TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Cze 2021 21:35 #767107

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Kropek. To już po uprawie . Możesz przesadzić do innej ziemi , ale niczym się opamiętają to będzie jesień.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Cze 2021 21:41 #767109

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 13606
del wrote:
Prysnąłem infinito 2ml/l + mocznik 0,5% - profilaktycznie przed zapowiadanymi deszczami.
Po 24h jeden krzaczek wyglądał tak - już go zutylizowałem.

zdj_1.jpg


zdj_2.jpg


zdj_3.jpg
Czy to może być brunatna plamistość liści pomidora? Choć dziwne, że wystąpiło tak nagle i obficie w 24h?
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Cze 2021 21:42 #767110

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53034
Kukułka wrote:
Ziemia w folii nawieziona jest w tym roku.

Czym ?
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Cze 2021 21:44 #767112

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53034
del wrote:
Czy to może być brunatna plamistość liści pomidora? Choć dziwne, że wystąpiło tak nagle i obficie w 24h?

Oparzenie chemiczne. Popełniłeś jakiś błąd.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Cze 2021 22:09 #767116

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 13606
pomodoro wrote:
del wrote:
Czy to może być brunatna plamistość liści pomidora? Choć dziwne, że wystąpiło tak nagle i obficie w 24h?

Oparzenie chemiczne. Popełniłeś jakiś błąd.
1 na 150 krzaków?
Może jakiś nadwrażliwy? Odmiana "tata", sadzonka otrzymana z wymiany, w donicy w ogrodzie od kilkunastu dni (wcześniej zniosła miedzian oraz 1 oprysk PW).
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Cze 2021 22:20 #767118

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53034
Nie wolno jest łączyć Miedzianu z mocznikiem. Pozostałość Miedzianu na liściach w kontakcie z mocznikiem mogła to oparzenie spowodować.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Cze 2021 22:25 #767119

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 13606
Czy miedzian może pozostać na liściach kilkanaście dni? W międzyczasie poszedł PW.
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Cze 2021 22:39 #767122

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53034
Ciekawi mnie, po co to wszystko ?. Ja mam pomidory w gruncie, wnet mi sięgną do pasa i nie widziały jeszcze żadnego oprysku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Cze 2021 23:02 #767128

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6797
  • Otrzymane dziękuję: 25014
Pomidorki rosną ,na dzień dzisiejszy juz kwitną ,niektóre juz owocują
Zasilane lekko nawozem dopiero dwa razy od wysadzenia pod koniec marca .
Nie pryskane póki co bo po co ? :wink2:
Teraz umiarkowanie woda :wink2:
Zgadzam się z przedmówcą :bravo:
DSC03336.jpg


DSC03327.jpg


20210621_162338.jpg


A te w rabacie kwiatowej :devil1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, bietkae, Babcia Ala, Matkud, Mejra

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Cze 2021 23:20 #767130

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2011
  • Otrzymane dziękuję: 13606
pomodoro wrote:
Ciekawi mnie, po co to wszystko ?. Ja mam pomidory w gruncie, wnet mi sięgną do pasa i nie widziały jeszcze żadnego oprysku.
W tamtym roku, przez deszcze straciłem w kilka dni 80 ze 120 krzaków - nie mogłem niczym pryskać, bo cały czas padało i zz zrobiła swoje.
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Cze 2021 23:33 #767131

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53034
To należało prysnąć raz Infinito albo Revusem i święty spokój. Pomidory opryskane profilaktycznie jednym z tych preparatów są wyraźnie mniej podatne na infekcję ZZ.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Corrado, del, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 24 Cze 2021 07:37 #767147

  • Kukułka
  • Kukułka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 14
  • Otrzymane dziękuję: 125
Chodziło o to, że ziemia jest nowa. Nie używałam nawozów doglebowo przed sadzeniem, bo nie miałam czasu. Foliak za długo powstawał. Do oprysków dodawałam magiczna siłę do pomidorów, saletrę potasową, a po zawiązaniu owoców raz była saletra wapniowa 5 g/ l.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 24 Cze 2021 08:32 #767148

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53034
Kropek wrote:
Witam. Coś się podziało w moim folioku... jestem załamana... da się uratować? Nie wiem co im dolega i jak pomóc

Wygląd papryki mówi wiele o glebie.


Nutrient_deficiency-3.jpg


Szkoda, że nie odezwałaś się wcześniej. Proszę natychmiast podlać wszystkie rośliny roztworem saletry wapniowej 5 g na litr i jednocześnie tym samym roztworem opryskać rośliny. Nie wiadomo tylko czy to niedobór wapnia czy blokada wywołana nadmiernym zasoleniem gleby.

Gdybyś po wybudowaniu szklarni wykonała analizę gleby, spałabyś dziś spokojnie.

PS. Proszę nie zapomnieć dodać do oprysku kilka kropel płynu do naczyń. Oprysk musi zwilżyć liście, a nie spłynąć po nich.
Ostatnio zmieniany: 24 Cze 2021 09:59 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, najemnik, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 24 Cze 2021 14:28 #767181

  • Malinówka
  • Malinówka's Avatar
Matkud wrote:
Malinówka wrote:
Na jednym moim pomidorku zauważyłam takie plamy. Patrzę na opisy różnych chorób i nie mogę do niczego dopasować. Nie dostrzegam na nich żadnego nalotu grzyba

A hartowałaś pomidory wcześniej? Wygląda jak poparzenie słoneczne.

Tak, pomidorki były hartowane,wysadzone ok.1 czerwca, pod daszek z folii i do tego krzaczka nie docierają bezpośrednio promienie słoneczne,tylko przez folie,ale może mimo wszystko jakieś krople przy podlewaniu... Wczoraj opryskałam wszystkie pomidory IF , więc tego z tymi plamkami też.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 24 Cze 2021 15:26 #767184

  • Daro65
  • Daro65's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 447
  • Otrzymane dziękuję: 924
pomodoro wrote:
Ciekawi mnie, po co to wszystko ?. Ja mam pomidory w gruncie, wnet mi sięgną do pasa i nie widziały jeszcze żadnego oprysku.

Mam podobne odczucia. Jeszcze tydzień czerwca a tutaj można przeczytać o ciągłych opryskach. A już Infinito/Previcur to ostateczna broń. Przy bardzo niekorzystnej pogodzie stosuję w połowie lipca.

Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, kuhara, Jan4, bietkae

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 24 Cze 2021 15:52 #767187

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Już czas na oprysk dziś wieczorem - Infinito plus mocznik . Rano były mgły , a jutro i pojutrze zapowiadają deszcze, to piękny ukłon w kierunku Królowej .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 24 Cze 2021 16:00 #767188

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15755
  • Otrzymane dziękuję: 53034
E tam Infinito. Gnojówka z pokrzyw ! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 24 Cze 2021 16:23 #767195

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Z pokrzyw to popijam herbatkę w celach zdrowotno - leczniczych . Oczywiście pokrzywa musi być suszona w odpowiednich warunkach i w swoim czasie zbierana . Takie ziółko zapewne nie zaszkodzi, a może i pomoże.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.564 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum