TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 09 Lip 2021 23:00 #769317

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1698
  • Otrzymane dziękuję: 10235
Głupie myśli? No może... te "przejście na gumki" :ohmy:
A poważnie - słoiki na gumki do ogórków są super. Ja mam z nimi czasem problem jak pasteryzuję w nich np. gołąbki. Guma tak przyśssie, że nie mogę odessać.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 09 Lip 2021 23:30 #769327

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3498
  • Otrzymane dziękuję: 7512
Wyguglaj "otwieracz do wecków". Przydatny gadżet. :)
Tylko ma być metalowy a nie jakiś plastik w pięknym kolorze. Czasami można trafić na taki z dawnych czasów
na OLX.
Ostatnio zmieniany: 09 Lip 2021 23:38 przez KaLo.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Lip 2021 08:14 #769345

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
ja zawsze od starej, jak się wymieniamy to dostaję w wekach

potem wyje na mnie miesiąc, że jej pogubiłem gumki, czy te sprężynki i nie wszystkie "wróciły" :P
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Lip 2021 20:21 #769404

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1998
  • Otrzymane dziękuję: 14258
U mojej sąsiadki są widoczne niedobory potasu na ogórkach, niczym nie zasilane, nie nawożone, czy można je opryskać saletrą potasową jeśli tak to w jaki stężeniu?
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 10 Lip 2021 20:39 #769406

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15555
  • Otrzymane dziękuję: 51882
5 gramów na litr. Proszę nie zapomnieć o dodatku płynu do naczyń. Kilka kropel.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Jan4, del, ewakatarzyna, Szczypiorek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 11 Lip 2021 05:48 #769439

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1998
  • Otrzymane dziękuję: 14258
Bardzo dziękuję Mieciu :hug:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 11 Lip 2021 11:24 #769473

  • garden
  • garden's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 109
  • Otrzymane dziękuję: 98
Co mogą oznaczają lekkie odbarwienia (pożółknięcia) krawędzi liścia?

Kilka dni nieuwagi i takie maleństwo urosło :( Przynajmniej na opakowaniu nie kłamali, że szklarniowy długoowocowy :happy:
og1.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 11 Lip 2021 14:28 #769521

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1698
  • Otrzymane dziękuję: 10235
Dziś i ja chrupnęłam pierwszego. Jeszcze chwila i u mnie się zacznie.

20210711_112922.jpg


20210711_114817.jpg
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Jaedda, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 11 Lip 2021 17:50 #769574

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5612
  • Otrzymane dziękuję: 12873
Ogórki dają codziennie dużo owoców i są zdrowe. Opryskuję je IF i DMSO.
DSCN4740.jpg


DSCN4741.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Jaedda, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 11 Lip 2021 17:59 #769583

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64614
Oj, to u mnie bardzo daleka droga do chrupania własnych ogórków, ale na razie szybko nadrabiają zbyt późne wysadzenie, a co najważniejsze: wytrzymują sporadyczne podlewanie, kwitną i - odpukać - nie chorują. Część krzaczków rośnie wzdłuż sznurków, a część na płasko.





Pojawiły się nawet "dziewczyny" :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, rozalia, Jaedda, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 11 Lip 2021 18:01 #769584

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1698
  • Otrzymane dziękuję: 10235
Aniu, a te niebieskości , co to?
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 11 Lip 2021 18:27 #769589

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64614
:oops: samosiejki ostróżki polnej :oops:
Są tak piękne, że nie miałam serca ich usuwać, tym bardziej, że kręci się tu mnóstwo pszczół i trzmieli. Poza tym ich wysokie i sztywne łodygi posłużyły ogóreczkom za tyczki.
Od strony ogrodu wyglądają tak:


Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Jan4, Jaedda, Nimfa, Agucha8801, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Kapka, Mejra, Eleni

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 11 Lip 2021 19:08 #769597

  • Agucha8801
  • Agucha8801's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 199
  • Otrzymane dziękuję: 862
My już powoli zbieramy ogórki, jutro kolejny zbiór. A tymczasem foto Japanese long :)
IMG_20210711_185208.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Jaedda, ewakatarzyna, Szczypiorek, Kapka, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 11 Lip 2021 19:12 #769599

  • Marianna
  • Marianna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 151
  • Otrzymane dziękuję: 281
Uwielbiam ostróżeczki, w tym roku wysiała mi się jedna od sąsiadki i mam zamiar skrupulatnie zebrać nasiona i wysiać je w przyszłym roku na rabatę. Moim zdaniem to bardzo wdzięczne kwiatki w obłędnym kolorze.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, najemnik, ewakatarzyna, Szczypiorek, Kapka, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 11 Lip 2021 23:51 #769650

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3498
  • Otrzymane dziękuję: 7512
Też uwielbiałem ostróżeczki do momentu jak zaczęły przejmować całą działkę. ;) . 2 dni temu zlikwidowałem grządkę bobu, wczoraj wykopałem rów, wrzuciłem weń wszystkie bobowe badyle, dorzuciłem grochowiny , przysypałem ziemią, udeptałem, dobrze podlałem i posypałem mocznikiem. Na to warstwa ziemi, z niewielkim dodatkiem saletry potasowej i wykończenie całości czyli dodatkowe 10 cm ziemi. Dzisiaj posadziłem 32 szt. wykiełkowanych ogóreczków w fazie 2 liścieni. Na tak przygotowanej wiosną grządce ogórki rosną i fajnie plonują, nigdy przedtem nie czuły się tak dobrze jak w tym roku.
Ostatnio zmieniany: 11 Lip 2021 23:52 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marianna, Jaedda, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 12 Lip 2021 00:30 #769652

  • Marianna
  • Marianna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 151
  • Otrzymane dziękuję: 281
O, nie wiedziałam, że jeszcze można dosadzić ogórki, myślałam że to już za późno. Ja na takich pryzmach permakulturowych sadzę i ogórki i dynie i fasolę tyczną. Dynie i ogórki prowadzę w pionie, dyńki oczywiście nie za dużych odmian bo większe ściągnęłyby pędy w dół. Na jesieni kopię rowek, a właściwie rów, i tam ląduje wszystko co się z działki zbierze w czasie jesiennych porządków, pocięte gałązki, badyle od turków, dalii, resztki po warzywach itp, na koniec liście i ostatnia skoszona trawa, trochę granulowanego kurzeńca, przysypuję ziemią wykopaną z dołka i do wiosny sobie czeka, na wiosnę trochę nawozu azotowego i w to sadzę. Dyniowate bardzo wydają się lubić takie warunki, chyba jest im dzięki temu cieplej w nóżki i lepiej utrzymuje się wilgoć. Zupełnie im nie przeszkadza że ten materiał jest taki "świeży".
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2021 00:45 przez Marianna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Jaedda, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 12 Lip 2021 07:17 #769674

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3498
  • Otrzymane dziękuję: 7512
Ja też nie wiedziałem ale się dowiem :) . Sadzone terminowo siedziały w ziemi pod tunelikiem ze 2 tygodnie zanim ruszyły, teraz cieplutko nawet w nocy to powinny ruszyć z kopy... z korzenia. Najwyżej dostaną jakąś osłonę na jesieni. Posadziłem takie kurdupelki

IMAG7838.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 12 Lip 2021 17:15 #769732

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 6665
Pierwszy większy zbiór...w końcu dojem :wink4:


20210712_171111.jpg
Pozdrawiam,Anka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Jan4, Adasiowa, Zygowa, del, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 1.106 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum