TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 03 Maj 2021 18:09 #760553

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15754
  • Otrzymane dziękuję: 53025
Nawóz z B... ma dokładnie taki sam skład, co nasz na bazie żółtego Kristalonu. Ma nawet taki sam kolor. Mimo, że ten z B... jest tani, to nasz jest jeszcze tańszy. Mam podejrzenie , że ten nawóz z B... jest w ten sam sposób produkowany. Z jednego opakowania żółtego Kristalonu wychodzi 30 litrów naszego nawozu ,a to jest wg ceny w B 150 zł. Do tego dochodzi 3 kg saletry potasowej. W sumie koszt wyprodukowania naszego nawozu jest o 50 % niższy.
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2021 18:15 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 03 Maj 2021 18:13 #760554

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6794
  • Otrzymane dziękuję: 25012
Hm a ,który to ten nasz ?chyba coś mi umknęło mojej uwadze :think:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2021 18:14 przez Bobka.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 03 Maj 2021 18:19 #760555

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15754
  • Otrzymane dziękuję: 53025
Już tu kilkakrotnie podawałem skład. Odważamy 100 g żółtego Kristalonu + 100 g saletry potasowej i dopełniamy do objętości 1 litra deszczówką lub wodą demineralizowaną. Do fertygacji używa się dawki 4 ml/l.

Ja zrobiłem sobie 3 litry i używam do wszelakiego nawożenia nie wyłączając malin i borówek.


IMG_27581-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 03 Maj 2021 18:22 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 03 Maj 2021 18:36 #760559

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3555
  • Otrzymane dziękuję: 7704
whitedame wrote:
A ja jestem bo z roztoczami może być później problem.
Nie wszystkie roztocza są be.
Na przykład taki lądzień czerwonatka i czy dobroczynek gruszowy są jak najbardziej cacy. Skąd wiadomo, że te u Milenki to
łobuzy?
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 03 Maj 2021 21:08 #760596

  • Milenka_P
  • Milenka_P's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 51
Łobuzom mówię stanowcze NIE :happy4:
KaLo martwi mnie te kilka odbarwionych listków lobelii, tam gdzie jest najwięcej tych gagatki...
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 03 Maj 2021 23:12 #760609

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3555
  • Otrzymane dziękuję: 7704
Kup Floramite 240 SC, jest dostępny w małych opakowaniach, ma też rejestrację na ogórki, pomidory, oberżynę, paprykę, truskawki - karencja 1 dzień.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 04 Maj 2021 07:03 #760614

  • Termaj
  • Termaj's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Termajteytt
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 1152
Mieciu ,mam prośbę ile razy podlać i jak często podlać maliny i borówki kristanolem żółtym .
Przez te wszystkie zawirowania zdrowotne jestem w tym roku bardzo opóźniona z robotami działkowymi.

Pozdrawiam Teresa
Termaj
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 04 Maj 2021 09:06 #760627

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15754
  • Otrzymane dziękuję: 53025
Nie samym Kristalonem, bo ma za mało azotu i potasu. Borówki podlewa nie nawozem 3 razy od początku kwietnia do końca maja. Od czerwca borówek się już nie nawozi nawozami zawierającymi azot. Podobnie maliny. Skoro jeszcze nie nawoziłaś, to pozostaje Ci 2 podlania w maju.
Ostatnio zmieniany: 04 Maj 2021 09:06 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Termaj, Babcia Ala, czarna2066

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 04 Maj 2021 11:05 #760639

  • Termaj
  • Termaj's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Termajteytt
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 1152
Dziękuję Mieciu.Super ,ze jeszcze mogę podlać Kristanolem żółtym + saletra potasową .

Pozdrawiam Teresa
Termaj
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, bietkae, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 04 Maj 2021 18:25 #760653

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15754
  • Otrzymane dziękuję: 53025
Pamiętaj, że podlewamy borówki deszczówką. Nie cierpią nawożenia wapnem doglebowo, a w twardej wodzie jest obecny.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Babcia Ala, Impessa

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 05 Maj 2021 21:11 #760830

  • Jakubs
  • Jakubs's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Dzień dobry!
Proszę o pomoc z rozwikłaniem zagadki co zaatakowało moją sadzonkę.

Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_20210505_192853.jpg


IMG_20210505_192905.jpg
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 06 Maj 2021 13:08 #760895

  • Lorenzo
  • Lorenzo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witam,

Proszę o pomoc. W tym roku mam problem z pomidorami po posadzeniu. Ogolnie rzecz biorąc dolne liście bardzo pożółkły, natomiast górne przyciemniały. Łodygi zbrązowiały. Czy coś jeszcze bedzie z tej rozsady, czy likwidować
IMG_20210506_124035.jpg

?
Załączniki:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 06 Maj 2021 13:42 #760906

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15754
  • Otrzymane dziękuję: 53025
W jakim podłożu rosną te pomidory?.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 06 Maj 2021 13:45 #760907

  • Lorenzo
  • Lorenzo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 2
Podłoże uniwersalne wymieszane z rodzimą ziemią (piasek) 1do1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 06 Maj 2021 13:51 #760909

  • Biedronka
  • Biedronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 1115
Mieciu, czyli tym nawozem kristalon żółty + saletra potasowa można fertygować cały czas pomidory? Po wysadzeniu też? Dobrze zrozumiałam?
Z serdecznymi pozdrowieniami
Iwona
"Sa dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 06 Maj 2021 14:08 #760919

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15754
  • Otrzymane dziękuję: 53025
Tak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Biedronka, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 06 Maj 2021 14:21 #760922

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
ja zadam może głupie pytanie

to mój pierwszy sezon na forum - z pomidorami jakoś sobie radziłem itd ... czytam i czytam o tych nawozach

jest sens się bawić w jakieś oborniki, komposty, kombinacje alpejskie z podmianami ziemi ? (zakładając, że jest odpowiednio przepuszczalna itd. )

wedle teorii roślina wraz z wodą dostaje cały komplet tego, co jej potrzeba (znaczy wodą z nawozem, czy to tym mieszanym, czy też z biedry)

do tej pory robiłem tak, że podmieniałem pod każdą roślinę pi razy drzwi wiadro ziemi, sypałem obornik granulowany i wsadzałem dziada

po pomidorze doskonale widać, kiedy mu czegoś zaczyna brakować i zazwyczaj widać czego - więc reagowałem (reakcja była prawie zawsze taka sama - podlewałem florovitem ;) )
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2021 14:41 przez Lukas79.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 06 Maj 2021 21:43 #760973

  • Biedronka
  • Biedronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 1115
Lukasz79 skoro u ciebie działa, nie ma sensu byś kombinował. U mnie nie działa. To tak jak z ludźmi moim zdaniem, każdy z nas jest inny, mamy np.różne niedobory witamin w organizmach, chorujemy. Wpływ na to mają różne czynniki. Tak samo jest z glebą. Moja siostra wsadzi patyk i jej rośnie, nawet jak suchy był wcześniej... Ale ona ma działkę przy rzece, w ogóle nie podlewa, a ja pół kilometra dalej męczę się z suszą i glebą jak skała. I nic mi nie rośnie bez wysiłku oprócz ziela... Tego akurat mam w nadmiarze. Dlatego korzystam z rad i pomocy innych. I od dwóch lat coś jem ze swojej działki a nie tylko powiększam frakcję Bio...
Z serdecznymi pozdrowieniami
Iwona
"Sa dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.856 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum