Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny cz.5 2016 rok.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 08 Lut 2016 21:10 #433318

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64457
Elżuniu :)
Witam oficjalnie na naszym Forum ... i dołączam do postulatu Emalki :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): elkap


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 08 Lut 2016 22:47 #433395

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Poll - dzięki za uwagę, z emocji to nawet nie pamiętam jak tę fotkę dodałam.. z czasem się nauczę.
A maniaczką azalkową jestem od 3 lat, mam ich około 40, większość uratowana od niechybnej śmierci.
Głównie są to japonki. Zacznę przykładać się do strony naukowej aby móc być pomocną czasami.

Dobrej nocy
no nie mogę bez :sleep:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Emalia112

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 09 Lut 2016 18:35 #433586

  • Pawel500
  • Pawel500's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 59
Witam mam na imię Paweł.Zamiłowania ogrodnicze ujawniły się około 10 lat temu i od tamtego czasu w wolnym czasie zajmuje się moim ogrodem tzn uprawa warzyw oraz drzew owocowych tj grusz czereśni brzoskwiń morel itp.Wszystkie moje drzewka zostały wyhodowane prze zemnie od ziarnka.Moim konikiem jest rozmnażanie roślinek przez szczepienie , szczepie wieloma sposobami zaczynając od wiosny za pomocą zrazów a kończąc latem za pomocą śpiącego oczka.Oprócz tego jestem pszczelarzem prowadzę mała pasiekę dzięki której wszystkie roślinki są zapylone.I to by było tyle o sobie :P i moich zainteresowaniach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Emalia112, Marysia80, BlueAnna, elkap, Marlenka

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 09 Lut 2016 18:53 #433598

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj Paweł poznałam Cię już wcześniej, ale nie zaszkodzi przywitać Cię oficjalnie. Bardzo się cieszę że nas wybrałeś i mam nadzieje, ze zostaniesz na dłużej tym bardziej, ze na pewno znajdziesz tu wiele interesujących Cię tematów i ludzi pozytywnie zakręconych na zielono. A jak się dobrze rozejrzysz to i o pszczołach będziesz miał z kim wymienić doświadczenia i uwagi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pawel500

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 11 Lut 2016 19:43 #434275

  • Pedro
  • Pedro's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witam Serdecznie!!!

Cieszę się że z Wami jestem. Jestem pewien iż będziemy mieli wiele do pogadania.

Pozdrawiam serdecznie!!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa, broja, Emalia112, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 21:02 #434628

  • DARKO
  • DARKO's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 9
WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE
Jestem tu nowy przypadkowo trafiłem na Forum czytając zainspirowaliście mnie . Od kilku lat interesuję się uprawą pomidorów i właśnie w Oazie odkryłem że jest tu mnóstwo interesujących tematów oraz fascynatów którzy mają ogromne doświadczenie i pasję . czuję że będe tu często zagladał
Pozdrawiam wszystkich serdecznie a w szczególności moderatorkę ADASIOWĄ :hug: która mnie poprowadziła do tego wątku bo byłem zielony jak pomidor :sick:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 21:14 #434634

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64457
Darko, witam serdecznie! Tak jest lepiej, prawda :happy: ? Bardzo się cieszę, że dołączyłeś do Oazowego Grona, a przy okazji mam nadzieję, że niebawem podzielimy się sukcesami ( i być może porażkami ) w uprawie nie tylko pomidorków :)
pozdrawiam :bye:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DARKO

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 21:19 #434640

  • DARKO
  • DARKO's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 9
...oczywiście...postaram się odwdzięczyc jak tylko potrafię.... :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 21:20 #434641

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj DARKO Brdzo się cieszę że mogę cie powitać. Ja tylko wyglądam na taka zołzę, w gruncie rzeczy nie jest źle. Dobrze, że chcesz z nami współpracować. mysle, że wiele wniesiesz do naszego forum. 10 lat grzebania w ziemi zostawia znak w postaci pewnej wiedzy. Nie martw się ja 30 lat uprawiałam tylko Faworyta i dopiero niedawno dowiedziałam się jak pyszne mogą być pomidory i ile radości i zmartwień przysparzają. A więc witaj.
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2016 21:21 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, DARKO

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 21:39 #434656

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64457
:supr3: ZOŁZĘ :supr3: ???? :happy:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 21:39 #434657

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1020
  • Otrzymane dziękuję: 967
Witaj Darko :hug: ja również nie wyobrażam sobie działki bez pomidorów. Mam szklarnię w której w tamtym roku miałam ok 40 krzaków pomidorów- i nie wiem jakie kłopoty mogą sprawiać :rotfl1: ja jeszcze na takie nie natrafiłam- na szczęście a hoduje trzeci rok. w tym roku już wysiałam: bawole serca, kiściowe koktajlowe, bawole serca i gruntowe- zobaczymy co w tym roku wyjdzie.
A więc witaj i zapraszam do szperania po naszych ogrodach i koniecznie zakładaj Swój własny wątek :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DARKO

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 21:48 #434663

  • pouder
  • pouder's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1042
  • Otrzymane dziękuję: 2609
Witajcie, mam już parę postów i dopiero dostrzegłam, że wypada się przywitać :oops: Ja tak jak inni podążyłam śladem Florki i z tego samego powodu. Mało piszę, dużo czytam. Świetna atmosfera, można tak trochę na luzie więc zostaję.
pozdrawiam Karina
pozdrawiam Karina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa, otojolka, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 21:57 #434669

  • Roma
  • Roma's Avatar
Witajcie Nowi Oazowicze :bye: jak widzę Nasze Warzywne Dziewczęta już się Wami zajęły :) Oj będziecie mieli co robić tej wiosny, już One nikomu odpoczywać nie pozwolą :P
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 22:07 #434677

  • Kamis
  • Kamis's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 6
Witam wszystkich Ogrodników!
Nazywam się Paweł i pochodzę z Bydgoszczy :)
Jestem ogrodnikiem amatorem, totalnym wręcz amatorem.
Od jakiegoś czasu (ok 2 lata) praktykuje powrót do korzeni, do natury stąd też moje zainteresowanie ogrodnictwem :)
Marzy mi się dom z mocno oświetloną kuchnią pełną ziół, dlatego też to staram się głównie wysiewać.
Wiąże się to też z moim przekonaniem że co swoje to najzdrowsze :)
Uwielbiam również hobbystycznie podłubać w drewnie i stworzyć własną łyżkę, doniczkę, młotek itp :)

Intensywnie pracuję więc nie jestem w stanie poświęcić wiele czasu na swoje upodobania, ale robię co mogę.
nie dysponuję żadnym osprzętem poza Waszą wiedzą i swoim zapałem.
W domu posiadam tylko niestety parapety wewnętrzne, a co gorsza usadowione zaraz nad grzejnikami co mocno ogranicza moją pasję.

pozdrawiam,
Paweł
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant, Adasiowa, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 22:20 #434683

  • BOROWKA1
  • BOROWKA1's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 229
Witam wszystkich na forum. Jestem zafascynowana ogrodem od kiedy mam kawałek ziemi gdzie mogę coś posiać. Aczkolwiek prawdziwy warzywnik mam od 4 lat, co roku sukcesywnie powiększany i nie wiem do czego to doprowadzi bo ciągle mi mało :ohmy: w tym roku będzie to ok. 140 m2. Jest niesamowicie wciągający, jak i to szanowne zgromadzenie :bye: .Uprawiam wszystko co możemy i lubimy zjeść, co roku proporcje udziału roślinek się zmieniają ponieważ ciągle się czegoś uczę, dochodzą nowe warzywa, czegoś nowego chcę spróbować, a co do niektórych okazuje się ze jednak moja rodzina nie przepada, więc lepiej zwolnić miejsce dla tych bardziej lubianych. Głownie uprawiam dynie, i tutaj nie mam żadnego umiaru.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i cieszę, się na myśl kolejnego sezonu ale juz z Wami:)
Pozdrawiam
Jagoda
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant, Adasiowa, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 22:29 #434687

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64457
Karinko, Pawełku i Boróweczko :)
Witajcie kochani w gościnnych i serdecznych progach Oazy - zapraszamy do udziału w naszych dyskusjach, wątkach, doświadczeniach, radościach i smuteczkach i życzymy wyłącznie miłych i sympatycznych wrażeń we wzajemnych kontaktach :kiss3:

Ło matko, pomidorki, dynie, młotki, doniczki, zioła - jest dobrze ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BOROWKA1

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 12 Lut 2016 22:32 #434689

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj Paweł. My się już znamy . Mam nadzieje, że pociągniesz ten swój wa tek do jesieni ale teraz jest mniej roboty iproponuję byś poznał innych zakręconych uczestników tego Forum. Wstąp tutaj forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...na-dzialce?start=180
Witaj Borówka Cieszę się,chcesz z nami być, następna osoba zakręcona na dynie no to zapraszam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BOROWKA1

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 13 Lut 2016 10:06 #434760

  • Roma
  • Roma's Avatar
Borówko,Pawle Ania tak sympatycznie Was przywitała,że mnie już nic innego nie pozostaje jak zaprosić Was do wspólnego tworzenia i dzielenia się swoimi doświadczeniami :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.777 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum