TEMAT: Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Cze 2020 20:32 #715019

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9258
To jedynie na mrówki można...i to w rękawiczkach.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Cze 2020 20:43 #715026

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15406
  • Otrzymane dziękuję: 51059
Niby tak, ale nadmiar boru jest toksyczny dla roślin. Podsypiesz dajmy na to pomidora kwasem bornym i jak nie padł od mrówek to może paść od kwasu bornego.

translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=e...city.htm&prev=search
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 16 Cze 2020 21:00 #715030

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9258
Nigdy niczym takim nie podsypałam warzyw,tym bardziej pomidorów.Niektórzy sypią sól albo leją ocet by pozbyć się mrówek.Obserwuję mrówki i mszycę i wiem,że raczej nie lubią pomidorów,więc im nie szkodzą.Najlepsze byłyby pułapki przy mrowiskach w spodkach lub słoikach.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 17 Cze 2020 08:59 #715109

  • amsiz
  • amsiz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 252
  • Otrzymane dziękuję: 326
Wszystkie rozsady robię w perlicie. Ale później, mając uprawy tylko na balkonie w pojemnikach, nie mam wyboru i muszę kupować gotowe podłoża. Bywają bardzo różne. W tym roku dużą część mam z B. i różniło się w zależności od worka. Część rewelacyjna, a część jakaś dziwna, gliniasta.
Aga
Ostatnio zmieniany: 17 Cze 2020 09:00 przez amsiz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 17 Cze 2020 09:14 #715113

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15406
  • Otrzymane dziękuję: 51059
Podłoże można wstępnie ocenić po ciężarze objętościowym. Na worku często jest napisane torf taki, i siaki, a tu trudno udźwignąć worek 20 litrowy. Jeśli kupuję podłoże, to najpierw dźwigam worek za jeden koniec. Jeśli jest ciężki , to już nawet opisu nie czytam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 17 Cze 2020 09:27 #715115

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
A to balkonowa uprawa mżonki. Ziemia biedronkowa pół na pół z kompostową z działki, donice 12 l, uparła się żeby sadzić po 2 szt.Trudno, na razie daja radę. Sadzonki z bazarku. Wyższy to Orama i to może sie zgadzać a niższy miał być Marissa ale nie pasuje ani pokrój ani kształt owoców. Najważniejsze aby smaczne były. Na razie niczym dodatkowo nie nawożone. Wystawa południowo-zachodnia.

IMAG4312.jpg
IMAG4314.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sylwiaaa, Jaedda, anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 17 Cze 2020 10:34 #715128

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 1652
KaLo wrote:
A to balkonowa uprawa mżonki.

Brawa dla niej!
Wiedźmowata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 18 Cze 2020 20:36 #715440

  • Jaedda
  • Jaedda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 529
  • Otrzymane dziękuję: 3123
Ale już duże :woohoo:

Pendulina Orange kwitnie jak szalona a z tyłu groszek cukrowy

IMG_20200618_203315.jpg


Moya Noir rośnie w oczach :wink2:

IMG_20200618_190927.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 18 Cze 2020 20:38 #715441

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Zefirka wrote:
KaLo wrote:
A to balkonowa uprawa mżonki.

Brawa dla niej!
Ona podlewa, ja pilnuję nawozenia :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, anaka, ewakatarzyna

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 25 Cze 2020 10:41 #716903

  • Norbert
  • Norbert's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 25
pomodoro wrote:
Podłoże można wstępnie ocenić po ciężarze objętościowym. Na worku często jest napisane torf taki, i siaki, a tu trudno udźwignąć worek 20 litrowy. Jeśli kupuję podłoże, to najpierw dźwigam worek za jeden koniec. Jeśli jest ciężki , to już nawet opisu nie czytam.

Witam. Piszę do Ciebie ponieważ znasz mój temat,(dla przypomnienia 13 czerwca strona 14).Proszę o wyrażenie opinii czego im brak,wyśle zdjęcia z opisem.

2020-06-2507.22.112.jpg


2020-06-2507.18.43.jpg

To trzy krzaczki Faworyta, są blade. W stosunku do pozostałych.
2020-06-2509.21.58.jpg


2020-06-2509.19.05.jpg


2020-06-2509.22.07.jpg

I mają na listkach takie plamy

2020-06-2507.19.102.jpg

A naj bardziej jasno zielony jest ten Bawole Serca ale już niema plamek jak wyżej.
2020-06-2507.20.12.jpg

Tam głębiej widać normalnie zielony Marmande. I żeby nie przenosić już na wątek o ogórkach podrzucę dwa zdjęcia.

2020-06-2507.23.02.jpg

czy to brak magnezu a może co innego.
2020-06-2407.55.072.jpg

To paskudztwo zauważyłem wczoraj rano i zerwałem tego liścia i dziś na razie spokój, może to przędziorek na spodniej stronie liścia nic nie znalazłem.
Dziś oporyskałem rano drugi raz siarczanem magnezu i w niedziele opryskałem nawozem dolistnym wapniowym z muszli skorupiaków CALIO. Nie wiem co to za nawóz wapniowy,niby go chwalą, ziemie do warzyw i pomidorów też chwalili.
Bardzo proszę jak znajdziesz chwile czasu byś przejrzał temat.
PS Pisze ze robiłem opryski ale szczególnie na pomidory ogórki też prysnąłem.
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2020 10:47 przez Norbert.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, anaka

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 25 Cze 2020 11:10 #716909

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9258
Mam to samo z Faworytem,pokazywałam go w wątku o chorobach.Brak manganu prawdopodobnie spowodowany jakąś blokadą w pobieraniu tego składnika.Być może przenawożony.Teraz to nie ważne.Pod wieczór jak będzie mniej słońca dostanie oprysk z nawozem z biedr. i zobaczę co dalej.
A co do Bawolego Serca,to on tak trochę wygląda,jakby był słabowity i blady.Może mieć kłopot z suchą zgnilizną wierzchołkową.Trzeba uzupełniać wapń .Pw powinien wystarczyć do oprysku,w szczególności gron z owocami.Zauważyłam też,że u mnie potrzebuje więcej wody niż inne pomidory.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2020 11:16 przez anaka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Norbert

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 25 Cze 2020 12:03 #716918

  • Norbert
  • Norbert's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 25
anaka wrote:
Mam to samo z Faworytem,pokazywałam go w wątku o chorobach.Brak manganu prawdopodobnie spowodowany jakąś blokadą w pobieraniu tego składnika.Być może przenawożony.Teraz to nie ważne.Pod wieczór jak będzie mniej słońca dostanie oprysk z nawozem z biedr. i zobaczę co dalej.

Ja mam bardzo przenawożone, na 14 stronie jest wynik z badania gleby zakupionej w sklepie ogrodniczym. Faworyty i Bawole serca są blade a pozostałe są ciemne. Może to taka natura ich nie wiem.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 25 Cze 2020 12:17 #716922

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9258
Tak sobie pomyślałam teraz,czy Ty masz zrobione otwory w tych wiadrach?Może korzenie się duszą?
Otwierasz te okna i drzwi w tunelu ?Jak otwierasz ,to dobrze.Ja zostawiam tak do pażdziernika,jak przychodzi jakaś ulewa to tylko od dołu zasłaniam drzwi.
Ostatnio w kilku miejscach widziałam pozamykane na 4 spusty namioty foliowe,będzie kłopot :jeez:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Norbert

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 25 Cze 2020 12:39 #716925

  • Norbert
  • Norbert's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 25
anaka wrote:
Tak sobie pomyślałam teraz,czy Ty masz zrobione otwory w tych wiadrach?Może korzenie się duszą?
Otwierasz te okna i drzwi w tunelu ?Jak otwierasz ,to dobrze.Ja zostawiam tak do pażdziernika,jak przychodzi jakaś ulewa to tylko od dołu zasłaniam drzwi.
Ostatnio w kilku miejscach widziałam pozamykane na 4 spusty namioty foliowe,będzie kłopot :jeez:

Tak donice a raczej wiadra 20 l. trzy są 15 l. są ponawiercane mają na spodzie keramzyt. Drzwi są otwarte non-stop a na dzień z tyłu namiotu dorobione okno też,zamykam okno na noc co by wichura nie na rozrabiała.Teraz temperatura jest w granicach 12 stopni w nocy,a jak było po 6 czy 8 stopni to zamykałem drzwi. Dopiero kilka dni jest temperatura w miarę znośna. Jestem z Szczecina i długo były zimne noce.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, anaka

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 25 Cze 2020 12:44 #716926

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15406
  • Otrzymane dziękuję: 51059
Norbert wrote:
Bardzo proszę jak znajdziesz chwile czasu byś przejrzał temat.
PS Pisze ze robiłem opryski ale szczególnie na pomidory ogórki też prysnąłem.

Przy takiej analizie podłożą trzeba się liczyć z blokadą mikroelementów. Kup sobie nawóz mikroelementowy i opryskuj co tydzień w stężeniu 1 ml/l z dodatkiem kilku kropel płynu do naczyń.

archiwum.allegro.pl/oferta/mikro-plus-in...m-s-i6949519040.html

Ps Na pomidorach jest niedobór manganu.

Ps II Oprysk staraj się robić na deszczówce.
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2020 12:46 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, anaka, Norbert, Aurora Borealis

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 25 Cze 2020 12:46 #716927

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9258
Z ogórkami przerzuć się do wątku o ogórkach,bo też ktoś z takimi zmianami się wpisał,będzie prościej. :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Norbert

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 25 Cze 2020 12:50 #716928

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15406
  • Otrzymane dziękuję: 51059
Na ogórkach też jest niedobór manganu słabo zaznaczony.

www.google.com/search?q=nutrient+deficie...imgrc=gfbWGNSpDRGPVM
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2020 12:51 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, Norbert

Uprawa pomidorów w pojemnikach, donicach i skrzynkach część II 25 Cze 2020 14:03 #716939

  • Norbert
  • Norbert's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 25
pomodoro wrote:
Norbert wrote:
Bardzo proszę jak znajdziesz chwile czasu byś przejrzał temat.
PS Pisze ze robiłem opryski ale szczególnie na pomidory ogórki też prysnąłem.

Przy takiej analizie podłożą trzeba się liczyć z blokadą mikroelementów. Kup sobie nawóz mikroelementowy i opryskuj co tydzień w stężeniu 1 ml/l z dodatkiem kilku kropel płynu do naczyń.

archiwum.allegro.pl/oferta/mikro-plus-in...m-s-i6949519040.html

Ps Na pomidorach jest niedobór manganu.

Ps II Oprysk staraj się robić na deszczówce.

No zamówiłem Mikro Plus zgodnie z wskazaniem,będzie dopiero w poniedziałek.w nim niema (Ca) więc myślę ze mogę pomidorki prysnąć Wapnem o ile to jest wapno co pisałem. Ostatnio wapnem opryskałem w ubiegłą niedziele czy w tą niedziele też prysnąć czy za dwa tygodnie i czy też dobrze by było dodać parę kropli płynu do naczyń?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.907 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum