TEMAT: Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 15:07 #694094

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30055
Jak wcześniej pisałam,w tym roku rozsada bardzo mi wybiega.W cieplejsze i słoneczne dni wystawiam ją na taras.Ale tych dni niestety do tej pory było kilka.Siewki pikuję do kubeczków zostawiając 2-3 cm miejsca na póżniejsze dosypanie ziemi.Dzisiaj w kubeczkach ją uzupełniłam.Jak na brak słońca i dużo pochmurnych dni papryki ostre,bakłażany,pepino doś dobrze sobie radzą.


20200220_144602.jpg


20200220_144657.jpg


20200220_144526.jpg


20200220_144358.jpg


20200220_144135.jpg
Maria
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 16:26 #694101

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30055
Jak kasuję jeden swój wpis kasują się dwa.I dalej żaden nie jest widoczny.Nie wiem o co biega.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 16:27 #694102

  • pszczolka
  • pszczolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 171
  • Otrzymane dziękuję: 697
Do mieszanki perlitu i torfu odkwaszonego powędrowały dzisiaj pory, selery, cebulka EX i sałatki. Sałatki to Kozulki, Rosso Riccolina, Rouge grenobloise, Dubya,, Simpson i musztardowiec Red Frills. Na waciki wysiałam papryki słodkie, jedną ostrą i pomidory koktajlowe Malinowy Kapturek i Maskotka. Na dzisiaj wystarczy :bye:
Pozdrawiam Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, rychu44, Marlenka, bietkae, Pestka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 17:11 #694111

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7832
  • Otrzymane dziękuję: 51910
koma wrote:
Jak kasuję jeden swój wpis kasują się dwa.I dalej żaden nie jest widoczny.Nie wiem o co biega.
Jak wpis przeskakuje jako pierwszy wpis na następną stronę, to czasem to długo trwa. Jeżeli chcemy sprawdzić, czy wpis został "przyjęty", a tylko jest niewidoczny, najlepiej nacisnąć guzik "odpowiedz" i wtedy w 6 ostatnich postach już go widać. Wtedy dać "anuluj" :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2020 17:11 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, koma, anaka

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 17:19 #694112

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6900
  • Otrzymane dziękuję: 41829
Można też sprawdzić w ''Ostatnie wpisy".Tam się pokażą choć przez jakiś czas nie będą widoczne w temacie.Ostatnie wpisy są zaraz na początku forum w zielonym prostokącie,a może to trapez,bo ma ucięte górne rogi :rotfl1: :rotfl1: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, koma, anaka

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 18:44 #694126

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Wsadziłem 4 dni temu podkiełkowane nasiona papryki do wielodoniczki. Po ilu dniach powinny wyjść z ziemi?

Podkiełkowuje też nasiona arbuzów ale jak na razie kiełki puściła tylko jedna odmiana a z pozostałymi nic się nie dzieje.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 18:48 #694127

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Na arbuzy nie za wcześnie?
Ja będę siała tak jak w zeszłym roku, do gruntu, a ogólnie termin to bodajże połowa kwietnia. Chyba że to jakiś rodzaj eksperymentu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 18:52 #694128

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Chyba już pora na sałatę :think: ... Kurczę, miałam sobie kupić taką małą cieplarenkę na balkon i całkiem zapomniałam, jak jeździliśmy po większe zakupy. Teraz będę sama targać :laugh1: - o ile w ogóle się jakoś sensownie wybiorę.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 19:38 #694143

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
koma wrote:
Jak kasuję jeden swój wpis kasują się dwa.I dalej żaden nie jest widoczny.Nie wiem o co biega.

Jest błąd w oprogramowaniu forum. Jeśli wpis jest pierwszy na stronie, to zdarza się, że jest niewidoczny dla nadawcy, ale widzą go inni forumowicze. Nadawca zobaczy go gdy pojawi się następny post innego użytkownika. Najlepiej sprawdzić w "Ostatnich wpisach" jak radzi Krecik.
Z poziomu moderatora nie do naprawienia.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, zwykły chłop

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 19:52 #694150

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Pizza wrote:
Na arbuzy nie za wcześnie?
... a ogólnie termin to bodajże połowa kwietnia.

Dokładnie tak. Dyniowate rosną błyskawicznie, a im większe tym gorzej się przyjmują w gruncie. Jeśli będziesz doświetlał, to za 3 miesiące będziesz miał plątaninę pędów, którą będzie trudno rozdzielić przy wysadzaniu. Nie mówiąc o tym, że będzie potrzebować dużych doniczek i do growboxa może się nie zmieścić. Bez podświetlania, przy tak małej ilości światła, jaką mamy teraz jest duże ryzyko, że sadzonki bardzo wybiegną, łodyga zdrewnieje u nasady i rozsada padnie.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2020 19:53 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, bietkae, Pestka, Szafirek, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, zwykły chłop

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 19:54 #694151

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7806
ja z pierwszym postem mam czasami problem na telefonie, nie wiem jak to wygląda na komputerze, w każdym razie na telefonie przełączam w opcjach przeglądarki na widok komputerowy i post już jest widoczny
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 21 Lut 2020 09:36 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, bietkae, Szafirek, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 20:37 #694168

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Mandorla wrote:
Chyba już pora na sałatę :think: ... Kurczę, miałam sobie kupić taką małą cieplarenkę na balkon i całkiem zapomniałam, jak jeździliśmy po większe zakupy. Teraz będę sama targać :laugh1: - o ile w ogóle się jakoś sensownie wybiorę.

pomodoro coś takiego robił forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...-3?start=1476#645036
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Szafirek, Mandorla, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 20:45 #694170

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Jestem zielonym ogrodnikiem. Zobaczyłem w internecie że niektórzy sieją wiec zpapugowałem. Doświetlać mam zamiar na początku i udalo mi się dogadać że mogę trzymać sadzonki w kotłowni u mnie w bloku.
Kotłownia ma okna na południe :devil1:
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2020 20:46 przez brodus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Betula, bietkae, Szafirek, Nimfa, Mandorla, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 21:11 #694175

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
podjadek wrote: A nieee, takie to ja mam :) . Myślałam o takim, najprościej mówiąc, regaliku z półkami i folią, żeby dało się większą ilość rozsądnie umieścić. I na lepszej wysokości, bo na podłogę balkonu dociera za mało światła. Nawet mam regalik, który dałoby się zaadaptować, ale on jest surowy drewniany i obawiam się, że prędzej kupię nowy, niż ten zaimpregnuję.

Paweł, ale masz farta z tą kotłownią! Super miejscówka.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, rychu44, bietkae, Szafirek, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 20 Lut 2020 21:47 #694190

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Taka kotłownia to skarb dla mnie bo mam małe mieszkanie z wąskimi oknami w dodatku od północy. Parapet do wykożystania pod sadzonki mam aż jeden o długości 80cm na drugim podobnym są kwiaty doniczkowe żony.

Jedyny minus kotłowni to że trochę za ciepło tam jest. Plusem że jest sporo miejsca a kotłownia została podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej więc nie ma tam pieców do palenia.
Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2020 21:49 przez brodus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, bietkae, Szafirek, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 21 Lut 2020 09:24 #694221

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2122
  • Otrzymane dziękuję: 10039
U mnie na razie skromnie
Crimson Cushion

Screenshot_2020-02-21-08-50-17-1.png


Screenshot_2020-02-21-09-20-11-1.png

Malachitowa Szkatułka

Screenshot_2020-02-21-08-50-09-1.png

W kwiaciarni widziałam taką ziemię do wysiewow. Znacie ? Używacie ?

Screenshot_2020-02-21-08-55-41-1.png


Screenshot_2020-02-21-08-56-37-1.png
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, rozalia, bietkae, Pestka, Sylwiaaa, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 21 Lut 2020 09:31 #694222

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50940
Tak, używam. Dobra.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, bietkae, Szafirek, Nimfa, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 21 Lut 2020 09:35 #694224

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2122
  • Otrzymane dziękuję: 10039
Konkretnie i na temat! To lubię :bravo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.608 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum