TEMAT: <ID> Ochrona pomidorów w gruncie i pod osłonami

<ID> Ochrona pomidorów w gruncie i pod osłonami 15 Wrz 2017 09:58 #564833

• AB
  • AB's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 79
Refleksja dotycząca skuteczności środków chemicznych. Te 7-10 dni o których mowa chyba na wszystkich takich specyfikach to prawdopodobnie okres ich dużej skuteczności w warunkach skrajnych, czyli takich jakie mamy obecnie w wielu miejscach Polski. Wg moich obserwacji, w warunkach "standardowych" dobry chemiczny środek ochrony roślin działa ok. tygodnia mocno, w drugim tygodniu - średnio, a w trzecim - słabo. Po trzech tygodniach jego działanie jest minimalne.
Za tę wiadomość podziękował(a): pouder, Lucas, Zielona

<ID> Ochrona pomidorów w gruncie i pod osłonami 28 Wrz 2017 13:49 #566786

• Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 63
Witam Wszystkich!
Z racji tego że jestem tu nowa (choć czytam i uczę się już jakiś czas) to chcę zadać pytanie do ekspertów.
Posiadałam na polu ziemniaki (już wykopane). Mój małżonek pod koniec czerwca pojechał do sklepu po środki ochrony roślin. Zaprzyjaźniony sprzedawca powiedział, że na ten rok na ziemniaki i pomidory (w naszym regionie) jest Previcur i Banko.
Powiedział też, że środki powinny być zmieniane co 2-3 lata ponieważ niestety nie działają. A rzadko zmienione jest miejsce do uprawy. Chodzi o szklarnie czy też folie.Wiele osób nie odkaża też podłoża i potem biorą się problemy w uprawie.
A może chodzi tu o sprzedaż i porozumienia z firmami produkującymi śor.
Pomóżcie. Jest już po uprawach, ale jesienią chciałabym kupić coś na następny sezon. Mimo, że część została z tego roku.
Pozdrawiam Alicja

Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera, Rodzi się nagi i też nagi umiera,
Nie zabierze nic z tego świata, nie zbuduje złotej trumny,
Pozostaje tylko wpis w aktach ur...zm.... i pamięć....

<ID> Ochrona pomidorów w gruncie i pod osłonami 30 Wrz 2017 19:36 #567137

• AB
  • AB's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 79
Producenci środków ochrony roślin na pewno chcą zarobić, dlatego trzeba się uczyć by nie dać robić się w konia. Jeśli chodzi o szklarnię/tunel - jeśli widać duże nasilenie chorób odglebowych należałoby odkazić ziemię. Jeśli chodzi o uodparnianie się patogenów na środki ochrony roślin, to również jest prawda, lecz trwa to pewnie dłużej niż 2-3 lata. Previcur był pewnie polecany zamiast Infinito. Z Banko nie korzystałem, lecz z ulotki wynika, że jest to środek kontaktowy, więc o ograniczonej sile działania.
Ostatnio zmieniany: 30 Wrz 2017 19:37 przez AB.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona

<ID> Ochrona pomidorów w gruncie i pod osłonami 30 Wrz 2017 21:17 #567189

• Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 63
AB-bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Zarejestrowałam się tu na forum, aby poznać opinie innych, bo od lipca nie dawało mi to spokoju. :thanks:
Pozdrawiam Alicja

Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera, Rodzi się nagi i też nagi umiera,
Nie zabierze nic z tego świata, nie zbuduje złotej trumny,
Pozostaje tylko wpis w aktach ur...zm.... i pamięć....

Moderatorzy: Adasiowa, otojolka, Kasionek
Wygenerowano w 0.217 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum