TEMAT: Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 16 Lis 2020 05:39 #734580

  • bez
  • bez's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3986
  • Otrzymane dziękuję: 3948
A czy ma sok mleczny ?
bez


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 28 Sty 2021 10:19 #745282

  • Lila25
  • Lila25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 216
  • Otrzymane dziękuję: 426
Długo to trwało. Ponad rok, ale mój kaktus uratowany. Na tym zdjęciu jest zaznaczone miejsce ile go przybyło przez ostatnie pół roku.
IMG_20210128_090.jpg


IMG_20210128_090146927-3.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Aleksander

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 13 Cze 2021 13:35 #765628

Dzień dobry
Rok temu kupiłam malutką Echeverie Estrele (poniżej porównanie jak bardzo urosła!). Przy ostatnim podlewaniu zauważyłam, że z niektórych listków wypuściła czerwone wąsy/korzenie. Dwa takie listki odpadły i z jednego zaczęła wyrastać różyczka.
Zastanawiam się czemu roślina zaczęła to robić i czy to zły znak. Nie bardzo też wiem jak zająć się ukorzenionymi listkami, póki co zostawiłam je w wilgotnym podłożu do sukulentów ale byłabym bardzo wdzięczna za radę.
Załączniki:

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 14 Cze 2021 19:40 #765829

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
W naturze tak właśnie rozmnażają się echeverie. Odpadają im najstarsze liście i tworzą się z nich nowe rośliny.
Za tę wiadomość podziękował(a): emilia_13

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 03 Gru 2023 13:44 #846573

  • doras
  • doras's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 61
  • Otrzymane dziękuję: 236
Hej, czy jest tutaj ktoś, kto uprawia Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral'? Mam pytanie odnośnie zimowania. Jesienią postawiłam je w jasnym i chłodnym (ok. 12 stopni) miejscu. Tak jak wszystkie kaktusy i inne sukulenty. I dzisiaj patrzę, a on ma niektóre listki zasuszone i pomarszczone. Tak jakby przemarznięte. Czy tego sukulenta należałoby trzymać w wyższej temperaturze? Czy w normalnie w mieszkaniu będzie mu lepiej?
Bardzo proszę o pomoc. To był mój „wymarzeniec” i nie chciałabym go zmarnować :)
Pozdrawiam, Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 03 Gru 2023 22:26 #846617

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1950
  • Otrzymane dziękuję: 11106
Dorotko Pseudorhipsalis ramulosa 'Red Coral' ma stać od wschodniej strony, ok. 50 cm od szyby, latem podłoże ma być ciągle wilgotne a zimą trzeba podlewanie ograniczyć czyli nie zasuszać jak kaktusom. Liście się mogły pomarszczyć z braku wody i chłodu. Ja się nie znam ale tak mi to wygląda skoro roślina pochodzi z lasów tropikalnych :comp: .
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Wątek identyfikacji i rozmaite pytania dotyczące kaktusów 06 Gru 2023 13:20 #846742

  • doras
  • doras's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 61
  • Otrzymane dziękuję: 236
Dziękuję Elu! Jak zawsze jesteś niezawodna :) przestawiłam doniczkę do sypialni obok okna balkonowego i na razie wygląda na to, że roślina jest zadowolona ;)
Pozdrawiam, Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.413 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum