TEMAT: Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 10:21 #739016

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Marzena, przy takiej ilośći zarejestrowanych jest to niemożliwe. Akcja w takiej formule może się sprawdzić gdy na forum jest 500 osób, ale nie przy ponad czterech tysiącach.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, ama


Zielone okna z estimeble.pl

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 10:23 #739017

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Alicja, na straganiku nie będzie, ale będą gdzie indziej ;)

Kreciku, ja też nie mam oporów przed bezinteresownym dzieleniem się nasionami, o czym w ciągu tych trzech lat mogło się przekonać kilka osób, ale... Nie będę już nic pisał, bo Ned Stark mawiał, że wszystko przed ale jest g.... warte, więc nie będę sobie zaprzeczał. Napiszę tylko, że pewne zachowania są dla mnie nie do zaakceptowania i tyle.
Ostatnio zmieniany: 19 Gru 2020 10:34 przez Kaskawel.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, ama

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 10:29 #739019

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6900
  • Otrzymane dziękuję: 41828
Prywatna wymiana to tylko taka zwykła uprzejmość.Nie zastąpi typowych straganików jakie mamy od kilku lat.Czasem się zdarza,że zależy nam na jakiejś odmianie,a tych nasionek nigdzie nie ma i wtedy ma to sens.Ja tylko przypomniałem,że coś takiego jest możliwe.
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, rozalia, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, ama

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 10:36 #739022

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5657
  • Otrzymane dziękuję: 26777
Zgadzam się z Józkiem, idea straganików jest niezastąpiona, pomysł z pakiecikiem startowym też. Trudno napisać do kogokolwiek na pv, jeśli się człowiek dopiero co zarejestrował na forum.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, Marlenka, ewakatarzyna, Szczypiorek, ama, pawel_botanik

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 10:49 #739027

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2666
  • Otrzymane dziękuję: 17565
Babciu Alu, Targ Pomidorowy co roku wywołuje takie emocje i spory, i co roku jakoś działa. Czy przetrwa na następne lata to zależy od nas wszystkich.
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, ama

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 10:58 #739030

  • mirek_z
  • mirek_z's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 453
Wydaje mi się, że ta dyskusja poszła w zupełnie niezamierzony sposób w kompletnie niewłaściwym kierunku.
Miałem to napisać do dziewczyn na prv z nadzieją że temat przyschnie, ale niech tam.

Mam postulat - dajmy sobie spokój z definicją "aktywnego forumowicza". Nie ma jednoznacznego kryterium i nie będzie.
Są tacy co prawie codziennie czytają, a prawie nigdy nic nie napiszą. Zdarzają się tacy ze słowotokiem i infantylnymi tekstami wręcz śmiecącymi forum. Nikt chyba też by nie chciał 112 opisu pomidora Aurija :tongue2:

Na pewno Świstaki powinny utrzymywać "tajną" listę cwaniaków próbujących wykorzystywać różne okazje i bezwzględnie tępić takich osobników. Nikt nie skontroluje Świstaka zmniejszającego zamówienie z powodu wyczerpania stanu odmiany. Proste.
Prv wymiany są ok, ale przy cenniku sasinaliadowej poczty polskiej łatwo kosztami przesyłki przekroczyć wartość zawartości.

Straganik jest fantastyczną akcją. Normalni ludzie (czyli większość), raz obdarowana w kolejnym roku będzie się chciała odwdzięczyć wysyłając coś co się posiada (o ile się posiada). Ja zawsze staram się wysłać więcej niż zamawiam i nigdy nie pytam Świstaków komu wysłali moje torebki, czy owi również coś wysłali i jak długo ów jest na forum. Na zdrowie.
Z drugiej strony (Karolinja, Ama) i tak regularnie coś dokupuję w sklepach (bo np. "oferta" straganiku jest za słaba).
Do życia trzeba mieć mocną głowę, choć nie koniecznie twardy łeb ("60 min na godzinę"). Wyluzujcie.
:thanks: po setny raz dziękuję osobom bawiącym się w zawijanie sreberek za poświęcony czas, nie bądźcie przesadnie rygorystyczni w egzekwowaniu regulaminów.

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 10:58 #739032

  • Kaskawel
  • Kaskawel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 880
  • Otrzymane dziękuję: 5267
Alicja, mnie interesuje człowiek, a forum to fajne miejsce żeby dać się poznać, później jest już z górki. Chcę żeby nasiona trafiały w dobre ręce. Pieniędzy nigdy za nie nie brałem i nie zamierzam. Może jak będę już na emeryturze to rozkręcę interes z sadzonkami. Tak żeby głodem nie przymierać z narodowej jałmużny od państwa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Horti, Marlenka, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 14:45 #739069

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Babcia Ala wrote:
Zgadzam się z Józkiem, idea straganików jest niezastąpiona, pomysł z pakiecikiem startowym też. Trudno napisać do kogokolwiek na pv, jeśli się człowiek dopiero co zarejestrował na forum.

Kilka razy zabierałam się za napisanie posta i za każdym razem rezygnowałam; jednak długoletnie ( jakby nie było ) doświadczenie w świstakowaniu i temperatura dyskusji spowodowały, że chciałabym wszystkich bardzo gorąco poprosić, abyście nie rezygnowali z uczestnictwa w naszej Akcji Wymiany Nasion.
Kiedy kilka lat temu sama zakładałam Straganiki i tworzyłam Formularze - robiłam to z myślą o życzliwości, wzajemnej pomocy, wsparciu i bezinteresowności i bardzo chciałabym, aby ta idea przetrwała.

Inną kwestią jest to, że nigdy nie wprowadzałam regulaminów i zasad dystrybucji nasion, ale każdy Świstak robi tak, jak uważa za stosowne. Prowadziłam korespondencję na pw lub listowną (!) i na tej podstawie mogłam decydować, co i komu wysłać - po prostu.
Przy okazji przypomnę jedynie, że wiele drogocennych odmian dostaliśmy od osób, które nawet nie były zarejestrowane na Forum.

... nie rezygnujcie ze Straganików ...to nasze wspólne, kilkuletnie dzieło.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 19 Gru 2020 14:47 przez Adasiowa.

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 15:08 #739074

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Jest na tym forum wiele wspaniałych osób. Nie warto niepotrzebnie się denerwować. Jak zaczynałem przygodę z działką to najpierw byłem na innym forum bo zaglądając tu nie widziałem aktywności w interesujących mnie tematach (chodziło o drzewka i krzewy owocowe).

Tutaj zapisałem się 30.01.2020r i pomimo że straganik praktycznie się zamykał to dostałem pakiet startowy a od kilku osób po prośbie na pw inne odmiany. Dzięki temu pomimo kiepskiego roku, zimna i zniszczenia krzaków pomidorów przez zz w sierpniu, zachwyciłem się swoimi pomidorkami i już mam zaplanowane miejscówki na przyszły rok.

Dzięki WAM mogłem przetestować ponad 60 odmian :thanks:

Warto brać aktywnie udział w życiu forum bo bez tego nie będzie się rozwijać. Uwielbiam to miejsce bo życzliwi ludzie zawsze pomogą merytorycznie i w sposób namacalny.
Ostatnio zmieniany: 19 Gru 2020 15:09 przez brodus.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Marlenka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, ama, pawel_botanik, Eleni

Opisy pomidorów wysyłanych na Pomidorowy Targ 19 Gru 2020 15:19 #739079

  • Mikar
  • Mikar's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 197
  • Otrzymane dziękuję: 114
Krecik stary wrote:
Mikar jeśli dobrze pamiętam to w prywatnej korespondencji otrzymałem od Ciebie,dwa lata wstecz nasionka sałaty kozulowej.W związku z tym trochę mi smutno,że poniosły Cię nerwy bo to tak wygląda.Byłoby mi bardzo przyjemnie gdybyś jednak nie rezygnował i wysłał kopertę do
Marzenki.Ewentualnie napisz do mnie na PW,może mam tę odmianę to Ci chętnie podeślę.Dodam tylko,że alktualnie dysponuję pomidorkami kozulowymi.Wg.mnie piszesz i jesteś zawsze gotowy do dzielenia się swoimi nasionkami. :drink1: :drink1: :drink1: :drink1: :coffe: :coffe:
Tak. dobrze pamiętasz.
Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.391 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum