TEMAT: Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Sty 2021 15:45 #742854

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Ja w lutym posieję por, a papryki, pomidory i inne dopiero w marcu nie ma sensu się z nimi męczyć tak wcześnie, za mało światła i wkurzają mnie poustawiane pojemniczki parapetach. A jak będzie taka pogoda jak rok temu i terminy sadzenia do gruntu się przesuną to już całkiem robią się cyrki. Dlatego ja w tym roku rozsądnie nie spieszę się ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Sty 2021 16:30 #742859

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7812
  • Otrzymane dziękuję: 51706
Ja pójdę jeszcze krok dalej i wszystkie wysiewy do upraw głównych, opóźnię o 7 - 10 dni. Nie będą się już męczyły, a ja z nimi. Jak wsadzę do gruntu o 10 dni później, to też nic się nie stanie. Sporo osób w zeszłym roku pisało, że dosadzone krzaczki w późniejszym terminie, doganiały te posadzone już wcześniej. Przy okazji rozłożę sobie prace w ogrodzie na więcej dni, więc moje kości będą mi wdzięczne :rotfl1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Sty 2021 18:52 #742887

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Dziewczynki ja bakłażany wyłożę dopiero w lutym do kiełkowania. Tą jedną odmianę to chciałam sprawdzić, czy wykiełkuje :whistle: Wykiełkowało kilka sztuk i tyle wysiałam do kubeczka. Na dziś mają liścienie. Za wcześnie do uprawy w gruncie to nie będę siała bo w zeszłym roku to był koszmar - maj zimny i deszczowy- nie było jak sadzić. Pory i selery to w lutym, groszek i bób w marcu, pomidorki i papryki słodkie też. Z dyniowatymi też nie będę się spieszyć - wysieję ok 10 maja, bo jak jest zimno to i tak nie rosną.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, olegowa, Nimfa, aga, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Sty 2021 19:28 #742896

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11321
W lutym wysieję papryki ostre, w marcu pomidory i papryki słodkie oraz cebulę, por i seler, w kwietniu do doniczek buraczki, pod koniec miesiąca ogórki i 1 cukinię też do doniczek. Reszta wprost do gruntu zależnie od pogody. Buraków do doniczek dotychczas nie siałam to będzie pierwszy raz, zobaczę czy będą lepiej plonować bo jakoś nie bardzo mi wychodzą. Dobrze, że moja sąsiadka zawsze ma za dużo i 20 litrowe wiadro buraków podaje przez płot więc w słoiki jest co włożyć:) .
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Sty 2021 20:48 #742914

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
To będzie 4 rok jak robię rozsady bobu i groszku - nigdy już nie wsieję wprost do gruntu. Drugi rok będę mieć rzodkiewkę z rozsady - polecam każdemu. Debiutować będę w tym sezonie z rozsadą buraczków i szpinaku.
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Sty 2021 21:25 #742919

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Adasiowa wrote:

Z aktualnych wydarzeń w kiełkowniku: rozpoczęły się wschody testowego pomidorka Bajaja - na razie widzę dwa kolanka :)

Z dwóch kolanek zrobiły się trzy :hearts: - szczęśliwie nie musiałam zdejmować siewkom kasków: utkwiły pomiędzy ziarnami perlitu.
Jak już wspomniałam, są to pomidorki wysiane tak wcześnie w ramach eksperymentu z doświetlaniem listwą LED.
Kiełkowanie nasion z 2019r i wschody zajęły roślinkom 4 dni.

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Sty 2021 21:28 #742920

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Kiedy planujecie wysiew kapustnych na rozsadę? :flower1:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Marlenka, bietkae, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Sty 2021 21:59 #742924

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Z kapustnymi w mieszkaniu to trudno jest, bo szybko wybiegają. W marcu wysieję trochę kalarepki i wczesnej kapustki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, bietkae, olegowa, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 13 Sty 2021 23:11 #742942

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Rozsade planuje trzymać na balkonie o ile pogoda pozwoli lub na wsi w nieogrzewanym mieszkaniu ;)
Wiem, że ciężko się "chowa" w ciepłym mieszkaniu :flower:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, olegowa, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 14 Sty 2021 21:35 #743104

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Nie spieszę się:
1) nie będę męczyć i roślinek, i siebie
2) tak jak wspomniał Adrian - pogoda. Obawiam się przesunięcia ciepłej wiosny
3) ostatnio czuję się potwornie zmęczona, zniechęcona, nic mi się nie chce

Wstępny plan:
* luty - ostre papryki, bób, sałaty
* marzec - słodkie papryki, seler, rodzynek, malabar, kapusta, okra
* kwiecień - pomidory, dyniowate

Coś jeszcze wpadnie, ale bez pośpiechu :)
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 14 Sty 2021 21:57 #743107

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Ja na razie zajęłam się wysiewem ozdobnych. Kiełkują sobie spokojnie koleusy, kobee, petunie, wczoraj posiałam liliowce - dzięki temu łapki nie świerzbią, żeby zabierać się za warzywa :) . W lutym zacznę pewnie od pora, potem cebula, bób, sałata... Muszę sprawdzić, jak siałam w zeszłym roku.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 14 Sty 2021 22:14 #743108

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7812
  • Otrzymane dziękuję: 51706
Zygowa wrote:
* marzec - słodkie papryki, seler, rodzynek, malabar, kapusta, okra

Edytko, czy wysiewałaś już kiedyś okrę w marcu?
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Zygowa, ewakatarzyna

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 14 Sty 2021 22:21 #743109

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Janeczko, po Twoim zapytaniu sprawdziłam w "internetach", a tam piszą - kwiecień na rozsadę . To będzie mój pierwszy raz. Posieję w kwietniu. Wyczytałam, że lubi ciepło i słońce. Kojarzę, że miałaś w swoim ogródku, proszę o sugestie :)
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2021 22:22 przez Zygowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 14 Sty 2021 22:37 #743114

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7812
  • Otrzymane dziękuję: 51706
Kocham okrę, ale niestety bez wzajemności :placze: Sadzonki okry strasznie wybiegają. Wysiew razem z pomidorami jest też zbyt wczesny. W tym roku wysieję dopiero w drugiej połowie kwietnia. Do gruntu okrę dopiero chcę wsadzić w czerwcu. Będą to tylko z dwie sadzonki, bo reszta będzie w doniczkach w inspekcie. One chyba bardziej kochają ciepło niż bakłażany :ohmy:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, Nimfa, Zygowa, ewakatarzyna, Szczypiorek

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 15 Sty 2021 08:01 #743128

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 19523
Rączki świerzbią, ale faktycznie nie ma co szaleć z wysiewami. Napaliłam się strasznie, powykładałam ostre papryczki na waciki .Wykiełkowane wsadzę do doniczek, bo szkoda wyrzucić :happy3: i na tym poprzestanę.
Kiedyś pospieszyłam się z pomidorami, wysiałam koniec lutego. Porażka.Tym bardziej, że wysiane nawet pod koniec marca doganiają te wcześniejsze.
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2021 08:07 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, Nimfa, ewcia12, aga, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 15 Sty 2021 10:40 #743145

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Dziewczyny :hearts:


Nauczyłam się zdejmować kaski, łebki wszystkie na miejscu, metoda chusteczkowa działa :hug:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 15 Sty 2021 10:42 #743146

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
:bravo: :flower2:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, JaKasiula

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami cz. V 15 Sty 2021 10:55 #743148

  • Anielka
  • Anielka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 90
  • Otrzymane dziękuję: 446
Ja i tak wiem ,że nie wytrzymam.Jak słońce zacznie świecić to muszę .Specjalnie zbieram mnóstwo nasionek żeby móc sobie pozwolić na tę niesamowitą przyjemność.Obserwacja roślinek tak mnie wciąga,że nawet nie mam telewizora. Podobnie jest ze zwierzętami .Pracy się nie boję, bardziej lenistwa bo ono odbiera chęci i radość.Dziś właśnie posieję Venus dwa ziarenka,a co..
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.770 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum