TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Paź 2021 09:15 #777842

  • Maks-ogrodnik
  • Maks-ogrodnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 349
  • Otrzymane dziękuję: 472
Tak pamiętam te posty. Ja przecieram jodyną,
bo nie mam nic innego. Wydaje mi się, że też są przez to zdrowsze.
Ale to pewnie grzyb więc cały pomidor do wyrzucenia? :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Paź 2021 09:44 #777847

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5678
  • Otrzymane dziękuję: 26907
I tak prawdopodobnie jest niejadalny, więc bez żalu wyrzuć. Zauważyłam, że jodyna działa, ale krótko. A Polopiryny S nie masz,to jest to samo.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 02 Paź 2021 09:47 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Paź 2021 18:05 #777870

  • Mareks
  • Mareks's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 15
  • Otrzymane dziękuję: 12
Witam. Pomodoro jak byś mógł mi napisać czym prysnąć ponownie bo pojawiają się pierwsze lekkie objawy ZZ. W czerwcu był 1 oprysk revus 250 SC, w lipcu był 1 curzate cu, we wrześniu był oprysk 1 acrobat mz 69 wg. Chciał bym je jeszcze wytrzymać pod uszytą płachtą z agrowłókniny gdy będą przymrozki... może nawet do końca października. Czym powtórzyć oprysk o tej porze? ZZ lekko na razie bardzo lekko zaatakowała 2 krzaki. Uprawa w gruncie. Twoje rady się sprawdziły więc grzecznie pytam :)
Ostatnio zmieniany: 02 Paź 2021 18:07 przez Mareks.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Paź 2021 18:39 #777871

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15399
  • Otrzymane dziękuję: 51019
Ponieważ zbyt długie przetrzymywanie owoców na krzakach zwiększa ryzyko zakażenia owoców antraknozą, proponuję oprysk Cabrio Duo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mareks

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Paź 2021 19:03 #777873

  • Mareks
  • Mareks's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 15
  • Otrzymane dziękuję: 12
Dziękuje za szybką odpowiedź pomodoro, ale chyba 4 ŚOR na ZZ nie będę kupować :) , dimetomorf obecny w cabrio duo jest też w acrobat mz. To powtórzę tym. Na razie tylko ZZ na 1 łodydze się pojawiła. I tylko ZZ jest mi straszne:) piraklostrobina pewnie działa na antrakoze? Silnie czarne gnijące plamy nie pojawiają się na pomidorach, ewentualnie po 3 tygodniach leżakowania w skrzynce. Pod agrowłókniną do -3 wytrzymują. Zobaczymy kiedy w tym roku takie mrozy przyjdą.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 02 Paź 2021 19:37 #777876

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15399
  • Otrzymane dziękuję: 51019
Plamy występują na leżakujących owocach ale zakażenie następuje w trakcie uprawy.

agrecol.pl/dra_problem/antraknoza-owocow-pomidora/
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Mareks

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 21 Sty 2022 22:00 #789732

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
Tu chyba będzie najlepsze miejsce na pytanie moje: czym odstraszyć sarny z pomidorów? Niestety płotu na 2m nie mam jak postawić (rzeczka). Czy ktoś może używał hukinol? W 2021 mi pozżerały pomidory - liście, kwiatostany, a nawet pomidory...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Biedronka, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 21 Sty 2022 22:16 #789735

  • Biedronka
  • Biedronka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 198
  • Otrzymane dziękuję: 1115
Hukinol kupiliśmy pomimo, że opinie sprzeczne w internecie można spotkać. Docelowo miał działać na bobry, sarny i dziki. Te pierwsze najgorsze dla nas, bo kilka ha pod wodą... W mojej opinii w pomieszczeniu smród niemiłosierny, ale na powietrzu to zwierzęta nic sobie z niego nie robią. Może gdyby nie znały zapachu człowieka? Nie wiem... U nas nie działa. Na pewno nie na ww.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Iwona
"Sa dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna, to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, del, Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 21 Sty 2022 23:08 #789746

  • Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 892
  • Otrzymane dziękuję: 2939
Kurde ;/ bo ja już rano biegałam po ogródku i perfumami spryskiwałam krzaki... ale wiadomo - krótko trzyma. To w tym wypadku może kupię tylko ten najmniejszy zobaczyć czy cokolwiek da... Ale może ktoś inny ma sposób jak zabezpieczyć min. pomidory przed sarnami...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 22 Sty 2022 11:26 #789773

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7393
Najlepszymi repelentami na dziką zwierzynę są psy. Jak dotąd chyba nic skuteczniejszego nie wymyślono.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 22 Sty 2022 11:41 #789775

  • pszczolka
  • pszczolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 171
  • Otrzymane dziękuję: 697
U nas sprawdziła się siatka leśna. Jednego lata miałam ogromny problem z bażantami, które wyjadały rumieniące się pomidory - zrobiłam parawan z agrowłókniny i pomogło. :bye:
Pozdrawiam Maria
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Sty 2022 21:51 #789936

  • papryczka
  • papryczka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 920
Tylko siatka leśna kilka kołków prętów co 2,5 m i pomoże nic innego nie zadziała Po sezonie zdejmiesz nie musi być naciągane super byle ogrodzić sarna nie otworzy .
Staszek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 23 Sty 2022 22:13 #789941

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5678
  • Otrzymane dziękuję: 26907
Lilith wrote:
Kurde ;/ bo ja już rano biegałam po ogródku i perfumami spryskiwałam krzaki... ale wiadomo - krótko trzyma. To w tym wypadku może kupię tylko ten najmniejszy zobaczyć czy cokolwiek da... Ale może ktoś inny ma sposób jak zabezpieczyć min. pomidory przed sarnami...

Próbowałam repelentami odstraszyć i sarny i karczowniki. Dałam sobie spokój, przy większej ilości deszczu trzeba by lać tego hektolitry, a to na dłuższą metę większy koszt niż siatka leśna. U nas się mówi: "Sarniok zeżro wszystko", pączki róż też :eek3:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2022 22:13 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lilith, del, papryczka

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 29 Mar 2022 19:24 #798534

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Pojawiły się takie plamki na moich FAV-ach
IMG_20220329_191902.jpg


IMG_20220329_191919.jpg


Poparzenie słoneczne? Nowe przyrosty jak na razie ok.
Piotr :)
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2022 21:14 przez podjadek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 30 Mar 2022 16:23 #798629

  • LexaClark
  • LexaClark's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 393
Wydaje mi się że to jakoś niedobór składników może potas ale expertem nie jestem :jeez:
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 30 Mar 2022 16:46 #798631

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52005
Piotrze, a jakiś przędziorek Ci się nie zadomowił :think:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, Babcia Ala, Janta

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Maj 2022 21:17 #802370

  • marcins
  • marcins's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 5
Zastanawiam się czym powstrzymać septoriozę na liściach pomidora na części rozsad :think:
Czy ktoś zwalczył ją ekologicznymi środkami (bez DMSO i aspiryny, nie mam ich)?
Typowe ŚOR wolałbym zachować na później.
Dziękuję.

Marcin
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie, cz. II 10 Maj 2022 21:34 #802372

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15399
  • Otrzymane dziękuję: 51019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, marcins


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.985 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum