TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach część XI

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 25 Lis 2020 09:17 #735792

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1737
  • Otrzymane dziękuję: 12749
U nas na termometrze teraz 2 stopnie poniżej zera.
Trawa oszroniona. Na szczęście dużo niebieskiego i niezbyt dokuczliwy wiatr.

Wczoraj przykryłam gałązkami sosnowymi nowo posadzone byliny.
Przeoczyłam gailardię - ściął ją mróz.


Dobrego dnia :coffe: :comp: :garden1:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, bietkae, JaNina, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 25 Lis 2020 09:31 #735795

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51916
U nas było -3*. Jednak od świtu widać, że to będzie słoneczny dzień. Wystarczy spojrzeć na tę świecącą kulę na wschodzie

085C6F9C-F2AA-48FD-9B5B-FF5D3877E7F7.jpeg

Koty dzisiaj na kawę przyszły, bo na łóżko świeciło słońce :happy:

E6DD360D-5B8F-464F-BBD8-ACD239F9A823.jpeg

Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Marlenka, CHI, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 25 Lis 2020 10:06 #735801

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1405
  • Otrzymane dziękuję: 11148
Też mamy teraz -3 stopnie i świeci słońce. Ziemia zmarznięta zaskakująco mocno, więc pewnie w nocy przymroziło srożej.
My z najbliższą Rodziną mamy umowę, że przyjazd na Swięta, ferie owszem, ale tylko po dwutygodniowej kwarantannie. Jest wystarczająco dużo czasu, żeby nie było rozczarowań i przykrych sytuacji. Jak się nie uda, trudno; święta nie muszą być ciągle takie same. Dbajmy o siebie i najbliższych.

DSCN7677.jpg


DSCN7692.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, rozalia, Marlenka, CHI, bietkae, Zielona, Germanek, JaNina, Bea612, ewakatarzyna, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 25 Lis 2020 13:02 #735822

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 872
  • Otrzymane dziękuję: 5154
Na wsi byłam w piątek. Posadziłam tulipany i zgrabiłam liście z trawnika. Pogoda bardzo przyjemna, czasami wyglądało słonko zza chmur. Kwitły jeszcze ostatnie dalie i róże. Po ogrodzie biegał królik. I właśnie z królikiem miałam problem. Przyzwyczaił się do wolności i towarzystwa kotów. Nie wyobrażałam sobie zamknięcia w klatce w mieszkaniu. Zimę spędził właśnie tam. Niestety narozrabiał. Poprzecinał kable, a najgorzej było z bobkami. Upodobał sobie załatwianie na kanapie. Musiałam rozłożyć folię. Zapadła więc decyzja, że zostanie na wsi. Była koncepcja, że zrobimy mu ocieplany domek w ogrodzie. Ale królik sam sobie wybrał lokum. Koty mają osobne wejście do domu i dziś mąż przyuważył, że królik też skorzystał z tego wejścia. Mamy zatem problem z głowy. Koty zaakceptowały królika, a nawet kotka go lizała, co królikowi bardzo się podobało.

20200619_182936.jpg

pozdrawiam
Mirka
Pozdrawiam
Mirka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, bietkae, Zielona, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 25 Lis 2020 13:04 #735823

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 872
  • Otrzymane dziękuję: 5154
Rzadko teraz jeżdżę na wieś. Ale mam co robić. Kiszenie kapusty, a ostatnio robienie serów. Przypadkiem trafiłam na ten watek na naszym Forum.
A to mój ser półtwardy. Znakomity.

20201124_091301-2.jpg

pozdrawiam
Mirka
Pozdrawiam
Mirka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, CHI, bietkae, Zielona, ewakatarzyna, JaKasiula, Eleni

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 25 Lis 2020 14:28 #735837

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1992
  • Otrzymane dziękuję: 11361
U mnie w nocy był przymrozek ok. -3, trawnik i wszystkie rośliny były białe, ale od rana świeci słońce i jest ok. 5 stopni. Szkoda, że mam remont w domu i ciągle coś do roboty i wyjazdy za różnymi potrzebami związanymi z remontem bo chętnie pochodziłabym po lesie :)
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, CHI, Miragoral, ewakatarzyna, JaKasiula

Pogoda w naszych warzywnikach część XI 25 Lis 2020 15:31 #735844

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Wszystkie Ludki zapraszam do następnej części pogodowego wątku, a za udział w tej odsłonie bardzo serdecznie dziękuję:

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...rzywnikach-czesc-xii
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, czarna2066, Eleni


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.470 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum