TEMAT: Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 02 Kwi 2019 09:58 #651208

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
Oczywiście osłona donic jeśli są ciemne to konieczność, żeby nie ugotować korzeni.
Możesz mieć problem z pomieszczeniem takiej ilości roślin.W moim tuneliku 4x2,20 mieszczę 10 pomidorów wielkoowocowych w 30l donicach i kilka dwarfów w 15l, które ustawiam przy bocznych ścianach. W szczycie sezonu, szczególnie górą, robi się dość gęsto.
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Betula


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 02 Kwi 2019 11:50 #651241

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
Na ścianach długości 4,5m jest ustawione po 9 donic, w środkowym pasie grządka wyniesiona i w niej 6 pomidorów.
Mam donice po 20 i 15 litrów na mniejsze pomidory (140-150cm), póki co na papierze wszystko mi się pięknie mieści - życie jak zwykle to zweryfikuje ;)
Ale to dla mnie super nauka, bo do tej pory uprawiałam tylko pomidory na małym balkonie :oops:
Karo
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Betula, Kajtkowa

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 02 Kwi 2019 12:19 #651245

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
I jestem przekonana, że będziesz miała z uprawy masę radości.Masz rację, trzeba sprawdzić jak coś działa na własnej skórze, żeby wiedzieć co zmienić czy poprawić.Na pewno już nie możesz się doczekać :)
Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, green_bee

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 02 Kwi 2019 18:40 #651300

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
Oj tak, szczególnie patrząc na te cudowne i bardzo różne 18 odmian które mam (i które są już pięknym sadzonkami), żeby przetestować nasze smaki, ich wygląd, dopasować fertygację do odmiany i ogarnąć całą resztę! Pomidory są gorsze od pokemonów, chcesz mieć wszystkie i więcej, ja już kombinuję jak tu na kolejny sezon naszykować sobie poletko tylko i wyłącznie na dwarfy :happy4: :crazy:
Karo
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Betula, Kajtkowa

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 02 Kwi 2019 19:42 #651316

  • Zwyczajny
  • Zwyczajny's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 48
mając tunel po co korzystać z nie praktycznych donic, można rękawy towarowe wykorzystać. To pojemnik,ale w pełni korzystający z dobroci gleby pod. donice to na betonie można postawić. Rękaw jest do lepszego wykorzystania wody podczas podlewania,bo nie ołynie bokiem. Troche mam inne zdanie do tunelu i donic
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2019 19:43 przez Zwyczajny.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): grzesiek59

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 02 Kwi 2019 20:39 #651340

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
Możesz mieć swoje zdanie - mam nieogrzewany tunel i dużą altanę - w razie ochłodzenia mogę bez problemu włożyć donice na wózek, niczego nie stracę. Poza tym zależy mi na fertygacji - nie jestem w stanie kontrolować fertygowania odmian bardzo różnych od siebie wysadzając je do gruntu który mam nieprzygotowany - dla mnie to lepsza opcja, po sezonie ziemia leci na rabaty, a w kolejnym kupuję nową ziemię do donic i po problemie.
Nie robię po taniości i nie muszę się szczypać ;)
Karo
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2019 20:40 przez green_bee.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 02 Kwi 2019 23:48 #651377

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
green_bee wrote:
Oj tak, szczególnie patrząc na te cudowne i bardzo różne 18 odmian które mam (i które są już pięknym sadzonkami), żeby przetestować nasze smaki, ich wygląd, dopasować fertygację do odmiany i ogarnąć całą resztę! Pomidory są gorsze od pokemonów, chcesz mieć wszystkie i więcej, ja już kombinuję jak tu na kolejny sezon naszykować sobie poletko tylko i wyłącznie na dwarfy :happy4: :crazy:

Karolino, to się nazywa pomidoroza i na tym Forum jest to dolegliwość bardzo rozpowszechniona. :happy4: :bye:
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2019 23:49 przez Horti.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Kajtkowa, green_bee

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 07 Kwi 2019 23:38 #652129

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Owocnie kończy się zimowy eksperyment pomidorowy w perlicie. Większość krzaczków kwitnie już, niektóre zawiązały owoce (z małą pomocą - lekkie potrząsanie pędem). Nawożone tylko pożywką na bazie MS i saletry amonowej. Zastanawiam się nad powtórką na jesień. To bardzo dziwne uczucie, gdy pomidory rosną bez żadnych chorób, plam na liściach i innych nieplanowanych atrakcji. :)

Venus - dopiero ostatnio dostały duże kubeczki po jogurcie, powinny się ładnie rozrosnąć. Rosną bezproblemowo i nie zgłaszają niedoborów. Mogą być fajna dekoracją na wielkanocnym stole. :)
venuszowocami.jpg


Maskotka też zawiązuje już owoce, nasz ulubiony pomidor sałatkowy.
maskotka1.jpg
Pozdrawiam,
Dorota
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2019 05:16 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, rychu44, pouder, Betula, magnes, green_bee

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 08 Kwi 2019 04:16 #652131

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50962
I widzę, że to wszystko w perlicie. Brawo :bravo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 08 Kwi 2019 09:31 #652152

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
Dziękuję. :) Bardzo polubiłam uprawę w perlicie, jak dla mnie ma same zalety.
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, rychu44

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 13 Kwi 2019 21:15 #652872

  • Almera
  • Almera's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 144
  • Otrzymane dziękuję: 153
Czy osoby- gazela. Krecik, Horti, które hodowały pomidorki w domu zimą mogą to dokładnie opisać ? Kiedy wysiewane, gdzie trzymane i jak odżywiane ?
Witam ! Krysia
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 14 Kwi 2019 12:22 #652946

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Krysiu, w moim przypadku to raczej była zabawa, niż uprawa. Mam jasny pokój z dwoma dużymi oknami na wschód i na południe. Pomidorki kiełkowałam na początku grudnia i cały czas były na parapecie południowym, bez doświetlania. Nawożę Florowitem do pelargonii , obecnie w dawce 3ml/l, wcześniej w mniejszej. W tym roku mam dwa pomidory czarne nn, więc nawożę je co 2-3 podlewanie. Kilka dni temu ogłowiłam je, przeznaczając wierzchołki na sadzonki.Tak wyglądają obecnie moje grudniowe pomidory:
IMG_5930.jpg

IMG_5934.jpg


Myślę, że sporo Forumowiczów uprawiało pomidorki zimą bardziej profesjonalnie i już zbierają swoje plony,
i podzielą się swoim doświadczeniem. :bye:
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Betula, Kaskawel, Basia Rozyczka

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 14 Kwi 2019 12:33 #652950

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
I to się nazywa przyjemne z pożytecznym. Owoce do jedzenia, wierzchołki na sadzonki :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gazela

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 14 Kwi 2019 14:28 #652971

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41856
Osobiście zimowych pomidorków nie uprawiałem nigdy. :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 14 Kwi 2019 14:36 #652975

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
I jeszcze na dodatek naturalne żaluzje :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, gazela

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 14 Kwi 2019 15:07 #652980

  • Almera
  • Almera's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 144
  • Otrzymane dziękuję: 153
Dziękuję za odpowiedź, Małgosiu ! :)
A Krecika przepraszam,że pomyliłam go z innym forumowiczem.
Widze,że jeszcze Janina uprawiała pomidorki zimą.
Witam ! Krysia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 21 Kwi 2019 19:18 #653816

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Parapetowa Pendulina Orange dojrzała na Święta
IMG_62551.jpg

a balkonowa kwitnie w najlepsze.Obie wysiewane w styczniu.
IMG_62581.jpg
Pozdrawiam, Małgorzata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, rychu44, Adasiowa, Horti, Marlenka, iwcia55, patrycja, Betula, Anielka, Basia Rozyczka

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 24 Kwi 2019 17:40 #654133

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Moje rozsady do donic. Jak pogoda będzie łaskawa to na początku maja zostaną wsadzone do docelowych pojemników (i zacznie się wnoszenie do domu dużych donic w razie chłodu :devil1: )

IMG_6292-2.jpg
Pozdrawiam, Małgorzata
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2019 17:43 przez gazela.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Adasiowa, Horti, Betula, Sylwiaaa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.767 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum