TEMAT: Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 27 Gru 2020 19:35 #739912

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6904
  • Otrzymane dziękuję: 41889
Najprościej jest w takim przypadku np.na 60 sadzonek mieć 30 z wierzchołków,a pozostałe 30 zostawić jako dwupędowe.Z wczesniejszej dyskuji wynika,że tylko ja planuję na 56 planowanych sadzonek wszystkie zrobić z pędów głównych.Jeśli zajdzie taka konieczność to te dwupędówki też znajdą swoje miejsce.Ewentualnie pójdą do znajomych.W ub.sezonie nasi koledzy robili takie sadzonki i jesli poczytamy dokładnie w temacie rozsad,to okazuje się ,że nawet styczniowe pomidorki nie były doświetlane.Ale to tak na marginesie.Dla mnie jest co innego wysiac pomidorki w styczniu i próbować je wysadzić w połowie maja,a co innego wysiane w tym samym terminie i z nich pobranie pędów wierzchołkowych.:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :bye: :bye: :) :)
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 27 Gru 2020 19:39 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): leszek0921, badzia, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 27 Gru 2020 19:40 #739913

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Aniu kochana, Elu kochana

Dziękuję Wam bardzo.

Dzisiaj to mam taki dzień, że tak mnie do ogródka ciągnie, że podejrzewam, że jakbym perlit w domu miała, to bym już go otwierała.

Słoneczko świeci, nasionka przeglądam, czytałam wątki na forum, w których nie brałam udziału i się nakręcam.

Może i miejsce by było, ale w sumie racja w styczniu zacznę od papryki, ale nie wiem czy samo planowanie mi wystarczy.
Oj ciężko będzie z tym swędzeniem, może jakieś lekarstwo się znajdzie :crazy:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, ewakatarzyna, Biedronka, Babcia Ala, czarna2066

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 27 Gru 2020 19:52 #739915

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1993
  • Otrzymane dziękuję: 11367
Agnieszko ja wczoraj i dzisiaj odpoczywałam i też mnie korci do różnych zajęć z roślinami ale się mocno powstrzymuję bo parapety zajęte przez kwiatki. W kuchni i salonie fiołki afrykańskie, w jednym pokoju na górze storczyki, w drugim na przechowaniu bugenwille, palmy no i ,,pozamiatane ). W styczniu gdzieś upchnę ostre papryki i tyle mogę na razie wymyślić chociaż chałupa duża to wszelakiego kwiecia też. Bliżej marca na jakiś czas część ozdobnych wyląduje w piwnicy bo pomidory są ważniejsze :)
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, czarna2066

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 27 Gru 2020 19:54 #739916

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6904
  • Otrzymane dziękuję: 41889
Jeszcze zapomniałem dopisać,że styczeń to cały miesiąc czyli 30 dni.Na pewno lepsze warunki wzrostu będą te z 29.01 niż 2.01.pomimo że oba terminy mieszczą się w styczniu. :rotfl1: :rotfl1: :drink1: :drink1: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Babcia Ala, czarna2066

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 27 Gru 2020 20:20 #739920

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Szczypiorek wrote:
Może i miejsce by było, ale w sumie racja w styczniu zacznę od papryki, ale nie wiem czy samo planowanie mi wystarczy.
Oj ciężko będzie z tym swędzeniem, może jakieś lekarstwo się znajdzie :crazy:

Agusiu, z pewnością będę namawiać Cię na następujący krok: ponieważ wspominałaś, że w przyszłym sezonie po raz pierwszy wykorzystasz perlit do uprawy, to spokojnie możesz wysiać sobie kilka nasion pomidora w połowie stycznia - tytułem eksperymentu, aby nabrać wprawy w postępowaniu z tym podłożem, nawożeniem oraz aby móc obserwować rozwój roślinki. Później, już - powiedzmy - w marcu, będziesz mniej więcej wiedziała, jak sobie radzić z perlitową uprawą. Piszę "mniej więcej", bo wiadomo, że inne warunki będą miały rozsady w styczniu/lutym, a inne w kwietniu, ale ocenę nawilgocenia perlitu i ilość oraz częstość nawożenia będziesz miała opanowaną.
Tak czy inaczej - w połowie stycznia zaplanowałam wysiew jednej odmiany karłowego pomidora i kilku odmian ostrej papryki.

W razie czego wszystkim chętnym pomożemy.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Babcia Ala, czarna2066, Eleni

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 27 Gru 2020 20:22 #739923

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Do takiego eksperymentu z pewnością nadaje się odmiana o dość wysoko położonym pierwszym gronem.

Ja wybiorę odmianę, która dobrze będzie się czuła w wiaderku i zostanie na balkonie razem z rośliną mateczną. Być może będzie to luty.

Główne wysiewy planuję na koniec marca, a wysadzenie w grunt i do folii około 1.06 z powodu wystąpienia przymrozków między 25 a 28.05 (26.05 będzie pełnia czyli na 100% przymrozi) a szkoda byłoby stracić rozsadę :teach:
Pozdrawiam Beata
Ostatnio zmieniany: 27 Gru 2020 20:26 przez czarna2066.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 27 Gru 2020 20:45 #739924

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2844
  • Otrzymane dziękuję: 11729
Wysokość osadzenia pierwszego i drugiego grona zależy głównie od poziomu utrzymywanej temperatury powietrza po wzejściu i rozłożeniu liścieni. Zawiązki pierwszego grona tworzą się mniej więcej po 10 dniach od rozłożenia liścieni. Światło również odgrywa dużą rolę. Przy bardzo wczesnej uprawie liczba liści pod pierwszym gronem nie powinna być mniejsza niż 9.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 27 Gru 2020 21:46 #739928

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Przemku, a nie od odmiany to zależy?. Zawsze wysiewałam 30-50 odmian. Kiełkowanie, wschody w tych samych warunkach i w tym samym pojemniku, siewki do pikowania traktowane jednakowo, po przepikowaniu razem stoją na parapecie i jednakowo czerpią światło, a wysokość pierwszych gron jest różna. Niektórych odmian skrajnie różna. One mają też długie międzywężla, nie tylko wysoko pierwsze grono.
Ostatnio zmieniany: 27 Gru 2020 21:48 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 27 Gru 2020 22:27 #739934

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2844
  • Otrzymane dziękuję: 11729
Siła wzrostu i pokrój rośliny są cechami genetycznymi odmiany. Cechy te często zmieniają się przy niedostosowaniu warunków uprawowych do wymagań w odniesieniu do temperatury i intensywności światła oraz zasobności podłoża w poszczególne składniki pokarmowe. Poszczególne odmiany będą inaczej reagować na zmianę warunków uprawowych. Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc, że wysokość pierwszego grona jest różna? Liczysz międzywęźla czy odległość pierwszego grona od podłoża?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 28 Gru 2020 04:14 #739943

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2285
Mam na myśli jedno i drugie.Odległość od podłoża do pierwszego grona była wyjątkowo duża i dalej między gronami też duża. Dzisiaj żałuję, że nie mierzyłam, nie liczyłam i nie pamiętam jakie to odmiany, bo rezygnuję z takich szybko. Tą manierą bardzo odstawały od innych.Uprawiam tylko pod chmurką.
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2020 04:23 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, czarna2066

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 29 Gru 2020 13:41 #740122

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Tak sobie siedzę nad listą pomidorków.
Powpisywałam sobie ilość dni do zbioru z opracowania Kazko. Chyba kilka odmian które mają ponad 80 dni do zbioru wypadnie. Zostawię je sobie na czas kiedy szklarnia ruszy.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 29 Gru 2020 15:12 #740140

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Lucysiu ja wczoraj wybierałam odmiany - dzięki zestawieniu Kazika poszło sprawnie jak nigdy. :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Biedronka, JaKasiula

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 29 Gru 2020 15:59 #740151

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Ja na pewno zrobię tak jak Wy dziewczyny :dance:

Ale zostawię to sobie na weekend, żeby zacząć dobrze rok :jeez:

Oj sporo mam do przejrzenia :hammer:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 29 Gru 2020 16:17 #740160

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Na 1 stycznia zaplanowałam przegląd posiadanych pomidorowych skarbów, ale czy podołam tak trudnemu zadaniu, jakim jest wybór odmian... :crazy:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 29 Gru 2020 17:01 #740169

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Edytko

Możemy się wspierać i razem na pewno podołamy :idea2: :idea1:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, Zygowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 29 Gru 2020 20:23 #740217

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
U mnie z pierwszą grupą wybraną do siewu nie było problemu. Na listę trafiły nasiona najstarsze i takie, których zostały pojedyńcze nasionka.

pozdrawiam Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, JaKasiula

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 29 Gru 2020 21:29 #740220

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Ja już listę miałam. Zweryfikowałam ją po prostu. Dopisałam jeszcze kilka odmian których nie siałam do tej pory, ale są wczesne.
Siedziałam dziś przed telewizorkiem i wpisywałam sobie przy każdym pomidorku ilość dni do zbioru na mojej liście która zrobiłam już jakiś czas temu. Spisałam sobie wszystkie odmiany od darczyńców w kolejności alfabetycznej. Dziś dopisałam cyferki.
I tak sobie czytam, szukam, piszę i nagle podniosłam wzrok i zerknęłam na zegarek a tu 17.22!!! A o 18 muszę odebrać córkę z przedszkola i mam na dojazd 30 min. Tak się zaczytałam i świata nie widziałam poza pomidorkami, że kilka godzin od obiadu migło nie wiadomo kiedy. Szok jak to wciąga i jakiego hopla człowiek ma :ouch:
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2020 21:29 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Kasionek, y_y, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Babcia Ala, czarna2066, JaKasiula

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2020 06:10 #740231

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3680
  • Otrzymane dziękuję: 19568
vimen wrote:
U mnie z pierwszą grupą wybraną do siewu nie było problemu. Na listę trafiły nasiona najstarsze i takie, których zostały pojedyńcze nasionka.
Mam dokładnie taki sam plan :drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, ewakatarzyna, Szczypiorek, vimen, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 1.042 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum