TEMAT: Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 27 Paź 2023 00:22 #844785

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5681
  • Otrzymane dziękuję: 26913
Gdy obierałam oberżyny do zdjęć w poście powyżej, było to przed zapowiadanymi przymrozkami, ale ja małych owoców nie zebrałam, zostawiłam je na krzaczkach. Nie okryte rośliny przeżyły, bliżej domu mróz nie doszedł, owoce trochę urosły od tamtego czasu i dziś obrałam tyle, i znowu małe jeszcze zostawiłam, co ma być to będzie.
20231027_001450.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 27 Paź 2023 00:22 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Mamma, bastis, JaNina, del, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 31 Gru 2023 13:14 #847999

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Ma ktoś z Was na odsprzedanie nasiona bakłażanów, ewentualnie namiary na sklepy?
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, del

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 31 Gru 2023 13:43 #848001

  • madlen88
  • madlen88's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 977
Marzenko u mnie powinny być jakieś nadwyżki ale jeszcze tam nie doszłam w porządkach. Jak coś to wyślę na straganik także zaglądaj...
Pozdrawiam, Magda
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, Mamma, del, ewakatarzyna

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 31 Gru 2023 15:27 #848016

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Myślę, że na straganiku będą nasiona. Ja wysłałam Bibo i Mowgli. W przypadku bakłażanów nasiona powinny być świeże, choć niemal co roku sieję jakieś kilkuletnie i dają radę.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, calineczka

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 30 Sty 2024 10:58 #850012

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1771
  • Otrzymane dziękuję: 12266
Pomału wstają :)
Odmiana Нєгус - wysiew 24.01.2024


2024.01.30_bakaany.jpg
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Mamma, JaNina, Prządka, ewakatarzyna, Emilia

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 08 Lut 2024 21:38 #850510

  • ogrodnik12
  • ogrodnik12's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 139
Witam
Jaki jest najlepszy termin wysiewu bakłażanów na rozsadę z przeznaczeniem do uprawy w otwartym gruncie? Jak Wam się najlepiej sprawdza?
PS. Moja lokalizacja znajduję się około 15km od morza :).
Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2024 21:38 przez ogrodnik12.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Mamma, del, Prządka, ewakatarzyna, Emilia

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 08 Lut 2024 22:29 #850519

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1771
  • Otrzymane dziękuję: 12266
Moja 18km i już wysiałem :)
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, JaNina, Prządka, ewakatarzyna, ogrodnik12, Emilia

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 09 Lut 2024 08:32 #850525

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7851
  • Otrzymane dziękuję: 52015
Ja wysiewam dopiero 6.03. Kiedyś wysiewałam w lutym, ale stwierdziłam, że to za wcześnie. Tylko że ja do morza mam daleko ;)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Armasza, Mamma, del, Prządka, ewakatarzyna, ogrodnik12, Emilia, Anka-skakanka

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 09 Lut 2024 09:08 #850527

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3647
  • Otrzymane dziękuję: 16726
Bakłażan jakoś mi nie wychodzi. W tym roku mocno się zastanawiam, czy go nie wykluczyć całkowicie. Nie mam czasu na ciągłą walkę z przędziorkiem, a na gruncie nie rośnie; ani bakłażan, ani papryki, bo noce na łąkach są u nas za zimne.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, JaNina, del, Prządka, ewakatarzyna, Emilia, Anka-skakanka

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 09 Lut 2024 09:13 #850528

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1771
  • Otrzymane dziękuję: 12266
Ja w tym roku ograniczyłem liczbę krzaków do 6 sztuk. W ich miejsce pójdzie papryka, lepiej mi wychodzi.
pozdrawiam,
Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Armasza, Mamma, JaNina, Prządka, ewakatarzyna, Emilia, Chajtarma, Anka-skakanka

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 09 Lut 2024 10:13 #850532

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Wyłożyłam nasiona 1 lutego. Wszystkie rośliny pójdą do gruntu, nie mam folii. W ciągu 4 dni skiełkowały nasiona ubiegłoroczne, tydzień zajęło 3- letnim, ale 4- letnie jeszcze siedzą na wacikach. Wsadzę je do ziemi, może ruszą szybciej. W tym roku się pospieszyłam czytając Forum (każdy już czegoś dogląda ;) ). Na ogół wykładałam nasiona w pierwszych dniach marca.
Co do uprawy bakłażanów przyjęłam radę z Forum. Podobno muszą mieć podwyższoną grzędę i na takiej sadzę. Nie ma z nimi problemu, ładnie plonują. U mnie ta rada się sprawdziła w 100%. Próbowałam w donicach i na normalnej grządce, i to była klęska.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Ostatnio zmieniany: 09 Lut 2024 10:14 przez Armasza.

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 09 Lut 2024 16:45 #850551

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5681
  • Otrzymane dziękuję: 26913
Haniu usypujesz tę grządkę, czy masz skrzynię ogrodową?
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, Anka-skakanka

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 09 Lut 2024 16:57 #850553

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Mam skrzynię, około 40 cm. Muszę ją podnieść trochę, żeby było wygodniej pracować.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): del, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Anka-skakanka

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 10 Lut 2024 22:39 #850635

  • Anka-skakanka
  • Anka-skakanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 275
  • Otrzymane dziękuję: 973
Czy mozesz Haniu napisać ile sadzonek do tej skrzynki sadzisz oraz jej wymiary?
Anka
Za tę wiadomość podziękował(a): del, ewakatarzyna

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 11 Lut 2024 07:57 #850638

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Skrzynia 2x2m. Powinna być zdecydowanie węższa, żeby wygodnie pracować. Ale mąż taką zrobił, więc nie narzekam ;) . Ile sadzę? Aneczko, ja wszystkiego sadzę za gęsto i za dużo :oops: :club2: . Na pewno nie powinnam w tym zakresie udzielać rad. Nawet nie wiem, jaka jest zalecana odległość sadzonek bakłażana :blink: . Oprócz nich do skrzyni pakuję papryczki- też im pasuje.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2024 08:09 przez Armasza.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, JaNina, del, Prządka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Anka-skakanka

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 14 Lut 2024 17:28 #850867

  • Anka-skakanka
  • Anka-skakanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 275
  • Otrzymane dziękuję: 973
Mam podobną skrzynkę i w tym sezonie pierwszy raz planuję mieć bakłażana, zobaczę w takim razie czy tam uda mi się go upchnąć, a z tym " za dużo i za gęsto" to u mnie jest podobnie, ale rozsady szkoda mi wyrzucać więc wysadzam, póki małe to nawet wydaje się, że dobrze rozplanowane, do czasu :happy:
Anka
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, JaNina, del, ewakatarzyna

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 05 Mar 2024 19:16 #852355

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7851
  • Otrzymane dziękuję: 52015
Dzisiaj wyłożyłam na waciki nasiona bakłażanów. W tym roku trochę zmniejszam ilość, bo zawsze miałam 20 krzaczków, a w tym roku będzie "tylko" 16 krzaczków ;) Mam nadzieję, że to wystarczy :happy:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, del, anaka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Anka-skakanka

Oberżyna, bakłażan. Uprawa w gruncie, pod osłonami i w donicach 09 Mar 2024 19:14 #852696

  • Anka-skakanka
  • Anka-skakanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 275
  • Otrzymane dziękuję: 973
Nasiona do kiełkowania wyłożyłam 28.02 do dziś dnia słabo to wyglada, z odmian białych skiełkowało jedno nasiono, nadal czekam, nie wiem tylko do kiedy to czekanie ma sens :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.500 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum