TEMAT: Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 13 Kwi 2019 12:37 #652804

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Pozostaje jeszcze kwestia malej objetosci kubka i niewielkiej ilosci podloza w stosunku do podlewania i nawozenia, czestotliwosci tych zabiegow oraz warunkow swietlnych i temperaturowych - nie mamy ZADNYCH DANYCH o dotychczasowej opiece nad rozsada, a wrozenie z fusow nikomu nie pomoze.
Tak czy inaczej - pomidorek prosi sie o przesadzenie i rozwoj systemu korzeniowego.

Z ponizszego linku - pkt 10.
docplayer.pl/29092128-Integrowanej-produ...ow-pod-oslonami.html
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2019 12:51 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eldo, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Pol


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 13 Kwi 2019 12:38 #652806

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Betula wrote:

Lucysiu! ładna kolekcja rozsad. Wszystko w tym sezonie masz w perlicie?

Wszystkie. W sumie 17 palet po 24 szt
W tamtym roku też był tylko perlit
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Miragoral, Betula, Kajtkowa

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 13 Kwi 2019 16:07 #652828

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7846
  • Otrzymane dziękuję: 51994
Chcę jeszcze zademonstrować moją trawę cytrynową. Trochę cherlawa, ale powolutku sobie rośnie :oops:

20190412_170327.jpg

Wysiewałam 15.01.19
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Miragoral, Kajtkowa, magnes, Basia Rozyczka, Maggie

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 13 Kwi 2019 17:16 #652837

  • eldo
  • eldo's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 15
Mój pomidorek jest w kubku 400 ml. Podlewane co trzeci dzień Magiczna siła (substral) NPK 9-9-36 w ilości 5ml nawozu na 1,5 l wody.Kiedy była pogoda to wystawiałem je w dzień na balkon. Inne są w dobrej kondycji, tylko kilka mam z takimi plamami. Wiem ,że za mało światła i trochę wybiegły, bo w domu za ciepło. Jenak mam około 90 sadzonek różnej wielkości. Bardzo słabo u mnie rosną. Wiem, że jak przesadzę do foliaka to odżyje. Wysiane były około 25 luty.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pol

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 13 Kwi 2019 17:30 #652840

  • Pol
  • Pol's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 201
eldo wrote:
Podlewane co trzeci dzień Magiczna siła (substral) NPK 9-9-36 w ilości 5ml nawozu na 1,5 l wody.
Znalazłem informację, że ten nawóz do produkcji rozsad stosuje się: *produkcja rozsad*1/2 łyżeczki na 10 l wody-2 razy w tygodniu do czasu powstania 4 piętra liści,póżniej 3 razy w tygodniu.
Taki skład NPK (dużo potasu) jest może dobry dla owocujących roślin, dla rozsad niekoniecznie. Ja sadzonki podlewam nawozem NPK 6-6-6 i obserwuję dobre efekty.
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2019 17:32 przez Pol. Powód: korekta
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eldo, Betula

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 13 Kwi 2019 17:51 #652846

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Niedobór manganu nie musi być spowodowany jego brakiem w podłożu, a np. nadmiarem innych pierwiastków, w tym potasu. Pewnie przenawoziłeś trochę rozsadę.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): eldo, Ada

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 13 Kwi 2019 22:12 #652885

  • Slomek
  • Slomek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 241
  • Otrzymane dziękuję: 192
IMG_2314.jpeg


IMG_2315.jpeg

Pierwsze 33szt Pimidorowych ziomeczków na sowim miejscu. Do środy na pewno będę dogrzewał tunel, byłem zobaczyć przed chwilą na termometr i było blisko 8c więc niech mi nad razem temp spadnie do 4-5c powinno być dobrze. Pierwszym sztukom otwierają się już pączki do kwitnienia. Pozostała reszta była wysiewana około 2tyg później więc do sadzenia najszybciej za 10 dni :)
Ktoś z Was już się odważył sadzić do foliaka swoje skarby ?
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2019 22:14 przez Slomek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja, Miragoral, Betula, Sylwiaaa, magnes, Maggie, aga

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 13 Kwi 2019 22:23 #652888

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Ja jeszcze nie sądzę, choć rozsada gotowa. Wyjeżdżam na Wielkanoc i nie miałabym możliwości dogrzania rozsady w tunelu. Dlatego sadzę zaraz po świętach.
Na Twoim miejscu pilnowałabym, by temperatura nie spadała poniżej 6°C. Poniżej tej temperatury pomidory mają problem z przyswajaniem fosforu i hamują wzrost.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Miragoral, Slomek, aga

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 13 Kwi 2019 22:29 #652889

  • Slomek
  • Slomek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 241
  • Otrzymane dziękuję: 192
Wiem wiem, robię co mogę farelka chodzi na pełnej mocy. Nawet gdy pobieranie fosforu się zablokuje to jak przyjdzie ciepło to ruszą ponownie ;-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 13 Kwi 2019 22:37 #652891

  • magnes
  • magnes's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 158
  • Otrzymane dziękuję: 888
Moje największe pomidory, dwa Thong Dwarf-y, już zaczynają kwitnąć. Siane dużo wcześniej iż moje gruntowe pomidory, z myślą o uprawie w donicach na tarasie lub w nieogrzewanej szklarni.
Uprawiane dotychczas w perlicie.
Nasionka z forumowej akcji :hearts:
Powinnam je przesadzić do większych, docelowych donic, ale zwlekam jeszcze trochę z nadzieją że zrobi się cieplej i będą mogły chociaż niektóre noce spędzić w szklarni a mnie ominie targanie tych donic (plus całej gromadki innych rozsad) dwa razy dziennie tam i z powrotem... :unsure:

Dwarf_Thong_magnes_2019.jpg

Agnieszka

Hiszpania, Andaluzja, strefa 10a
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2019 22:39 przez magnes.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, grzesiek59, iwcia55, Miragoral, lucysia, Betula, najemnik, Sylwiaaa, Maggie, aga, JaNina

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 14 Kwi 2019 09:20 #652911

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Agnieszko, bardzo śliczna rozsada.

Słomek, u mnie też już rośnie od 10 dni, ale tylko 7 najwcześniej wysianych sztuk. Takich wczesnych na pierwszy zbiór. Taką ilość można dogrzać bez większych kosztów.
Na all.. można kupić bardzo tanio (5 zł szt) pałąki na wykonanie mini tuneliku w tunelu u użytkownika krzysztofbata. Takie akurat na jeden rządek . Ważne, żeby były niskie. Na te pałąki na noc kładę przykrycie z 4 warstw agrowłókniny zimowej. Wtedy sama ziemia pod nimi jest praktycznie wystarczającym grzejnikiem. I jeśli dzień był ciepły to temperatura w tuneliku jest ok. 8 stopni wyższa niż temperatura w tunelu. Wygląda to po nocy tak

IMG_20190414_081220.jpg


Na noc pakuję wszystkie rozsady pod to przykrycie

IMG_20190414_081400.jpg


Dodatkowo mam wykonane takie ogrzewanie : kątownik aluminiowy, a pod nim wkopane dwa znicze. Tu po lewej stronie widać palący się znicz

IMG_20190414_081449.jpg


Znicze (jeden lub dwa) zapalam w zależności od prognozy pogody. Jeśli w nocy ma być co najmniej 5 stopni to nie zapalam wcale, bo wtedy temperatura w tuneliku nie spada poniżej 10 stopni.
Dodatkowo na wszelkie ewentualności w tuneliku mam rozłożony kabel grzejny do terrarium o mocy 100 W. Ale włączyłam go tylko raz, kiedy zapowiadano temperaturę -2 C. Było najniżej 1,5 C, ale w tuneliku było najniżej 12 C. Taki tunelik można więc łatwo ogrzać. Kondycja pomidorów jest niezła. Właśnie tworzą drugie piętro kwiatów.


IMG_20190414_082229.jpg


Na dzień rozstawiam rozsady i tak sobie rosną

IMG_20190414_082259.jpg


Potem pałąki będą ochraniać ogórki w gruncie
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 14 Kwi 2019 09:45 #652915

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Planuje coś podobnego jak po świętach wysadzę rozsadę do tunelu. Kupiłam gotowe takie mini tunele w Lidlu. Z folią zamiast włókniny. Teraz posłużą do pomidorów, a docelowo mają być do arbuzów i melonów. Oprócz zniczy planuję do tunelika wkładać kamienie nagrzane w piekarniku. Powinno wystarczyć.
Ten kątownik to dobry pomysł. Chociaż jest dość cienki. Jeszcze lepsze byłoby coś co ma dużą masę.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2019 09:48 przez Betula.
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 14 Kwi 2019 10:05 #652918

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Beatka, kątownik ma ciepło rozprowadzać po tuneliku, a nie akumulować. Dlatego nie powinien mieć dużej masy, ale mieć jak największą długość. Ja niestety nie miałam dłuższego, ale termometr mam umieszczony na skraju tuneliku i pokazuje, że przy jego końcach temperatura jest wystarczająca.
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, bietkae, aga

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 14 Kwi 2019 10:16 #652923

  • magnes
  • magnes's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 158
  • Otrzymane dziękuję: 888
Bardzo fajny tunelik, nie sądziłam że można takim sposobem uzyskać aż tak dużą różnicę temperatur.

W przyszłym roku będę musiała przemyśleć zainstalowanie czegoś podobnego u mnie.

Agnieszka

Hiszpania, Andaluzja, strefa 10a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 14 Kwi 2019 12:41 #652954

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Chyba jeszcze nie pokazywałam rozsady buraka liściowego:


20190414_110602.jpg



Na niego to chyba już pora do gruntu... :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, patrycja, Betula, bietkae, Sylwiaaa, Maggie

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 14 Kwi 2019 13:15 #652961

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Zdecydowanie nadaje się do wysadzenia. A i ciepło ma się zrobić, więc jarowizacja nie powinna mu grozić. Kiedy siałaś?
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 14 Kwi 2019 13:35 #652968

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Betula,wysiałam 3 marca,odmiany Lukullus i Bright Light. :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 14 Kwi 2019 14:35 #652973

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Planuję na grządkach stawiać mini szklarenki. Docelowo dla bakłażanów. Zastanawiam się które lepsze
Capture_2019-04-14-14-28-452.png


Capture_2019-04-14-14-29-122.png


Ten z folią większy, za to z poliwęglanu trwalszy.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.661 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum