TEMAT: Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 03 Lis 2015 21:29 #411890

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
I tu facet powinien być zazdrosny. :rotfl1:
Pomodoro. A jak przechowuje się Hammer?
Pozdrawiam. Jolka.
Ostatnio zmieniany: 03 Lis 2015 21:31 przez otojolka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 03 Lis 2015 21:58 #411900

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3344
Jolka, a kto powiedział że nie jest zazdrosny :happy4:
Odejmuje w roku czas poświęcony działce i rozsada i wychodzi na to ze od listopada do lutego jestem dla faceta :whistle:
lepsiejsze to niż życie bez takiego skarbu jakim jestem ja :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 04 Lis 2015 01:15 #411916

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15409
  • Otrzymane dziękuję: 51098
Czyli od lutego do listopada Poradnik Ogrodniczy a od listopada do lutego- Kamasutra :rotfl1:

A jak przechowuje się Hammer?

Bardzo dobrze, choć Perła Kaszub jest najpóźniejszym pomidorem jaki mam. Hammer też musi mieć pełną dojrzałość.
Ostatnio zmieniany: 04 Lis 2015 01:16 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 12 Lis 2015 18:20 #413208

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15409
  • Otrzymane dziękuję: 51098
Oj, chyba zmienią się w przyszłym sezonie u mnie priorytety w pomidorach. :garden1:

Dziś rozprułem ostatni egzemplarz " czekisty " czyli opisywanej wcześniej hybrydy K-122 i o dziwo z nasionami.

Mimo, że dojrzewał w spartańskich warunkach smak WYBORNY. Wyraźna słodycz z nutką kwasku i intensywny aromat pomidorowy. Do tego gen twardości :dance:

Ponieważ wyraźnie odstaje od K-122 kształtem i walorami smakowymi podejrzewam , że jest to przypadkowa krzyżówka.
Ostatnio zmieniany: 12 Lis 2015 18:22 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 09 Gru 2015 10:47 #417468

  • Aneta77
  • Aneta77's Avatar
W ostatnim sezonie trochę słabo kiełkowały mi pomidory na rozsadę i nie wiem dlaczego. Ziemia była dobra, specjalna do pomidorów kupiona w sklepie ogrodniczym. Mąż zamontował specjalne oświetlenie - nie znam się na tym za bardzo ale barwa i natężenie światła podobno specjalnie do uprawy roślin. Głębokość siewu też na pewno dobra. Podlewanie również dobre. Jedyne czego nie jestem pewna to dobrej temperatury do kiełkowania. Rozsada była prowadzona w garażu i było tam ok. 15 stopni. Piszą, że minimalna to 14-16 stopni, więc raczej powinny wykiełkować. Czy raczej powinna być wyższa?

A może o czymś zapomniałam co mogło mieć wpływ, że słabo wyszły siewki? Proszę o poradę.
Ostatnio zmieniany: 09 Gru 2015 12:11 przez Hiacynta. Powód: usunięcie linku reklamowego
Temat został zablokowany.

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 09 Gru 2015 11:51 #417477

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6913
  • Otrzymane dziękuję: 41997
Swoje pomidory kiełkuję w temperaturze ok.25-30 *C.Takową osiągam na pokrywie akwarium.Ogólnie temperatura nie może być poniżej 20* i wyższej niż 30*C.Dodam ,że kiełkuję w torfie odkwaszonym i dotychczas nigdy nie padła mi żadna skiełkowana roślinka(pomidor,papryka).Natomiast ogórki i fasolę kiełkuję (również na pokrywie akwarium),ale na wilgotnej bibule.Po skiełkowaniu wkładam do doniczek w podłoże nie przekraczające o,6kg/1m3 nawozów.
www.moj-ogrodnik.pl/prace/Wlasna-rozsada...-i-papryk-864-a/str0
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, podjadek

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 16 Gru 2015 18:12 #418464

  • bozena
  • bozena's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 359
Jak mnie tu dawno nie było , tyle do czytania i notowania mam :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): otojolka

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2015 16:49 #420176

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Perła małopolski.
Pomidor naszego kolegi pomodorodosyć kontrowersyjny, jedni się nim zachwycają inni wręcz przeciwnie.

IMG_0024-4.jpg


Pomidor , zdrowy, bardzo silnie rosnący, wizualnie robi wrażenie takie; 2,5 drzewko obsypane długimi sznurami mocno błyszczących ( perłowych) owoców. Owoce nieduże, wielkości trochę większe jak piłeczki pingponga w mocno jaskrawym czerwonym kolorze. Bardzo plenny, na moim było 9 gron i gdyby nie przymrozki w październiku to wiązałby dalej.
Smak? No tu mam problem; zrobiłam 3 słoiki kiszonych ( idealnie się do tego nadaje) i ponieważ był najbardziej obleganym pomidorem w domu zjadłam może ze dwa. Mogę powiedzieć, że jest najsłodszy z pomidorów jakie miałam. Dosyć twardy,ale skórka cieniutka. Do jedzenia nadaje się jak jest mocno dojrzały. Na przeciery sosy to nie wiem, bo miałam tylko 2 krzaki i były zjadane na bieżąco tym bardziej, że dojrzewał stopniowo. od połowy sierpnia do przymrozków, a potem jeszcze w kartonie. Jest wart polecenia, ze względu na plenność, zdrowotność i smak. (choć nie każdy lubi bardzo słodkie pomidory. )Bardzo dobry jest do kiszenia. A jego wygląd ? No robi wrażenie na sąsiadach. Jest piękny.Nie mam jego zdjęcia w całości, bo jeden posadziłam w drzwiach tunelu i nie mogłam go w żaden sposób uchwycić,drugi był w wiadrze starym i brzydkim i nie zrobiłam mu zdjęcia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, otojolka, Marysia80

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 30 Gru 2015 18:11 #420199

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6913
  • Otrzymane dziękuję: 41997
Nic dodać nic ująć.Jedynie dodatkowo tego pomidorka można obejrzeć na str.5 w moim poście.Tam jeszcze występował jako koktajlówka malinowa.Uprawiałem go pod folią,w gruncie i na balkonie.Tego pomidora można formować uwidaczniając ładne długie grona na całej wysokości. :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 30 Gru 2015 18:31 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Emalia112

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 31 Gru 2015 17:20 #420424

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64607
Wybaczcie zupełnie nie fachowy wpis, ale, jak wcześniej uprzedzałam, jestem "zielona" w uprawie pomidorowych odmian, więc zanim przejdę do zasadniczego pytania, wkleję zdjęcie moich "zbiorów" z tegorocznej uprawy 2 krzaczków określonych jako "koktajlowe" - na parapecie kuchennego okna.

Poniżej część "plonów" ...



W obawie przed bardzo zimnymi nocami zerwałam resztę niedojrzałych pomidorków ...



I z nich zrobiłam sałatkę w lekkiej zalewie octowo - ziołowej ( na fot. pierwszy słoiczek z prawej )..



Miałam okazję kilkakrotnie próbować pomidory z własnej grządki i przekonać się o ich nieporównywalnym do sklepowego smaku, najczęściej były to jednak rozsady kupowane na ryneczku. Chciałabym spróbować własnych sił w uprawie od A do Z ( pierwsze wysiewy i zbiory NN mam już za sobą, ale było to 10 lat temu ;-) )i dlatego bardzo Was proszę o wskazanie odmiany, z którą jako "zielona" dałabym sobie radę :)
W warzywniku, w którym będą królować dynie, nie będzie już miejsca, więc zależałoby mi na krzaczku typowo "donicowym".
Mam szansę na taką odmianę ?

pozdrawiam cieplutko :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2015 17:22 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 31 Gru 2015 20:27 #420455

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Będąc wczoraj w Auchan "wpadłam" na panie wykładające już nasionka.Ceny warzyw i kwiatów od 0,95 do 1,50 więc obłowiłam się,tym bardziej,że nasionka od W.Legutko.Nabyłam sobie dwie kolejne odmiany - Tigerellę (którą znam i lubię) i White Beauty - o tym nie wiem zupełnie nic.Czy ktoś z Was go uprawiał?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 01 Sty 2016 01:03 #420502

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Aniu powiem Ci coś. Co roku końcem maja wywalamy z tuneli i szklarni na kompost paręset sadzonek które się nie sprzedały. Nawet nie próbuje je wsadzać, owoce z nich są niewiele lepsze od tych z marketów. Wsadzam swoje, wymęczone na oknie( do szklarni nie mają wstępu bo nie są dość sterylne).Brat, który produkuje parę tysięcy sadzonek pomidorów,w lecie je moje pomidory. Dziwaki jak je nazywa.Pytam go dlaczego sprzedaje ludziom to holenderski badziewie to mi odpowiada, a kto mi by te twoje czarne, w paski czy czy nawet czerwone co rosną bez opamiętania kupił. Ludzie chcą solidne holenderskie,bezproblemowe i jeszcze żeby były ładne, nie pękały, nie chorowały. Pękają, chorują, są nie smaczne, ale holenderskie. Dlatego jak się chce mieć pomidory które się je z przyjemnością, z których się robi fantastyczne przetwory trzeba niestety samemu od nasionka wyprodukować. Trzeba wiedzieć jakie odmiany sprawdzają się u nas. Bo tak jak z dyniami, z jednych jest dobra zupa z innych dżem tak i z pomidorami jedne są dobre ca bieżąco z innych są najlepsze sosy czy inne przetwory.
:flower: :flower: Szczęśliwego 2016 roku życzę wszystkim fanom pysznych pomidorów, najlepszych dyń, ślicznych ogórków i smacznej fasoli
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2016 01:04 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, leszek0921, Adasiowa, Zbyszko46, Marysia80, ogrodnikowa

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 01 Sty 2016 10:05 #420528

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
A myślisz,że ten Biały befsztyk dobry będzie? Nigdy nie miałam :oops:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 01 Sty 2016 10:17 #420530

  • ELZMUZI1
  • ELZMUZI1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 17
Witam! Jaką odmianę pomidora polecacie do szklarni?
Ela M.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 01 Sty 2016 10:24 #420531

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Podobno jest to jeden z najsmaczniejszych pomidorów, nie miałam go, ale dziewczyny chwalą, ze do jedzenia na bieżąco jest w ścisłej czołówce .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 01 Sty 2016 11:19 #420534

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Ja miałam w donicy. Nie jest mega plenny. Jestem pewna,że o nim tu pisałam. Na 87 stronie w "uprawie".
Aniu.Do donic samokończące, wczesne i dla początkującego niewymagające, bo nic nie trzeba odbywać. Ja od takich zaczynałam. Żółta- Ola Polka, czerwony Betalux. Ja chwałę sobie Bohuna, Marysia80 miała Rumbę Ożarowską, pisała, że doskonały, Adrian chwalił Poranek.
Wybieraj. :garden1:
Pozdrawiam. Jolka.
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2016 11:36 przez otojolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 01 Sty 2016 11:41 #420537

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Odmian pomidorków mam już kilkanaście,zawsze jak jestem gdzieś w sklepie i są nasionka to nie bardzo umiem się oprzeć.Pierwszym moim pomidorem o innej barwie był,jest i będzie Złoty Ożarowski,od kilku lat co roku sadzę też Czarnego Księcia, a teraz ten Biały Befsztyczek -jestem ciekawa smaku,koloru,plenności :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Propozycje odmian pomidorów na kolejny sezon 01 Sty 2016 12:48 #420557

  • PaulaPola
  • PaulaPola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 931
  • Otrzymane dziękuję: 3344
ja napiszę co się u mnie sprawdziło w poprzednim sezonie. Większość odmian które miałam mnie zadowoliła. W tym sezonie jednak zostawie 4 odmiany resztą będą same nowości. W tym roku było sporo pewniaków z sezonu poprzedniego. W najbliższym sezonie wymieniam prawie cały asortyment by ewentualnie w roku 2017 wrócić do pewniaków.
Co roku uprawiam ok 70 odmian. I co roku obiecuje mężowi że w nastepnym sezonie będzie mniej :rotfl1:
W najbliższym sezonie miało być 40 odmian. Ale to nie realne... ogranicze się do 50 może 55 :devil1:
A to moja lista sprawdzonych odmian :
1. Amana Pink Plenne pyszne serce
2. Aurija mega plenny super na przetwory, dużo suchej masy
4. Black Master Jeden z lepszych czarnych dla mnie, plenny
5. Black Plum, twardawa, plenna czarna koktajlówka, troche wieksza
6. Black Sea Man czarny, bardzo dobrze wiąże i jeszcze lepiej smakuje
7. Blue Ridge Mountain duży w miare plenny, bardzo smaczny, raczej spłaszczony, spory owoc
8. Bołoto Najlepszy zielony,
9. Bull’s Heart, plenne pyszne ,serce
11. Catwell, piekny żółto-pomarańczowy, mega miesisty i mega smaczny, absolutny faworyt
12. Chapman duży owoc, smaczny
13. Cheroke Green, , zielony bardzo dobry
14. Cherokee Green Pear, bardzo plenna sielona gruszka śr wielkości
15. Cosmonaut Volkov, bardzo plenny i smaczny, faworyt
16. Czuchłoma, plenny sopel, dobry na świeżo i przetwory
17. Czudo Ałtaja, miód malina, spory owoc, faworyt
18. De Barao Pink Jak wszystkie de Barao dobrze wiąże
19. De Barao Yellow
21. Gigant 32 Novikowa Dobry smak
22. Grub's Mystery Green PL wczesny zielony, bardzo smaczny, dobrze wiąże, faworyt
23. Grushevij, śr wielkości, słodki i plenny
24. Izumrudnoe Jabloko zielony, plenny i dobry
25. Jaune Flammee, smaczna plenna piłka do tenisa stolowego
26. Korałłowyj dość plenny i smaczny
27. Kukla's Portuguese Beefsteak, dobry smak, owocowal przyzwoicie
28. Łunnyj Vostorg, super smak i plenność, faworyt
29. Mazarini bezwzględny faworyt
30. Mortgage Lifrer Radiator, smaczny i dobrze owocuje
32. Old Ivory Egg bardzo plenny, smak ok
33. Orange Banana mega plenność
34. Orange Purple Strip wiąże każdy kwiat, mocno dojrzały smaczny
36. Red Penna duży, super smak, faworyt
37. Severnye, duży owoc i dobry smak
38. Snow White slodziak, faworyt
40. Volovie Ukho absolutny faworyt
41. Zagadka Prirody absolutny faworyt
42. Zolotye Kupola Absolutny faworyt
43. Zoloyoi Samorodok wiaże każdy kwiat, śr wielkości i smaczny.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Emalia112, otojolka, marzusia


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.648 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum