TEMAT: Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 22:00 #552111

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 960
  • Otrzymane dziękuję: 4524
Mam prośbę zauważyłem pierwsze objawy szw na długich pomidorach ( Opałka ). Pryskane były PW , ale małym stężeniem .Posiadam saletrę wapniową ale w proszku , nie piszą na opakowaniu jak i czy można rozrobić z wodą i w jakiej ilości gr/l .Mogę liczyć na pomoc ? Z góry dziękuję . :drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak


Zielone okna z estimeble.pl

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 22:00 #552112

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15450
  • Otrzymane dziękuję: 51341
Agusiak wrote:
Ja wam powiem że po dzisiejszym dniu to już mi się odechciewa wszystkiego, pryskania raz w tygodniu dwa razy w tygodniu itd.... i całej działki :( A miało być tak pięknie...

Co to za ogrodnik, który się tak łatwo poddaje. Ja do dziś się borykam ze skutkami nawałnicy jaka przeszła u mnie prawie miesiąc temu i ani mi w głowie rezygnować z uprawy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, leszek0921, Jan4, Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 22:04 #552114

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Masz Mietku rację trzeba się wziąć w garść i ratować co się da :flower2: . Nikt w sumie nie obiecywał że będzie różowo
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 22:09 #552117

  • Marysia80
  • Marysia80's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 1566
Łatwo tak mówić Mietku. Jak mi wlazła łodygowa w zeszłym roku to z rykiem łaziłam między krzakami i w pewnej chwili ze złości chciałam wyrwać wszystkie, nawet te zdrowe. No ale baba to baba - hormony robią swoje ;)
Pozdrawiam, Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 22:09 #552119

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Agusiu, ludzie tracą niekiedy wszystkie plony, całą uprawę w wyniku kataklizmów lub choroby i w następnym roku biorą się do pracy :) U Ciebie kilka pomidorków do usunięcia wobec dużej ilości krzaczków to naprawdę żadna porażka. Uszy do góry :kiss3:
Jutro zdam relację z moich pogromów ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 22:14 #552123

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Dziękuję wam za wsparcie przynajmniej wiem że w tym nieszczęściu wspierają mnie dobrzy ludzie :flower2:
Aniu rozpaczam nie tylko nad czterema krzakami, dziś wiązałam resztę krzaków i obrywałam okwiat i choróbsko mogłam przenieść na wszystkie bo w sumie każdy dotykałam
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Marysia80

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 22:16 #552125

  • zdravko
  • zdravko's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 410
  • Otrzymane dziękuję: 353
leszek0921 wrote:
Mam prośbę zauważyłem pierwsze objawy szw na długich pomidorach ( Opałka ). Pryskane były PW , ale małym stężeniem .Posiadam saletrę wapniową ale w proszku , nie piszą na opakowaniu jak i czy można rozrobić z wodą i w jakiej ilości gr/l .Mogę liczyć na pomoc ? Z góry dziękuję . :drink1:
ja daję 5g na litr wody,też dzisiaj jechałem saletrą wapniową ;) .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 22:17 #552127

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6926
  • Otrzymane dziękuję: 42127
Mam saletrę wapniową w 5 l.plastiku.25 dkg.saletry rozpuszczam w 5 l.wody.Do oprysku daję 100ml./1l.wody.Jest to stężenie o,5 %.Z wpisów na forach wynika,że niektórzy używają nawet 1% stężenie szczególnie do oprysku papryki.
Inaczej 5 g.saletry wapniowej na 1l.wody. :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): leszek0921, Adasiowa, Zbyszko46, rozalia

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 22:20 #552130

  • Daro65
  • Daro65's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 447
  • Otrzymane dziękuję: 924
leszek0921 wrote:
Mam prośbę zauważyłem pierwsze objawy szw na długich pomidorach ( Opałka ). Pryskane były PW , ale małym stężeniem .Posiadam saletrę wapniową ale w proszku , nie piszą na opakowaniu jak i czy można rozrobić z wodą i w jakiej ilości gr/l .Mogę liczyć na pomoc ? Z góry dziękuję . :drink1:

Zapodaję "odwieczną " tabelę stężeń od pomodoro. Tam jest wszystko w temacie.

Pozdrawiam
Załączniki:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Makowa

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 22:22 #552131

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15450
  • Otrzymane dziękuję: 51341
leszek0921 wrote:
Mam prośbę zauważyłem pierwsze objawy szw na długich pomidorach ( Opałka ). Pryskane były PW , ale małym stężeniem .Posiadam saletrę wapniową ale w proszku , nie piszą na opakowaniu jak i czy można rozrobić z wodą i w jakiej ilości gr/l .Mogę liczyć na pomoc ? Z góry dziękuję . :drink1:

Leszek, czasem dobrze jest użyć swojej wyszukiwarki

niepodlewam.pl/sucha-zgnilizna-wierzchol...oba-owocow-pomidora/
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): leszek0921, Adasiowa

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 22:28 #552134

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Agusiak wrote:
Dziękuję wam za wsparcie przynajmniej wiem że w tym nieszczęściu wspierają mnie dobrzy ludzie :flower2:
Aniu rozpaczam nie tylko nad czterema krzakami, dziś wiązałam resztę krzaków i obrywałam okwiat i choróbsko mogłam przenieść na wszystkie bo w sumie każdy dotykałam

Agusiu, może narażę się tym wpisem, ale chcę Ci uświadomić, że naprawdę, są gorsze plagi i nieszczęścia na tym świecie i ludzie dźwigają się z kolan i idą dalej do przodu - człowiek wiele zniesie, sam nawet nie wie, ile.
Piszę to dlatego, że przed Tobą jeszcze wiele lat szczęśliwego ( czego życzę ) życia i wiele kolejnych upraw, więc nie martw się na zapas. Żyj tu i teraz - ja kilka lat temu musiałam zniszczyć CAŁĄ plantację pomidorów: 20 dorodnych, mocnych, pięknych krzaków malinowych odmian - na każdym krzaku ogromne, cudowne owoce - w ciągu kilku dni ZZ opanowała wszystko, nie było szans. Też odreagowałam tę stratę no i co .... dzisiaj jestem tutaj z Wami i cieszę się z tego, co jest :)
Będzie dobrze ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 30 Cze 2017 23:59 #552169

  • Renia
  • Renia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 294
  • Otrzymane dziękuję: 815
Agus głowa do góry. Dziś jeszcze sie :drink1: za zdrowie reszty pomidorków. Jutro też jest dzień. Na pewne rzeczy wpływu nie mamy. Zdrówko :hug:
Pozdrawiam, Renia :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 01 Lip 2017 05:27 #552176

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5574
  • Otrzymane dziękuję: 12787
Ile dni musi być przerwy między opryskiem dolistnym pomidorów PW, IF a saletrą wapniowo - magnezową.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 01 Lip 2017 07:18 #552184

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15450
  • Otrzymane dziękuję: 51341
A po jaką cholerę Ty chcesz pryskać krzaki saletrą wapniową ?. Jeśli przeciw SZW to SAME GRONA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 01 Lip 2017 09:08 #552192

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5574
  • Otrzymane dziękuję: 12787
Ale opryskując same grona nie uniknie się opryskania też części liści. Dlatego pytam się o te odstępy między opryskami na wszelki wypadek gdyby taka potrzeba oprysku była.:thanks:
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2017 09:23 przez Jan4.
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 01 Lip 2017 09:10 #552193

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Pomodoro a co Ty na ewentualne zastosowanie tego nawozu www.ekolist.eu/ekolist.pdf na SZW
Temat został zablokowany.

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 01 Lip 2017 09:33 #552195

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15450
  • Otrzymane dziękuję: 51341
Nie wiem. Nie stosowałem, nie stosuję i nie mam zamiaru stosować.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kurjan

Choroby pomidorów. Niedobory pokarmowe. Problemy w uprawie. 01 Lip 2017 09:37 #552198

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15450
  • Otrzymane dziękuję: 51341
Jan4 wrote:
Ale opryskując same grona nie uniknie się opryskania też części liści. Dlatego pytam się o te odstępy między opryskami na wszelki wypadek gdyby taka potrzeba oprysku była.:thanks:



Jeśli zacząłbym mimo oprysków PW opryskiwać pomidory jeszcze saletrą wapniową, to zastanowiłbym się poważnie nad stanem swojego zdrowia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zbyszko46


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.738 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum