TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 10:36 #723855

  • magnes
  • magnes's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 904
Corrado wrote:
Kopić Magiczną siłę do pomidorów i podlać 5g/l . Za parę dni oprysk magiczna siła plus siarczanem magnezu.

Czy MS używacie do podlewania w stężeniu 5g/l? Na opakowaniu napisane jest 0.5g/l (do oprysku 0.25g/l), co wydaje mi się niewystarczające przy nawożeniu interwencyjnym, zresztą mam wrażenie że kiedyś na opakowaniu było większe stężenie, a nawóz składu raczej nie zmienił.

Agnieszka

Hiszpania, Andaluzja, strefa 10a
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 10:46 #723856

  • Dariusz
  • Dariusz's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 26
Corrado wrote:
Tu nie ma na co czekać. Jak najszybciej opryk Infiniti plus mocznik , bo możesz nie pojeść swoich pomidorów. Przed opryskiem zapalone pomidory oberwać i na parapet . Kopić Magiczną siłę do pomidorów i podlać 5g/l . Za parę dni oprysk magiczna siła plus siarczanem magnezu.

Witam ! Na co są te środki ? W sklepie akurat takich nie mają, moze coś zastępczego.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 11:06 #723862

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Kup ten preparat, to dawne infinito ;)

IMG_20200805_110403.jpg


Mocznik musisz kupić oddzielnie, albo zastosować florowit uniwersalny do opryskiu wraz z podanym preparatem.

Magiczna siła do pomidorów to nawóz do rozpuszczania w wodzie.
IMG_20200805_110922.jpg
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2020 11:11 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, anaka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 11:14 #723863

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9768
  • Otrzymane dziękuję: 14472
koma wrote:
Zosiu posmarowałam samą jodyną,ale można do jodyny dodać trochę krochmalu.
Jeżeli to jest na polu to dodaj krochmalu. Mnie IF z gęstym krochmal trzymało się na łodygach parę tygodni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zofix, anaka, Szczypiorek

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 12:00 #723867

  • Dariusz
  • Dariusz's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Otrzymane dziękuję: 26
Dziękuję czarna2066. Czyli jednak zaraza ziemniaczana. A czy mączniak rzekomy też u mnie zaatakował? Akurat w dom mam kupiony Ridomil golf MZ Pepite, czy też tym mogę opryskać?
Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2020 12:01 przez Dariusz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): czarna2066

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 12:11 #723868

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2156
  • Otrzymane dziękuję: 12120
:bye:
Ridomil Gold jest środkiem grzybobójczym do stosowania zapobiegawczego w okresie intensywnego wzrostu roślin
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, Szczypiorek, Dariusz

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 12:57 #723880

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
Malowałam wcześniej jodyną z krochmalem, ale może za gęsty był i nie dokładnie przylegał. Dziś powtórzę. Dzięki.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 13:08 #723882

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 564
  • Otrzymane dziękuję: 1473
koma wrote:
Zosiu posmarowałam samą jodyną,ale można do jodyny dodać trochę krochmalu.

Ale taką Jodyną w sensie że z apteki, czy masz na myśli slangowe określenie preparatu wymyślonego przez pomodoro?
Pozdrawiam, Krzysiek
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 13:13 #723883

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Darku mączniaka nie masz ;)
A zapomniałam dodać, że siarczan magnezu kupisz w każdej aptece pod nazwą sól gorzka :)
Powodzenia w ratowaniu krzaków :wink2:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 13:24 #723885

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3771
  • Otrzymane dziękuję: 31841
Krzysiek smarowałam jodyną z apteki.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, anaka, Szczypiorek, czarna2066

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 14:36 #723904

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Z jodyną to babka na dwoje wróżyła. Jednym pomaga innym może być za późno. W opisanym przeze mnie zabiegu użyłem :
- 50 ml gęstego krochmalu
- 0,5 g Mildex Bayer
Wszystko dokładnie wymieszać nanieść późnym wieczorem . Gwarancja wyleczenia 99%.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Nimfa, ewcia12, anaka, Szczypiorek

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 18:39 #723923

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5031
  • Otrzymane dziękuję: 13147
To u mnie było pierwsze smarowanie jodyną, potem Curzate i dziś jodyna. Wszystko na krochmalu. Zauważyłam, że te co były smarowanie wcześniej zaschły. Pojawiło się kilka małych i te dostały dziś pierwszy raz jodynę.
Powoli zaczynam oddychać z ulgą bo wydaje mi się że zz odpuszcza. Powychodziły jeszcze plamy na owocach po ostatnim oprysku. Jutro oberwę liście i może będzie już z górki.
Choć chemię to już wyczerpałam do cna. Każdy oprysk był robiony 3 razy. Teraz pójdzie sorbinian potasu na zmianę z PW, HT i zobaczymy.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2020 18:40 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Nimfa, anaka, Szczypiorek

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 19:20 #723926

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3771
  • Otrzymane dziękuję: 31841
Lucysiu trzymam kciuki.U mnie szybka reakcja/opryski,obrywanie liści ze zmianami i zerwanie dwóch zaatakowanych pomidorów/dały rezultat.Żadnych zmian na dzień dzisiejszy nie widzę.Co będzie dalej zobaczymy.Oby dopisała pogoda.
Na dalszą walkę z ZZ jestem przygotowana.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): lucysia, bietkae, Nimfa, anaka, Szczypiorek

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 20:51 #723936

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1039
  • Otrzymane dziękuję: 3788
Tak czekałam na pierwsze pomidorki, dały radę przeciw zz a na tych co dojrzały swz. Następne grona już zdrowe. Doczytałam, że zazwyczaj atakuje pierwsze grona. Czy może zaatakować następne? czy jakoś donawozić? krzaki piękne, bujne, zdrowe. To jakieś koktajlowe, w donicach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 21:50 #723944

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3658
  • Otrzymane dziękuję: 16786
Gałązko, na SZW musisz zrobić oprysk z saletry wapniowej 5g/l. samych gron lub PW 38ml/l. Tak ze dwa, trzy razy w odstępie 3-4 dni.
Bo ona pójdzie dalej. Mam z nią przeprawę co roku.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja, bietkae, Nimfa, gałązka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Sie 2020 22:39 #723957

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1558
  • Otrzymane dziękuję: 11963
Bardzo się boję tych wszystkich chorób pomidorów. Boję się nawet pisać i przedstawiać swoje pomidory, żeby 'nie wywoływać wilka z lasu' :) ale i tak dzisiaj dostrzegłam SZW w tunelu na pomidorze Kongo. Dosyć zaawansowany objaw na 3 gronie. Nie zauważyłam wcześniej, bo raczej szczegółowo oglądam i wyczekuję dojrzewania tych na dole, a tu taka niespodzianka. Nie znam się, ale z ZSW miałam do czynienia w ubiegłym roku i też to był tylko jeden krzak w tunelu. Zrobiłam oprysk saletrą wapniową. Pokażę na zdjęciu, bo może to inna nieznana mi choroba i mnie skorygujecie. Opryskuję pomidory co tydzień PW z saletrą potasową, ale na wszelki wypadek zaopatrzyłam się w środki na ZZ.

DSCN6120.jpg


DSCN6110.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Mamma, anaka, Szczypiorek

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 06 Sie 2020 10:23 #723983

Pamiętacie może moje przeboje z tajemniczą chorobą? Otóż wraca i to w tempie zastraszającym. Rano roślinka wygląda dobrze. Wieczorem zaczyna lekko więdnąć na pędach wierzchołkowych. A rano wygląda tak:
IMG-20200804-195625.jpg
IMG-20200804-195638.jpg

IMG-20200804-195642.jpg
IMG-20200804-195723.jpg
IMG-20200804-195731.jpg


OK. Wyżaliłem się, lepiej mi. Wciąż brak diagnozy pewnej niestety. Doświadczenie pokazuje, że azoksystrobina + tiofanat (karbendazym) hamują rozwój na pewien czas.
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2020 12:23 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 06 Sie 2020 12:24 #723994

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9768
  • Otrzymane dziękuję: 14472
Co to jest tem biały nalot? Grzybnia ? czy resztki po oprysku? Na zdjęciu tego nie widać. Ten czarny nalot tak jak pisał kaLo wyglądają jak grzyby sadzawkowe. Kłopot w tym, że one rozwijają się na materii z białkiem. U mnie kiedyś to była plaga , rozwijały się na odchodach mączlika szklarniowego. A u Ciebie?
Ja jeszcze tam widzę szarą pleśń na łodygach.
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2020 12:25 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anaka, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.779 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum