TEMAT: Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 06 Cze 2020 11:16 #713101

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ostatnio kupiłam pomarańczowego pomidora o kształcie śliwki z dziubkiem i posiałam nasionka. Wczoraj wyszły 3 dziś już jest 5
20200605_154206.jpg


Niepoprawna ja :P
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Agus, Betula, bietkae, najemnik, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 19 Cze 2020 12:31 #715576

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Po tegorocznych wysiewać widzę jedną prawidłowość:to że wysiałam wcześniej kilka sztuk nie znaczy że wcześniej zaowocują.
Kilka szt. posiałam na początku marca. Wszystkie do gruntu 20 marca. Rozsady jak nigdy były maleńkie i po prostu niezadowalające. W poprzednich latach miałam śliczne rozsady a w tym tragedia jakaś. Nic to teściowa pocieszała, że w gruncie nabiorą sił i zmężnieją. I tak się stało.
Wszystkie puszczają dopiero kwiatki.
Te wcześniej wysiane są wątłe i nie tak ładne jak te siane 20.03.Nie zgubiały i nie zmężniały tak jak późniejsze drobiazgi.
Pomidorek z początku marca
20200619_1227062.jpg


Pomidorek siany 20 marca
20200619_1228212.jpg


W przyszłym roku sieję tylko pod koniec marca.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2020 12:36 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Adasiowa, Betula, bietkae, Pestka, amsiz, najemnik, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, KOCANKA

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 22 Cze 2020 20:33 #716347

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Ja też się zamelduję .Wysiane pod koniec maja pomidory 18 czerwca w końcu dostały nowe domki.To samokończące rosyjskie.
rosyjskie22.06.jpg

Wczoraj zauważyłam wschody wysianej kapusty pekińskiej i brokuła.
wysiewy21.06.jpg

Czekam jeszcze na jarmuż,sałatę rzymską i koper :lev: A ,jeszcze Pack Choi :wink4:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kaja, pouder, Agus, lucysia, Betula, bietkae, Zielona, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 22 Cze 2020 22:35 #716391

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6160
A kiedy siać kalarepę na jesienny zbiór? Ostatni raz to warzywo sadziła chyba 15 lat temu to nie pamiętam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 22 Cze 2020 22:46 #716399

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Moje ostatnie rozsady, bazylia sałatowa, sałata rzymska, kapusta pekińska i brukselki :)
IMG_20200621_134210.jpg


IMG_20200621_134215.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, bietkae, Pestka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Cze 2020 08:44 #716434

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Co to takiego bazylia sałatowa? To odmiana bazyli?

Kaja! Właśnie teraz najlepiej siać kalarepę na jesienny zbiór.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Pestka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Cze 2020 09:03 #716438

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6160
Na działce grasują ślimaki i wszystko muszę siać na balkonie.Wysadziłam nawet duże sadzonki kminku,a na drugi dzień już nie było widać gdzie rosły.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Cze 2020 09:50 #716447

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Mam to samo. Dlatego u mnie też prawie wszystko z rozsady. Paleta z rozsadą kalerepy stoi na tarasie i widać pierwsze wschody.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Pestka, Nimfa, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Cze 2020 10:38 #716452

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Nastawcie na ślimaki pułapki . Butelka po mleku , odcinamy dno , wiercimy dziurkę, w dziurkę wkładamy szpilkę taką jak do agrowłókniny i wbijamy do ziemi obok roślinki . Do pułapki sypiemy parę granulek niebieskich , wiadomo jakich. Ślimaki dość chętnie odwiedzają pułapki z których już nie wychodzą . Granulki nie dostają się do gleby , a deszcz je nie wypłukuje.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, iwcia55, Betula, bietkae, Pestka, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Cze 2020 13:43 #716490

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Kaju ja wszystkie sadzonki po wysadzeniu przykrywam połówką pet. Potem jak sa większe to ślimaki tak nie żrą , tym bardziej jak opryskam PW+ saletra.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Betula, bietkae, ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Cze 2020 20:16 #716578

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6160
Corrado wrote:
Nastawcie na ślimaki pułapki . Butelka po mleku , odcinamy dno , wiercimy dziurkę, w dziurkę wkładamy szpilkę taką jak do agrowłókniny i wbijamy do ziemi obok roślinki . Do pułapki sypiemy parę granulek niebieskich , wiadomo jakich. Ślimaki dość chętnie odwiedzają pułapki z których już nie wychodzą . Granulki nie dostają się do gleby , a deszcz je nie wypłukuje.
Nie mogę sobie wyobrazić tego ustrojstwa.Możesz wstawić zdjęcie?Butelek mam mnóstwo,bo żółty pojemnik ciągle zapełniony z czubem. Oczywiście dlatego,bo nikt nie zgniata butelek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Cze 2020 20:23 #716582

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15388
  • Otrzymane dziękuję: 50921
Emalia112 wrote:
Potem jak sa większe to ślimaki tak nie żrą , tym bardziej jak opryskam PW+ saletra.

Widzę, że Ty również zauważyłaś to u siebie.
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2020 20:25 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Nimfa, Szczypiorek, zwykły chłop

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 23 Cze 2020 22:09 #716625

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Kaja, Corrado wstawiał zdjęcia pułapek w wątku "ogórkowym" :)
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Cze 2020 10:29 #716697

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1405
  • Otrzymane dziękuję: 11139
Fajne są te warzywa z rozsady, szczególnie sałaty. Wczoraj obdarowałam koleżankę, która się nadziwić nie mogła, że są takie ładne - głowiaste. Wysiewam je co jakiś czas, żeby były do bieżącej konsumpcji, a i tak wystarczy na "prezenty"
U mnie w tym roku niewiele warzyw sianych bezpośrednio na grządkę, chyba tylko pietruszka i marchew, reszta z rozsady. Kilka dni temu posiałam fenkuła, wczoraj kalarepkę, a dzisiaj cykorię liściową. Super!
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Betula, bietkae, Pestka, pszczolka, Termaj, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 24 Cze 2020 13:14 #716738

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Betula wrote:
Co to takiego bazylia sałatowa? To odmiana bazyli?

Kaja! Właśnie teraz najlepiej siać kalarepę na jesienny zbiór.

Wczoraj zawiódł mnie internet, otóż ta bazylia ma wielkie liście i mniej aromatyczne, tak że można jeść je niczym sałatę na kanapę (pod pomidora). Mam ją pierwszy raz, poleconą przez koleżankę. Wcześniejsze zostały zjedzone przez ślimaki, niestety.
Dobrze, że przypominacie o kalarepie :)
Ostatnio zmieniany: 24 Cze 2020 13:15 przez Agus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Betula, pszczolka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Cze 2020 17:31 #717173

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7806
chciałem ukorzenić wilki pomidorów w wodzie, jednak część łodyk będących pod wodą zgniła po dwu dniach. Co zrobiłem źle ?
Woda kranówka, przefiltrowana , odstała 1 dzień. Pomidory stoją na parapecie w półcieniu,

Tak wyglądają te co ocalały

IMG_20200626_173423.jpg
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 26 Cze 2020 17:35 przez zwykły chłop.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 26 Cze 2020 18:53 #717186

  • Termaj
  • Termaj's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Termajteytt
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 1134
Ja ukorzenia pomidorki w wodzie przegotowanej i trzymam na parapecie okiennym ale w cieniu.
Termaj
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Pestka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 29 Cze 2020 17:31 #717644

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7806
No cóż moje pierwsze doświadczenie z ukorzenianiem wilków mogę uznać za zakończone. Wszystkie padły. Końcówki zanurzone w wodzie po jednym/dwu dniach zamieniały się w zieloną maź. Nie mam pojęcia co było tego przyczyną. Testowałem różne opcje wodne i nic to nie dało. Zastanawiam się czy może za długo nie były bez wody, w południe urwane z krzaka a do słoika z wodą włożone lekko przywiędnięte wieczorem, niby się ładnie podniosły ale na tym koniec, nie poddaję się jednak i jak dorwę kolejne wilki to ciąg dalszy eksperymentów :garden1:
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 29 Cze 2020 17:44 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.573 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum