TEMAT: Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Maj 2019 12:52 #655231

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2844
  • Otrzymane dziękuję: 11741
Stawiam na ślimaki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aga


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 01 Maj 2019 19:51 #655270

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Dzisiaj niewiele zdjęć, bo i pogoda skutecznie zastopowała moje majówkowe plany. Miałam nadzieję, że nareszcie wysadzę "włoszczyznę", czyli selerki, pory , marchewkę i pietruszkę korzeniową ( wszystko z rozsad ), ale zapowiadane nadejście zimnych dni tę pracę pokrzyżowało.
Jako że susza nadal panuje okrutna, gwoździem "programu" była pompa i zraszacze. Wyrwałam już rzodkiewki i część ubiegłorocznej pietruszki naciowej zostawiając kilka roślin na nasiona.





Bób rośnie ....



... i kwitnie :



Myślę, że niebawem trzeba będzie przerzedzić sałatowe główki - rosną zdrowo i radośnie, jakby na przekór bezdeszczowej aurze:



No i cebule z wysadków: taka uprawa bardzo mi się podoba :)



Z Braterskim pozdrowieniem :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 02 Maj 2019 06:25 #655298

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Wczoraj pracowity dzień, jeden tunel już zagospodarowany


WP_20190501_18_43_28_Pro.jpg


Nowy domek w robocie dla papryk , posadziłbym w gruncie , ale u mnie plaga ślimaków rudych , walczę z nimi ale to chyba walka z wiatrakami.



WP_20190501_18_45_27_Pro.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, ewa-s, rychu44, Adasiowa, pouder, iwcia55, lucysia, Betula, Pestka, Zielona, Maggie, aga

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 02 Maj 2019 06:37 #655300

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Masz czym dogrzać ten tunel? W sobotę-poniedziałek wcześniejsi zimni ogrodnicy. Mogą być przymrozki.
U mnie papryka rośnie lepiej w gruncie niż w tunelu.
Co do ślimaków to u mnie sprawdzają się niebieskie granulki. Nie lubię ich stosować,a le mąż nie ma takich oporów. Choć ostatnie suche lata spowodowały, że tych bezskorupowych jest znacznie mniej.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, rychu44, Adasiowa, Pestka, Agusiak

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 02 Maj 2019 07:09 #655303

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja też zrezygnowałam z papryki w tunelu. Może i lepiej plonuje, ale krzaki sa wielkie, owoców dużo, ale są zagęszczone i wcale nie dojrzewają. W gruncie jest mniejszy plon, ale wszystkie papryki dojrzewają.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, bela, ewa-s, rychu44, Adasiowa, Betula, Pestka, Agusiak, aga

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 02 Maj 2019 07:56 #655305

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15446
  • Otrzymane dziękuję: 51327
To samo zauważyłem nakrywając paprykę gruntową tunelikiem z flizeliny.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, ewa-s, rychu44, Betula, Pestka, Agusiak

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 02 Maj 2019 09:18 #655319

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Betula wrote:
Masz czym dogrzać ten tunel? W sobotę-poniedziałek wcześniejsi zimni ogrodnicy. Mogą być przymrozki.
U mnie papryka rośnie lepiej w gruncie niż w tunelu.
Co do ślimaków to u mnie sprawdzają się niebieskie granulki. Nie lubię ich stosować,a le mąż nie ma takich oporów. Choć ostatnie suche lata spowodowały, że tych bezskorupowych jest znacznie mniej.

Dwie farelki i zegar sterujący więc nie ma problemu , w ubiegłym roku uratowałem pomidory jesienią gdy było minus 6 stopni a później miałem jeszcze pomidory do połowy listopada gorzej z ślimakami u mnie to plaga w takim roku potrafiły nawet poniszczyć dynie które jak wiadomo mają kolce . Niebieskie granulki mam dwa kilo i staram się sypać w takim miejscu gdzie nie będę sadził przez dwa lata.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, rychu44, Betula, Maggie

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 02 Maj 2019 09:21 #655321

  • ewa-s
  • ewa-s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 409
  • Otrzymane dziękuję: 1251
Kapusta stożkowa już zaczyna zwijać główki

IMG_20190502_084805.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, rychu44, Adasiowa, Betula, Pestka, Agusiak, Corrado, Basia Rozyczka, Maggie, aga

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 02 Maj 2019 09:37 #655324

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Budując tunel praktycznie nie stawiam ścian szczytowych powietrze ma bardzo dobrą cyrkulację pod folie zakładam agrowłókninę białą , aby nie paliło słońce, na roślinki deszcz nie pada, słońce nie pali a i od ślimaków łatwiej się odpędzić.

Moje pytanie ile posadzić papryk w tunelu 5x4 myślałem o 60


WP_20190501_18_45_27_Pro-2.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Miragoral, hakul

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 02 Maj 2019 12:22 #655352

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7053
Dziś chłodno i wieje, więc zamiast jechać na działke, biorę się za przesadzanie pomidorków.


IMG_20190502_120713.jpg
Pozdrawiam Błażej
Ostatnio zmieniany: 02 Maj 2019 12:23 przez Bobej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, rychu44, Adasiowa, Marlenka, Miragoral, Betula, Basia Rozyczka, Maggie, aga

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 02 Maj 2019 15:52 #655381

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Dzisiaj faktycznie pogoda pozostawia wiele do życzenia, jak na początek maja, a ponieważ wczoraj działałam na ogródku, to ten zimny i wietrzny dzień poświęciłam - podobnie jak Błażej - na prace domowe. Pod rękę wpadły rozsady papryk ostrych i słodkich, wymagające na gwałt przesadzenia w donice 1,5l i kubki 400 ml.

Dopóki temperatura na zewnątrz nie wzrośnie chociażby do 15-18 stopni, papryczki spędzą ten czas w mieszkaniu na parapetach.











Na sesję zdjęciową załapały się także dwa jedyne w tym sezonie bakłażany New York uprawiane w ramach Ziarenka Nadziei:



No i .... rodzynek ( nomen omen ) wśród moich podopiecznych, czyli rodzynek Aunt Molly - dopiero teraz odważyłam się go pokazać, jako że siewki zostały ugotowane wraz z siewkami pomidorków początkiem kwietnia :oops:



Pozdrawiam bardzo cieplutko :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 02 Maj 2019 19:48 #655413

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 874
  • Otrzymane dziękuję: 5184
Dziś w tunelu pikowałam rozsadę kwiatów (goździki, gazanie, heliotropy). Przesadzałam z kubków półlitrowych do doniczek pomidory wysiane 2 marca. Powinny być już w gruncie. Mają pączki kwiatowe. A jeszcze będą zimne noce. W zeszłym roku część pomidorów już od 2 tygodni rosła w tunelu. Dobrze, że wysiewałam pomidory 17 i 19 marca. Te jeszcze mogą poczekać z wysadzeniem.
Pozdrawiam
Mirka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Marlenka, Betula, Maggie

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 02 Maj 2019 21:29 #655424

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Okazuje się, że dobra pamięć i notatki w kalendarzu nie wystarczą - Mirka przypomniała mi o rozsadzie kwiatów ( dziękuję :hug: ).
Wyższe aksamitki i cynie rozpikowałam już dawno, ale zapomniałam "na śmierć" o aksamitkach rozpierzchłych i kosmosach, czekających cicho w kolejce.
Dobrze, że słoneczniki mają od początku osobne kubki.
Wszystkie pikówki siedzą na zewnątrz.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Marlenka, Miragoral, Agusiak, Maggie

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 03 Maj 2019 05:59 #655445

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
W tym roku ładna melisa cytrynowa na moje szargane nerwy w pracy



WP_20190502_14_54_18_Pro.jpg
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2019 05:59 przez Corrado.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Betula, Agusiak, Szafirek, Maggie

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 03 Maj 2019 06:12 #655447

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
To z tegorocznej rozsady?
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 03 Maj 2019 08:17 #655463

  • Pol
  • Pol's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 201
pomodoro wrote:
0,4 % to jest 4 gramy na litr. W sumie te pomidory dostały 840 mg azotu, 760 mg potasu i prawie 1000 mg fosforu. Są ewidentnie przenawożone.
Ten eksperyment Adriana jest tak interesujący, że moim zdaniem zasługuje na obszerniejsze omówienie.
Przecież on zastosował całkiem inne nawożenie niż najcześciej zalecane i osiągnął tak oszałamiająco wspaniałe efekty. Jak to możliwe? Zastanówmy się.
Z jakiejś książki (bodajże "Szklarniowa Uprawa Warzyw") pamiętam, że granica toksyczności azotu w podłożach organicznych to 400 mg/l. Poziom 840 znacznie przekracza tę granicę. Ale to jest suma azotu z obu odżywek. W pierwszej odżywce poziom azotu był 480 mg/l a w drugiej 360 mg/l, czyli balansował około tej granicy toksyczności.
Jedźmy dalej. Taką ilość nawozu jak tu podaje Pomodoro każda roślina dostałaby, gdyby za każdym razem wlano jej po litrze odżywki. Pojemniki Adriana maja zapewne 300-500 ml, podejrzewam, że za każdym razem wlał do każdego pojemnika 50-100 ml pozywki, czyli pomidory dostały wielokrotnie mniej nawozów niż ilość zawarta w dwóch litrach odżywki, a poziom nawozów po tym w podlożu w kubku był zblizony do wartości optymalnych.
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2019 08:23 przez Pol. Powód: korekta
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Iwona M, Miragoral

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 03 Maj 2019 08:21 #655464

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Betula wrote:
To z tegorocznej rozsady?

Kiedyś kupiłem nasiona i tak od niechcenia wysiałem do gruntu , coś tam wyrosło w pierwszym roku ściąłem na jesień . Na wiosnę ponownie urosło więc wykopałem trochę i posadziłem obok . W tym roku dość ładnie urosła.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Miragoral, Betula, Maggie

Rozsada warzyw - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz.4 03 Maj 2019 08:24 #655465

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 885
  • Otrzymane dziękuję: 5282
Pol, nie bardzo rozumiem. To znaczy, że jak mam butelkę 0,1 l wódki 40%, to jeśli rozleję ją do dwóch kieliszków 50 ml, to będzie ona już miała 20 % ?
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2019 08:27 przez Kaskawel.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pol


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.581 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum