TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 17 Kwi 2018 11:33 #601136

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7631
Chciałabym w tym sezonie uprawiać ogórki w pionie. Jaki jest optymalny rozstaw rozsady i czy pojedyncza sadzonka tylko czy może po 2 w doniczce.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 17 Kwi 2018 11:43 #601140

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
rozalia wrote:
Chciałabym w tym sezonie uprawiać ogórki w pionie. Jaki jest optymalny rozstaw rozsady i czy pojedyncza sadzonka tylko czy może po 2 w doniczce.

Ja sadzę tak powiedzmy 15-20 cm, nie wiem czy poprawnie, ale ogórki rosną i pną się w górę, choć podwiązuję jak same się nie przyczepią dobrze
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 17 Kwi 2018 13:21 #601158

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7631
Dziękuję, juz znalazłam dokładny opis tak prowadzenia uprawy ogórka z 2013 roku przez pomodoro. Wszystko jasne.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 17 Kwi 2018 14:31 #601172

  • Maks-ogrodnik
  • Maks-ogrodnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 348
  • Otrzymane dziękuję: 472
To wklej linka i podziel się z nami. Ja w zeszłym roku sadzilem doniczki torfowe co 30cm. A w doniczce były 2 roślinki.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 17 Kwi 2018 17:27 #601200

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7631
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Maks-ogrodnik

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 17 Kwi 2018 18:52 #601207

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41861
Ja sadzę po jednym krzaczku co 0,25m.Przy jednym rusztowaniu mam dwa rzędy ogórków.Pierwszy raz sadziłem co 0,2m ale w efekcie ogórki były mocno zagęszczone. :drink1: :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Sylwiaaa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Kwi 2018 17:57 #601324

  • marta64
  • marta64's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 90
  • Otrzymane dziękuję: 31
Też będę sadziła ogórki(pierwszy raz) pionowo -myślałam co 15-20 cm ale dobrze,że trafiłam na to forum :)
dam tak jak radzisz -25cm
Kupiłam nasiona Partner F1,sprzedawca polecił mi go ,bo jest samopylny,a czytałam,że jak są partenokarpiczne,to mogą wyrosnąć krzywe jeśli w pobliżu będą inne ogórki
Sąsiada ogórki będą ok 30m od moich a on sadzi Śremskiego
Mogę sadzić tego Partnera,czy wybrać inny? ew jaki polecacie?
W zeszłym roku miałam pomidory i pryskałam HT od pomodoro,zostało mi tego roztworu ,bo miałam tylko dwa krzaczki i dynię :)
Przechowywałam to w ciemnym pomieszczeniu w temp pokojowej-nadaje się ,czy nastawiać zacier na nową herbatkę?
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Kwi 2018 18:04 #601325

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Jeśli to było HT ziołowe, to trzeba nastawić świeże albo postarać się o tymol.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): marta64

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Kwi 2018 20:45 #601353

  • marta64
  • marta64's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 90
  • Otrzymane dziękuję: 31
Tak,to było ziołowe na zacierze-jutro nastawiam nowe :)
A z tymi krzywiącymi się samopylnymi w towarzystwie innych ogórków to prawda?
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 25 Kwi 2018 14:06 #602608

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
Ogóreczki na wcześniejszy zbiór: Wisconsin,Tessa F1
20180424_175800.jpg
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2018 14:07 przez Sylwiaaa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 25 Kwi 2018 17:29 #602629

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
marta64 wrote:
Tak,to było ziołowe na zacierze-jutro nastawiam nowe :)
A z tymi krzywiącymi się samopylnymi w towarzystwie innych ogórków to prawda?

Mówisz o ogórkach partenokarpicznych. One w ogóle nie wymagają zapylenia. Zapylone właśnie mogą ulegać deformacji. Uprawiałem jeden rok Odmianę Alhambra, ona jest parteno. Mimo, że w pobliżu rosły ogórki innych odmian żaden ogórek nie uległ deformacji.
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2018 17:30 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, marta64

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Kwi 2018 07:43 #603108

  • Henryk
  • Henryk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 243
  • Otrzymane dziękuję: 223
Oto dlaczego warto mieć własne ogórki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, Zarta, Agusiak, Stokrotka_jz

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Kwi 2018 07:56 #603109

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Ja ogórków kupczych praktycznie wcale nie jem a mama po nich od razu ma roztrojenie. Ja wczoraj swoje wyłożyłam do kiełkowania.Miałam nie robić rozsady ale mama mnie namówiła więc lecimy
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zarta

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Kwi 2018 08:17 #603111

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Czuję się jak E. Hillary zdobywający Mount Everest - wszystko w tym sezonie będzie dla mnie nowością i wyzwaniem: wysiew ogórków, zrobienie rozsady i jej uprawa na sznurkach.
Z kiełkowaniem jeszcze poczekam, ale w ten weekend stawiam "trzepak" w docelowym miejscu uprawy. Rządek nawieziony obornikiem, nawozy przygotowane, pozostaje zaklinać pogodę :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Zbyszko46, Zarta

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Kwi 2018 08:30 #603113

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Henryk wrote:
Oto dlaczego warto mieć własne ogórki

Coś w tym jest. U mnie w rodzinie nikt nie chce jeść kupnych ogórków. Działkowe ogórki zagryzają jak króliki. I te surowe i przerobione też.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zarta, Agusiak

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Kwi 2018 08:51 #603114

  • Zarta
  • Zarta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 177
  • Otrzymane dziękuję: 450
Moje już takie


20180428_084530.jpg


Muszę do przyszłej soboty wsadzić je - jak to Ania ładnie powiedziała - pod trzepak, bo później wyjeżdżam. Ale dostaną kołderkę z zimowej agrowłókniny i niech sobie radzą :-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Adasiowa, Pestka, Agusiak

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Kwi 2018 09:05 #603116

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Generalnie każde warzywo z własnej grządki, nawet krzywe i z "lokatorem" jest bez porównania smaczniejsze od sklepowych czy rynkowych. Nawet przecier z własnych pomidorków wygrywa z gotowcem - u mnie zupa z koncentratu z marketu nie ma szans.

Tak więc chwała naszym warzywnikom :)
U mnie te kilkanaście rozsad ogóreczkowych zamieszka pod butlami - o, to kolejna nowość w moim ogródku - ochrona z flaszek ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Zarta

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Kwi 2018 09:14 #603118

  • Zarta
  • Zarta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 177
  • Otrzymane dziękuję: 450
Ja sądzę koło 90 krzaczków więc z ochroną każdego osobno bym się zarypała. Ale mój system też jest butelkowy :-). Wkładam butelki po :drink1: szyjkami w ziemię i na nich rozkładam agrowkłókninę. Dzięki temu ta się nie dziurawi a ogóry mają wystarczający namiot dokąd nie zakwitną :-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, rozalia, Pestka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.801 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum