TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 27 Wrz 2018 20:41 #625978

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Ogóreczki przeżyły; kiedy w weekend przyszło załamanie pogody, a wraz z nim ulewne deszcze, bardzo silny wiatr i niska temperatura, pożegnałam w myślach moją ogórkową kurtynę. Nie do końca się myliłam. Wichura zerwała kilka sznurków i pnących się pędów.

Po lewej stronie zdjęcia wyraźnie widać osunięte łodygi:



Mimo to zebrałam kilka średnich i kilkanaście malutkich ogórków - w sam raz na korniszony.

Ostatnie prawdopodobnie ogórki Suyo Long:



Kilka takich zawiązków jeszcze wegetuje:



Podobnie jak parę nadal urokliwych kwiatków:



Gdzie jest ogórek :)?

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 27 Wrz 2018 20:48 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, grzesiek59, Armasza, carbon, Miragoral, Betula, Renia03


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 27 Wrz 2018 21:03 #625985

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Wiem, ale nie powiem :P Żeby innym nie psuć zabawy.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 27 Wrz 2018 21:43 #625989

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Nie mogłam go dosięgnąć; w sobotę pożyczę od sąsiada wyższą drabinę i może uda mi się biedaka zerwać.
Doprawdy, ten pęd mógłby już zakończyć wspinaczkę, a tymczasem zauważyłam na jego końcu kwiaty i zawiązek owocu :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Miragoral, Betula, Renia03

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 27 Wrz 2018 22:03 #625990

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Mam ten sam problem z tykwą. Wisi na wysokości 5-6 metrów. Mam wprawdzie długą drabinę w garażu, ale bez pomocy męża je nie wyciągnę :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 29 Wrz 2018 14:54 #626128

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Chciałabym tym wpisem nie tylko zakończyć moją tegoroczną przygodę z pionierską ( w moim przypadku ) uprawą ogórków, ale i gorąco zachęcić wszystkich wahających się do zrobienia rozsady we własnym zakresie i prowadzenie jej na sznurkach. Ten sposób uprawy gwarantuje nam zdrowe ogórki, bardzo łatwy dostęp ze środkami ochrony do każdego niemal listka oraz zbiór czystych owoców.
Nie bez znaczenia jest także wybór odmiany. Ta, którą uprawiałam, ze względu na równomierne zbiory nadaje się idealnie zarówno do bezpośredniego chrupania, kiszenia, marynowania, na sałatki, mizerie i korniszonki.

Suyo Long w odsłonie "korniszonów"

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, grzesiek59, CHI, carbon, Betula, Renia, Renia03, magnes

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 03 Paź 2018 00:57 #626594

  • Maryla54
  • Maryla54's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 20
Adasiowa wrote:
Nawet nie wiecie, JAK JA SIĘ CIESZĘ !!!! Robię zatem listę w zeszycie: komu komu jeszcze ogóreczki Suyo Long ?

Z tego, co pamiętam, zapisały się: Ewa1, Kajtkowa Elżunia, Mamma, Miragoral, Pszczółka, Jurek49, Renia, Armasza, Stokrotka_jz, Pouder, grzesiek59, Chi, Murarka, Marlenka, Saute, Almera, Kgolebiowski, Ada, Najemnik, Maksymilian.

Aniu :hug: zapisz i mnie proszę na te ogóreczki... please, please, please. :thanks:
Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam… to tylko leżę.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 03 Paź 2018 07:11 #626597

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Marylko - na naszym Straganiku będzie określona ilość paczuszek z nasionami Suyo Long ( 20 sztuk ). Jak zauważyłaś, na liście chętnych jest już ostateczna ilość osób.
Nie chcę niczego obiecywać, ale może uda się cudownie "rozmnożyć" nasionka ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maryla54

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 03 Paź 2018 14:03 #626638

  • Maryla54
  • Maryla54's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 20
Rozumiem.. ale jak coś się 'urodzi' to będę wdzięczna. Ostatecznie posadzę Tesse a w następnym roku przypilnuję i moze się na Suyo Long załapię.
Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam… to tylko leżę.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 03 Paź 2018 14:59 #626644

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Dobrze by było, aby osoby, które posieją tego Suyo Long, zadbały o nasiona. Ogórek ten jest skąpy w nasionach. Na nasiennik należy przeznaczyć jeden z pierwszych owoców. Musi on wisieć na krzaku, aż zżółknie, a potem należy go trzymać w temperaturze pokojowej, aż zmięknie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Zbyszko46, Renia, Maryla54, Renia03

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 03 Paź 2018 19:58 #626677

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3556
Czy powinien rosnąć z dala od innych?
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 03 Paź 2018 20:27 #626681

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
U mnie rośnie od kilku lat obok innych odmian i nie widzę ,aby się zmieniał.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, pszczolka, Renia03

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 04 Paź 2018 02:07 #626697

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Mam hamerykanskie nasiona Suyo Long , wiec poprawie sie i zacznę kolekcjonować i wydłubywać jak to piszecie nasiona , tak wiec jak Bóg da to w przyszłym roku podzielę sie z wami jak wam zabraknie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Paź 2018 07:40 #626913

  • Anielka
  • Anielka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 90
  • Otrzymane dziękuję: 446
Nie jestem znawcą ale z moich obserwacji wynika ,e ogórki ni owocują przy b. wysokich temperaturach .Czasem podobnie jest gdy wysiewamy tylko jedną odmianę .
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 01 Lis 2018 18:04 #629078

  • rychu44
  • rychu44's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 1091
Jeśli jeszcze można to mam prośbę o dopisanie mnie do listy.Po takiej reklamie trudno się oprzeć.
Jeden problem że, ja dopiero zaczynam uprawę warzyw i nie mam na razie nic do zaoferowania.
Natomiast mogę zaoferować cebulki Tygrysówki, lub kalii ogrodowej na wiosnę.
Pozdrawiam Rysiek
pozdrawiam RYSIEK
ogród pół dziki
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 01 Lis 2018 18:11 #629079

  • rychu44
  • rychu44's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 1091
Chciałem przeprosić za zamówienie, lecz oferta została zamknięta przed moim wpisem.Przegapiłem :club2: Może się uda w przyszłym roku :thanks:
pozdrawiam RYSIEK
ogród pół dziki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 01 Lis 2018 19:15 #629083

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Nie masz za co przepraszać; nikt z nas nie przypuszczał, że nasiona ogórka Suyo Long zdobędą taką popularność, a przecież ja też powinnam pomyśleć, aby zadbać o egzemplarz nasienny, chociaż z drugiej strony na pewno nie potrafiłabym dochować się takiego
Nie widzę też problemu, abyś skorzystał z dostępności nasion innych warzyw.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 01 Lis 2018 19:20 #629084

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
A ten ogórek da rady rosnąć w tunelu
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 01 Lis 2018 19:45 #629086

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Napiszę tak ( na podstawie mojego doświadczenia ) - Suyo Long to odmiana, która wymaga:
1. mocnych podpór ze względu na silny wzrost i grube pędy
2. dobrej wentylacji i regularnego stosowania środków ochrony ( podatna na kanciastość plamistą, u mnie na szczęście obyło się bez patogenu )
3. właściwego nawożenia - ma duże zapotrzebowanie na składniki pokarmowe
4. umożliwienia owadom dostępu do roślin - kwiaty są żeńskie i męskie
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): carbon, Adriаn


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.554 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum