TEMAT: Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2020 06:39 #740233

  • ida74
  • ida74's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 357
Ja tylko wiem,że dużo będę miała karłowych w gruncie ,a koktajlowymi oplotę cały foliak na zewnątrz i wszystkie płoty w całym gospodarstwie .Puszczam je na żywioł.Posadzę je nawet pod drzewkami owocowymi i wśród kwiatów,Niech rosną wszędzie.Donice zostaną obsadzone karłowymi koktajlówkami i powędrują na ganek,coby m jak wstanie od razu konsumował. .Co w folii ?Nie mam pojęcia.Potrzebuję około 100 krzaczków .Z racji tego,że siedzimy z m na Sylwka we dwoje(faaajnie :lol: ),puszczę mu jakiś serialowy tasiemiec ,a sama przy muzyce Ironów będę wybierać odmiany .Jak znam zycie to zrobi się z tego co do folii z 200 krzaczków :blink: Wiosną znowu będzie płacz i zgrzytanie zębów co z tym zrobić .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2020 13:14 #740268

  • y_y
  • y_y's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 253
  • Otrzymane dziękuję: 1557
hmmm, ciekawy pomysł z tymi koktajlówkami wszędzie... mam 3 drzewka, pod którymi zlikwidowałam truskawki, mówisz, że to idealne miejsce na pomidora, Ida? ;)

Z wielkim trudem i pomocą mamy (kawałek ziemi na wsi mi dała, ciepnę tam tunel) wyjdzie mi 130 krzaków. To ilość idealna do jedzenia i na 40 litrowych słoików przecieru ;)

Pozdrawiam, Aneta
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, jagodka27, ewakatarzyna, Szczypiorek, Biedronka, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2020 13:19 #740269

  • czarna2066
  • czarna2066's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 7321
Ido fantastyczny pomysł :wink4:
Ja miałam w planach posadzić megagrona i inne koktajlówki między kwiatami, ale tyle jeszcze jest wolnego miejsca i tyle możliwości :search: :rotfl1:
Pozdrawiam Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, jagodka27, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2020 13:33 #740271

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 3728
Gdybyście wertowali stronki sklepów nasiennych i wpadłby wam w oko Cytrynek Groniasty-dajcie znać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2020 13:41 #740274

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6921
  • Otrzymane dziękuję: 42078
gałązko podobno mają go u siebie na stanie.

biatom.pl/warzywa/1018-torseed-01g-pomid...a-5906262054407.html
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, bietkae, jagodka27, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2020 14:25 #740280

  • Horti
  • Horti's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1276
  • Otrzymane dziękuję: 3726
I tu też. :) To strona firmy nasiennej, która go wprowadziła na rynek. A do tego nowość, torebki na nasiona wykonane z ekologicznego papieru "graspapier". Czyżby z trawy? :)

www.torseed.pl/sklep-internetowy/produkt...rry-0-1g-graspapier/
Pozdrawiam,
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, jagodka27, Jaedda, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2020 14:44 #740285

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 3728
O, dziękuję bardzo za info.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2020 16:20 #740297

  • ida74
  • ida74's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 357
Gałązko ja mam cytrynka.Mogę się podzielić .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2020 19:28 #740321

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 3728
Sprawa już załatwiona. Dziękuję wam bardzo za okazaną życzliwość. Niesamowici jesteście, tyle osób z marszu chciało się podzielić. Dzięki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, czarna2066

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2020 19:58 #740330

  • del
  • del's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1804
  • Otrzymane dziękuję: 12534
ida74 wrote:
Ja tylko wiem,że dużo będę miała karłowych w gruncie ,a koktajlowymi oplotę cały foliak na zewnątrz i wszystkie płoty w całym gospodarstwie .Puszczam je na żywioł.Posadzę je nawet pod drzewkami owocowymi i wśród kwiatów,Niech rosną wszędzie.Donice zostaną obsadzone karłowymi koktajlówkami i powędrują na ganek,coby m jak wstanie od razu konsumował. .Co w folii ?Nie mam pojęcia.Potrzebuję około 100 krzaczków .Z racji tego,że siedzimy z m na Sylwka we dwoje(faaajnie :lol: ),puszczę mu jakiś serialowy tasiemiec ,a sama przy muzyce Ironów będę wybierać odmiany .Jak znam zycie to zrobi się z tego co do folii z 200 krzaczków :blink: Wiosną znowu będzie płacz i zgrzytanie zębów co z tym zrobić .
Ja zaplanowałem 120 krzaczków - połowa dwarfy, reszta duże i koktajlówki. Teraz tylko wybrać odmiany ... :)
pozdrawiam,
Tomek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, jagodka27, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 31 Gru 2020 00:25 #740368

  • ida74
  • ida74's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 357
:oops: :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2020 00:29 przez ida74.
Temat został zablokowany.

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 31 Gru 2020 00:25 #740369

  • ida74
  • ida74's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 357
:dry:
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2020 00:27 przez ida74.
Temat został zablokowany.

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 31 Gru 2020 00:25 #740370

  • ida74
  • ida74's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 357
Z dwarfami to mój 2 rok.Mam może około 20 odmian .Dopiero je poznaję ,ale na pewno coś będzie .Tyle tego co roku pojawia się na rynku,że coraz trudniej jest mi to ogarnąć .Nasieję ,nasadzę,a potem latam jak kot z pęcherzem ,bo zdążyć nie mogę .Na szczęście 3 sezon po około 17 latach nie będziemy uprawiać towarowo,ani malin ,ani truskawek .Może dam dam radę jak zdrowie pozwoli.Na pewno muszę mieć dużo takich pomidorów na raz dla m .Jak jedzie w pole to pakuje mu w pudełeczko ,a on je i wtedy mniej pali :whistle: Odpadają też z ziemniaczanymi liściami ,bo więcej z nimi zachodu ,chociaż są smaczniejsze .Czarnych też ciut mniej zawsze jest ,bo wiecznie z rozpędu je przenawożę azotem tj pokrzywą i robią sie kaszowate i nie smaczne .
Co posadzę?Dowiem się za jakieś dwa tygodnie .U mnie każdy z domowników co roku wybiera dla siebie po dziesięć swoich odmian ,a ja resztę .To się sprawdza i ile niespodzianek jest .Okazuje się ,że mają już praktycznie zbliżone podniebienia pomidorowe ,a mi się zmienia co i róż .Chciało by się siać wiecznie coś nowego ,ale to raczej nie realne już jest.
Na pewno nie popełnię błędów z początków zabawy z pomidorami .Posadziłam sama około 400 krzaków pomidorów,a potem nadeszła klęska urodzaju :woohoo: To była walka jak to ogarnąć i co z tym zrobić.Mieszkałam jeszcze w małym mieszkanku i każde pomieszczenie wyglądało tak
DSC_0363.jpg
Biedne dzieci nie miały okien ,ani biurka do nauki przez miesiąć :huh:
Moja rada planujcie z głową i na miarę swoich możliwości.Nie popełniajcie moich błędów .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Kasionek, bietkae, jagodka27, Jaedda, aga, del, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 02 Sty 2021 18:04 #740740

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 959
  • Otrzymane dziękuję: 4516
Nasiona które uzbierałem :jeez: , z tej listy ma być około 30 krzaków . :drink1:

File Attachment:

Nazwa pliku: Pomidory2020-2.pdf
Wielkość pliku: 559 KB
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, jagodka27, del, ewakatarzyna

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 02 Sty 2021 18:11 #740744

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Ida rozbawiłaś mnie tą misterną konstrukcją ze stołka i garnka :rotfl1: Czego to człowiek nie wymyśli, żeby tylko jak najwięcej sadzonek upchać w chałupie :bad-idea:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae, del, ewakatarzyna, Szczypiorek

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 02 Sty 2021 19:53 #740773

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17039
Nie wiem czy Was rozbawię czy nie ale ja przy wymianie okien w domu narobiłam kupę marasu bo.... licowałam nowe okna ze ścianą zewnętrzną. A po co?
Z paru przyczyn. Między innymi żeby na parapetach więcej się zmieściło.
Teraz moje parapety mają głębokości 45 cm, wchodzi mi 6 a nie 4 skrzynki z sadzonkami.
Temat został zablokowany.

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 02 Sty 2021 20:04 #740775

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 11437
Ja też przy ostatnim remoncie ( jesień ub. roku ) wymieniłam trzy parapety z płyty na granitowe o szer. 32 cm. Teraz nie muszę się martwić, że woda kapnie i będzie pęcherz. W tym roku będę wymieniała następne dwa ( każdy po 2 m ) też na granitowe ale będą jeszcze szersze o przynajmniej 3 cm. Więcej u mnie chyba się nie da ale popytam mojego majstra jak się da to się doda :rotfl1:
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 02 Sty 2021 20:11 #740779

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3693
  • Otrzymane dziękuję: 19687
No, to narobiłyście mi mętliku w głowie :crazy:
Jestem na etapie wyboru parapetów, miały być wąskie(25 cm), no a teraz się zadtanawiam, co ja na nich zmieszczę??Chyba trzeba będzie zamówić szersze :happy4:
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2021 20:12 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.859 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum