TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 01 Lip 2022 20:08 #807553

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1890
  • Otrzymane dziękuję: 13001
Kaja wrote:
Temperatura z 30 spadła do 22 stopni. Zrobiło się ciemno i bardzo wietrznie. Z oddali słychać grzmoty. Niestety są coraz bardziej głośne. Pada, ale na szczęście spokojnie. Mam nadzieje, że już tak zostanie. Na stronie burze.dzis.net/?page=glowna widać w pobliżu potężna burzę, ale wygląda na to że minie Gdańsk od zachodu.
To chyba to co u mnie przeszło, w Słupsku.
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Mamma, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 01 Lip 2022 20:43 #807554

  • Mejra
  • Mejra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 6665
Na południe od Krakowa na razie cisza.
Na noc zapowiadają burze oby nie takie jak na północy.

IMG_20220701_203240786.jpg


IMG_20220701_203318626.jpg
Pozdrawiam,Anka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Mamma, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 01 Lip 2022 20:57 #807555

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1698
  • Otrzymane dziękuję: 10235
Prognozy się sprawdziły. Była burza, była ulewa. Na jakiś czas starczy - jedna robota na działce mniej, a warzywa i kwiaty odżyją :dance:
Temperatura spadła z 30 na 16 stopni.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2022 20:57 przez Zygowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Mamma, JaNina, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 01 Lip 2022 21:07 #807557

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3654
  • Otrzymane dziękuję: 16760
Edytko mam podobne odczucia. Ostro dawało, dawno na swoich piaskach jeziora nie widziałam :happy: Trochę moja drogę dojazdową wypłukało, ale się zasypie.
Psi lasek już całkiem wysechł :jeez:

IMG_20220626_153817398.jpg

Żyto za płotem też

IMG_20220626_153803595.jpg

Pozdrawiam :bye:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2022 21:08 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 01 Lip 2022 21:26 #807559

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1871
  • Otrzymane dziękuję: 6309
od godziny 20 pada rzęsisty deszcz, ale bez ekscesów . Od południowego - zachodu słychać "pomruki". Jest ciepło, bo 20 stopni. Wiatr ucichł. Na razie jest dobrze.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, renmanka, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 01 Lip 2022 22:06 #807562

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1890
  • Otrzymane dziękuję: 13001
Szybka wizja lokalna na Rodos. Strat nie ma. 2 krzaki pomidora trochę oberwały, ale nie jest źle. Wszystko na działce pochylone od ilości deszczu jaki spadł.
Czereśniowy ochroniarz "schował" się w pobliskiej jabłonce - nieźle musiało dmuchać :)

Jadąc przez miasto widziałem wszędzie połamane gałęzie. Teraz już wszystko ucichło.
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, renmanka, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 01 Lip 2022 22:14 #807563

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1698
  • Otrzymane dziękuję: 10235
Ja na działce będę w niedzielę. Mam nadzieję, że i u mnie strat nie ma.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, JaNina, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 01 Lip 2022 22:31 #807565

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8003
  • Otrzymane dziękuję: 52890
U mnie popadał dosyć mocny, ale spokojny deszcz. Nie trwało to długo, ale zawsze coś. Jest nadzieja, że jeszcze w nocy coś kapnie. Dzień jednak był okropny, miałam wrażenie, że powietrze gdzieś "wyparowało", bo nie było czym oddychać. Kosiłam przed opadami trawnik. Ciężko było :jeez: Wchodziłam do wody i tak jak wychodziłam, cała mokra, chwytałam za kosiarkę. Ulga na 10 minut.
Dobrze, że jutro chłodniej, bo będzie cała chałupa gości :hearts:

IMG_5471.jpg

Spokojnej nocy :sleep:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, Zygowa, del, Bea612, ewakatarzyna, renmanka, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 02 Lip 2022 00:44 #807577

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1470
  • Otrzymane dziękuję: 7860
Jest 20 stpni i kapie deszcz, w oddali błyski i grzmi. Mam nadzieję że nie będzie większej nawałnicy
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, MARRY, bastis, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 02 Lip 2022 06:32 #807584

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1890
  • Otrzymane dziękuję: 13001
Noc była spokojna.
teraz +18 i około 6 zaczął padać deszcz.
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 02 Lip 2022 06:56 #807585

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2098
  • Otrzymane dziękuję: 11588
:bye: :coffe:

Zdecydowanie się ochłodziło,

poranek rześki z temperaturą +15°C, słonecznie, w prognozach brak opadów na dzisiaj.

Trochę historii -
Maksymalna temperatura powietrza zanotowana w Legnicy, w ciągu ostatnich 73 lat obserwacji, to +30,3°C. Temperaturę tę odnotowano 2.7.1961 roku.

Absolutne minimum, tj. +7,6°C zanotowano w 2018 roku.

Średnia temperatura powietrza tego dnia wynosiła +23,5°C.

Najsilniejsze opady deszczu (18,3 mm) w Legnicy zanotowano 2.7.1971 roku.


Legnica, 02.07.2022r


20220702_leg.jpg


20220702.jpg


Miłego dnia :flower2:
:drink1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2022 06:57 przez Mirek19.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, MARRY, bastis, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 02 Lip 2022 07:22 #807586

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
W nocy solidnie padało, gdzieś daleko była burza a rano z niedowierzaniem patrzę na termometr a tam tylko 16*, pogoda lubi zaskakiwać. Gorąca, pachnąca kawusia postawi na nogi :)

0d94f3b945bdaf4595d5ae5fa59e7f46.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, MARRY, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 02 Lip 2022 08:17 #807592

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6945
  • Otrzymane dziękuję: 42293
Wczorajsze popołudnie zaobfitowało 15l.wody na 1m2.Później mocno sie ochłodziło i tak jest do chwili obecnej.W nocy obyło się bez ekscesów pogodowych.Poranek słoneczny ale zimny wiaterek daje mocne orzeźwienie-zimno.Ponadto słońce złośliwie co chwilę chowa się za chmurki.Mocniejszy wwiatr znacznie obniża temperaturę odczuwalną.Spokojnego weekendu.!!!! :bye: :bye: :bravo: :bravo: :coffe: :coffe: ;) ;)

002-552.jpg
tak wczoraj przed burzą odpoczywał Orzeszek.
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 02 Lip 2022 08:33 #807593

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19499
  • Otrzymane dziękuję: 80864
Mirek19 wrote:


20220702.jpg


Mirku, masz piękną grupę Orange Electric, moje niestety odeszły do rajskiego ogrodu - i są nie do dostania. Gratuluję!

Jadąc wczoraj wczesnym popołudniem zwykłą trasą Wrocław-Jelenia dwa razy przedzierałam się przez taki front opadów, że wycieraczki nie dawały rady. Raz pod Strzegomiem, drugi - szczęśliwie prawie pod moją chatką. Zwietrzelina podlana tak, że grzebiąc w niej (oczywiście miałam coś do posadzenia) miałam wrażenie, że bawię się błotem. Różanecznikom w to graj. Pod wieczór wszystkie gwałtowne zjawiska się skończyły, wyleciały za to chmary świetlików! Taki seans to dla mnie święto, nie zawsze utrafię.
Biedne robaczki musiały w nocy się pochować, temperatura spadła do 10 (!) stopni, teraz tylko 4 więcej, pochmurno, z przebłyskami słońca.
Pozdrawiam z mokrych gór i zostawiam śliczny, delikatny zapach austinki Gentle Hermione.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, MARRY, Zygowa, del, Bea612, ewakatarzyna, renmanka, zwykły chłop, Mirek19, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 02 Lip 2022 09:28 #807596

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3493
  • Otrzymane dziękuję: 7490
Nareszcie porządnie podlało, nawet pod drzewami mokro. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, Zygowa, del, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 02 Lip 2022 09:48 #807601

  • Tajga dzika
  • Tajga dzika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Zielarz z dziczy
  • Posty: 437
  • Otrzymane dziękuję: 1980
U mnie ledwo pokropiło i nie widać w pogodzie by miało coś popadać, temp tylko spadła 40% warzyw i krzewów uschła a zamiast trawy na działce mam siano.

IMG20220702094147.jpg
Pozdrawiam Sylwester
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, bastis, Zygowa, del, ewakatarzyna, renmanka, zwykły chłop, Bobka, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 02 Lip 2022 10:54 #807604

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5817
  • Otrzymane dziękuję: 27585
Witam wszystkich po przerwie. Bardzo traumatycznie przeżywam dewastację otoczenia mojej działki, która pokazywałam dwa tygodnie temu, ale trzeba iść do przodu i nie oglądać się wstecz. zamiast kwiatów, będę na stare lata sadzić drzewka alejowa, których świetności już nie doczekam :cry3:
Nie wiem jak Wy, ale ja mało się nie upiekłam, kapusta wczesna natomiast tak, totalna porażka. Był też grad wielkości ptasich małych jajek, ale na szczęście niezbyt długo, w obliczu tego co spotkało Pestkę w Lublinie, moje szkody są żadne. Opryskałam podziurawione ogórki i pomidory antygrzybem, spadło kilka zawiązanych owoców papryk, to pryszcz.
A dla Was moje kwiotki:
seler Pikant - czy mamy nasiona na straganiku i czy septorioza przenosi się przez nasiona, ktoś wie? (w tle kawałek usychających dwunastoletnich drzewek owocowych załatwionych przez underground)


20220702_1022012.jpg



20220702_1021512.jpg




i chabry w kalafiorach, a raczej odwrotnie, myślę że te drugie były w te upały zadowolone z sąsiedztwa chabrów. Nic nie pieliłam żeby nie wystawiać gleby na piekące słońce, ale teraz trawa zaczyna mnie zarastać. Z powodu upałów nie wysadziłam wszystkiego do końca, zamierzam dzisiaj coś zrobić

20220702_1026332.jpg


i czosnek, ktoś go tam w tym buszu chabrowo, gryczano, nagietkowym dostrzega ;)

20220702_1025112.jpg


jak się nic nie wydarzy, to może coś posmakujemy
20220702_1022432.jpg
20220702_1023042.jpg
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2022 11:03 przez Babcia Ala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY, bastis, Zygowa, del, Bea612, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, gregon, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH cz. XV 02 Lip 2022 11:54 #807615

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6386
  • Otrzymane dziękuję: 23545
Witam :flower1:
Na wsi wczoraj ,wieczorne ( prawie ) prace ,osznurkowanie
poletka z ogórkami.
Podlanie warzyw i wyrywkowo kwiatów nie wszyskich .
Wodę oszczędzamy .
Bo gmina nie zamknęła do ogrodów ,więc trzeba ostrożnie .
Po co podlewać te co sobie radzą ,byłoby to nierozsądne .
Deszczu brak .
Ziemia popękana od 2016 pierwszy raz obserwujemy takie zjawisko
u nas . :dry:
Zdjęcia wykonane grubo po 21 .
Albo około tej godziny .





Lilie wszystkie wciąż w pąkach .

Azjatki dzielnie kwitną.
Spokojnego weekendu i deszczu tam gdzie potrzeba ,czyli u mnie też
życzę ;)

Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2022 11:58 przez Bobka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, MARRY, Zygowa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, Mirek19, gregon, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.773 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum