TEMAT: UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 26 Sty 2020 23:07 #689391

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Smak po zamrożeniu się zmienia. Podobnie po słoikowaniu.
Do zup czy gotowania spoko, ale do sałatki czy na kanapkę wolę te z końca świata.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 26 Sty 2020 23:33 #689393

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Miałam u siebie w gruncie posadzony pomidor Kumato. Co do wiązania w deszczowe lato nie wypowiem się, bo u mnie w lecie była susza. Natomiast bardzo spodobał mi się kolor. Chyba jeśli mnie pamięć nie myli, był najciemniejszy ze wszystkich jakie przyszło mi uprawiać. Pomidorki nieduże ok 100-150g, ale bardzo smaczne. :)
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, bietkae, ewakatarzyna, ecoo, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 06:55 #689401

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3463
  • Otrzymane dziękuję: 7399
bietkae wrote:
Znalazłam wg mnie ciekawe rozwiązanie dla odmian ze słabymi korzeniami. Eksperyment zrobię na pysznym zdechlaku :think:
Liczę na wzmocnienie krzaka bez szczepienia tylko nie zrozumiałam czym posmarować po ścięciu

Oto co napisałem 7 lat temu a opisałem coś, co zrobiłem pierwszy raz w początkach swojego działkowania czyli jakieś 25 lat wstecz. Wtedy to jeszcze chyba jutuba nie było.

pomi.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, Betula, bietkae, pszczolka

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 11:09 #689441

  • ecoo
  • ecoo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 18
Dziękuje za odpowiedź. Ja w tamtym sezonie uprawiałem adorę (nasiona z lidla), która rosła bardzo zdrowo i dosyć plennie. Ta odmiana tak zasmakowała mojej rodzince, że mam wręcz nakaz :) zasadzeniu większej ilości hiszpańskich pomidorów. Tyle, że tamten rok sprzyjał uprawie papryk czy pomidorów, a kto wie jak "hiszpanki" zachowają się w chłodniejsze i wilgotniejsze dni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 11:25 #689445

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2001
  • Otrzymane dziękuję: 11419
KaLo wrote:
bietkae wrote:
Znalazłam wg mnie ciekawe rozwiązanie dla odmian ze słabymi korzeniami. Eksperyment zrobię na pysznym zdechlaku :think:
Liczę na wzmocnienie krzaka bez szczepienia tylko nie zrozumiałam czym posmarować po ścięciu

Oto co napisałem 7 lat temu a opisałem coś, co zrobiłem pierwszy raz w początkach swojego działkowania czyli jakieś 25 lat wstecz. Wtedy to jeszcze chyba jutuba nie było.

pomi.jpg
Józiu ekonomię pomijam. Chodzi mi o wzmocnienie krzaka odmiany Teton De Venus bo pomidor pyszny, wart tego aby się nim zająć w sposób specjalny. Roślina jest bardzo wiotka, taka wciąż umierająca co nie przeszkadza jej rodzić dużo pysznych owoców. Ja tylko chciałabym jej pomóc aby się tak nie męczyła :happy:
tetondevenus.jpg


teton2.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2020 11:26 przez bietkae. Powód: usunięto zdjęcie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Edyta-ka

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 11:52 #689448

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3463
  • Otrzymane dziękuję: 7399
Jam nie Józio B)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 12:10 #689450

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6915
  • Otrzymane dziękuję: 42019
Janusz ale odpowiedź jest dla Ciebie.Zaszła mała pomyłka.A swoją drogą mógłbyś ujawnić się imieniem,nie byłoby takich pomyłek.U nas jest tak trochę bardziej koleżeńsko. :rotfl1: :rotfl1: :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2020 12:11 przez Krecik stary. Powód: poprawka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marzenka, bela, Armasza, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 12:25 #689452

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15418
  • Otrzymane dziękuję: 51159
Ela

W jakich pojemnikach przygotowujesz rozsadę tej odmiany pomidora ?. Chodzi mi o objętość.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 12:46 #689455

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2001
  • Otrzymane dziękuję: 11419
KaLo wrote:
Jam nie Józio B)

Ups :oops:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 13:18 #689459

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2001
  • Otrzymane dziękuję: 11419
Mieciu ja to się lubię narobić :laugh1: Rozsadę pomidorów przesadzam kilka razy. Pikuję najpierw do malutkich kwadratowych doniczek takich 5x5 ale dość wysokich ( niższych niż kubki 200 ml ),jak widzę, że im już ciasno to następne kwadratowe doniczki a potem takie 10x10 cm. Myślałam już nad modernizacją tego ,,szczepienia'' aby wykonać to już na etapie dużych sadzonek czyli z pierwszych doniczek wsadzić dwie sadzonki do dużej donicy i pozwolić im rosnąć razem. Zależnie od tego jak będą wyglądały tj. jak grube będą miały pędy w kwietniu dokonać tej chirurgicznej operacji i wysadzić już sadzonkę z jednym pędem na dwóch korzeniach.
Widziałam kiedyś Twój sposób na taki zabieg tj. nacięcie obu sadzonek ale nie mogę tego znaleźć.
W ubiegłym roku próbowałam szczepić na odmianach o mocnych korzeniach ale wszystko mi zgniło. To moja wina bo najpierw zostawiłam szczepienie i zapomniałam a potem ,,zapryskałam '' na śmierć :( . Ja od wiosny mam cały ogród na głowie więc ( duża różnorodność roślin na ok. 8 ar )więc zdarza mi się nieco zagubić no bo to wszystko obrabiam wyłącznie sama. Ja tego nie robię z przymusu tylko dlatego, że lubię i już nie mogę się doczekać ale coś za coś, od wiosny nie mam na nic czasu w tym na czytanie czy pisanie na forum. Mój M nie cierpi robót ogrodowych więc w niczym mi nie pomaga ( on jest od spraw transportowych i ew. technicznych ) ale lubi posiedzieć i westchnąć np. jak ładnie coś pachnie. Pomidory też lubi i to bardzo :rotfl1:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, janinka-n, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 14:22 #689468

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15418
  • Otrzymane dziękuję: 51159
Osobiście bym spróbował zrobić rozsadę z sadzonek zielnych.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, bietkae, ewakatarzyna

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 14:46 #689471

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2001
  • Otrzymane dziękuję: 11419
Mietku czy mam rozumieć, że rośliny z rozsady z sadzonek zielnych mogą być silniejsze ? Jak tak, to zaraz idę nastawiać nasiona na wacik. Ale później czyli w kwietniu spróbuję dla porównania tego sklejania pędów, nasiona mam więc nie ma co się przejmować czy będzie sukces czy klapa :flower: Zobaczymy co z tego wyjdzie i czy te zabiegi coś zmienią w kondycji krzaka.
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2020 14:47 przez bietkae. Powód: poprawiono słowo
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 14:59 #689474

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4661
  • Otrzymane dziękuję: 17018
Elu każde szczepienie wymaga ciągłej kontroli czy takie na jednym czy dwóch korzeniach.
Trochę się tym bawiłam i wiem, ze wystarczy jedna chwila nieuwagi by diabli wzięli wszystko.
Poza tym nie wszystkie odmiany nadają się na podkładki.
Ja na razie pasuję.

A Teton de Venus wsadziłam obok Megagrona i wspinał się po nim i nawet żyli w symbiozie bo nie odbiło się to na ich zdrowotności i plonowaniu.
To ten gąszcz

DSC01817.jpg


DSC01818.jpg


DSC01819.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Edyta-ka, Marlenka, janinka-n, Betula, bietkae, ewakatarzyna, zwykły chłop

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 15:07 #689475

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Tak patrzę na kalendarz i wychodzi mi, że w tym roku pomidorki do gruntu wyłożę na waciki 15 marca w niedzielę :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Jan4, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 15:43 #689477

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6915
  • Otrzymane dziękuję: 42019
Marzenko moje pójdą tym razem do akwarium też 15 ale w lutową sobotę. :rotfl1: :rotfl1: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bela, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 15:46 #689479

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Krecik stary wrote:
Marzenko moje pójdą tym razem do akwarium też 15 ale w lutową sobotę. :rotfl1: :rotfl1: :bye: :bye:

Józiu bo Ty pewnie z przeznaczeniem do szklarenki? 15 lutego zaczynam z bakłażanami i kwiatami. :drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Armasza, ewakatarzyna

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 16:20 #689488

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6915
  • Otrzymane dziękuję: 42019
Tak Marzenko ale zapomniałem dopisać.Koktaile do gruntu w marcu. :bravo: :bravo: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, bietkae

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 27 Sty 2020 16:58 #689494

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5548
  • Otrzymane dziękuję: 12722
Ja do tunelu pomidory w tym koktajlowe wysadzam dopiero pod koniec kwietnia - na początku maja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bietkae, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.590 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum