Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny cz.5 2016 rok.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 18 Lut 2016 21:12 #436531

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Witam,
mam na imię Iwona, podczytuję Was od jakiegoś czasu, bo mam zamiar posadzić w tym roku pomidory dla wnuków . Mam spory trawnik i postanowiłam go trochę uszczuplić. Namiot foliowy już stoi od jesieni. Dziękuję wszystkim użytkownikom za czas poświęcony na to forum i cenne porady, bo to właśnie dzięki Wam tacy jak ja mogą spróbować własnych sił na tym polu z nadzieją na sukces.
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Amarant, Adasiowa, Marysia80


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 18 Lut 2016 22:07 #436562

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj Iwono. Zapraszamy życzymy pięknych pomidorków, które naprawdę ucieszą. Nie zapomnij o dyniach i sałacie.Czytaj pytaj i sukces pewny.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 18 Lut 2016 22:29 #436571

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Iwonuś :) I jeszcze mamy papryki i papryczki :happy: , że nie wspomnę o zieleninie ....
Witamy serdecznie i zapraszamy do wspólnego ogrodowania, dyskusji, wymiany doświadczeń, "złotych myśli", a w przyszłości i nasionek!
Zapraszam i pozdrawiam cieplutko :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 18 Lut 2016 23:39 #436594

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Emalio i Aniu, dziękuję za tak serdeczne powitanie. Córka o paprykach też coś tam myśli. Ale sałata to chyba u mnie odpada ze względu na PLAGĘ nagich ślimorów. Narazie miały głównie trawę do żarcia, ale jak się pojawi cóś to już się boję co to będzie.Aniu, a czy jeszcze można wysyłać do Ciebie zamówienia na ciekawe odmiany pomidorków, bo chyba robi się ze mnie kolekcjoner
pozdrawiam, Iwona
Ostatnio zmieniany: 18 Lut 2016 23:40 przez iwcia55. Powód: literówka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Witam 19 Lut 2016 00:47 #436605

  • rys20
  • rys20's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 370
Witam,
Jestem fanem pomidorów, dlatego w końcu zdecydowałem się zarejestrować u Was. Pomidorków mam w uprawie od kilku lat sporo - tak z 20 odmian. / no może więcej../ Pierwsze moje kroki z folią na działce były w latach 80-tych. Wtedy były te początki udane - pomidory swoje były już pod koniec maja /a ogórki pamiętam 10.05 .. /. Ale przypadkowo wtedy właściwie nie było zim - w lutym sąsiad siał pierwsze warzywa na działce.
Potem była w mojej uprawie warzyw dłuuga przerwa. Teraz od kilku lat w związku ze zmiana miejsca zamieszkania mogłem wznowić stare hobby, np. zamienić PC i TV na coś lepszego....
Nie mam żadnych pomidorów kozulkowych... Bo nie byłem uczestnikiem forów ogrodniczych. Tylko biernym od wielu lat, choć wiem o co w tym chodzi. Zmartwiłem się bardzo wpisem, że Ania kozula już nie zajmuje się pomidorami, ale cóż... bywa różnie w życiu.
CZEŚĆhttp://forumogrodniczeoaza.pl/components/com_kunena/template/default/images/emoticons/goodbye3.gif
Ryszard
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 19 Lut 2016 07:33 #436617

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Jak najbardziej Iwonko :) można zamawiać! Zapraszam na Pomidorowy Targ i Paprykowy Straganik - tam znajdziesz wszystkie informacje dotyczące zarówno sposobu zamówienia, jak i wykaz odmian - marzec już się zbliża, a wraz z nim czas wysiewów :)
pozdrawiam cieplutko ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 19 Lut 2016 07:58 #436618

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
O dyniach też nie zapomnij. Im więcej ludzi je posadzi tym więcej przepisów na pyszne potrawy i ciekawych dyskusji będzie na jesień. Niektórych nasion jest trochę jeszcze.
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2016 07:59 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 19 Lut 2016 14:11 #436688

  • iwusiak
  • iwusiak's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 18
  • Otrzymane dziękuję: 13
witam
Wywołana do tablicy przedstawiam się i sorry,e tak późno.
Mieszkam. W Warszawie,ale każdą wolną chwilę spędzam na dzialce i co roku powiekszam warzywnik bo ciągle brakuje mi miejsca.Rodzina puka się w czoło,ale już się przyzwyczaili.Ogólnie sieje i sądzę typowe warzywa na tzw.obiad bo cało spędzam na dzialce i lubię wyjść z domu po koperek,marchewkę....Ale szczególnego mam hopla jeśli chodzi tobpomidory,ogórki,cukinię.Latem zapewniam słoiki z.leczo,ogórki,przecierami itp.To tyle w skrócie o mnie.:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa, Emalia112, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 19 Lut 2016 18:35 #436737

  • Poll
  • Poll's Avatar
Witamy w naszej zielonej Oazie. :) Skoro warzywa i przetwory, to przede wszystkim zapraszam do działu warzywnego i kulinarnego, gdzie znajdziesz m.in watek Przetwory na zimę czyli zdrowie w słoiku, oraz Cukinia, dynia -wyhodowaliśmy , to zjadajmy ze smakiem:) :hug:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 21 Lut 2016 11:01 #437174

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 20999
Witam Wszystkich Forumowiczów

Pozdrawia Was Małgorzata z okolic Jeleniej Góry :bye:

Moje miejsce do życia to "Dyrekcja Cyrku w Budowie" ;) dlatego ogród i sad "na dzień dzisiejszy" rosną sobie w większości w donicach lub "przebywają w torebkach".

Bardzo chętnie skorzystam z informacji na Forum.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 21 Lut 2016 11:14 #437184

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Witaj Małgosiu ja mieszkam w Jeleniej Górze :hug: witaj sąsiadko :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 21 Lut 2016 11:17 #437188

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
iwusiak wrote:
witam
Wywołana do tablicy przedstawiam się i sorry,e tak późno.
Mieszkam. W Warszawie,ale każdą wolną chwilę spędzam na dzialce i co roku powiekszam warzywnik bo ciągle brakuje mi miejsca.Rodzina puka się w czoło,ale już się przyzwyczaili.Ogólnie sieje i sądzę typowe warzywa na tzw.obiad bo cało spędzam na dzialce i lubię wyjść z domu po koperek,marchewkę....Ale szczególnego mam hopla jeśli chodzi tobpomidory,ogórki,cukinię.Latem zapewniam słoiki z.leczo,ogórki,przecierami itp.To tyle w skrócie o mnie.:-)

Witam kolejnego działkowca :) i czekam na Twój wątek, pokarz Swoje królestwo :hug:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 22 Lut 2016 18:55 #437587

  • panda46366
  • panda46366's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Witam
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 8
Witam serdeczmie :) ...mam na imie Gosia...mieszkam w malowniczej wiosce na podkarpaciu..Brzeziny... od kilku lat uważają mnie za lekko zbzikowaną na punkcie warzywnika...wprawdzie nie wszystko wygląda jakbym sobie tego życzyła ...ale to moje królestwo i wara od niego tym którzy znacząco pukają się w głowe :teach: ...jestem troche spóżniona z przywitaniem bo zdążyłam już wysłać koperty po nasionka do Ani i Lucynki a teraz dopiero wróciłam tu...ale lepiej póżno niż wcale...niebezpieczne to forum...siedze już kilka godzin i czuje się szczęśliwa...to moje klimaty...a ile jeszcze przede mną.. Witam serdecznie wszystkich podobnie "zbikowanych" ciesze się że jestem tu z wami :flower1: :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa, Marysia80, wpoldo5tak

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 22 Lut 2016 19:12 #437596

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witajo. Szczególnie radośnie, bo raz, że tez jestem z Podkarpacia, a dwa , że wszyscy którzy kochaja brzydkie krzywe, nietypowe warzywa sa mi bliscy, a jeszcze jak umieją te nie marketowe warzywa przyrządzić i podpowiedzieć to są moimi idolami. A zatem zapraszamy, czerp od nas ile się da i dziel się tym co masz, wiedzą, doświadczeniem, pasją.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 22 Lut 2016 19:21 #437598

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
I ja witam serdecznie w imieniu zbzikowanych warzywnie :) zresztą nie tylko : zapraszam do zwiedzania wszystkich ciekawych wątków na Oazie i dzielenia się z nami swoją zieloną pasją... życzę przesympatycznych, owocnych i wspaniałych chwil na naszym Forum, najpiękniejszych plonów i dobrej pogody: w ogrodzie i w duszy :)
pozdrawiam cieplutko ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): panda46366

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 22 Lut 2016 19:31 #437603

  • panda46366
  • panda46366's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Witam
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 8
Lucynko całym sercem podpisuje się pod twoim wpisem...nie wiem czy pisałaś o mnie czy o sobie :hearts:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 22 Lut 2016 19:40 #437608

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
No cóż pasję masz, wiedzę i doświadczenie jakieś też, a zresztą jak nie masz to będziesz miała.
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 25 Lut 2016 10:44 #438372

  • erdnuse
  • erdnuse's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 3
Dzień dobry :) Mam na imię Rajmund. Od dłuższego czasu czytam Forum, bo uczę się jak uprawiać warzywa, drzewa owocowe i kwiatki a chyba nigdzie nie ma tyle przydatnych porad co u was :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa, Marysia80


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.533 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum