Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny część 2

Witam wszystkich zakochanych w ogrodach 25 Paź 2013 13:53 #200434

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
dziekuje Waldku zawsze fora mnie pochłaniaja osobiscie uczestnicze tez na innym, ale przenosze sie do Was:)dlatego musze na weekend nadrobic prace domowe i mysle ze po niedzoieli zasiade z fotkami usciski ode mnie. :P
CAM00480.jpg




Ja też bardzo lubię widok roślin posadzonych w obrębie kamieni, głazów czy też murków skalnych. Tak więc będę czekał na Twój własny wątek ogrodowy, a tym czasem witam Cię na naszej oazie zieleni.
Pozdrawiam. Waldek.[/quote]
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kasia, waldek727


Zielone okna z estimeble.pl

Witam wszystkich zakochanych w ogrodach 25 Paź 2013 14:08 #200438

  • Miro
  • Miro's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 36
  • Otrzymane dziękuję: 12
Witam serdecznie
Bardzo ładna kompozycja.....chyba coś skopiuję od Ciebie.....
Pozdrawiam
Mirek
Temat został zablokowany.

Witam wszystkich zakochanych w ogrodach 25 Paź 2013 17:46 #200472

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
nie ma sprawy:) niedługo zajrzę do Ciebie:)
Temat został zablokowany.

Witam wszystkich zakochanych w ogrodach 25 Paź 2013 19:47 #200496

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Nati :bye: Bardzo interesująca zapowiedź ciekawego wątku.Jak widać na pierwszych fotkach,ogródek jest dopieszczony w każdym calu.
Temat został zablokowany.

Witam serdecznie :) 25 Paź 2013 20:53 #200524

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
:flower1: Witaj Dominiko:) Tak trzymaj :thanks:
Też jestem po pierwszym sezonie "ogródkowym" :happy4:
I podobna historia z mamą :jeez:
:flower1:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek
Temat został zablokowany.

Witam wszystkich forumowiczów! 25 Paź 2013 22:03 #200537

  • Miro
  • Miro's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 36
  • Otrzymane dziękuję: 12
Witaj fajnie mieć kogoś kto zna się na drzewkach owocowych....
Pozdrawiam
Mirek
Temat został zablokowany.

Witam wszystkich forumowiczów! 25 Paź 2013 22:10 #200541

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Grzegorzu, bardzo miło, że do nas zawitałeś, na pewno będziemy mieć do Ciebie wiele pytań, a właściwie już mamy :)
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...o-dziecinstwa#200475
Temat został zablokowany.

Witam wszystkich forumowiczów! 25 Paź 2013 22:33 #200545

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Tomku w Oazie :bye: Jak najbardziej możesz liczyć na współpracę :)
Pozwolę sobie zadać niezbyt precyzyjne pytanie ale proszę odpowiedz mi na nie.Gdybyś mógł w swoim ogródku posadzić tylko jedno drzewko jabłoni to jaka by to była odmiana?
Temat został zablokowany.

Witam wszystkich forumowiczów! 25 Paź 2013 22:40 #200548

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Grzesiu.

Wierząc w to, że przybywasz do nas aby podzielić się z nami swoją pasją ogrodniczą i wiadomościami na temat uprawy drzew owocowych, prosiłbym Ciebie abyś nie nadużywał swojego nicku. Jest to forum ogrodnicze dla miłośników i pasjonatów ogrodów przydomowych i działek.
Reklama Twojego gospodarstwa szkółkarskiego, oraz zamieszczanie ofert handlowych w tym miejscu nie byłoby odbierane przez nas zbyt pozytywnie.

Witam na forum.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 26 Paź 2013 18:40 przez Hiacynta. Powód: usunięcie danych osobowych
Temat został zablokowany.

Witam serdecznie :) 25 Paź 2013 23:36 #200562

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Pewne rzeczy doceniamy dopiero wtedy ,jak zaczyna nam ich brakowć.Stół,na którym stały kwiaty,piekny ogród.Już wtedy Twoja mama uczyła cię miłości do roślin. Wtedy o tym nie myslałaś ,ale teraz już wiesz. Mama może być z ciebie dumna.

pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Witam wszystkich zakochanych w ogrodach 29 Paź 2013 12:20 #201161

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
tak staram się aby taki był, lubię porządek w ogrodzie:)chociaż dojrzewam do decyzji posadzenia ciekawego drzewa liściastego bo jesien bez liści w ogrodzie to nie jest to co chce się widzieć jesienią, libię pendulowate szczepione brzoza, wiśnia kiku shidare, śliwa wiśniowa bo fajna kolorowa, mam buka fountain ale kusi mnie gold, ogólnie lubię zimozielone, ale to chyba musi się zmienić :)pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Witam serdecznie :) 30 Paź 2013 17:35 #201355

  • domellek1
  • domellek1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 45
  • Otrzymane dziękuję: 13
Widać Amarant to forum jest dla dobrych ludzi dobrze trafiliśmy :happy4: Pozdrawiam

Dziękuję serdecznie Gosiap32 za tak miłe słowa aż się :cry2: Pozdrawiam :hearts:
Pozdrawiam serdecznie Dominika
Ostatnio zmieniany: 30 Paź 2013 17:45 przez Roma. Powód: połączono posty
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Wątek powitalny część 2 30 Paź 2013 23:01 #201410

  • Celina
  • Celina's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witajcie wszyscy miłośnicy grzebania w ziemi. Właśnie wpisałam się na forum i od razu pochwaliłam się różanymi zakupami...gdzieś tam.. (jeszcze kiepsko poruszam się po forum). Dotychczas tylko czytałam różne fora ogrodnicze, czerpałam wiedzę, pomysły i nabierałam apetytu.Przyszło mi żyć na (ukochanym ) Śląsku, w Siemianowicach. Ogród to nie jest dla mnie nowość, bo rodzice kupili działkę pracowniczą jak miałam 10 lat. A dzieci jak to dzieci. Najpierw była euforia, dostałyśmy z siostrą po rabatce, sadziłyśmy, siałyśmy i czekałyśmy na efekty. Jeden tydzień -nic, drugi tydzień-nic, kolejne-nic.. no i jakoś się odechciało. Przyjemniej było pobiegać po podwórku. Następne zetknięcie z ogrodem jako nastolatki, bo przydał się do opalania. Jeszcze parę latek i przepiękne imprezy młodzieżowe, gdzie nikt nas nie uciszał. Potem już tylko proza: mąż, dziecko,dom i własny ogródek doglądany z doskoku. I jakoś zleciało 25 lat. Po śmierci ojca działka została sprzedana, czego teraz nie mogę przeboleć. Wiem, że sama nie dałabym fizycznie rady zadbać o dwa ogrody, ale i tak mi żal.Dopiero teraz odkrywam w sobie sentyment do ogrodnictwa.Niestety, ani mąż ani syn nie podzielają mojej pasji i entuzjazmu. Działka, na której stoi mój dom jest niewielka, niecałe 600 m2 . Więc nie poszaleję z nasadzeniami. I muszę się pogodzić z powiększeniem wybrukowanego podjazdu, bo syn nie ma gdzie postawić autka. I muszę pogodzić się z orzechem, którego M nie chce wyciąć, i z dużym trawnikiem, który M dumnie objeżdża kosiarką i z tujami i z oczkiem wodnym w bardzo nieszczęśliwym miejscu.. Ale może kiedyś, małymi krokami....
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny część 2 30 Paź 2013 23:16 #201411

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Celino, witaj wśród ogrodomaniaków :flower1: Swój post z pytaniem o róże wpisałaś bezbłędnie w dziale różanym :) Jeśli wejdziesz w swój profil, będziesz mogła zobaczyć linki do wcześniejszych postów :)
I jeszcze jedno, Celinko, orzecha nie wycinaj, nawet nie myśl o tym :flower: W upalne dni docenisz jego cień i moc odstraszania dokuczliwego robactwa ;)
Temat został zablokowany.

jesienne pozdrowienia 31 Paź 2013 10:54 #201479

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Piękna jesień a ja jako nowa na forum pozdrawiam wszystkich Ewa
PA291179.JPG
Temat został zablokowany.

jesienne pozdrowienia 31 Paź 2013 15:13 #201508

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witaj Ewo w Oazie :flower1: Zapraszam do uchylenia rąbka tajemnicy na temat swojego zielonego zakątka i swoich zainteresowań.
Temat został zablokowany.

jesienne pozdrowienia 31 Paź 2013 15:50 #201511

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15860
  • Otrzymane dziękuję: 12264
Witaj Ewo wśród nas i czuj się tu dobrze :bye: :flower1:

Zaintrygował mnie ten śmieszny głowonóg :rotfl1:
Czuję, że to nie jest zwykły, ogrodowy gadżet. Napisz o nim coś więcej... jak się zowie? :happy3:
Pozdrawiam - Ania
Temat został zablokowany.

jesienne pozdrowienia 31 Paź 2013 16:05 #201513

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Po pierwsze : ciszę się że widzę Cię Romo .. jesteś bardzo bardzo kontaktowa ,życzliwa i wzbudzisz zaufanie. A ja jak królik , wystraszona / popatrz na datę urodzenia / - z laptopem nie jestem za brat no ale z roślinami a jakże . No do rzeczy
od 30 lat skalniaki, skalniaki i jeszcze raz skalniaki. Zameldowałam się w hostach bo przez te lata wzbogaciłam się w zacienione miejsca.Zaczęłam przygodę z hostami już z 10 lat - jest ich w tej chwili około 150 odmian, i jestem coraz bardziej nimi zafascynowana. Co jeszcze ? jestem BARDZO upierdliwa jeśli chodzi o właściwe oznaczenie i wszystkie rośliny muszą być zaopatrzone w trwałe tabliczki. Bardzo proszę wyrozumiałość Wasze całe grono, boję się ,że gafy jeszcze będą się mi zdarzać.
Ostatnio zmieniany: 31 Paź 2013 16:17 przez Roma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amlos, waldek727


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.384 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum