TEMAT: POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 23 Kwi 2026 10:17 #892733

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22636
  • Otrzymane dziękuję: 95941
We Wrocławiu o wiele cieplejsza noc i od rana piękne słońce.



Niebo od wschodu zasnuwa się jednak takimi obłokami "na zmianę". A Niemiec nie umie się zdecydować - inne temperatury podaje jako "trend", a jak się kliknie dwa dni naprzód, jest różnica bywa 2 stopni, co nocą ma fundamentalne znaczenie.
whitedame wrote:
Czujka w tunelu pokazuje minus 1,2.
Mam tam sadzonki kwiatów, pelargonie i cytrynę, przykryte dodatkowo włókniną ale pewnie coś ucierpiały.

Jak cytryna? Przyznam, że moja prawie od początku marca "na wolnym wybiegu", na noc ubieram ją przy zapowiadanym spadku temperatury w wielki kaptur z agro. Nie ma szału z młodymi listkami, ale żyje i nawet ma troszkę pączków kwiatowych. To najodporniejszy chyba cytrus.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, lusinda, Sonka


Zielone okna z estimeble.pl

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 23 Kwi 2026 12:02 #892735

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2263
  • Otrzymane dziękuję: 16146
Do dziś przymrozków u mnie nie było, ale kilka kilometrów dalej, znajoma mówiła, że do -4 dochodzi nocami.

Od rana na mojej górce jakieś szaleństwo: porywy wiatru są tak silne, że zatyka człowieka. Jest 12*C, słońce od czasu do czasu przedziera się przez białe bałwany, które galopują po niebie.

Marysia swoje roślinki wystawiła na plażowanie, ja też musiałam skonstruować prowizorkę zabezpieczającą rośliny przed wiatrem. :wink4:


fdb3037c-9208-4eb5-9e45-ecff84bf21ce.jpg



ea2cc5b3-0e35-4592-bfcc-62b8b76b860c.jpg


Ciepła na najbliższe dni. :coffe: :garden: :drink1:
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."
Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2026 12:03 przez lusinda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Łatka, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 24 Kwi 2026 07:00 #892753

  • olegowa
  • olegowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 842
  • Otrzymane dziękuję: 2299
IMG_20260423_182758.jpg



Dzień zapowiada się bezdeszczowy. Na niebie dużo białych, drobnych chmurek.
Noc bez przymrozków, teraz termometr pokazuje 6*.Mam tylko nadzieję że nie będzie tak wiało jak wczoraj.
Pozdrawiam Zosia
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 24 Kwi 2026 07:43 #892756

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4119
  • Otrzymane dziękuję: 13524
Uff... Nadrobiłam forumowe zaległości, więc dzień dobry :)
Z frontu pogodowego - niby dni ładne, ale wiaterek skutecznie przypomina o sobie. O suszy to nie wiem co napisać - na działce podlewam, a warzywa na polu muszą sobie radzić (choć w planach jest zorganizowanie podlewania).
Wreszcie stanęła moja szklarnia z poliwęglanu (3x6), teraz muszę się w niej urządzić ;)
493d73a1-0509-4153-9747-d957b3668cd4.jpg


Aniu ja w lipcu zeszłego roku pożegnałam 16letnią Tosię - chorowała neurologicznie, wiem kochana przez co przechodzisz... Myślałam na początku, że nie chcę już psa, że żaden mi Tośki nie zastąpi...
Od tygodnia mam małego szatana o wadze 1 kilograma - przedstawiam Wam moją Leę:

6d38aaa4-9184-419c-82fd-e2ffd03e56e0.jpg

Bardzo szybko zczaiła, że łóżko jest lepsze , niż legowisko:

843eaa0f-8ea5-4a21-ab08-0c3ca14b5863.jpg

I na działce też już "rządzi"...
098ccaba-bed7-49d8-9e3e-45f9e1104bd5.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 24 Kwi 2026 12:33 #892778

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7829
  • Otrzymane dziękuję: 49707
Rano słoneczko i temperatura +10,6*C.Teraz temperatura 21,5* a zimno jakby było tyko10.Dalej wieje zimny(mroźny)wiatr i to on obniża temperature odczuwalną.Nie przypominam obie takiego kwietnia w właściwie końcowki tegoż miesiąca.Temperatura spada nawet do 14* w zalezności od dziłania promieni słonecznych.Smacznej kawki życze. :coffe: :coffe: :coffe: :bye: :bye:
IMG_20260424_121808_HDR2.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2026 13:55 przez Krecik stary.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, koma, Nimfa, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, Bobka, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 25 Kwi 2026 18:10 #892826

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9413
  • Otrzymane dziękuję: 61935
Dzisiejsza pogoda bardzo ładna. Niebo jest błękitne więc świeci słoneczko. Nawet ten bardzo mocny i zimny wiatr, nie jest w stanie zepsuć dnia. Małymi kroczkami do przodu.

IMG_2222.jpeg

Spokojnego wieczoru :coffe:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Łatka, koma, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 26 Kwi 2026 07:38 #892835

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 22636
  • Otrzymane dziękuję: 95941
Piękny poranek, po szóstej +6 i szybko się ociepla. U mnie szczyt młodej wiosny, za chwilę się przesili.



Spokojnej niedzieli wszystkim!
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, koma, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 26 Kwi 2026 07:56 #892836

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8208
  • Otrzymane dziękuję: 30023
Dzień dobry :flower1:
Miasto tylko ×4C ,odczuwalna zdecydowanie nizsza .
Wiatr ? :eek3: lodowaty to mało powiedziane ,wieje mocno brrr.
Słońce wychodzi, świeci ostro i w kilkadziesiąt sekund zachodzi
i tak cały czas. Niebo co rusz z ciemnymi churkami ,by za chwilkę
rozblyśnąć błękitem.

Tylko niektóre zakwitły ,ale to też pierwsze ,taka ilość
i ostatnie .
Zapączkowane siedzą skulone .
Nie sądzę by zakwitły. Stan na wczoraj,tulipanki z wsi.



DSC08463.jpg

Ciemierniki w swoim żywiole.
Dobrego dnia życzę wszystkim .
:coffe: i pod kołderkami? :ohmy:
Prawdziwy przyjaciel okazuje miłość przez cały czas i jest bratem, na którym można polegać w chwilach udręki.
2026 rok .

Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2026 08:27 przez Bobka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, koma, Nimfa, ewakatarzyna, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 26 Kwi 2026 08:50 #892838

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7829
  • Otrzymane dziękuję: 49707
O godz.6 00 termometr wskazywał +5,8*C a odczuwalna temperatura oscylowała pomiędzy 0 a-2*.Słonoczko szybko podniosło temperature ale w zasadzie tylko na termometrze.Wieje zimny mroźny wiatr i to dość mocno.Obniża temperature conajmniej o 6-8*.Na niebie sporo szaroniebieskich obłoków i coraz częściej słoneczko jest zakyte.Smacznej kawki i miłego dnia. :bye: :bye: :bravo: :bravo: :coffe: :coffe:
IMG_20260425_091103521_HDR2.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, koma, bastis, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 26 Kwi 2026 09:55 #892839

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1829
  • Otrzymane dziękuję: 13717
Ja staram się nie zdenerwować ;) Już raz na noc okrywałam Wisterię i kwitnące drzewa owocowe, a dziś powtórka. Wypatruję zmian w prognozie, ale tracę nadzieję, że mnie to ominie. Co prawda zapowiadany przymrozek ślizga się po kolejnych dniach, ale ciągle straszy, a u mnie zapowiadane -3, to co najmniej o 1, 2 stopnie niżej. Poniedz. 0, wtorek 0, środa -1, czwartek -3, potem już plus, ale czy na pewno? Także idę, bo dużo tego.

IMG_20260419_1330211.jpg
Ogród - mój optymizm.

Znalazłam się tutaj, bo chciałam sama uprawiać warzywa.
Ale kwiaty zajmują nie mniej miejsca w mojej głowie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Łatka, koma, ewakatarzyna, Bobka, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 26 Kwi 2026 13:09 #892847

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 7677
  • Otrzymane dziękuję: 36346
Dobre połednie ;) Nie bywam na forum, bo przytrzasnęła mnie rzeczywistość. Ograniczyłam działalność zawodową, ale to się smyczy za mną jak sm... po gaciach, a teraz jeszcze kolejna kontrola z zus w dużej firmie (jedna już w tym roku była) i zeznania podatkowe. Trochę nie wyrabiam.
A w pogodzie, że zimno trudno, ale czemu tak sucho, moje borówki błagają o wodę. Kwitną przemarznięte pąki truskawek i drzewa owocowe, bób stoi prawie w miejscu, czosnek Ornak zżółkł z zimna, cebula z siewu nie wschodzi, wzeszła podlewana wczesna marchew wysiana na jakimś wolnym kawalątku.
A to moja 55 letnia grusza. Pożytku z owoców wielkiego nie ma, ale lubię ją, to drzewo sadziła moja mama. Ćwiczą się na niej młode dzięcioły, wszak wszystkie ptaki potrzebują wysokich drzew. A tak kwitnie
DSCF0409.jpg


DSCF0420.jpg


Zdjęcia jakieś porobiłam, postaram się powstawiać w stosownych wątkach.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2026 13:15 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, koma, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka, Bobka, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 26 Kwi 2026 13:39 #892849

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2263
  • Otrzymane dziękuję: 16146
Witajcie kochani!!

Przyznam się...zazdroszczę wszystkim u których jest ciepło...

U mnie od kilku dni wieje strasznie lodowatym wiatrem. Dziś w nocy wiatr osiągnął apogeum, myślałam, że zmiecie tą naszą Arkę Noego z tej górki. Wyłączyli prąd i wodę, ale na szczęście już wszystko jest.
Niby świeci słońce, ale na termometrze tylko 7*C, a z tym wiatrem odczuwalna 0*C.

Rośliny stoją w domu, dziś nie skorzystają z wędrówki na dwór. :mad2:

Planowaliśmy z M mały rajd rowerowy szlakiem jakimś tam, ale ja się nie piszę na walkę z tym wietrzyskiem.
Dosieję kwiatków w takim razie...

Sad pięknie kwitnie, a na noc zapowiadane -4*C, moje marzenia o własnych wiśniach, znów pójdą w niepamięć...


3371c655-bb74-4291-a429-b3ce1193272c.jpg


Nie wspomnę o hortensjach, bo przy wietrze 52km/h nie ma szans ich okryć. :cry3:



dd954dcb-a38e-435a-a873-3a63ea60ede8.jpg



Cieszę oczy moimi ślicznotkami.


209a8eef-b709-40da-81bb-f9638f1682a5.jpg


Dobrego dnia życzę Wszystkim. :hearts:
Pozdrawiam
Ewa

" Życie, to jedna
Wielka przygoda."
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, koma, Nimfa, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, Babcia Ala, Bobka, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 26 Kwi 2026 16:36 #892862

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4355
  • Otrzymane dziękuję: 37123
Trzeci raz wysyłam post- może teraz się uda.
Temperatura w ciągu dnia od 3 do 6 stopni.Wichura powalająca drzewa,grad,śnieg i deszcz.Na krótko pokazuje się słońce I powtorka-snieg,grad,deszcz i bardzo silny wiatr.

20260426_150340.jpg


20260426_150410.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marzenka, Krecik stary, Łatka, Nimfa, Evien, ewakatarzyna, Szczypiorek, renmanka, lusinda, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 27 Kwi 2026 11:40 #892882

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2107
  • Otrzymane dziękuję: 15306
Dzień dobry!

W Głownie dzisiaj słonecznie, ale chłodno. Dodatkowo wieje silny, zimny wiatr.

Miłego dnia :hearts:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, Nimfa, ewakatarzyna, Sonka

POGODA W NASZYCH WARZYWNIKACH CZĘŚĆ XXII 27 Kwi 2026 15:18 #892889

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 7829
  • Otrzymane dziękuję: 49707
Dziś bez przymrozku a termometr o godz.6 wskazywał +4,6*C.a przy gruncie było ok.+1,5*.Obyło się bez szronu ale powietrze zimne.Teraz troche przestało wiać i cały czas słoneczko świeci.Jakby nie patrzył nie jest to pogoda wiosenna.W cieniu nadał zimno jak w styczniu.Dziś włączałem ok. godz.2 grzejnik w namiocie.Miłego popołudnia. :coffe: :coffe: :bye: :bye: :bravo: :bravo:
IMG_20260426_142759368_HDR2.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, Nimfa, Sonka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.964 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum