TEMAT: Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 15 Maj 2023 10:34 #832037

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3345
Janinko moje skrzynie mają szerokość 1m. Poczatkowo zastanawiałam sie czy między pomidory, na przodzie skrzyni nie upchnąć papryk albo bakłażanów, potem czytałam tabelr sąsiedztwa toslin i odpuściłam.Ale jesli u Ciebie się sprawdza to może pal licho tabele.
Do 2 skrzyń chociaż bym coś wcisnęła.
Jagódka kołki tak do zdjecia postawiłam. Oczywiście wsztkie pomidory będą sadzone od samego początku skrzyni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, del, ewakatarzyna, Bobka, jack90


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 15 Maj 2023 10:38 #832039

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7875
  • Otrzymane dziękuję: 52184
Zdaję sobie sprawę z różnic na zapotrzebowania papryki i pomidora na fosfor. Jednak jak do tej pory, nigdy problemów nie miałam. Bakłażany to też dobry pomysł.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): PaulaPola, jagodka27, del, ewakatarzyna, Bobka, jack90, Emilia

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 15 Maj 2023 17:04 #832072

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 831
  • Otrzymane dziękuję: 3181
Usunąć ten liścień u dołu i sądzić głębiej, sadzobka jest niestabilny mimo ugniecenia ? Chyba wtedy bryła korzeniowa dotykałaby już dna nowej doniczki litrowej lub z niewielkim zapasem. Korzenie najdłuższe mogą się trochę podwinąć przy przesadzeniu? Moje doniczki litrowe są bardziej szersze niż wysokie. Zapomniałem przygotować zapas doniczek i myślę czy nie zrobić z butelek plastikowych przeciętych do 1 l, będę kombinował

IMG20230515170011.jpg




Sadzonka w perlicie, robi wrażenie :flower:

IMG20230515165539.jpg
Pozdrawiam Grześ
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2023 17:52 przez Grzebuła.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, PaulaPola, jagodka27, del, ewakatarzyna, Bobka, jack90, Emilia

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 15 Maj 2023 18:20 #832078

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 831
  • Otrzymane dziękuję: 3181
A może odpuścić te przesadzanie w te litrowe pojemniki a zaczekać jeszcze i odrazy sądzić docelowo 10 litrowe karłowe i 15/20 l większe pomidory, a reszta do gruntu. Gdybym miał kilka sztuk jednej odmiany zrobiłbym doświadczenie
Pozdrawiam Grześ
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, del, ewakatarzyna, Bobka, jack90

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 15 Maj 2023 19:00 #832085

  • Emilia
  • Emilia's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 690
  • Otrzymane dziękuję: 3800
Też mam takie dylematy :) no zależy jak długo czekałbyś z tym wysadzaniem, bo jesli 2 tygodnie to one przez taki czas bardzo potrafią się zmienic, czyli zyskałyby przez ten czas w większej donicy.
Wysadzanie zależy od pogody a z nią do konca nie wiadomo :supr:
Ja zaczęłam przesadzac dwarfy do litrowych doniczek bo będę chciała przetrzymać je ile się da w szklarni. ... do sierpnia mi zejdzie :happy4: :happy3:
Pozdrawiam
Emilia
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2023 19:03 przez Emilia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, ewakatarzyna, Bobka, jack90, Grzebuła

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 15 Maj 2023 20:45 #832115

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 831
  • Otrzymane dziękuję: 3181
Optymistyczna prognozę dlugoterminową zapowiadają, jeśli chodzi o temperaturę, tylko ciekawe na ile się może sprawdzić. W poprzednim roku koniec maja był zimny. Jeśli by za tydzień wysadził do gruntu to niepotrzebne przesadzanie w takim razie. A te pomidory przeznaczone do uprawy pojemnikowej to chyba warto przesadzić tak czy inaczej.
Pozdrawiam Grześ
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2023 20:45 przez Grzebuła.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, ewakatarzyna, Bobka, jack90, Emilia

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Maj 2023 10:09 #832168

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1746
  • Otrzymane dziękuję: 12782
Ja usunęłabym te liścienie i posadziła głębiej.
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, Bobka, jack90, Grzebuła

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Maj 2023 11:00 #832170

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6183
  • Otrzymane dziękuję: 22600
Pomidory w domu idą w górę ,a wysadzanie do gruntu i skrzyń
jest niemożliwe ,
za zimno a idzie nie wiadomo co ,ulewy etc . :hammer:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, PaulaPola, jagodka27, del, ewakatarzyna, jack90

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Maj 2023 11:22 #832171

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3345
U mnie dziś takie zimno, że nawet pietruszkę naciową zabrałam z balkonu. Wieje tak, że mało glowy nie urwie. Ciesze się, że z sadzeniem do skrzyń postanowiłam poczekać do następnego weekendu.
Moje sadzonki w tym roku wyjątkowo wolno rosną, co ma swój pewien plus. Wszystkie są jeszczę w kubkach 0,2 l :P więc 130 sadzonek zajmuje duuużo mniej miejsca ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, jagodka27, del, ewakatarzyna, Bobka, jack90, Emilia

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Maj 2023 11:58 #832173

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 831
  • Otrzymane dziękuję: 3181
Ja swoje pomidory trzymam na zewnątrz osłonięte z zachodu ściana i z południa karton gipsem, temperatura 18 stopni, ale wiatr wieje dość mocno. W nocy u mnie średnio 10 9-10 stopni, pomidory nocują w altanie, mimo deszczowej aury i burzy.
Pozdrawiam Grześ
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, jagodka27, ewakatarzyna, Bobka, jack90

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Maj 2023 21:19 #832228

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1857
  • Otrzymane dziękuję: 6220
Moje są już w docelowych donicach na balkonie, a zapowiadają bardzo zimne noce. Jeżeli mam w domu włókninę to je przykryję.Mam nadzieje,że przeżyją.


IMG_20230513_194933.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Marlenka, jagodka27, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, jack90

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Maj 2023 21:42 #832238

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 831
  • Otrzymane dziękuję: 3181
u mnie zapowiadają 9 st. myślę, czy nie zabrać do domu, jeszcze mam blisko las u mnie zazwyczaj 1 st mniej jest. Już jedną noc spędziły na zewnatrz pomidory
Pozdrawiam Grześ
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, jagodka27, ewakatarzyna, Bobka, jack90

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Maj 2023 21:48 #832240

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1857
  • Otrzymane dziękuję: 6220
U mnie tylko 7 stopni ma być. Zabiorę do domu doniczki z kwiatami, bo są małe a pomidory muszą zostać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, jack90, Grzebuła

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 17 Maj 2023 15:37 #832341

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 987
  • Otrzymane dziękuję: 9057
Pomidorki Pinocchio i Bonsai, dawno zjedzone, nasionka już wysuszone. Od jutra na śniadanko Koperkowy, a po nim Katja (po lewej, a z tyłu widać trochę Anny Russian). Przy obecnych cenach pomidorów ( o smaku nawet nie wspominam), to jednak była dobra inwestycja.
20230517_131857.jpg
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2023 15:37 przez jack90.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, rozalia, Marlenka, bietkae, jagodka27, bastis, JaNina, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, Izzaa, Grzebuła

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 17 Maj 2023 21:21 #832386

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6183
  • Otrzymane dziękuję: 22600
Jacku z tunelu masz już pomidorki ? :bravo:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Azbi, jagodka27, del, ewakatarzyna, jack90

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 18 Maj 2023 04:56 #832407

  • jack90
  • jack90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 987
  • Otrzymane dziękuję: 9057
W tunelu niektóre mają już owoce, a raczej niedawno zawiązane owocki (m.in. Rudy K/127 z ziemniaczanymi, NN Żabnik, Cassarosa). W ogóle zauważyłem, że u mnie te zimne warunki najlepiej znoszą pomidory z liściem ziemniaczanym. Na 7 szt w tunelu, 6 zawiązało już owoce.
Rudy PL K/127
20230518_051821.jpg
Pozdrawiam,
Jacek
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2023 05:26 przez jack90.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, rozalia, Marlenka, bietkae, jagodka27, del, ewakatarzyna, Bobka

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 18 Maj 2023 20:40 #832476

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6183
  • Otrzymane dziękuję: 22600
Niestety nie da się wysadzić w tym tygodniu ,zimno .
Co to da ,że będą siedzieć w skrzyniach i gruncie w zimnicy.
Na oknach się już plączą i nie chcą być w kubkach .
Masakra z pogodą.
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Azbi, jagodka27, del, ewakatarzyna, jack90

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 22 Maj 2023 22:10 #832859

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6183
  • Otrzymane dziękuję: 22600
Prawie jak tabor cygański ,a to pomidorowy .






Mężuś się postarał ,95 %pomidorków wysadzone ,Ale też i do gruntu .
:jeez:
Za rok 1/3 ,tej liczby .
Nie więcej :happy4:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, whitedame, Marlenka, jagodka27, ewakatarzyna, Izzaa, Grzebuła, Emilia


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.866 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum