TEMAT: Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 29 Lut 2024 10:55 #851961

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1275
  • Otrzymane dziękuję: 4764
Chyba mnie nie zrozumiał, że ta półeczka pod oknem dachowym zrobiona została pod rozsady :)
Piotr :)


Zielone okna z estimeble.pl

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 29 Lut 2024 14:49 #851968

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1462
  • Otrzymane dziękuję: 7839
Nie, nie, nie :) Piotrek przecież każdy kot wie że taka półka to taras widokowy ;)
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, mymysteryy, Marlenka, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, lusinda

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 29 Lut 2024 15:47 #851972

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 569
  • Otrzymane dziękuję: 3925
Miejsce naładowane dobrymi fluidami, wszystko będzie rosło jak szalone. Koty wiedzą, co dobre.

Ja tez mam miejscówkę pod takim oknem i dodatkowo dosyć niską temperaturę w pomieszczeniu i wszystko fajnie do tej pory rosło. Zobaczymy jak będzie w tym roku ;)
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, mymysteryy, Marlenka, Nimfa, Prządka, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka, EwG

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 01 Mar 2024 19:35 #852060

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 3380
Czy do fertygacjii rozsad w gotowych podłozach do wysiewu (u mnie Aura) potrzebujemy do pożywki oprócz np. koncentratu żółtego kristalonu i saletry potasowej również siarczanu magnezu, jeśli korzystamy tylko z wody demineralizowanej bądź deszczówki? Chyba to wiem, ale chcę się upewnić, żeby gafy nie zrobić.
Nie jestem pewny również, w którym momencie najlepiej zacząć fertygację np. pomidora, chyba wtedy gdy przesadzimy do 0.5l kubka i zaczekamy z kolejnym podlaniem jak pobierze składniki z świeżej dawki ziemi. Przepraszam, jeśli piszę bzdury. :bad-idea:
Pozdrawiam Grześ
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, jagodka27, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mirek19, Bobka

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 02 Mar 2024 05:52 #852080

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51337
Ja stosuje podlewanie upraw w pojemnikach i deszczówką, i wodą z kanału melioracyjnego. Aby nie komplikować sobie życia mam osobno sporządzony koncentrat siarczanu magnezu siedmiowodnego w stężeniu 100 g/l. Jeśli podlewam deszczówką, dodaje do podlewania oprócz koncentratu żółtego kristalonu dodatkowo ten koncentrat siarczanu magnezu w dawce 8 ml/l. Jeśli mi się skończy deszczówka i zaczynam podlewać twardą wodą z melioracji, nie dodaję siarczanu magnezu. Można też zrobić jeszcze inaczej. Do twardej wody używać koncentratu z żółtego kristalomu + saletra potasowa, a do deszczówki- kocentratu pomarańczowego kristalonu + saletra amonowa.
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2024 05:54 przez pomodoro.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 05 Mar 2024 19:28 #852357

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Takie tam maluchy .... pożegnanie z zimą :


Marzec4-24-2.jpg


pozdrawiam cieplutko :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 05 Mar 2024 19:53 #852360

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2076
  • Otrzymane dziękuję: 11374
:bye:
Dwutygodniowy por letni Albos

20240305_por.jpg


:drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 05 Mar 2024 20:40 #852374

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51337
.
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2024 22:43 przez pomodoro.
Za tę wiadomość podziękował(a): JaNina, zwykły chłop, Mirek19

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 05 Mar 2024 20:53 #852381

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7908
  • Otrzymane dziękuję: 52372
Ale to pory są :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): mymysteryy, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Mirek19, Bobka, Grzebuła

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 05 Mar 2024 21:02 #852382

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Grunt, że jest kuweta :happy:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, mymysteryy, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Mirek19, Bobka

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 06 Mar 2024 16:43 #852440

  • Anka-skakanka
  • Anka-skakanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 1002
Papryka Słodka Kaśka

20240306_163814.jpg

Bizon Krasny- widoczne nieumiejętne zdejmowanie "kasków", ale daje radę

20240306_164105.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marlenka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, lusinda

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 06 Mar 2024 19:07 #852455

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 3380
Czy zdarza wam się, że z ubiegłego roku nasiona pomidorów słabo kiełkują? Mija już 9 dzień i trzy odmiany cisza, kilka odmian już mam w kubkach od 5 dni , ale reszta śpi. Nie dziwię się starszym nasionom np. 2017, ale z ubiegłego roku chyba ciut za długo. Może gdzieś popełniam błąd. Kiełkują u mnie w woreczkach strunowych na routerze na zwilżonych ręcznikach papierowych, wietrzone raz dziennie.
Pozdrawiam Grześ
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2024 19:09 przez Grzebuła.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, Bobka, Anka-skakanka

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 06 Mar 2024 19:44 #852463

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5719
  • Otrzymane dziękuję: 27123
U mnie niektóre odmiany nie kiełkują na ręcznikach, tylko w ziemi i zazwyczaj zajmuje im to więcej czasu, zwłaszcza heterozyjne, ale to moja własna obserwacja.

Kości zostały rzucone, przedwczoraj na ręczniki poszły kalarepa, kalafior, wczesna kapusta, te które będą w szklarni zasadzone. Wyłożyłam też stary por Pancho, nie wiem czy podejmie współpracę. Trzeba myśleć o selerach, ale mi się nie chce :whistle:
Muszę ruszyć cztery litery po ziemię, bo jeden kalafior wyrywny, a na zewnątrz pada :(
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2024 19:57 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, Grzebuła, Anka-skakanka

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 06 Mar 2024 20:41 #852469

  • jagodka27
  • jagodka27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1724
  • Otrzymane dziękuję: 7839
Gdzieś czytałam kiedyś że ubiegłoroczne czyli świeże nasiona kiełkują gorzej niż np. dwuletnie.
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2024 20:42 przez jagodka27.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Miragoral, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, Grzebuła, Anka-skakanka

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 06 Mar 2024 21:35 #852471

  • Anka-skakanka
  • Anka-skakanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 1002
Seler podejście drugie
20240306_213200.jpg

Teraz jest w szklarence, na kolejne podejście już nie mam nasion więc nie należy tego zmarnować
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Armasza, Marlenka, Miragoral, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, EwG, Ewaewa

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 08 Mar 2024 07:21 #852550

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15449
  • Otrzymane dziękuję: 51337
Rozsada gniazdowa pietruszki naciowej czeka na wysadzenie. Odmiana Festival


IMG_40861.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): podjadek, Armasza, Miragoral, Nimfa, del, ewakatarzyna, MagSta, Anka-skakanka

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 08 Mar 2024 08:55 #852552

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1275
  • Otrzymane dziękuję: 4764
Już się wystraszyłem że to seler :eek3: a ja dopiero sieje :happy:
Piotr :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Miragoral, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Anka-skakanka

Rozsady warzyw - uprawa w gruncie i pod osłonami - część VI 08 Mar 2024 10:05 #852553

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 874
  • Otrzymane dziękuję: 5184
Też dziś wysiałam ponownie seler. Żałuję, że nie do perlitu. Chyba pobiegnę do ogrodniczego (na szczęście blisko) po nasiona i wysieję w perlicie. Będzie wcześniej i ładniejszy.
Z wcześniejszego siewu ładnie wzeszedł, ale w mieszkaniu zaczął się wyciągać. Wstawiłam do szklarenki, nadal był bardzo słaby, nie rósł. W związku z przymrozkami, mąż przeniósł rozsady do domu. Okazało się, że stołówkę w selerze urządził sobie pomrowik.
Stare nasiona kapusty wczesnej i kalafiora nie wzeszły. Wysiałam ponownie, a wczoraj wysiałam kapustę Kamienną Głowę, kalafiora i brokuła.

Moje rozsady. Sałatę powinnam już przepikować.

DSC07237.jpg
Pozdrawiam
Mirka
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2024 10:10 przez Miragoral.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Armasza, Nimfa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, Anka-skakanka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.914 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum