TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 05 Maj 2018 12:14 #604506

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Ta odmiana to gergana i w owocach nie ma wogule pestek
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 05 Maj 2018 12:20 #604508

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51336
Siew podkiełkowanych nasion to tylko jeden z elementów równych wschodów. Pozostaje jeszcze zagadnienie głębokości siewu i stopnia utwardzenia powierzchni podłoża po siewie.

Ja robię zagłębienie na środku doniczki końcem palca wskazującego do pierwszego zgięcia , wkładam nasiona i nie zagrzebuję ich lecz łyżeczką od herbaty zapełniam to wgłębienie z nasionami odrobiną świeżego podłoża i lekko przyklepuję łyżeczką. Nasiona mają wtedy mały opór przy kiełkowaniu a głębokość siewu jest jednakowa w każdej doniczce.
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2018 12:21 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Terri, Adasiowa, Kaja, Agusiak, pszczolka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 05 Maj 2018 21:32 #604614

  • Maks-ogrodnik
  • Maks-ogrodnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 349
  • Otrzymane dziękuję: 475
Kazik, skusiłem się na odmiany ogórków, które polecałeś Izyd,Reja,Ozyrys. Mam pytanie jak robiłeś ogórki kiszone albo konserwowe to mieszaleś te ogórki? Czy każde zbierales osobno?
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Maj 2018 18:52 #604791

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51336
Pierwszy etap wysiewu rozsady ogórków. Ogórki sałatkowe Gracius F1 i Suyo Long w sumie 60 sztuk w postaci 20 kępek po 3 sztuki w gnieździe.


IMG_0567.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Adasiowa, iwcia55, mk1a, Betula, Pestka, koma, Agusiak, pszczolka, Adriаn

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Maj 2018 20:47 #604875

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Tyle ogórków :supr3: u mnie 20 krzaków i nie nadążymy jeść
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Maj 2018 20:52 #604880

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
Mietek a czemu nie w perlicie?
dają rade
sałatkowe już rosną 2 w jednej donicy
:wink4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Maj 2018 21:20 #604900

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Dobrze moi drodzy - poproszę zatem o trzymanie kciuków za moje pierwsze w "karierze" ogórkowe potyczki - jednak do odważnych świat należy ...
6 maja 2018r , etap pierwszy: wyłożenie nasionek na waciki.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): mk1a, patrycja, Maks-ogrodnik

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Maj 2018 21:34 #604904

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Jeśli chodzi o kiełkowanie nasion ogórka i innych roślin to nie używałem wacików bo mam najlepsze miejsce
20180506_213007.jpg

tu mi kiełkuje wszystko
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Maj 2018 21:36 #604906

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Ficus benjamina ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Maj 2018 21:39 #604909

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Ogórkom pasuje w nim kiełkować tylko później trzeba szybko rozsadzać bo w fikusie jest za ciemno dla ogórków
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2018 22:02 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 07 Maj 2018 20:41 #605032

  • Szymek
  • Szymek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 331
Czy do pionowej uprawy ogórka oraz do pomidorów nada się sznur wędzalniczy bawełniany, czy od namakania i słońca sparcieje. Jeśli nie to odpuszczę i wezmę syntetyczny.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 07 Maj 2018 20:54 #605038

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
ja kupuje snopowiązałkowy taki biały pół kilometra chyba 30 złotych właściwie 2 lata wytrzymuje ale lepiej co roku zmieniać po co kusić jakąś zarazę
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szymek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 07 Maj 2018 21:04 #605044

  • Szymek
  • Szymek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 220
  • Otrzymane dziękuję: 331
Czyli syntetyczny. Taki powinien więcej lat wytrzymać ;)
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 19:14 #605178

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5568
  • Otrzymane dziękuję: 12772
Ogórki Izyd F1 i Cezar F1 wysiane. :)
Co do sznurka do prowadzenia pomidorów, papryki, ogórków to wykorzystuję sznurek do maszyn rolniczych (polipropylenowy).
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szymek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 19:26 #605181

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51336
Przedwczoraj przeniosłem podkiełkowane nasiona do kubków i dziś już są ślady wschodów.


IMG_0571.jpg




Bardzo dobra jest taka koncepcja umieszczenia kubków dressingowych z rozsadą w palecie. Przy wschodach można w każdej chwili przenieść kubki w których siewki się już ukazały i skompletować z nich paletę do wyniesienia na zewnątrz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Adasiowa, koma, Szymek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 19:49 #605184

  • karolinanie
  • karolinanie's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witam! Zakupiłam nasiona ogórków Iznik. W internecie ciężko coś znaleźć na temat tych ogórków. Jedyne informację które znalazłam to takie, że roślinki umarły zanim w ogóle wzeszły, zaatakowane przez choroby.
Mi udało wychodować się piękne Izniki!
Jestem pod pełnym wrażeniem tych ogórków i uważam, że zasługują na to by było o nich więcej napisane.

Ogórki od początku były bez problemowe, nic się z nimi nie działo, nie stosowałam żadnych oprysków oprócz naturalnego preparatu z czosnku. Ogórki od początku hoduje w domu przy oknie, mają słońce przez połowę dnia. Nawożę je biohumusem i tak na prawdę to wszystko czego im trzeba. Wydaje mi się, że zasługą są tu dobre nasiona ;) Zaznaczam, że to moja pierwsza w życiu wyhodowana roślina! Więc w brew opiniom ogórki nie są tak trudne w uprawie :)
W załączniku zdjęcia! Jeśli ktoś miałby jakieś pytania to chętnie porozmawiam.

IMG-1340.jpg




IMG_1484.jpg


IMG_1485.jpg


IMG_1476-2.jpg


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2018 19:53 przez karolinanie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Pogoda - a nasz warzywnik cz. IV 08 Maj 2018 19:57 #605186

  • karolinanie
  • karolinanie's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 3
Jeszcze jedno ;) Użytkownik Skoanna miała problem z tym ogórkiem ale niestety nikt nie udzielił jej informacji, że na jej Iznikach to nie była żadna choroba tylko z wilgoci wytwarzają się muszki, które podjadają roślinę ;) miałam dokładnie to samo- czosnek załatwił sprawę.

Mam teraz ogromną choinkę z ogórków i za bardzo nie wiem co dalej ;) nie chce ich wywalać na zewnątrz bo są bez skazy ;) a niestety że to moje pierwsze doświadczenia z warzywniakiem ogórki wysiałam za wcześnie więc już mam pierwsze zbiory ;) Ktoś może podpowie jak je najlepiej prowadzić? Pierwszy czubek obcięłam bo mi już na sufit wlazł ;)
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2018 20:01 przez karolinanie.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 19:58 #605187

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
karolinanie wrote:
Witam! Zakupiłam nasiona ogórków Iznik. W internecie ciężko coś znaleźć na temat tych ogórków. Jedyne informację które znalazłam to takie, że roślinki umarły zanim w ogóle wzeszły, zaatakowane przez choroby.

Jak mogły umrzeć, skoro nawet nie wzeszły ? Doczytałaś może, co za choroby je dopadły na etapie nasion ?
Muszki z wilgoci ?????? Masakra ....czyli lepiej nie podlewać :think:

Ale ogóreczek wygląda rewelacyjnie :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2018 20:02 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.505 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum