TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sty 2019 17:08 #636604

  • Renia03
  • Renia03's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 117
  • Otrzymane dziękuję: 304
Ja od kilku lat sieję Octopusa.Kiedyś sadziłam nasionka do doniczek,ale słabo mi wychodziły.Od kilku lat sieję wprost do gruntu ,ale nasiona wcześniej wykładam na waciki ,kiedy wypuszczą ładne kiełki sadzę do gruntu .Ma to miejsce na początku maja.Dodatkowo przykrywam włókniną,lub folią.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Maggie


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sty 2019 19:12 #636639

  • jurek49
  • jurek49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 487
  • Otrzymane dziękuję: 2231
Miałem w ubiegłym roku w foliówce ogórka sałatkowego Gracius F1, jest to odmiana partenokarpiczna, zawiązującą owoce bez zapłodnienia. Owoce są smaczne, ciemnozielone i mają delikatną, gładką skórkę. W foliówce miałem 3 sadzonki, w sezonie ilość owoców była wystarczająca dla rodziny. Na ten rok ta odmiana też jest zaplanowana.
Pozdrawiam Jurek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, Betula, Renia03

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sty 2019 19:21 #636642

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Mam takie :
15474069518131199683816.jpg

Któreś muszą się udać :whistle:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Betula, Sylwiaaa, Renia03

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sty 2019 19:32 #636645

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7648
A ja podobnie jak w ubiegłym sezonie wysieję Zefira medalistę 2018 r na Targach Gardenia. Bardzo dobry do bieżącej konsumpcji i do kwaszenia.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, ewa-s, rychu44, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Betula, Renia03, Basia Rozyczka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sty 2019 19:42 #636651

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Ja mam tak, że muszę mieć minimum 2 odmiany danego gatunku, żeby mieć porównanie. Ogórków idzie u mnie dużo,nawet pies lubi więc kilka odmian jest ok. Od 2 czy 3 sezonów robię rozsadę za radą naszego Mietka i jestem bardzo zadowolona ;) ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Armasza, rozalia, Marlenka, Betula, UllaM, Renia03

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sty 2019 19:44 #636653

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
Ja mam mniejszy problem, bo mi zostały nasiona z tamtego sezonu, to je wysieje. Więc będzie Juliwn i Allianz. Prócz tego jakieś ,,ruski" parteno.
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, Betula, Renia03

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sty 2019 19:49 #636656

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Ja z zeszłego roku mam te dwa opakowania po lewej stronie na zdjęciu - to Śremski i melonowy. Resztę wybrałam z wielu odmian na stendach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Adasiowa, rozalia, Marlenka, Betula

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sty 2019 20:11 #636662

  • magnes
  • magnes's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 158
  • Otrzymane dziękuję: 889
Chciałam dopytać o ogórka z Gruzji, którego dostałam z wymiany nasion. Nie udało mi się znaleść nic na jego temat na forum. Poratuje ktoś?

Agnieszka

Hiszpania, Andaluzja, strefa 10a
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sty 2019 20:25 #636664

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Ogórka z Gruzji przysłała na naszą akcję Andziasz, a nasionka Chinese dostaliśmy od Iwonki ( Tilia ).

Ania tak opisuję swoją odmianę:
andziasz wrote:
mam też sporo nasion ogórka z Gruzji. Tyle o nim wiem - w smaku jest pyszny , taki niepowtarzalny inny niż nasze ogórki , bardzo dobrze się kisi,nie ma kolców, rośnie dość długi ( np w litrowym słoiki jest na prawie 90 % jego wysokości), co ważne jest bardzo równy wiec fajnie się układa, nie ma też cechy która mnie osobiście denerwuje w ogórkach czyli jak np zapomnę podlać to z jednej strony ogórek jest jak ołówek a z drugiej rośnie mu mega d...ka ;) z wad - niestety dość szybko łapie mączniaka , ale w tym roku posadziłam go pod folią i tylko raz musiałam na mączniaka opryskać a ostanie ogórki zerwałam w ubiegłą niedzielę czyli 21 października ( a wysiane były 1 maja)


U mnie, jak w ubiegłym roku, będzie królował Suyo Long, uprawiany z rozsady i prowadzony na sznurkach. Sprawdził się zarówno pod względem uprawowym, jak i kulinarnym, nie chorował ( dzięki regularnym opryskom skojarzonym ) i owocował do października. Ze względu na długi okres owocowania nadaje się do zbioru w różnych stadiach rozwoju, a co za tym idzie, może być kiszony, marynowany, sałatkowy, chrupany prosto z krzaczków, "korniszonowy" - możliwości wykorzystania jest sporo.
Ładne, zgrabne i kształtne ogóreczki, z chropowatą skórką, taką, jak najbardziej lubię :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sty 2019 21:24 #636674

  • magnes
  • magnes's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 158
  • Otrzymane dziękuję: 889
Bardzo dziękuję Aniu, właśnie te 2 odmiany planuję uprawiać i o ile Suyo Long był szeroko opisywany to ten z Gruzji zupełnie mi umknął. Bardzo się cieszę z obu ogóreczków.

:thanks:

Agnieszka

Hiszpania, Andaluzja, strefa 10a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Sty 2019 13:25 #637342

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5545
  • Otrzymane dziękuję: 12712
Warto przeczytać:
Ogórki gruntowe – sadzenie, uprawa krok po kroku, pielęgnacja i porady.
Jak co roku do gruntu wysieję ogórki Izyd F1 i Cezar F1.
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2019 13:39 przez Jan4.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Betula

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Sty 2019 21:36 #637456

  • Edyta-ka
  • Edyta-ka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 414
  • Otrzymane dziękuję: 1156
Adasiowa wrote:
Ogórka z Gruzji przysłała na naszą akcję Andziasz, a nasionka Chinese dostaliśmy od Iwonki ( Tilia ).

Ania tak opisuję swoją odmianę:
andziasz wrote:
mam też sporo nasion ogórka z Gruzji. Tyle o nim wiem - w smaku jest pyszny , taki niepowtarzalny inny niż nasze ogórki , bardzo dobrze się kisi,nie ma kolców, rośnie dość długi ( np w litrowym słoiki jest na prawie 90 % jego wysokości), co ważne jest bardzo równy wiec fajnie się układa, nie ma też cechy która mnie osobiście denerwuje w ogórkach czyli jak np zapomnę podlać to z jednej strony ogórek jest jak ołówek a z drugiej rośnie mu mega d...ka ;) z wad - niestety dość szybko łapie mączniaka , ale w tym roku posadziłam go pod folią i tylko raz musiałam na mączniaka opryskać a ostanie ogórki zerwałam w ubiegłą niedzielę czyli 21 października ( a wysiane były 1 maja)


U mnie, jak w ubiegłym roku, będzie królował Suyo Long, uprawiany z rozsady i prowadzony na sznurkach. Sprawdził się zarówno pod względem uprawowym, jak i kulinarnym, nie chorował ( dzięki regularnym opryskom skojarzonym ) i owocował do października. Ze względu na długi okres owocowania nadaje się do zbioru w różnych stadiach rozwoju, a co za tym idzie, może być kiszony, marynowany, sałatkowy, chrupany prosto z krzaczków, "korniszonowy" - możliwości wykorzystania jest sporo.
Ładne, zgrabne i kształtne ogóreczki, z chropowatą skórką, taką, jak najbardziej lubię :)


Czy tak ma wyglądać Suyo Long? W google wygląda inaczej, takie dłuuuuge poskęcane ogóry.
Mi on bardziej z opisu pasuje do tego z Gruzji.
Suyo Long wszędzie wygląda inaczej. :think:
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2019 21:43 przez Edyta-ka.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 19 Sty 2019 03:42 #637489

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15400
  • Otrzymane dziękuję: 51029
Ja wprowadziłem tu na forum nasiona tego ogórka. Kilka lat temu zakupiłem je w Austrii pod tą właśnie nazwą Suyo Long. Nie widzę więc powodu abym samowolnie zmieniał nazwę tego ogórka. Uprawiam tego ogórka nie dla nazwy , a walorów .

translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=d...amen.at/&prev=search
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Edyta-ka, rozalia

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 19 Sty 2019 04:20 #637490

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Tu w USA Suyo Long to bardzo popularna odmiana jak i również jej krzyżówki . Mam oryginalne nasiona Suyo Long wiec wysieje w tym sezonie i porównamy z waszymi Mam jeszcze podobną do tej odmianę z Japoni ktora zapowiada sie ciekawie , oprócz tego Pani Koreanka ( mieszka koło mojej pracy ) obiecała mi nasiona koreańskiej odmiany podobnej do Suyo Long , miałem okazje próbować i widziałem jej plony i krzaki naprawde robiły wrażenie .
Także oczywiscie jak plon obrodzi i pozyskam nasiona to z przyjemnością wam przesile chińczyka japończyka i koreańczyka ( oczywiscie ogorki stad mała litera)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Horti, UllaM, magnes, JaNina

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 19 Sty 2019 10:14 #637506

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Wysiewając ogórka Suyo Long nie oczekiwałam pełnej zgodności cech morfologicznych z opisem odmiany. Najbardziej zależało mi na tych jego cechach i właściwościach, które pozwoliłyby kompletnemu amatorowi odwiedzającemu działkę raz w tygodniu na zebranie konkretnego i ładnego plonu. Okazało się, że trafiłam na odpowiednią odmianę - owoce zbierałam w różnym stadium rozwoju i wykorzystywałam według potrzeb. Nie zostawiłam żadnego ogórka na egzemplarz nasienny, aby przekonać się, jak powinien wyglądać okaz dorosły, jednak z tego, co wiem, to starsze ogórki są całkiem długie, ale raczej nie poskręcane.
Zresztą .... tak naprawdę, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Znalazłam swoją odmianę, z której jestem zadowolona i mogę z czystym sumieniem ją Wam polecić.

Marcin - już teraz dziękuję za chęć podziału "azjatyckimi" ogóreczkami. Zapowiada się ciekawy sezon, oby tylko pogoda nam dopisała....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Armasza, Edyta-ka, Marlenka, carbon

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 19 Sty 2019 10:24 #637510

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52007
Już też nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że Suyo Long spełni moje nadzieje na dobre kimchi z ogórasków. Kuchnia azjatycka to moja :hearts:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 19 Sty 2019 12:51 #637536

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
W tym roku również wysieję ogórki Suyo Long.Oby tylko się udało.Zawsze jak do czegoś bardzo się przykładam to z efektami bywa różnie.Oprócz tego ogóreczka wysieję swoje nowości.Jeżeli zdadzą egzamin w przyszłym roku prześlę nasionka na straganik.Oto one:


20190119_114907.jpg


20190119_114747.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Marlenka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 19 Sty 2019 12:59 #637538

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Edyta-ka wrote:
Czy tak ma wyglądać Suyo Long? W google wygląda inaczej, takie dłuuuuge poskręcane ogóry.

Miałam w ubiegłym sezonie Suyo Long z forum, więc pewnie pochodziły od Miecia. U mnie były to długie, cienkie ogórki, jeden był poskręcany.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Edyta-ka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.703 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum