TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 07 Lip 2021 22:37 #768953

  • tysia25
  • tysia25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 240
  • Otrzymane dziękuję: 866
Mój dzisiejszy zbiór może niewielki ale ładne kształtne ogóreczki
IMG_20210707_162354.jpg

jestem zadowolona
Martyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 07 Lip 2021 23:15 #768970

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3554
  • Otrzymane dziękuję: 7702
Trochę blade te Twoje ogóraski, z pewnością coś by przekąsiły.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 07 Lip 2021 23:18 #768973

  • tysia25
  • tysia25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 240
  • Otrzymane dziękuję: 866
To źle że blade szczerze nigdy nie myślałam że powinny być bardziej zielone takie ogórki znam z dzieciństwa. Jak wysadzalam rozsadę to pod korzeń dostały obornik bydlęcy granulowany moczony w wodzie i w między czasie dwa razy je podlałam dedykowana magiczna siła. Myślałam że to wystarczy. A może kolor ogórków zależy też od nasłonecznienia bo u mnie niestety ciasno i gąszcz jest?
Martyna
Ostatnio zmieniany: 07 Lip 2021 23:26 przez tysia25.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 06:51 #768982

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3554
  • Otrzymane dziękuję: 7702
Może i taka odmiana i warunki świetlne, może prześwietlona fotka. Jeżeli rosną dobrze, liście są zielone a nie żółtawe i plonują to OK, nic nie zmieniaj. . Napisałem to bo wszyscy , którzy wstawiali fotki ogórasków mieli zieleńsze. Moje też nie są takie blade ale jak napisałem, może być też kwestia zdjęcia.
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2021 06:53 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tysia25

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 08:10 #768988

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3771
  • Otrzymane dziękuję: 31832
Dolna część ogorka,która ma styczność z podłożem jest jasna,a górną do której dochodzi światło jest zielona.Tak jest u mnie w uprawie na płasko.

Te same ogórki


20210708_075539.jpg


20210708_075554.jpg




20210708_075754.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, podjadek, Jan4, rozalia, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 08:27 #768993

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15747
  • Otrzymane dziękuję: 52996
To normalne zjawisko zwłaszcza, gdy zdjęcie jest prześwietlone


IMG_1592.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, podjadek, Jan4, rozalia, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 09:21 #769001

  • tysia25
  • tysia25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 240
  • Otrzymane dziękuję: 866
U mnie też uprawa na płasko w dodatku trochę gęsto bo rośnie pomiędzy kilka sztuk kapusty która miała być wczesna a jeszcze nie zawiązała główek a zdjęcie może też prześwietlone.
Martyna
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 11:38 #769013

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3554
  • Otrzymane dziękuję: 7702
Wczoraj zakisiłem pierwsze dwa słoiki "pod gumkę" z dodatkiem "laski" chrzanu , kopru i czosnku.

IMAG7776.jpg


Jakby powiedział Kurt Scheller , wyszło sexy :devil1: .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, ewakatarzyna, Szczypiorek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 12:00 #769017

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
ja już mam z 15 litrowych w piwnicy :)

widzę, że kisisz tak samo jak ja - chrzan, czosnek i koper i żadnych wynalazków

ja kombinowałem kiedyś z ziolami liśćmi czegoś tam, ale ten zestaw jest najlepszy
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 12:40 #769030

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3554
  • Otrzymane dziękuję: 7702
Czasem dodaję liście czarnej porzeczki, wiśniowe lub z winogron. Jak mam natchnienie to robię zalewę ziołową. 2,5 l wody, 150-max200g soli, kilkanaście ziarenek pieprzu, kilka liści laurowych, 2-3 łyżeczki kolendry(nie za dużo) , zagotować i wystudzić. Do słoików normalnie koper, czosnek, chrzan, liście do wyboru jak wyżej i po kawałku ostrej papryczki. Zalać zalewą i od razu wynieść w chłodne miejsce. Jeszcze jedno, do "utwardzenia" wody stosuję dodatek gipsu browarnego czyli czystego siarczanu wapnia, może być też chlorek wapnia stosowany w serowarstwie. Dzięki temu ogórki są chrupiące jak kiszone w wodzie ze studni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 12:45 #769032

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
Jedyne z udziwnień jakie zrobię to część ukisze z dodatkiem chilli

Dawałem liście, ale jak dla mnie to zero różnicy

A ziołowe mi średni smakują, wolę zwykle

Ja mam cholernie twarda wodę w kranie PH 8,6 Kh koło 9

Chyba wystarczy:)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 12:57 #769035

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
coś mi włazi na ogóry w foliaku - wygląda mi to na szarą pleśń

mam tylko miedzian pod ręką, coś on warty, czy sobie darować ? - karencja tylko 3 dni(z tego co pamiętam), wiec jakoś to by się dało przeżyć
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 13:05 #769039

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8199
  • Otrzymane dziękuję: 54034
KaLo wrote:
.... może być też chlorek wapnia stosowany w serowarstwie.
Janusz, mógłbyś doprecyzować ilość, bo mam chlorek wapnia i chciałabym spróbować :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 13:59 #769048

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
zaraz się fala krytyki na mnie wyleje :)

ja gotuję wodę w czajniku mieszam w miarce z solą i taką gorącą zalewam

kiedyś sie bawiłem w studzenie, ale nie ma to absolutnie sensu według mnie, a jak zaleję takim wrzątkiem kamionkę małosolne mam o dzień/dwa wcześniej

żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem

----edit

czosnku też mi się nie chce obierać :) kroję główkę w poprzek na pół, rozdziele ząbki i sru do słoja

chyba, że ktoś lubi wyżerać czosnek to musi się pobawić. Ja bardzo lubię kiszony czosnek, ale kiszę osobno. Daję teściowej torbę cząsnku i mam spokój na cały dzień :P
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2021 14:04 przez Lukas79.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 14:40 #769061

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8199
  • Otrzymane dziękuję: 54034
Ja też zalewam wrzątkiem. I te w słoikach i w kamionce. Jestem też chyba najbardziej skąpa w dodatkach :oops: Czosnek koper i sól. Jak otwieram słoik, to musi mi walnąć po nozdrzach zapach kopru. Robiłam z innymi dodatkami, ale zostałam tylko przy koprze i czosnku.
Lubię też jak słychać, że jem kiszone ogórki :happy: dlatego chcę spróbować z twardszą wodą.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 14:43 #769063

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
ino nie przesadź, bo siekierką nie rozłupiesz :)))

to ja muszę mieć jeszcze chrzan do Twojego zestawu

w tym roku chcę kilka ukisić z ostrymi papryczkami (plus zestaw podstwowy - koper, chrzan, czosnek) - nie wiem tylko jak to wycyrklować, by było jednocześnie pikantne a dało się zjeść ....
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 15:09 #769071

  • Renia03
  • Renia03's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 117
  • Otrzymane dziękuję: 304
U mnie dopiero początek sezonu ogórkowego.Ukiszony dzisiaj duży słój małosolnych i pięć litrowych na zimę. Ja dodaje do kiszenia tylko czosnek ,koper i chrzan.Zalewam wrzątkiem.Kiedyś próbowałam liście wiśni ,porzeczki lub dębu ,ale to był inny smak.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 08 Lip 2021 15:26 #769074

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1365
  • Otrzymane dziękuję: 9004
Jutro będę zbierał ogórki, dziś widziałem lekko podrośnięte.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.

Pomidorowe pewniaki na 2025: Wielmoża, Bycze serce z noskiem, Gigant Podlasia, Cytrynek
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.867 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum