Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2019-2024

Wątek powitalny 2019-2022 16 Sie 2022 14:26 #811794

  • Doroti
  • Doroti's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 23
Dzień dobry

Miałam nadzieję witać się w przyjemniejszych okolicznościach, no ale trudno, wyszło jak wyszło, zaraz napiszę w odpowiednim miejscu...
Forum podczytuję drugi rok i już nawet raz założyłam konto (we wrześniu 2021), tylko pewnie przez niepisanie i nielogowanie się zdezaktywowało.
Wraz z mężem wynajmujemy dom z ogrodem i niestety, lecz mój warzywnik to donice z pomidorami i paprykami oraz dwie skrzynie z podstawowymi warzywami.
Dominują tu tuje, różne krzewy... :think:

Dziękuję przede wszystkim za ogrom wiedzy na tym forum z którego czerpię i pomodoro za stworzenie środków ekologicznych, z których korzystam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, madlen88, Kornik


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2019-2022 18 Sie 2022 22:15 #812014

  • madlen88
  • madlen88's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 977
Witajcie w gronie Zielonomaniaków :)
Mnogość tematów jest tutaj tak wielka, że sama się bardzo cieszę że dołączyłam do forum. Korzystajcie, czerpcie wiedzę i dzielcie się swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam, Magda
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, Doroti

Wątek powitalny 2019-2022 19 Sie 2022 11:29 #812039

  • stewa
  • stewa's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 6
Cześć wszystkim, jestem Ewa, kocham wszelkie "zielsko", ale dużo muszę się jeszcze w temacie roślin nauczyć. W miarę moich możliwości podzielę się również wiedzą jaką posiadam. Miłego zielonego dnia wszystkim życzę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, JaNina, ewakatarzyna, JaKasiula, madlen88, FikuMiku

Wątek powitalny 2019-2022 28 Sie 2022 00:59 #812621

  • pietruszka
  • pietruszka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Otrzymane dziękuję: 14
Witam wszystkich serdecznie!
Bardzo się cieszę, że znalazłam to forum :) Pozdrawiam wszystkich zielonozakręconych :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, JaNina, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula

Wątek powitalny 2019-2022 09 Paź 2022 18:01 #815451

  • Agasek
  • Agasek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 13
Dzień dobry!
Cieszę się niezmiernie z przynależności do grona ludzi kochających przyrodę i pracę w ogrodzie.Będę czerpać z doświadczenia innych, a może coś doradzę. Mam duży ogród, ale najwięcej serca poświęcam daliom.Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów! :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Łatka, JaNina, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, pietruszka

Wątek powitalny 2019-2022 09 Paź 2022 18:36 #815455

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19347
  • Otrzymane dziękuję: 80113
O jak pięknie! Mam nadzieję, że żaden przymrozek nie zaszkodził jeszcze Twoim daliom - zapraszam serdecznie do wątku tematycznego. A może założysz własny wątek ogrodowy? Witamy z radością!
Za tę wiadomość podziękował(a): pietruszka

Wątek powitalny 2019-2022 12 Paź 2022 08:47 #815600

  • Emilia
  • Emilia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 703
  • Otrzymane dziękuję: 3880
Hej.
Zarejestrowałam się tutaj niedawno ale już dawno podglądałam informacje i zdjęcia przesyłane przez forumowiczów. Zdjęcia szczególnie sobie cenię ponieważ nie są upiększane, pokazują rośliny takie jakie są. Jest to dla mnie ważne bo jestem kolekcjonerką żurawek i żuraweczek oraz tiarelli, grubo ponad 300 odmian. Niektóre odmiany są do siebie tak podobne że nie sposób je odróżnić.
Hoje - przez moje ręce przeszło ok. 200 odmian ale kilka już ukatrupiłam.
Teraz wzięło mnie na pomidory :P B) i papryki trochę też :silly:
Ten sezon uważam za całkiem udany, mam nadzieję że kolejne też będą dobre.
:bye: :bye: :bye:
Pozdrawiam
Emilia
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, pietruszka

Wątek powitalny 2019-2022 20 Paź 2022 10:00 #816069

  • JakubPiasek
  • JakubPiasek's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 9
Hej, witajcie! Jestem tu nowy i... nowy w roślinach :) z powodu problemów zdrowotnych musiałem porzucić moje zamiłowanie do jazdy rowerem i zmienić hobby. Poszło w rośliny. Miałem się nimi zająć na emeryturze, ale sytuacja zmusiła mnie do szybszego "romansu" z kwiatami. Póki co mam dwie monstery które po prostu szaleją. Kilka storczyków, trzy krotony (z którymi co rusz mam jakiś problem) i jakieś maluchy. Były też calatee ale przegrałem walkę z wciorami. :( Z zawodu pracuje jako elektryk. Jakby ktoś szukał to zapraszam haha. Ale nie dla reklamy tu jestem. Już zauważyłem, że na tym forum jest niesamowite bogactwo wiedzy :D
Ostatnio zmieniany: 20 Paź 2022 13:15 przez JaNina. Powód: Usunęłam link reklamowy
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, whitedame, Łatka, Bea612, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula, Emilia

Wątek powitalny 2019-2022 03 Lis 2022 11:45 #816859

  • Inez
  • Inez's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 9
Cześć wszystkim :)
Fajnie, że tutaj różne osoby mogą podzielić się swoimi doświadczeniami roślinnymi, nie ma tutaj monopolu tylko jedna osoba, której rady są jedynymi słusznymi (jak to jest na innym forum), no i z tego co widzę (podczytuję już dłuższy czas) każde doświadczenie roślinne jest cenione (skoro ktoś się nim dzieli, znaczy się, że u niego się sprawdza) i każdy może sobie je odnieść w stosunku do swoich roślin, do swojej pielęgnacji i sam wyciągnąć wnioski :)
Grasz w zielone? - Gram. Masz zielone? -Mam!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Łatka, JaNina, Bea612, ewakatarzyna, zwykły chłop, Babcia Ala, JaKasiula, Emilia

Wątek powitalny 2019-2022 16 Lis 2022 07:53 #817541

  • joasialas
  • joasialas's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witam wszystkich sympatyków ogrodnictwa! :) Cieszę się, że mogę do Was dołączyć :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Wątek powitalny 2019-2022 16 Gru 2022 07:46 #819001

  • bioy
  • bioy's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 8
Witam serdecznie wszystkich pasjonatów ogrodnictwa.
Pozdrawiam, Jacek
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, MARRY, JaNina, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019-2022 29 Gru 2022 13:44 #819591

  • NorbiApple
  • NorbiApple's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Go to green
  • Posty: 58
  • Otrzymane dziękuję: 195
Hej, mam na Imię Norbert,ogród traktuje jako relaks :) chętnie nauczę się nowych rzeczy na forum i chętnie podziele się swoją niewielkim doświadczeniem :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Łatka, MARRY, JaNina, Bea612, ewakatarzyna, zwykły chłop, JaKasiula, surk, Emilia

Wątek powitalny 2019-2022 29 Gru 2022 17:05 #819599

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19347
  • Otrzymane dziękuję: 80113
Witaj, Norbercie - cieszymy się, że chcesz dołączyć do naszej stosunkowo niewielkiej społeczności.

Wątek powitalny 2019-2022 02 Sty 2023 20:41 #819868

  • owsianka
  • owsianka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 281
Łatka wrote:
Witaj, Norbercie - cieszymy się, że chcesz dołączyć do naszej stosunkowo niewielkiej społeczności.
Nie wstydźmy się według mnie to duża społeczność. I trzeba się cieszyć że coraz więcej nas jest. :dance:
Pozdrawiam poprosturysiek

Wątek powitalny 2019-2022 02 Sty 2023 21:03 #819869

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19347
  • Otrzymane dziękuję: 80113
Ryśku, wszystko jest względne - w porównaniu z molochami społecznościowymi aż tak wielu się tu nie udziela; tym serdeczniej witajmy nowych pasjonatów ogrodowania.
Za tę wiadomość podziękował(a): owsianka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Wątek powitalny 2019-2022 08 Sty 2023 13:52 #820260

  • Sloks
  • Sloks's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Otrzymane dziękuję: 22
Witam wszystkich ogrodomaniaków!

Mam na imię Adam, jestem z okolic Poznania.
Niesamowicie się cieszę, że trafiłem na to forum!
Od paru lat uprawiam pomidory w tunelu foliowym, próbuję też swoich sił przy papryce, oprócz tego parę meterków własnego poletka na różne warzywa korzeniowe czy truskawki lub inne dyniowe.

Pozdrawiam serdecznie i udanych zbiorów w 2023 roku !
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

Wątek powitalny 2019-2022 08 Sty 2023 14:07 #820261

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Witamy serdecznie !

Rozgość się w wątkach ogólnych i tematycznych.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala, Sloks

Wątek powitalny 2019-2022 09 Sty 2023 09:36 #820371

  • Maria1
  • Maria1's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 7
witajcie
Z nieśmiałością zawitałam na forum.Mam nadzieję się duzo nauczyć jak prowadzić warzywnik i nie tylko.Podczytuję sobie od niedawna forum i jestem pod wrażeniem waszej wiedzy.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, JaNina, ewakatarzyna, Szczypiorek, Babcia Ala, Bobka, Emilia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.717 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum