TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 09 Lip 2023 21:54 #837698

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1807
  • Otrzymane dziękuję: 12553
Łatka wrote:
Na Twoich zdjęciach, Tomku, Bałtyk wygląda zachęcająco, nawet dla mnie, delikatnie rzecz ujmując niezbyt entuzjastycznie nastawionej do zimnej, burej wody. B)
Dzisiaj też skorzystaliśmy z pogody, ale dopiero po 15 - było +28'C, ale nad samym morzem zimno. Za to woda była w miarę "ciepła", więc otworzyłem sezon kąpielowy :)
Do południa i wieczorkiem trochę prac na RODOS :garden:
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, MARRY, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra, Emilia


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 10 Lip 2023 07:19 #837714

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52320
O godzinie 5, było tylko 13* :dry: Teraz oczywiście przy operującym słońcu, temperatura szybko pnie się w górę. Niebo jest trochę zasnute, ale to dobrze, bo nie będzie tak piekło. Dobijamy kawę i idziemy do ogrodu, żeby coś zrobić niż zacznie się skwar.
Na razie odpuszczam sobie :garden: zakwitła koniczyna na trawniku i pszczoły mają używanie :)

D9B94602-9B7C-4B97-B99A-0D4D81870AB3.jpeg

Spokojnego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2023 07:20 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, whitedame, CHI, MARRY, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 10 Lip 2023 07:55 #837720

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19334
  • Otrzymane dziękuję: 80060
del wrote:
Za to woda była w miarę "ciepła", więc otworzyłem sezon kąpielowy :)
No właśnie, Tomku, problem w tym, że choć bałtyckie plaże, zwłaszcza tak puste, jak pokazujesz ;), są wspaniałe, to ja lubię pływać w morzu, a nie tylko wpaść do wody - i jeszcze szybciej wypaść :happy4:
Albo siedzieć na plaży w kufajce. ;)Zygowa wrote:
Temperatura osiągnęła 30 stopni w cieniu. Pełne, piękne słońce. Cieszę się takim latem, choć susza okropna.

Cieszy mnie "powinowactwo dusz" z Tobą, przynajmniej ktoś podziela moją radość z tego, że wreszcie lato, jak trzeba.

Dziś już nie tak pogodnie, przynajmniej nad Wrocławiem sporo chmur, słońce usiłuje się przedrzeć - i w efekcie cieplejszy wczesny ranek, pierwszy rzut oka na termometr - 19 stopni. Te bure obłoki na razie bezproduktywne, Niemiec przewiduje ewentualny (prawdopodobieństwo 85%) niewielki deszczyk wieczorem. Nadal bardzo ciepło, trójka na przedzie.

Zapach na dziś - absolutnie śródziemnomorski:



Ps. Marysiu, ależ uroczy łaciatek, poproszę częściej o zdjęcia.
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2023 07:56 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, CHI, MARRY, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 10 Lip 2023 08:11 #837723

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42089
O godz.6 00 termometr wskazywał 19,2*C.Poranek jest zachmurzony ale ciepły.Od południa widać jaśniejsze niebo ale istnieje szansa na deszcz.Aktualnie temperatura wynosi
21,4*C. i jakby coraz ciemniej. :garden1: :garden1: :bye: :bye: :coffe: :coffe: :) :)

002-669.jpg

003-470.jpg


Na dwóch łodygach jest 23 kwiaty(kwiaty i pąki razem)
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2023 08:26 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Łatka, CHI, MARRY, bastis, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 10 Lip 2023 10:24 #837733

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1420
  • Otrzymane dziękuję: 11244
U mnie jest bardzo przyjemnie, chociaż nie słonecznie, coś jakby przed deszczem, za którym się po kilku dniach stęskniłam. Nie chciałabym oceniać pogody przez pryzmat warzywnika, ale cóż... nasadziło się warzyw i owoców, zagospodarowało ogród, to i pogoda odgrywa zasadniczą rolę. ;)

IMG_20230710_101655.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 10 Lip 2023 14:05 #837742

  • Emilia
  • Emilia's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 699
  • Otrzymane dziękuję: 3848
Bardzo ciepło ale słońce schowało się. Niby za chwilę ma padać, deszcz się przyda :)

DSC_1341.jpg
Pozdrawiam
Emilia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, MARRY, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 10 Lip 2023 17:01 #837751

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 959
  • Otrzymane dziękuję: 4518
Właśnie przechodzi lekka burza i trochę pokropiło . :bravo: :drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, MARRY, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 10 Lip 2023 18:28 #837755

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 738
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Wreszcie pada. 16 dni bez deszczu to stanowczo za dużo.
Ochłodziło się do 19 stopni i można przewietrzyć dom przed nadchodzącymi upałami.
Deszczyku życzę wszystkim potrzebującym.


20230709_170110.jpg
Pozdrawiam Celina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, MARRY, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 10 Lip 2023 22:47 #837795

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5713
  • Otrzymane dziękuję: 27097
Trochę popadało, jak kot napłakał, borówki i tak trzeba podlać, ale liście pomidorów zmoczyło. Ledwo trochę obeschło znowu się błyska i grzmi. Mam tej pogody po kokardy, jestem za stara, już się nie przeprogramuję.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 10 Lip 2023 22:52 #837796

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1807
  • Otrzymane dziękuję: 12553
U mnie przed chwilą "ostro" polewaczka zaczęła, ale już ledwo kapie :)
I chyba to by było na tyle :(
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Nimfa, JaNina, Zygowa, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 11 Lip 2023 00:34 #837801

  • gregon
  • gregon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 377
  • Otrzymane dziękuję: 3886
Witam wszystkich.
W lipcu tradycyjnie wpadam do domu "wyprac ciuchy" i dalej w droge. Wlasnie wrocilem z polnocnych rubiezy Europy nad morzem Barentsa. Tam pomidory juz by ciezko bylo wyhodowac. Temp rzako przekracza 10st, a dni slonecznych w roku garstka albo i wcale.

P7045339.jpg


P7045365.jpg



Krajobraz na pierwszy rzut oka bezdrzewny, jak spojrzec pod nogi mozna sie zdziwic. Brzozy karlowate moga nie przekraczajac 5cm wysokosci zyc setki lat i osiagac rozpietosc kilku metrow :)

P7045367.jpg


P7045368.jpg



Tymczasem w Tromsø lato na jakie czekalem od lat! B) Duuuzo sloca i nawet w chlodniejsze dni temp powyzej 10st. Jedyny problem to brak deszczu i dwa dni spedzone w domu to glownie ganianie z konewka. Nie narzekam :cool3:

P7105404.jpg


P7105421.jpg


P7095401.jpg

Teraz kierunek poludnie, nie za daleko od Tromsø zebym sie nie ugotowal ;)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 11 Lip 2023 00:39 przez gregon.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, WaldekM, Kaja, Łatka, CHI, bastis, Nimfa, JaNina, Zygowa, del, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula, Mejra, Emilia

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 11 Lip 2023 07:09 #837807

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3693
  • Otrzymane dziękuję: 19690
Pada :dance:
Właściwie padało przez godzinę i trochę w nocy.
Dobre i to.Mam tylko nadzieję, że deszcz dotarł również na działkę.
Dzisiaj ma być trochę chłodniej, termometr ma pokazywać 24°.
Aż żal, że trzeba ruszyć do pracy :sad2: Po,planuję zebrać ogórki do kiszenia.

Cudownego wtorku :bye:
IMG_20230709_165933-2.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Łatka, CHI, bastis, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 11 Lip 2023 08:09 #837809

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19334
  • Otrzymane dziękuję: 80060
gregon wrote:

P7095401.jpg

Niesamowite to zdjęcie, renifer z młodymi rogami wychodzi z tego gąszczu niby jakiś jeleń świętego Huberta. :woohoo:
Ponad 10 stopni...tak, upały masz, Gregon. :rotfl1: Ale dobrze, że ludzie się różnią upodobaniami, inaczej świat byłby jeszcze smutniejszy. Byle nie narzucać swoich preferencji innym.

Też się przeniosłam w odrobinę chłodniejsze miejsce, znaczy - w Karkonosze, gnana strachem, że wszystko mi uschło. Powiem tak: ratunek dla młodych hortensji przyszedł w ostatniej chwili. Małe azalie też nie wyglądały dobrze. Reanimacja przy pomocy węża udała się, tym bardziej, że pomrukująca w oddali burza zbliżyła się i przez chwilę lunęło, tak z 10 minut. Mało. Pod drzewami nadal suchutko. Niby Niemiec zmienił prognozę i coś tam obiecuje, ale wąż będzie i tak ponownie w akcji.
Na razie trochę słońca (nie na moim zboczu), sporo chmur.



W tej chwili 17 stopni, ciągnie chłodem, bawełniany sweter jak najbardziej wskazany.

Zapach na wtorek - austinka Princess Anne

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, CHI, Nimfa, Zygowa, Bea612, ewakatarzyna, gregon, JaKasiula, Mejra, Emilia

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 11 Lip 2023 08:09 #837810

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42089
Wczoraj po godz.21 zaczęło grzmieć i spadło kilka kropel.Burza przeszła bokiem.Poranek o godz.5 30 przywitał temperaturą 20,6*C.Jest ciepło i powiewa na razie rześki wiaterek.Dziś ma być bezdeszczowo a jutro burze. :bye: :bye: :coffe: :coffe: :) :)

002-670.jpg

001-834.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Łatka, CHI, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 11 Lip 2023 08:30 #837813

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1858
  • Otrzymane dziękuję: 6233
Po nocnym bardzo pożądanym deszczu zaczyna się trochę przejaśniać. Temperatura 18 stopni. W dzień ma być o cztery stopnie więcej. Na szczęście upały nam nie grożą.
Został mi jeden rodzynek Aunt Molly i posadziłam go w skrzynce na balkonie. W porównaniu z tymi gruntowymi wyrosło mi monstrum o wysokości jednego metra. musiałam go mocno poobcinać i związać, bo nie można było przejść.

IMG_20230711_082145.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 11 Lip 2023 09:18 #837822

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1266
  • Otrzymane dziękuję: 8251
Ok 5 rano zaczęły padać przelotne deszcze, teraz się rozpogadza.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 11 Lip 2023 10:24 #837829

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3935
  • Otrzymane dziękuję: 21045
Straszyli burzami, ale wczoraj spadło może 10 kropli na metr. Tyle, że żyć się nie dało - w słońcu było ponad 40 st. Podlewam tylko to, co najbardziej dostaje w kość.

Podziwiam psy, że im chce się ganiać:
P7084743.jpg

bo ja ledwo żyję, a tu jeszcze pracować trzeba.

Dziś "tylko" 23 st. i trochę chmurek.

P7094772.jpg


Spokojnego dnia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, JaKasiula, Mejra, Grzebuła

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XVII 11 Lip 2023 10:31 #837833

  • Grzebuła
  • Grzebuła's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • nowy sezon - nowe możliwości
  • Posty: 853
  • Otrzymane dziękuję: 3316
Deszczu ciągle brak pod centrum Polski,dzisiaj pochmurno wreszcie nie ma upałów . Na jutro zapowiadają burze popoludniowe, a deszczówką powoli się kończy. Trawnik w opłakanym stanie, aż mi wstyd, niedopilnowalem wysokości koszenia ustawionego przez ochotnika do tej pracy i teraz mam wysuszony ma wiór trawnik.
Słoneczniki choć marne pokazały kwiatostany , są na wysokości powyżej pasa , ciekawe czy podrosną dalej, za długo trzymałem je w kubkach, bo nie wiedziałem je gdzie wsadzić. Odrazy pokazały się mszyce po ukazaniu się kwiatostanu.
Malwy zaczęły kwitnąć , sporo oberwanych liści, rdza malwy, wsadzone nieodpowiednie miejsce , za tłoczno, może je zlikwiduje po przekwitnięciu , bo zarodniki zapewne co roku będą wyłazić z gleby.

GridArt_20230711_112553835.jpg
Pozdrawiam Grześ
Ostatnio zmieniany: 11 Lip 2023 11:27 przez Grzebuła.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, CHI, Nimfa, Zygowa, del, ewakatarzyna, renmanka, JaKasiula, Mejra


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.904 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum