TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 19 Lip 2019 21:44 #668394

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Bożenko, jeśli tylko nasiona tego ogórka będą dostępne na Straganiku, to oczywiście, że tak. Myślę, że nową edycję Warzywnego Straganiku otworzymy we wrześniu :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 19 Lip 2019 21:44 #668396

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15396
  • Otrzymane dziękuję: 51002
Coś niesamowitego ! Klęska urodzaju. Zaczynam nie nadążać z przerobem :club2:


IMG_1648.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Adasiowa, rozalia, patrycja, Miragoral, Betula, Renia, Azbi, najemnik, Sylwiaaa, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 00:00 #668416

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15396
  • Otrzymane dziękuję: 51002
A tu już ukiszone ogórki z poprzednich zbiorów jutro będą przekładane do słoików 0,9 l, by zrobić miejsce na dzisiejszy plon.


IMG_1649.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, grzesiek59, rychu44, rozalia, Betula, Renia, Sylwiaaa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 08:00 #668432

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15396
  • Otrzymane dziękuję: 51002
Dziś od rana praca wre :). Ogóreczki umyte i posegregowane.


IMG_1650.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Bobej, rychu44, rozalia, Betula, Renia, koma, pszczolka, Sylwiaaa, JaNina

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 08:26 #668435

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Patrzę z zazdrością.
U mnie przewaga pustych kwiatków. Ogórków 2 garści a nie 2 wiaderka . A sadzonek było sporo :(
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 20 Lip 2019 08:26 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 10:38 #668454

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15396
  • Otrzymane dziękuję: 51002
A jaka odmiana ?
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 15:44 #668478

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
Ja mimo iż planowałem oberwanie ogórków dzisiaj, to zrobiłem to wczoraj, bo po wzroście temperatury, ogórki ruszyły z kopyta. No i owiędły troszkę z braku wody, więc je wczoraj podlałem z dodatkiem nawozu.

Nie udało się zrobić fotki, bo w biegu troszkę byłem ale było 3/4 10l wiadra, więc całkiem fajnie.

Ogórki już wynosimy do piwnicy, bo w spiżarce nie ma miejsca. Oby tylko zbiór trwał jeszcze długo, bo cała rodzinka uwielbia ogórki. :D
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Biotit, Betula, koma, Zygowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 17:18 #668487

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
U nas dopiero rodzą. Polan:
20190720_162815.jpg
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, rychu44, Adasiowa, koma, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 17:38 #668492

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Śremski F3

24776531-98A8-4DD1-88AC-095211318BBF.jpeg
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 17:41 #668493

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
pomodoro wrote:
A jaka odmiana ?

Delicius któreś pokolenie i Rozalia III ze straganiku.

Carbon twój Śremski jak Suyo Long :lol:
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 20 Lip 2019 17:42 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): carbon

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 18:08 #668499

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Lucysia nie warto siać ogórków wydłubywanych z jakichś odmian i rozsyłanych pocztą pantoflową przez amatorów , po pierwsze i tak będą skundlone , po drugie będą złej jakości , w profesjonalnych firmach mają maszyny które oddzielają najlepsze nasiona pod względem kształtu i wagi ,resztę odrzucają .
Dlatego lepiej kupić zwykłego Kraka z dobrej firmy niż dostać dilerkę z niewiadomo czym . Sama widzisz napracowałaś się , a efekty marne.
Druga sprawa jak ogórki wypuszczą kwiatki dokarm je nawozem najlepiej rozpuszczalnym w wodzie NPK 10,10,10 , ja używam 19,19,21 ze 2 razy w odstępie 10 dniowym . Z jednej paczki Kraka F1 od legutki mam tyle gruntowych że starczy na kilka zim po zakiszeniu , nie wspomnę o Suyo Long , tak wiec szkoda czasu na kundelki z dilerek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Miragoral

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 19:09 #668507

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Carbon, dlaczego nie potrafisz w końcu odpuścić? Mam takie samo zdanie jak Ty, o czym już Ci kiedyś pisałam, też wolę wysiewać pewne nasiona, ale jeżeli ktoś chce eksperymentować, albo nie jest dla niego aż tak istotne co sobie wysieje, to dlaczego nie chcesz pozwolić mu tego zrobić? Dlaczego jesteś tak cholernie upierdliwy? Tego nie rozumiem. Daj już w końcu spokój.

(i przepraszam za osobistą wycieczkę, ale już nie mogę po prostu...)
Ostatnio zmieniany: 20 Lip 2019 19:11 przez patrycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, bela, Miragoral, koma, Zygowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 19:33 #668508

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Zygowa wrote:
U nas dopiero rodzą. Polan:

Edytko, jak na "dopiero rodzą", to zebrałaś naprawdę udany plon, nie tylko ilościowy, ale i jakościowy. Osobiście widzę dużą michę pełną zdrowych i ładnych ogórków i cieszyłabym się, gdybym taki miała.
Moje ogórki także dopiero zaczynają plonować, a ja z tęsknoty za przerobem kupiłam 2,5 kg ogórków NN "od chłopa Stacha", upchnęłam w słoiki z własnym koprem i chrzanem i tym samym dołączam do grona kiszących na zimę :coffe: .
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 20 Lip 2019 19:48 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, Zygowa, anaka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 20:41 #668523

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Oj zmieniło się tutaj , pisze co ja robię a nie to co chcą inni słyszeć nikomu nic nie rozkazuję to chyba nazywa się : mam własne zdanie , to że się to jakiejś patrycji niepodoba - nie musi .
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 20:56 #668530

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Kilka miesięcy temu była tu identyczna dyskusja. Wchodzę dziś i deja vu, jakiś carbonie. Z tego, co widziałam, zmienili nazwę ogórka dostępnego na akcji wymiany nasion na SL, więc powiedz szczerze, jaki przyświeca Ci cel robiąc z forumowiczów idiotów publikując zdjęcia Suyo Long i podpisując, że to Śremski? Uprawiaj sobie swojego Suyo Long z certyfikowanych nasion i daj innym uprawiać co chcą.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, rychu44, Miragoral, JaNina, Zygowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 21:08 #668534

  • tadeo68
  • tadeo68's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 998
patrycja wrote:
Kilka miesięcy temu była tu identyczna dyskusja. Wchodzę dziś i deja vu, jakiś carbonie. Z tego, co widziałam, zmienili nazwę ogórka dostępnego na akcji wymiany nasion na SL, więc powiedz szczerze, jaki przyświeca Ci cel robiąc z forumowiczów idiotów publikując zdjęcia Suyo Long i podpisując, że to Śremski? Uprawiaj sobie swojego Suyo Long z certyfikowanych nasion i daj innym uprawiać co chcą.
To na pewno był owoc drzewa kiełbasianego(na zdjęciu) :happy3: :happy3: :happy3:
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 21:08 #668536

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Carbon "zawadiaka" :rotfl1: Twój "ŚREMSKI" jest dowodem tego, że szukasz "zaczepki". Po co to? Tu jest tak miło, przyjaźnie.

W tym roku też posiałam nasiona ogórków z dilerek: dwa rosyjskie (gdzieś tam powyżej wstawiałam zdjęcia krzaczków), które zaczynają "rodzić".
Już próbowałam i są smaczne, równe. Postaram się zebrać nasionka, a jak się uda wyślę na straganik i będę siać dalej :bye:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, rychu44, Miragoral

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 20 Lip 2019 21:10 #668537

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6905
  • Otrzymane dziękuję: 41896
Odnoszę wrażenie,że to nie nasiona są skundlone,a po prostu komuś skundliły się maniery.A rozum też może się skundlić? :hammer: :bad-idea: :crazy:


Oczywiście przepraszam wszystkie pieski bez określonej rasy. :thanks: :thanks:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 20 Lip 2019 21:23 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, bela, rozalia, Miragoral, JaNina, Zygowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.617 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum