TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 29 Lis 2020 18:22 #736430

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15446
  • Otrzymane dziękuję: 51327
Moja osiedlowa siłownia on line :) . Jak ktoś ma wyobraźnię , to może poćwiczyć zdalnie. :hammer:

94.40.50.2:7092/video2.mjpg
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2020 18:27 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, pouder, CHI, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Kapka, czarna2066, Eleni


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 29 Lis 2020 18:26 #736432

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6238
  • Otrzymane dziękuję: 22850
Aniu z pełnym szacunkiem dla Ciebie wiesz o tym :hearts: i dla innych tutaj :hearts: jako moderatorzy i administrator macie instrumenty techniczne ,by kogoś upominać ,banowac ,usuwać .Gdyby mnie ktoś tutaj by tak potraktował to zapewne byłoby mi smutno bardzo ,wiedząc ,że osoba ta jak miliony innych się potyka codziennie i to wiele razy .I nie miałoby to dla mnie znaczenia kto ile postów napisał od kiedy pisze i jaki ma awatar.
Jeśli forum ma PW czy nie można komuś pokazać że jest korektor pisowni i jak go użyć ? Trzeba od razu publicznie atakować ?
I to w sytuacji ,gdy ten ktoś wraca ,grzecznie się odniósł do forumowiczów ? Mam tylko na koniec pytanie czy chcielibyśmy być tak traktowani ?tak ?
Może jednak warto zapoznać się ze złotą regułą podana przez mistrza : ( ..."To co chcielibyście żeby wam inni ludzie czynili ,tak teź i wy im czyńcie..." )
Nie wystarczy wiedzieć ,że taki ktoś żył warto czerpać z Jego zachowań do innych ludzi .
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066, ama, Eleni

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 29 Lis 2020 18:27 #736433

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Mietku rozbawiłeś mnie :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, anaka, Szczypiorek

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 29 Lis 2020 18:31 #736435

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15446
  • Otrzymane dziękuję: 51327
Trzeba brać życie na wesoło !. Nie wyłączając ortografii :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 29 Lis 2020 18:50 #736439

  • Аdrian
  • Аdrian's Avatar
  • Offline
  • Banned
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 425
Babcia Ala wrote:
Piękna okolica, niestety nie mam pojęcia, w jakich stronach ;)
na granicy Podkarpacia i Małopolski koło mojego domu z tej samej góry te widoki. Tylko że wyszłem na łąki gdzie nie zasłaniają lasy
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, pouder, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, czarna2066, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 29 Lis 2020 19:02 #736440

  • Аdrian
  • Аdrian's Avatar
  • Offline
  • Banned
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 425
Bobka wrote:
Adrian :bravo: piękne zdjęcia ,świetnie zamknięte w kadrze te ulotne śniegowe widoki :thanks: ,śnieg ginie ,oby nie pozostały tylko wspomnienia .Zima jest mroźna potrzebna na te grzyby ,komary i inne .
niestety też mi się to nie podoba że zimy są coraz krótsze już końcem następnego tygodnia śnieg ma stopnieć. W 2013 były pierwsze mikołajki bez śniegu a później zimy się skracały i rok temu zimy nie było. Stare powiedzenie jak nima zimy nima lata też się sprawdziło bezzimie to dosyć że brzydkie to jeszcze to co mówisz. Zima to ma być zima 5 miesięcy śnieg i ujemna temperatura
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2020 19:06 przez Аdrian.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, czarna2066, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 29 Lis 2020 19:17 #736443

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 738
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Śnieg dziś zaopiekował się moimi dziećmi przez 6 godzin, bo tyle czasu spędzili na dworze. Mnie pozostało posuszyć ubrania.
Odpoczęłam w końcu i mimo braku słońca tak jasno wszędzie, że humor od razu lepszy.
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, CHI, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, czarna2066, JaKasiula, ama

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 29 Lis 2020 19:44 #736453

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Adrian miło, że wróciłeś :)

U mnie dzień bez śniegu. Temperatura wynosiła 0 stopni, powiewał delikatny wiatr, który potęgował przenikliwe uczucie zimna :unsure:

Ale tego śniegu Wam zazdroszczę :hearts:
Spokojnego wieczoru :bye:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2020 19:45 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, ama, Аdrian

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 29 Lis 2020 21:23 #736485

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 9263
Wciąż brakuje mi czasu,żeby zaglądać na forum,a dzieje się tutaj wiele.Straganiki pęcznieją od nasionek,opisów i zamówień,a ja jeszcze nie wiem czego bym chciała na przyszły sezon :jeez: No na pewno chciałabym mieć dużo zdrowia,by jakoś ogarnąć rozsady a resztę jakoś się zorganizuje ;)
Ostatnie chłodne dni przypominają o nadejściu zimy,opadają liście z drzew i krzewów,wokoło więcej szarości,choć jeszcze ostatnie pąki róż kolorem przyciągają wzrok.Szron pięknie błyszczał w porannym słońcu i kroplami spływał z drzew i żdżbeł trawy.
Dzisiaj znów ma być mróz,raczej niewielki i może sypnie śniegiem...
Dobrej nocy wszystkim i udanego tygodnia :bye:
100_3476.jpg

Tęsknię do gór,może w kwietniu się uda :think:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, rozalia, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, czarna2066, JaKasiula, ama, Аdrian

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 30 Lis 2020 07:23 #736542

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3693
  • Otrzymane dziękuję: 19690
Dzień dobry :bye:
Najchętniej zostałabym w domu. Kocyk, herbatka, książka, pomarzyć można :think:
0°,pruszy śnieg. Trzeba odśnieżyć samochód i do pracy...
Na pocieszenie z samego rana zrobiłam zamówienie na Paprykowym Straganiku :dance: Gdzie ja te rozsady będę trzymać? Ale o to, to ja się na wiosnę pomartwię. ;)
Andrzejom, najserdeczniejsze życzenia :flower1:
Spokojnego, zdrowego dnia :flower2:
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2020 14:01 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, rozalia, ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, czarna2066, ama

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 30 Lis 2020 08:07 #736544

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3565
  • Otrzymane dziękuję: 30090
Temperatura -1.Słońce pokazuje się zza chmur,zapowiada się ładny dzień.


20201130_074934.jpg
Maria
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 30 Lis 2020 09:33 #736548

  • Аdrian
  • Аdrian's Avatar
  • Offline
  • Banned
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 425
Dzisiaj ładnie teraz -3 najcieplej ma być -1. Klementynka będzie kwitła
20201130_091951.jpg


20201130_092007.jpg

A jedna z tych które zaszczepiłem zaczyna rosnąć
20201130_092041.jpg

ta duża też zaczyna się wypuszczać ale wole żeby z kwitnieniem poczekała do wiosny a teraz skupiła się na liściach bo tam ciemniej bo zachodnie okno i raczej owoców nie utrzyma
20201130_092602.jpg

Ten rok dla cytrusów był niezbyt bo w ogóle owoców nie utrzymały za zimno było
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek, Bobka, czarna2066, JaKasiula, Eleni

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 30 Lis 2020 09:49 #736549

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6238
  • Otrzymane dziękuję: 22850
Adrian powiedz proszę skąd brałeś nasionka z owocu ,czy kupiłeś ?jestem pod wrażeniem ,sama chętnie bym wyhodowała taką klementynkę :wink2: super .
Miłego spokojnego dnia życzę Tobie i wszystkim pogodynkom. :flower1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2020 10:56 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066, JaKasiula, Eleni

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 30 Lis 2020 10:03 #736550

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Dzień dobry Kochani w "andrzejkowy" poniedziałek - wszystkim małym i dużym Solenizantom przesyłam bukiecik serdecznych życzeń zwłaszcza zdrowia, samych miłych chwil i szerokiego uśmiechu na twarzach, a wszystkim nam - przepysznych pączków, jak nakazuje tradycja oraz sympatycznych wieczornych obrzędów andrzejkowych.

W Poznaniu pada. I to nie byle co, bo mokry, lepki śnieg. Nad ranem za oknem chude mleko, czyli zasłona z mgły, na termometrze 0,5 stopnia i bardzo przenikliwy, uciążliwy chłód wciskający się we wszystkie zakamarki. Ptactwo pod oknem nakarmione, w piecu napalone. Coś wypadałoby upiec...

Pozdrawiam zatem jeszcze bardziej cieplutko niż zazwyczaj, trzymajcie się zdrowo :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, rozalia, Marlenka, CHI, Zielona, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066, JaKasiula, ama, Eleni

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 30 Lis 2020 10:08 #736551

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1266
  • Otrzymane dziękuję: 8251
U mnie zrobiło się biało, lekko na plusie i spadają pojedyncze płatki śniegu. Do piątku ma być koło 0, a od piątku powyżej 5 stopni.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066, JaKasiula, ama

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 30 Lis 2020 10:25 #736555

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5469
Nareszcie słonecznie.Oby jak najdłużej było ciepło i słonecznie. Czekam na wschody pszenicy ozimej , sianej po kukurydzy. Przymrozki mogą spowolnić kiełkowanie a mi się marzy , aby pszeniczka miała choć po dwa liście przed zimą. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 30 Lis 2020 10:27 #736556

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3935
  • Otrzymane dziękuję: 21045
O pogodzie nie ma co pisać, -+0, miejscami jeszcze śnieg, ale głównie już błoto.
gregon wrote:
CHI
Przez dwa lata dogladalismy stada kur. Byla to mieszanina roznych ras. Dostalismy dwie kury z takimi pomponami na glowie. Nie radzily sobie z reszta. Przy korycie byly zawsze "oddziobywane" na bok i regularnie gwalcone przez dwa koguty. Mialy tez problemy z higiena. Po pol roku jedna z nich padla, przystrzyglismy wtedy mocno drugiej piora wokol oczu. Radzila sobie troche lepiej. Mimo tego smutny widok i wedlug mnie selekcjonowanie takich ras (nie tylko drobiu), ktore dla ludzi smiesznie wygladaja jest niehumanitarne. My jako konsumenci mozemy jedynie nie nabywac takich osobnikow, zmniejszajac popyt.

Gregon – to właściciel stada kur i Wy zachowaliście się, może nie tyle „niehumanitarnie”, co bezmyślnie. Dlaczego dołączyliście czubatki do innych kur? I dlaczego NIC nie zrobiliście jak sobie nie radziły? Tak ciężko wydzielić 1 x 1 x1 m wolierkę, wybieg czy miejsce w kurniku? Dla 2 kurek? Aby żyły „długo i szczęśliwie”? Czy idąc tym tokiem rozumowania wpuściłbyś 2 suczki chihuahua na podwórko z dogami (oczywiście psy i suki nie sterylizowane)? To pies i to pies… Dogi „dałyby radę”. Cziłki by nie przeżyły.
Są rasy kur nieśne, mięsne, ogólnoużytkowe i ozdobne.
Na szczęście jest wolność wyboru i wolno mi trzymać ozdobne. W tym czubatki. Miałam kilka czubatych ras. Bardzo łatwo się oswajają lubią być brane na ręce. Dzieci od nich nie mogłam oderwać. Taka nasza „papuga”. Udało mi się wyselekcjonować czubatki „szwedzkie kwiaty”(to taka ichnia zielononóżka). Ozdobna kura, która nosi duże jaja w przyzwoitej ilości. Na pewno nie pójdą na „ogólny wybieg”. Nie wiem, ile są warte dla pasjonatów. Nie są na sprzedaż i jak już kiedyś będę mieć ogrody fajnie się zakomponują.

Przepraszam, trochę się rozpisałam, ale uważam, że "człowiek odpowiada za to, co oswoił". To nie my mamy zwierzaki, to one mają nas. My sobie bez nich damy radę, one bez nas już nie.

Araucany bezogoniaste - niosą niebieskie (modre) jaja:
P5306007.jpg


Spokojnego dnia
Edit: Andrzejom wszystkiego naj...
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2020 10:35 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Zielona, ewakatarzyna, Szczypiorek, gregon, czarna2066, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XII 30 Lis 2020 10:28 #736557

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Wszystkim Andrzejom i Jędrusiom z okazji imienin dużo zdrowia, uśmiechu i radości, takiej zwyczajnej, codziennej :)

h0821152.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.682 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum