TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 15 Lip 2021 20:56 #770149

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15460
  • Otrzymane dziękuję: 51404
Jeśli nie nawiedzi mnie grad zapowiada się niezły plon ogórków. Gross kwiatów jest żeńskich, męskiego to ze świeczką szukać. Odmiana własna Lech


IMG_29891.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Jan4, Adasiowa, Miragoral, Agusiak, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, brodus, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 15 Lip 2021 21:32 #770157

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7053
Dziś z kolei zbiór z działki. :)


IMG_20210715_204153.jpg
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Miragoral, Agusiak, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, brodus, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 15 Lip 2021 21:40 #770159

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1697
  • Otrzymane dziękuję: 10228
Mam i ja ;) Pierwszy zbiór. Niektóre przerosły, a w niedzielę były "tyci, tyci".

20210715_095457.jpg
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Adasiowa, Miragoral, Agusiak, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, brodus, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 15 Lip 2021 22:34 #770165

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15460
  • Otrzymane dziękuję: 51404
Na mizerię akurat.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 15 Lip 2021 22:40 #770167

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1697
  • Otrzymane dziękuję: 10228
Na mizerię i do schrupania "na sucho" ;) Muszę się objeść świeżymi ; uwielbiam, a takich smacznych nie kupimy.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Nimfa, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 16 Lip 2021 06:57 #770180

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1274
  • Otrzymane dziękuję: 8314
Ja u siebie na zbiory Kraka nie narzekam. Część już wyniesiona do piwnicy na zimę. Może jeszcze zrobię kilka słoików, a reszta na mizerię i rozdanie.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, kunegunda45, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 16 Lip 2021 18:12 #770282

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3582
  • Otrzymane dziękuję: 30231
Jeszcze dwa kolejne zbiory,które powędrują do słoików.Mam już 50 słoików.Wystarczy.
Na pozostałe zbiory mam chętnych z czego się cieszę. Na urodziwy koperek też są chętni.


20210716_133149.jpg


20210716_134745.jpg
Maria
Ostatnio zmieniany: 16 Lip 2021 18:40 przez koma.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 16 Lip 2021 22:26 #770317

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3474
  • Otrzymane dziękuję: 7426
Jak już podajesz takie wiadomości to chociaż określ z jakiego areału masz te 50 słoików a nadwyżki rozdajesz. Ja posadziłem 30 kilka nasionek i puściłem na sznurki i teraz będę miał problem, co zrobiłem nie tak bo mam tylko 6 wecków. :ohmy: :happy4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lunka, Nimfa, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 17 Lip 2021 06:23 #770333

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3582
  • Otrzymane dziękuję: 30231
Proszę bardzo . Areał 3x5m.Rozstaw między rzędami 70cm,w rzędach 20.Stanowczo za gęsto.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 17 Lip 2021 06:45 #770336

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
Jak już podajesz takie wiadomości to chociaż określ z jakiego areału masz te 50 słoików a nadwyżki rozdajesz. Ja posadziłem 30 kilka nasionek i puściłem na sznurki i teraz będę miał problem, co zrobiłem nie tak bo mam tylko 6 wecków. :ohmy: :happy4:

Robisz podstawowy błąd - byś kisił w słoiczkach po musztardzie, byś miał już 18 ;)

mi jedna odmiana w foliaku padła - długi caruso - i nie mam za cholerę pojęcia czemu ...... reszta kupy się trzyma a co jeszcze lepszy numer to te w gruncie rosną zdrowe i jak głupie.... (odpukać)

ja niczym w tym roku poza pomidorami w gruncie nie pryskałem - ten miedzian to chyba też bardziej bym miał czyste sumienie, że coś zrobiłem, jak padną ;)

w przyszłym roku chyba odpuszczę ogórki w foliaku/szklarence i zastąpię je fasolnikami - tak samo ograniczę ilość szparagowej (ten rok miałem kiepściutki, przez ślimaki) - jeszcze mam tyczną zobaczymy co z niej wyjdzie

fasolnik jest cholernie plenny i na jednej roślince mam tego strasznie dużo - no i podstawa - wszyscy zachwyceni smakiem
Ostatnio zmieniany: 17 Lip 2021 06:49 przez Lukas79.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 17 Lip 2021 07:59 #770350

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7053
Ja praktycznie teraz codziennie zbieram ogórki. Jeden dzień z jednego poletka na ziemi, drugi z późniejszych na płotkach. Jest też trzecia fala, która powinna w następnym tygodniu pierwsze sztuki puścić.

Na pierwszych juz sie pojawiły plamki, wiec dobrze że nie chodzę jednego dnia na wszystkie pola ale musze o oprysku pomyśleć.


IMG_20210716_205107.jpg



IMG_20210715_204153-2.jpg
Pozdrawiam Błażej
Ostatnio zmieniany: 17 Lip 2021 08:00 przez Bobej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Adasiowa, Miragoral, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 17 Lip 2021 08:07 #770351

  • tysia25
  • tysia25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 240
  • Otrzymane dziękuję: 866
Ja mam jeden mały rządek w porównaniu do waszych upraw ogromnych. Wysiałam na rozsadę paczkę nasion było ich w paczce 11 tylko. Wszystkie wyrosły i jeśli dobrze pamiętam przyjęły się. Później jeszcze sialam do gruntu ale inwazję ślimaków przetrwały tylko 3 siewki no i dopiero zbieram z nich pierwsze ogórki. Jak na razie z plonu jestem zadowolona bo z tych kilku krzaczków zakisiłam już 8 słoików typu weck. No i dziś zobaczymy co będzie bo dwa dni nie zrywałam.
Martyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Horti, Miragoral, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 17 Lip 2021 09:31 #770363

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3474
  • Otrzymane dziękuję: 7426
koma wrote:
Proszę bardzo . Areał 3x5m.Rozstaw między rzędami 70cm,w rzędach 20.Stanowczo za gęsto.
Areał: 5x1m obok siebie sznurki. Nie jest źle, rozkręcają się. :)
Lukas79 wrote:
Robisz podstawowy błąd - byś kisił w słoiczkach po musztardzie, byś miał już 18 ;)
Pomyśle, jednak co dwie głowy to nie jedna. ;) :laugh1:

Mam w gruncie 4 odmiany: Octopus, Reja, Śremski, Maksimus.
Śremski - jako pierwszy zaczął chorować i robi to nadal z sukcesem. Ogórki ładne ale dużo kwiatów męskich jak też i spory odsetek owoców zniekształconych.
Maksimus-jako drugi złapał mączniaka ale trzyma się dzielnie. Ogóreczki ładne, proste, drobnobrodawkowe.
Octopus- zdrowe krzaki, owoce dłuugie i proste, nawet przerośnięte nie grubieją za bardzo. Kwiaty niemal wyłącznie
żeńskie, komora nasienna mała.
Reja- Owoce nie tak długie jak u Octopusa ale też b. zgrabne, kwiaty niemal wyłącznie żeńskie, ale wydaje się być plenniejsza bo czasem wyrastają 2 a nawet 3 ogóreczki z jednego węzła. Również nie przerastają na grubość, komory nasienne małe. W żadnej z odmian nie trafił się gorzki.

IMAG7893.jpg

Następny rzut posadzony w ostatnią niedzielę.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 17 Lip 2021 09:55 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Miragoral, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 17 Lip 2021 13:33 #770392

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3702
  • Otrzymane dziękuję: 19734
Na jedynym krzaczku ogórka melonowego pojawiły się owoce :dance:
IMG_20210717_132027.jpg
Ostatnio zmieniany: 17 Lip 2021 13:39 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Horti, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 17 Lip 2021 13:39 #770394

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
pyszny !!!

strasznie wolno to rośnie, jak na ogórki - mam chyba z 4 krzaki posadzone równo z resztą ogórków i dopiero 3 zjedliśmy
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 17 Lip 2021 13:49 #770395

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 6665
Wczorajszy zbiór

20210717_134446.jpg
Pozdrawiam,Anka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Adasiowa, ewakatarzyna, Szczypiorek

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 17 Lip 2021 14:01 #770398

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3702
  • Otrzymane dziękuję: 19734
Lukas79 wrote:
pyszny !!!

strasznie wolno to rośnie, jak na ogórki - mam chyba z 4 krzaki posadzone równo z resztą ogórków i dopiero 3 zjedliśmy
Też planowałam 4 krzaczki, wykiełkował jeden :sad2:
Mam też jeden krzaczek ogórka cytrynowego. Ten nawet jeszcze nie kwitnie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część III 17 Lip 2021 18:16 #770430

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Nieśmiało wcisnę swoje "trzy ogórki" :)
Okazało się, że posadziłam jedynie sześć gniazd ogórków i to miesiąc później niż powinnam. Bryłki korzeniowe nie były imponujące, co w warunkach mojej działki mogło źle się skończyć. Jednak Natura zlitowała się nad tymi biedakami i nie pozwoliła im uschnąć.
Ogórki dzielnie rosną, kwitną ... poniżej te pnące się po sznurkach ( reszta się płoży ):





... a nawet pojawiły się pierwsze owoce:





Do pochrupania powinno wystarczyć, bo żeńskich zawiązków jest więcej. Dzisiaj dostały oprysk z sorbinianu potasu i HT.
Małosolne nastawię z kupionych od Stacha, ale z własnym chrzanem i koprem :hearts:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.536 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum