TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:06 #605188

  • karolinanie
  • karolinanie's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 3
Adasiowa wrote:
karolinanie wrote:
Witam! Zakupiłam nasiona ogórków Iznik. W internecie ciężko coś znaleźć na temat tych ogórków. Jedyne informację które znalazłam to takie, że roślinki umarły zanim w ogóle wzeszły, zaatakowane przez choroby.

Jak mogły umrzeć, skoro nawet nie wzeszły ? Doczytałaś może, co za choroby je dopadły na etapie nasion ?
Muszki z wilgoci ?????? Masakra ....czyli lepiej nie podlewać :think:

Na jednym forum przeczytałam, że nie wzeszły na innym, że wzeszły ale padły ;) użyłam skrótu myślowego ;)

Tak muszki z wilgoci ponieważ nie jestem doświadczona podlewałam tak by było cały czas mokro, później w ogrodniczym dopiero mnie uświadomili że jak hoduje się warzywa w domu to jest to bardziej skomplikowane bo jest dużo wilgoci a ziemia też musi czasem przeschnąć. Nie wiem co to za muszki, myślałam, że to mączniak albo inne choróbsko ale ponoć to zwykłe muszki żerujące na roślinie- problem głównie dotyczy hodowli roślin w domu.

Te muszki to chyba Biała Muszka Mączlik ale pewności nie mam.
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2018 20:13 przez karolinanie.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:08 #605190

  • karolinanie
  • karolinanie's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 3
Swoją drogą jestem zachwycona i podekscytowana :P Nie spodziewałam się takich ogórków, to jak dzieło sztuki :P
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:15 #605192

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Mączlik - owad "biała muszka"...
Mączniak ( rzekomy lub prawdziwy ) to choroba grzybowa.

Noooo, ogórek jak marzenie - kształt, długość, etc. Niech Ci służy Karolinko.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:25 #605195

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3571
  • Otrzymane dziękuję: 30137
Wróciłam z ogrodu załamana.Moje wysadzone z rozsady ogórki załatwia turkuć/na obecną chwilę 8 szt/
Wylałam dwie konewki wody z ludwikiem/masa dziur i tuneli/ale żaden nie wyszedł.Jutro od nowa wysiew.Tym razem do średnich pojemników,przed wysadzeniem do gruntu odetnę dno i z pojemnikiem posadzę/pomysł Miecia pomodoro/ :thanks: i mam nadzieję,że ten sposób zda egzamin
Maria
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:28 #605198

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Marysiu, masz gdzieś pryzmę obornika albo nawoziłaś coś obornikiem ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:29 #605199

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15451
  • Otrzymane dziękuję: 51341
Pytanie. Uprawiasz ogórki na płasko, czy na redlinie ?.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:35 #605201

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3571
  • Otrzymane dziękuję: 30137
Obornikiem nawoziłam rok temu.Od 4 lat jak mam działkę zawsze one były.Są nawet w rabatach kwiatowych gdzie nigdy obornika nie było.Zaczyna się dla mnie powtórka z ubiegłych lat.Konewka,ludwik,rękawica,słoik i wpatrywanie się w ziemię.No,trzeba sobie jakoś radzić
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:40 #605204

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3571
  • Otrzymane dziękuję: 30137
Robię niezbyt głęboki rowek w którym sadzę
Maria
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:44 #605206

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15451
  • Otrzymane dziękuję: 51341
Jak słyszę o walce z turkuciami przy użyciu Ludwika ,to mi się przypomina stary dowcip o polowaniu na zające przy użyciu pieprzu. Sypie się pieprz na kamień i czeka na zająca. Przylatuje zając, wącha i zaczyna kichać. Kichając wali łbem o kamień. Kilka razy kichnie i po zającu :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eldo, Armasza, mk1a, Betula, koma

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:45 #605207

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Kilka lat temu przywlokłam na działkę młodego wraz z obornikiem; na szczęście skończyło się na tym jedynaku. Samice składają jaja w świeżych pryzmach, więc trzeba być szczególnie czujnym.
Bardzo, bardzo mi przykro, ale znając Twoją dobrą rękę do warzyw, zrobisz nową rozsadę raz dwa :) Trzymam mocno kciuki.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koma

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:45 #605208

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Ja mam inne zmartwienie .3maja wzeszły moje ogórki wysiane w wielopaletki i poszły od razu na balkon,sobie rosły całkiem przyzwoicie ,dzisiaj po południu zaglądam do nich, a tam łodyżki wysokie , jakieś 5-6 cm urosły a jeszcze nie pokazały się liście właściwe :hammer: . Nie wiem co robić sadzić takie wysokie,czy wywalić i posiać nowe. :jeez:
To chyba przez te upały,gorąco i wszystko rośnie w górę.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:53 #605213

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3571
  • Otrzymane dziękuję: 30137
Grażynko nie jestem ekspertem,ale ja bym ich nie wyrzucała.Posadziłabym głębiej po same liście
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:54 #605215

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Wiesz co Grażynko ... w poprzednich postach doczytałam, że tuż po wschodach musimy wynieść rozsadę w jasne i CHŁODNE miejsce, aby zapobiec wybieganiu...
Mam zerowe doświadczenie, więc piszę to, co znalazłam w wątku, a na własne siewki dopiero czekam :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:56 #605216

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15451
  • Otrzymane dziękuję: 51341
Pestka wrote:
To chyba przez te upały,gorąco i wszystko rośnie w górę.

A ile doniczek ma paleta ?.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:57 #605217

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Jeśli można tak je sadzić to jutro pójdą do gruntu,rozsada jest ładna tylko wybiegnięta .Posadzę i zobaczę co będzie dalej.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 20:59 #605219

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Mietku paleta ma 6x9 oczek . W takiej samej rosły w ubiegłym roku i było wszystko ok(sam chwaliłeś :)że ładne i równiutkie )W tym roku taki klops.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2018 21:00 przez Pestka.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 21:12 #605229

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15451
  • Otrzymane dziękuję: 51341
Pestka wrote:
Ja mam inne zmartwienie .3maja wzeszły moje ogórki wysiane w wielopaletki i poszły od razu na balkon,sobie rosły całkiem przyzwoicie ,dzisiaj po południu zaglądam do nich, a tam łodyżki wysokie , jakieś 5-6 cm urosły a jeszcze nie pokazały się liście właściwe :hammer: . Nie wiem co robić sadzić takie wysokie,czy wywalić i posiać nowe. :jeez:
To chyba przez te upały,gorąco i wszystko rośnie w górę.

Jeśli balkon jest wnękowy to paletę z ogórkami należy pochylić do światła . Inaczej się wyciągną. Zwłaszcza jeśli są wysokie temperatury.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Maj 2018 21:13 #605230

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Adasiowa wrote:
Wiesz co Grażynko ... w poprzednich postach doczytałam, że tuż po wschodach musimy wynieść rozsadę w jasne i CHŁODNE miejsce, aby zapobiec wybieganiu...
Mam zerowe doświadczenie, więc piszę to, co znalazłam w wątku, a na własne siewki dopiero czekam :)

Aniu wiem ze po wschodach powinno się od razu wynieść w chłodne miejsce i zawsze wystarczył balkon ,ale teraz jest tak ciepło ,nawet w nocy, ze nie ma mowy o chłodnym miejscu ,chyba że do garażu ,ale tam z kolei małe okienko więc brak światła :jeez:
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.464 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum