TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 30 Lip 2020 19:02 #722802

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9263
A brak wody?
U mnie zauważyłam to na wielkoowocowych,na Mata Hari czy Perle Małopolski,albo na koktajlówkach liście normalne. A jeszcze Red Pear ma ładne liście.
Na pierwszym zdjęciu z grona wyrósł liść.Trzeba go usunąć.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MaciejZZ


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 30 Lip 2020 21:34 #722831

  • MaciejZZ
  • MaciejZZ's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 10
Regularnie podlewam, np. wczoraj były podlewane.A taki śmieszny miernik z Castoramy pokazuje "wet". One już tak mają z dwa tygodnie. To moja pierwsza zabawa w pomidory i popełniłem masę błędów. Nawet nie wiem co to za odmiana.
Dziękuję za podpowiedź, jutro go usunę. Z resztą krzaków też muszę zrobić porządek. Praktycznie z różnych odmian i rośnie w inny sposób :) Tak się skupiłem na walce z agrofagami ze zapomniałem o pielęgnowaniu tych krzaków.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 30 Lip 2020 21:37 #722832

  • MaciejZZ
  • MaciejZZ's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 10
Znowu coś mi brzydkiego wróciło na inny krzak. Już zdurniałem do reszty od ilości agrofagow atakujących pomidory. Ktoś podpowie cóż to jest tym razem? ZZ? Ten biały nalot to od oprysku? Na innych krzakach go nie ma...
Załączniki:
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 30 Lip 2020 21:39 #722834

  • MaciejZZ
  • MaciejZZ's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 10
Znowu coś mi brzydkiego wróciło na inny krzak. Już zdurniałem do reszty od ilości agrofagow atakujących pomidory. Ktoś podpowie cóż to jest tym razem? ZZ? Ten biały nalot to od oprysku? Na innych krzakach go nie ma...

IMG_20200730_200709-2.jpg


IMG_20200730_200705-2.jpg


IMG_20200730_200820.jpg


IMG_20200730_200833.jpg


IMG_20200730_200725.jpg
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 30 Lip 2020 22:09 #722843

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3555
  • Otrzymane dziękuję: 7703
Przyjrzyj się dobrze czy po lisciach nie łażą takie malutkie przecinki, wygląda na żerowanie wciornastków. Zdjęcia nie są ostre, poraw się :wink4: .

Przyczyny zwijania sie liści mogą być różne i wcale nie muszą być oznaką choroby. Na razie odpuść temu krzaczkowi i najpierw poczytaj na ten temat. :) www.google.com/search?q=li%C5%9Bciozw%C3...BpAw8Q_AUoAHoECAEQAA
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2020 22:15 przez KaLo.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 31 Lip 2020 09:51 #722902

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
Wczoraj ogarnęłam wszystkie Liście i pomidory ze zmianami zz.
Przedwczoraj był oprysk Infinito z mocznikiem.
Dziś znów widzę nowe zmiany na liściach i jednej łodydze. Czy to wychodzą zmiany po oprysku, czy oprysk był nieskuteczny?
Sama już nie wiem czy powtarzać oprysk, np. Curzate czy się wstrzymać.
Chciałabym w tym roku choć spróbować pomidorowych nowości i cokolwiek zrobić. A tu sezon tragiczny się zrobił.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 31 Lip 2020 12:36 #722926

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 564
  • Otrzymane dziękuję: 1473
lucysia wrote:
Wczoraj
Przedwczoraj
Dziś
Czy to wychodzą zmiany po oprysku, czy oprysk był nieskuteczny?

Ja obstawiam zmiany w miejscach zarażonych jeszcze przed opryskiem.
Pozdrawiam, Krzysiek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): lucysia, Szczypiorek

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 31 Lip 2020 12:46 #722930

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3555
  • Otrzymane dziękuję: 7703
Środek nawet dobry systemiczny musi mieć trochę czasu aby dotrzeć do wszystkich miejsc i zadziałać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, lucysia, pszczolka, Szczypiorek

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 31 Lip 2020 13:59 #722948

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
Ok. Czekam. Dzięki :kiss3:
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2020 00:26 #723046

  • Lu_cyna
  • Lu_cyna's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 171
lucysia wrote:
Wczoraj ogarnęłam wszystkie Liście i pomidory ze zmianami zz.
Przedwczoraj był oprysk Infinito z mocznikiem.
Dziś znów widzę nowe zmiany na liściach i jednej łodydze. Czy to wychodzą zmiany po oprysku, czy oprysk był nieskuteczny?
Sama już nie wiem czy powtarzać oprysk, np. Curzate czy się wstrzymać.
Chciałabym w tym roku choć spróbować pomidorowych nowości i cokolwiek zrobić. A tu sezon tragiczny się zrobił.


U mnie to samo :(
Pryskałam już 3 razy, z czego 2 razy środkiem układowym i za każdym razem gdy jestem na działce to widze nowe zmiany na liściach :( Dziś znowu sporo liści musiałam oberwać i zakopać.
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2020 00:28 przez Lu_cyna.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2020 15:41 #723123

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Pomidor uprawiany pod chmurką dla celów eksperymentalnych , nie pryskany niczym . Oczywiście odwiedziła go królowa łodygowa.

WP_20200729_18_41_40_Pro.jpg



Zmieszałem gęsty ugotowany krochmal z środkiem z ŚOR i naniosłem cienką warstwę pędzelkiem na miejsce z objawami choroby. Zabieg wykonałem dwukrotnie. Jak widać środek zadziałał wspaniałe. Gorąco polecam taki sposób na zarazę łodygową . Szybko i bezproblemowo żegnamy się z królową.

WP_20200801_07_44_57_Pro-2.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2020 15:42 przez Corrado.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, whitedame, Miragoral, pszczolka, Piotras, ewcia12, anaka, renmanka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 01 Sie 2020 21:28 #723163

  • Lloris
  • Lloris's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 29
  • Otrzymane dziękuję: 9
pomodoro wrote:
Lloris wrote:
Dzień dobry!

Na dwóch krzakach pomidora w tunelu zauwazyłam na liściach objawy ZZ. W domu mam Cabrio Duo, Magnicur Finito i TipTop. Co mogę zastosować? CabrioDuo powiedziano mi, że tylko na pomidory w gruncie, zostały nim spryskane i o dziwo zadnych objawów. W tunelu było Signum i TipTop z powodu szarej pleśni.

Pomocy! Dzis muszę zrobić oprysk.


Pryskaj Magnicur Finito.

W środę zrobiłam oprysk Manicur Finito na pomidorach w tunelu. W związku z tym, że w ulotce pomidor w ogóle nie został umieszczony podpowiedzcie proszę jakieś okres karencji zachować?
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Sie 2020 10:12 #723214

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Przed opryskiem należy zerwać owoce juz zapalone i te które już mogą dojrzeć na parapecie. Ja odczekuje 10 dni to jest dla mnie bezpieczny okres karencji. W tym czasie zajadam pomidory z parapetu i wcale krzywda mi się nie dzieje.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Piotras, anaka, Bobka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Sie 2020 10:31 #723223

  • Lloris
  • Lloris's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 29
  • Otrzymane dziękuję: 9
Też tak zrobiłam, ale okazuje się że za słabo im się przyjrzałam i w tunelu robi się coraz bardziej czerwono :unsure:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Sie 2020 16:56 #723277

  • Rolnik90
  • Rolnik90's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 358
  • Otrzymane dziękuję: 842
Chciałbym od was pewnej porady...17 lipca pryskałem pomidory w tunelu i gruncie signum.
Jutro wyjeżdżam na tydzień w góry i zastanawiam się czy zabezpieczyć na ten czas pomidory ridomilem. Na jutro i wtorek zapowiadają deszcze. Ktoś doradzi czy pryskać czy nie ? :)
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Sie 2020 17:21 #723279

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5696
  • Otrzymane dziękuję: 13002
Corrado wrote:
...Zmieszałem gęsty ugotowany krochmal z środkiem z ŚOR i naniosłem cienką warstwę pędzelkiem na miejsce z objawami choroby. Zabieg wykonałem dwukrotnie...
Jaki to był ŚOR i ile % tego środka?
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Sie 2020 18:10 #723290

  • y_y
  • y_y's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 253
  • Otrzymane dziękuję: 1557
Rolniku, mam podobnie.
Jadę na tydzień. I chyba jutro dam 3 raz oprysk (Revus). Ale codziennie obrywam jakiś listek ze zmianą. Także wolę nie ryzykować. Wrócę po tygodniu + kolejny na karencję dla pewności i wówczas będę robić przetwory :):)

Pozdrawiam, Aneta
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Sie 2020 19:15 #723298

  • Maks-ogrodnik
  • Maks-ogrodnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 354
  • Otrzymane dziękuję: 480
y_y wrote:
Rolniku, mam podobnie.
Jadę na tydzień. I chyba jutro dam 3 raz oprysk (Revus). Ale codziennie obrywam jakiś listek ze zmianą. Także wolę nie ryzykować. Wrócę po tygodniu + kolejny na karencję dla pewności i wówczas będę robić przetwory :):)
A pierwsze dwa opryski czym zrobione? Ja jak już stosuje revus to przy małych krzakach. Ciężko chyba teraz opryskać wszystkie liście krzaka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.559 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum