TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 15:16 #722606

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9768
  • Otrzymane dziękuję: 14472
Bobka wrote:
Pomidory nasze z pokrzywami w dołkach przed sadzeniem :bravo: , dwa razy tylko oprysk od CP i taki efekt :dance:

Babcine rady czasami są chyba dobre tak myślę :wink2: :hearts: :flower1:
Teraz oby słoneczko i powinno się do końca udać :flower2:
Bardzo marny efekt. Dwa, trzy pomidory w gronie to powiem szczerze szkoda pracy, wody, światła. Mój szwagier (ten od drucików) ma podobna wydajność swoich pomidorów i głupio mu, ze te same odmiany w tym samym czasie sadzone na moich krzakach maja co najmniej trzy razy więcej owoców. Ale każdy robi jak uważa. Z tym, ze tłumaczeni ze zagłodzone pomidory są w porządku, jest nie fair w stosunku do tych co przychodzą tu czegoś się nauczyć.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 15:17 #722607

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 797
  • Otrzymane dziękuję: 5139
kicaj_zajac wrote:
Jeszcze jedno pytanie odnośnie nawożenia.
Koncentrat: 100g kristanol żółty + 100g saletra potasowa. Dawkowanie 5ml/l dla pomidorów owocujących.
Rozumiem że te 200g nawozów wsypujemy do butelki i uzupełniamy do 1l wody? i taki koncentrat dawkujemy 5ml/l.
Pozdrawiam
Ja daję 50g kristalonu i 140 g saletry. Dopełniam deszczówką. Dawkuję 6 ml/l. Ten skład, który podałeś stosuję pod ogórki.
Ale mogę się mylić. Może ktoś mnie sprostuje.
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 15:18 #722608

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3555
  • Otrzymane dziękuję: 7703
Emalia112 wrote:
...
I dobrze by też mieć dla porównania pomidory bez pokrzyw pod nogami. :)
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2020 15:19 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 15:19 #722609

  • y_y
  • y_y's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 253
  • Otrzymane dziękuję: 1557
Hej moi mili, zaraza znow mi wychodzi. Na razie obrywam po jednym liściu na dzień i chcę towarzystwo przetrzymać do niedzieli, bo bardzo ciepło i sucho jest, a poza tym po niedzieli wyjezdżamy na tydzień.
Miesiąc temu był Revus 250, 2 tygodnie temu - Curate CU. Czy mogę ten trzeci oprysk zrobić znowu Revusem, czy szukać czegoś z jeszcze inną substancją czynną niż w poprzednich srodkach?

Pozdrawiam, Aneta
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 15:23 #722610

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3555
  • Otrzymane dziękuję: 7703
Może być Revus ale oprysk musi być dokładny i najlepiej ze zwilżaczem a nie z płynem do garów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): y_y

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 15:34 #722612

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9768
  • Otrzymane dziękuję: 14472
A co Ty chcesz porównywać, wydajność 0,5 kg na krzak to nie zwróci się nawet za wodę. Nie znam odmiany która by miała taką wydajność, no chyba jak pisze Beata pięknie zagłodzą ją pseudo ekolodzy. Bogusia pokazuje zagłodzone pomidorki jako wzór.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 16:48 #722624

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6790
  • Otrzymane dziękuję: 24997
Emalia112 wrote:
Bobka wrote:
Pomidory nasze z pokrzywami w dołkach przed sadzeniem :bravo: , dwa razy tylko oprysk od CP i taki efekt :dance:

Babcine rady czasami są chyba dobre tak myślę :wink2: :hearts: :flower1:
Teraz oby słoneczko i powinno się do końca udać :flower2:
Bardzo marny efekt. Dwa, trzy pomidory w gronie to powiem szczerze szkoda pracy, wody, światła. Mój szwagier (ten od drucików) ma podobna wydajność swoich pomidorów i głupio mu, ze te same odmiany w tym samym czasie sadzone na moich krzakach maja co najmniej trzy razy więcej owoców. Ale każdy robi jak uważa. Z tym, ze tłumaczeni ze zagłodzone pomidory są w porządku, jest nie fair w stosunku do tych co przychodzą tu czegoś się nauczyć.

Dziękuję za opinię nam wystarczą te zaglodzone :happy4: absolutnie nie zalecam wzorować się ,nawet chyba o tym nie wspomniałam ale rozumiem wiedzę fachową tutaj w tym wątku tylko oczywiście :flower1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, ewakatarzyna

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 17:00 #722626

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6790
  • Otrzymane dziękuję: 24997
Emalia112 wrote:
A co Ty chcesz porównywać, wydajność 0,5 kg na krzak to nie zwróci się nawet za wodę. Nie znam odmiany która by miała taką wydajność, no chyba jak pisze Beata pięknie zagłodzą ją pseudo ekolodzy. Bogusia pokazuje zagłodzone pomidorki jako wzór.

Sądziłam ,ze forum to wymiana myśli spostrzeżeń ,doświadczeń ,jednak nie to pole dla fachowców chylę czoło :thanks: :flower1: i pozdrawiam życząc sukcesów nieustająco :flower1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 17:33 #722631

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9768
  • Otrzymane dziękuję: 14472
Bogusiu, nie obrażaj sie , ja nie krytykuje Ciebie, tylko tą mode na "ekologię" która tak naprawdę z ekologią niewiele ma wspólnego. nikt nie napisze, ze te pokrzywy czy banany pod stopy przy gniciu zabierają roślinie tak potrzebny azot, bo w procesie gnilnym pracują bakterie , które odżywiają się azotem. Żeby ta roślina ( obojętnie czy pomidor czy róża) mogła tą pokrzywę spożytkowywać ona musi najpierw zgnić. Nie na darmo obornik powinien być przeleżakowany. Tu piszemy o tym od dawna ale ludzie z uporem ciągle opryskują gnojówka z pokrzyw pomidory, a pod inne rosliny wsadzają banany, czy pokrzywy.
A ekologia to jest wtedy jeżeli daje się roślinom to, co jej do życia potrzebne. I chroni się ja przed chorobami w sposób rozsądny ( niekomicznie chemią)
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2020 17:37 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, najemnik, Mandorla, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 17:58 #722640

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2646
  • Otrzymane dziękuję: 7779
Emalko, to chyba nie jest kwestia "mody na ekologię", bo tego rodzaju "babcine sposoby" funkcjonują od czasów, kiedy jeszcze nikt o ekologii nie słyszał (to w końcu dość młoda nauka, jakieś półtora wieku), a kierował się po prostu tzw. mądrościami ludowymi. Trzymają się one dość dobrze i pewnie trzymać się będą, no, bo przecież działają - rośliny rosną, nie? Nikt nie wnika, czy rosną "dzięki", czy "pomimo" ;). Ale w końcu co to za różnica, jeśli ogrodnictwo ma dawać przede wszystkim radość, a nie rekordowe plony, jeśli ktoś ma satysfakcję z uprawy na pokrzywach... no, to chyba o to głównie chodzi, prawda?
Te pokrzywy czy banany to i tak zresztą pół biedy, znałam babcię, która roślinom "dla zdrowotności" całe jajka zakopywała - wiecie, jaki to był smród koszmarny? :happy4:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2020 17:59 przez Mandorla.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, Matkud

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 18:18 #722644

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9768
  • Otrzymane dziękuję: 14472
Absolutnie zgadzam się , ze jak ktoś chce uprawić pomidory na gnojówce z pokrzyw to oczywiście jego sprawa , ale też zależy mi na tym byśmy to robili świadomie. Bysmy zdawali sobie z tego sprawę, ze zabrany przez pokrzywy, czy banany , czy kiszona kapustę azot trzeba uzupełnić, a jeżeli tego nie robimy, to mieć świadomość, ze plony beda marne. Bo ostatecznie po to tu jesteśmy. Też podlewam swoje zatrwiany gnojówka z pokrzyw, ale posypuje je florowitem.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Piotras, Mandorla, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 19:44 #722661

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3555
  • Otrzymane dziękuję: 7703
Aby uzmysłowić niektórym ile potrzeba "ekologii" dla uzyskania normalnych plonów, podaję takie szybkie wyliczenie.
Dla wydania 1 kg owoców pomidor potrzebuje średnio 4 g azotu, 2 g fosforu i 10 g potasu. Sadząc pomidory w zwykle spotykanym zagęszczeniu 3,5 krzaka/m2 i przy ( w sumie niewielkiej) wydajności 2,5 kg/krzak czyli jakieś 9 kg pomidorów z 1m2 należy glebę co roku zasilić 10-15 kg obornika lub kompostu na 1m2 ponieważ trzeba wziąć pod uwagę równoważnik nawozowy, który dla azotu wynosi 40-50%. Daje ktoś tyle? Zawartość składników mineralnych w obornikach pochodzacych od różnych "dawców" można znaleźć u wujka G. Dodam jeszcze, że nawożąc samym obornikiem trzeba dodatkowo suplementować potas. iung.pl/dpr/nawozy_naturalne_rodzaje.html
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 19:57 #722663

  • VIRUS
  • VIRUS's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 108
Zaatakowała sucha zgnilizna posiadam saletre wapniową "Ogród start" czy podlać czy lepiej oprysk ?

Podlewanie 0,5% czyli 5dag na 10litrów ?niech ktoś mnie poprawi

Poproszę o dawkowanie oprysku ?
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2020 20:35 przez VIRUS.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Lip 2020 21:10 #722680

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2156
  • Otrzymane dziękuję: 12120
Zdecydowanie oprysk owoców i zawiązków roztworem 0,5-1,0 %
Opryski powtórzyć minimum trzy razy co trzy dni.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 30 Lip 2020 17:30 #722789

  • MaciejZZ
  • MaciejZZ's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 10
Uprzejmie proszę o pomoc czego mu brakuje lub coz go tak podle atakuje?:)
IMG_20200730_172340.jpg


IMG_20200730_172529.jpg


IMG_20200730_172516.jpg


IMG_20200730_172418.jpg
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 30 Lip 2020 18:51 #722798

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9263
U mnie niektóre pomidory tak reagują na nadmiar słońca ,w namiocie nie zwijają liści.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MaciejZZ

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 30 Lip 2020 18:54 #722799

  • MaciejZZ
  • MaciejZZ's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 10
Dziękuję, ale u mnie tak tylko jeden ma i to od dłuższego czasu. Jak były pochmurne dni to tak samo wyglądał więc raczej wykluczam nadmiar słońca.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 30 Lip 2020 18:59 #722800

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1701
  • Otrzymane dziękuję: 10248
U mnie tak się zwija w gruncie Principe Borghese, w ubiegłym sezonie też tak miał i tylko on.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, MaciejZZ


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 1.003 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum