TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 25 Maj 2018 19:29 #608583

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Betula wrote:
Przy 30C w cieniu pod taką butlą jest pewnie ponad 40C i zero przewiewu powietrza. Rośliny na pewno stracą turgor, a gdyby Ani nie było na działce tydzień mogły by zwiędnąć.

Moje doświadczenie w tym temacie przeczy Twoim twierdzeniom. I od tego momentu uważam tą dyskusję za stratę czasu.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 25 Maj 2018 20:06 #608591

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Lilith
Robiąc rozsadę w perlicie w domu. . Tam żaden robal nie dotrze.
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2018 20:36 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Lilith, Adasiowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 25 Maj 2018 20:11 #608594

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Po kilku latach uprawy ogórków z rozsady już nikt mnie nie namówi do siewu bezpośredniego. Uniezależnienie od warunków atmosferycznych, od szkodników i chorób atakujących nasiona w glebie, a wreszcie przyspieszona wegetacja , to są argumenty nie do podważenia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Adasiowa, Zbyszko46, iwcia55, Pestka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 25 Maj 2018 20:45 #608603

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41764
Też jestem jednym z tych co robi rozsadę ogórków.Dziś wszystkie zostały wysadzone do gruntu.
001-95.jpg


002-85.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 11:47 #608703

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Czy da się ukorzenić ogórka w wodzie
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 12:13 #608707

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41764
A to trzeba sprawdzić i ewentualnie podzielić się doświadczeniem.Ja nigdy nie próbowałem takiego sposobu. :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 12:33 #608713

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2936
Rozsada ogórków - mam w sumie tylko 2 okna (które odzyskam na przyszłą rozsadę) + jedno na półpiętrze - te są odpowiednio doświetlone. Reszta to lipa, bo zachodnia północ, północny-wschód i się strasznie wyciągają :( Nawet kupiłam sobie półkę, ale za dużo tych sadzonek mi trzeba. Sieję dużo ogórków, bo np kanciasta co roku mi je wykańcza - opryski tylko wydłużają im "życie". U sąsiadki już całe zeschnięte, a moje jeszcze "dychają". W tym roku mam dwie odmiany zasiane w pojemniczkach (jak zrobiło się ciepło to je w folii kiełkuję), ale dopiero wykiełkowały. Jak podrosną pójdą do gruntu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, iwcia55

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 12:35 #608714

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Moje ogórki też już w gruncie. Wiem, że trochę za gęsto, ale trudno. Po dwóch latach przerwy wracam do uprawy w pionie:) Odmiana Cezar. Wysadziłam je na lekko obniżonej grządce i mam nadzieję, że będą tam miały trochę więcej wilgoci. Niestety jest to grządka blisko drzew i w okolicach godziny 15-16 robi się tam cień. Zobaczymy jak sobie poradzą, bo być może na mojej przepuszczalnej glebie będzie im to służyło. Odpukać, chyba ostatnio dokładnie zbierałam ślimaki, bo na razie nic się do ogóreczków nie dobrało. Została mi jeszcze 1/4 rozsady i muszę ją gdzieś upchnąć, ale chyba też w pionie. Wysiałam też kolejną partię... trochę z przymusu, bo zostawiłam nasionka na deszczu;)

DSC_9561.jpg


DSC_9559.jpg
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2018 13:36 przez patrycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Iwona M, Adasiowa, Zbyszko46, iwcia55, Zarta, Betula, Agusiak, Sylwiaaa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 19:17 #608770

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Nie sądzę by było za gęsto posadzone. Ogórek wcale nie potrzebuje bezpośredniego słońca. Wystarczy mu światło rozproszone
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kozak, Adasiowa, Armasza, patrycja, Zarta

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 20:14 #608786

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Zdjęłam klosz tylko na chwilkę, aby uwiecznić jednego ogóreczka, póki jeszcze żyją :) Posadzone w czwartek już urosły, a drugi liść właściwy jest już doskonale widoczny.
Ziemia dookoła sadzonek jest wilgotna, roślinki jędrne i chyba .... zadowolone.

Poniżej w przeddzień wysadzenia....



I dzisiaj :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2018 20:15 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Armasza, rozalia, iwcia55, patrycja, Zarta, Przylepa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 21:44 #608817

  • chochliczka
  • chochliczka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 33
  • Otrzymane dziękuję: 23
Moje ogórki posiałam pod małym foliakiem i najpierw rosły pięknie,teraz są na wielkość takie jak u Krecika.Mam z nimi problem,zauważyłam, takie brązowe plamy jakby kółka, coś jak rdza?Wie ktos co to Ogórki mam w warzywniaku od zawsze i nigdy nie miałam takiego problemu. Tydzień temu jak robiłam oprysk OW jeden ogórek był taki w kółeczka rdzawe,dziś patrzę a tu drugi to samo :placze: :placze: :placze:
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 22:08 #608823

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Nawet nie wiemy, gdzie te rdzawe plamki?. Na liściach, liścieniach czy pędzie ?. Ogórki bywają nawet atakowane w takim młodym stadium przez kanciastą plamistość , a to nie są żarty, więc zdjęcie byłoby mile widziane.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, chochliczka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 22:11 #608825

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Adasiowa wrote:
Zdjęłam klosz tylko na chwilkę, aby uwiecznić jednego ogóreczka, póki jeszcze żyją :)




Rozumiem, że to jeden z tych, których butle PET miały zamordować.

U mnie to już jest mord zbiorowy


IMG_0629.jpg


Na I planie jest sałata lodowa, która w młodości też była mordowana butlami PET.
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2018 22:13 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, lucioperca

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 22:13 #608826

  • chochliczka
  • chochliczka's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 33
  • Otrzymane dziękuję: 23
Przepraszam, że tak bez fotki-ale cały dzień dziś leje,ja mam taki namiocik malutki typowy na paprykę,ale postanowiłam,że skoro zimno to na początku będą moje ogórki miały cieplej.Oczywiście plamy są na liściach.Jutro postaram się zrobić zdjęcie. A do tego, nie wiem czy to wina tego,że za często podlewam czy tego,że natomiast jest otwierany od góry i nie ma przewiewu to ziemia zrobiła się taka jakby zielona, jakby miał tam robić się mech.Zresztą w foliaku pod pomidorami też ziemia taka zielona :( Kurcze ciężkie jest życie początkującego działkowca.
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2018 22:18 przez chochliczka.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 22:14 #608827

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
"Rozumiem, że to jeden z tych, których butle PET miały zamordować.

U mnie to już jest mord zbiorowy
"

No tak ;-)

Niech im ziemia lekką będzie .....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2018 22:16 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 22:27 #608829

  • Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 288
  • Otrzymane dziękuję: 1098
Ja mam pytanie do Krecika i Patrycji. Czym przyszpilacie sznurki do ziemi? Do tej pory, miałam naciągnięty sznurek przy ziemi i do niego wiązałam pionowe, ale Wasz sposób bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam Ewa
"Chcesz być szczęśliwym - załóż sobie ogród"
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 22:30 #608830

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Kręciku a w jaki sposób przytwierdzasz te sznurki do ziemi, bo to znakomity sposób szczególnie gdy się ma 50 m2 pod cały warzywnik?
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 26 Maj 2018 22:34 #608831

  • Ada
  • Ada's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1587
Przepraszam, pytanie o przytwierdzone sznurków już padło, chyba w jednym czasie pisałyśmy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Przylepa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.485 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum