmi



Z najnowszych wieści z kiełkownika: wzeszła Aji Pinneapple.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Dorota15, Armasza, Przylepa, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.544 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum