Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny 2019-2024

Wątek powitalny 2019-2023 18 Gru 2023 14:41 #847419

  • Lukmen
  • Lukmen's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 172
  • Otrzymane dziękuję: 1490
Powiadają że jestem wielu zdolności :rotfl1: ale szczepieniem się nigdy nie zajmowałem.Muszę znaleźć fachowca bo to ostatni gwizdek,podobnie jak na wiekową kosztelę u teścia.
Pozdrawiam MK.
"Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje." - Św. Jan Paweł II
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, jagodka27, Nimfa, ewakatarzyna, Babcia Ala, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny 2019-2023 26 Gru 2023 16:38 #847727

  • Sonka
  • Sonka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 25
Jestem Zofia.Moja 16ar działka znajduje się w okolicach Koszalina. Mamy tutaj mały domek, 5 ar staw, 25 m szklarnie /boki przeszklone dach poliweglan/ oraz 8 m folie. Na działce rosną kwiaty, drzewa owocowe, krzewy, warzywa
Pod folia i w szklarni ogórki, pomidory oraz papryka. Myślę że z czasem gdy nauczę się wstawiać na forum zdiecia to pokaże Wam mój ogród. Jest tutaj pięknie szczególnie wiosna gdy rano niesie się po rosie krzyk żurawi. Czasami za płotem przebiegnie sarna lub lis a i wydra zawita tylko ona po sobie pozostawia spustoszenie. Ale takie jest prawo natury. A ja jak narazie mam duzy problem z poruszaniem się po forum ale uczę się. Pozdrawiam.

Wątek powitalny 2019-2023 26 Gru 2023 21:46 #847732

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79709
Witaj Zosiu, na pewno szybko się zorientujesz, co i jak, w razie czego moderatorzy chętnie służą pomocą.
Mnie szczególnie interesuję te kwiaty w Twoim ogrodzie, ale stronnictwo warzywne tu jest górą, więc z pewnością czekają na zdjęcia z ogrodu. Może założysz własny wątek? Byłoby fajnie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, jagodka27, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, lusinda

Wątek powitalny 2019-2023 31 Gru 2023 14:18 #848008

  • madlen88
  • madlen88's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 977
Witaj Zosiu na FO, ja też z przyjemnością pooglądam zdjęcia tak więc czekam z niecierpliwością. Szczególnie interesuje mnie ten staw, nigdy nie pałałam miłością do oczek ale coś kiełkuje pomału...
Tymczasem czytaj, przeglądaj... tu jest super.
Pozdrawiam, Magda
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, jagodka27, ewakatarzyna, lusinda

Wątek powitalny 2019-2024 05 Sty 2024 19:22 #848417

  • Ewaewa
  • Ewaewa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 154
Witam wszystkich serdecznie. Jestem Ewą. Ogródek warzywny uprawiam już parę lat. Mam słaba ziemię więc plonów nie mam imponujących. Uprawiam podstawowe warzywa takie jak ogórki, fasolkę ,ziemniaki,buraczki,groszek itd. Pomidory i papryki uprawiam w pojemnikach. Do tej pory były to skromne uprawy. W tym roku kupuje szklarnie z poliwenglanu i zamierzam powiększyć uprawę pomidorów. Szukając informacji o uprawie i odmianach pomidorów trafiłam na te forum z czego bardzo się cieszę. Jest tu ogrom wiedzy i zdjęć którą wciąż chłone :)

IMG_0734.jpeg


IMG_0330.jpeg


IMG_0732.jpeg
Ewa
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2024 14:07 przez Łatka.

Wątek powitalny 2019-2023 05 Sty 2024 20:02 #848418

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 504
  • Otrzymane dziękuję: 3436
Witaj Ewo :flower1: Ja też od niedawna jestem na Forum, masz rację, wiedza tu zawarta jest olbrzymia. Dobrze, że jest zima, to jest czas, aby poczytać. Dobrze mieć wsparcie ludzi z tak wielką wiedzą i doświadczeniem i móc zapytać, co zrobiłam źle, czemu nie rośnie i co to za choroba :) Korzystaj jak najwięcej :comp:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula, Ewaewa

Wątek powitalny 2019-2023 05 Sty 2024 20:38 #848422

  • Ewaewa
  • Ewaewa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 154
Taki mam zamiar ;) . Cały czas przeglądam posty i podziwiam uprawy. Mam nadzieję ze w tym roku i ja się dochowam tak pięknych i zdrowych pomidorów :)
Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, jagodka27, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula, lusinda

Wątek powitalny 2019-2024 07 Sty 2024 12:54 #848560

  • jasio
  • jasio's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 35
Dzień dobry
Witam jako nowicjusz na forum. Uprawiam tylko pomidory. Zacząłem 6 lat temu od uprawy w wiadrach na tarasie pod okapem dachu. Około 20 szt. Następnie dodałem jedną grządkę w ogrodzie ok. 40 szt. Później zbudowałem szklarnię poliwęglanową 6 na 3 m. Wchodzi do niej ok 45 szt. Ostatnio dołożyłem grządkę u córki. W ubiegłym roku uprawiałem już łącznie 140 szt. Wysiew nasion ok 20 marca. Koniec uprawy z końcem września. Jelenia Góra nie jest łatwym miejscem dla pomidorów. Odmiany głównie z marketów testowałem przez 3 lata pozostały: Faworyt, szach, Red Pearl, odmiany czarnych pomidorów z nasion wydłubanych z marketowych pomidorów. Niczym nie opryskuję, a nawożę wyłącznie kompostem ze skoszonej na trawnikach trawy. Nie miałem jeszcze żadnych strat wywołanych chorobami. Wyjątkiem był 2022 rok kiedy opryskałem interwencyjnie pomidory gruntowe przeciw zarazie. Plony przeciętne średnio 2-3 kg z krzaka. Starcza na przetwory zimowe i bieżącą konsumpcję dla mnie i rodzin dzieci. Czytam forum od początku uprawy pomidorów. Teraz założyłem konto, żeby uzyskać dostęp do nasion bardziej wydajnych i smacniejszych odmian. Nawet pakiet startowy urozmaici moje odmiany.
jasio
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2024 14:08 przez Łatka.

Wątek powitalny 2019-2024 07 Sty 2024 14:04 #848567

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79709
Witaj Jasiu, co prawda ja nie jestem zbyt "pomidorowa:, za to Jelenia Góra bliska mojemu sercu, mam swoje drugie życie w Karkonoszach, no niestety, na tak stromym i zacienionym stoku, że o żadnych światłolubnych mowy nie ma.
Na pewno straganik pomidorowy wykaże się hojnością, wystarczy poprosić o to, co nas interesuje.
Ostatnio zmieniany: 31 Sty 2024 07:37 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, jagodka27, JaNina, ewakatarzyna, Babcia Ala, lusinda

Wątek powitalny 2019-2024 09 Sty 2024 12:28 #848681

  • Aryana
  • Aryana's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 14
Witam wszystkich, mam na imię Ania. Moja ogrodowa przygoda zaczęła się mniej więcej 9 lat temu. Chętnie dowiaduję się czegoś nowego o uprawie warzyw i owoców (kwiatów też), a jako że na Forum jest wiele osób z dużą wiedzą, mam nadzieję, że poznam kolejne cenne informacje :flower2:. Pozdrawiam :).

Wątek powitalny 2019-2024 09 Sty 2024 14:18 #848688

  • Lilith2021
  • Lilith2021's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 142
Hej,

nazywam się Kamila i dziś dołączyłam do forum (ale czytałam je dużo wcześniej jednak miała problem z logowaniem).

Do tej pory uprawiałam warzywa głównie na balkonie, ale w maju kupiliśmy z mężem działkę ROD i nadchodzący sezon chcemy rozpocząć z poważnyejszymi uprawami.
Lato wykorzystaliśmy na uporządkowanie działki, założenie grządek i budowę domku oraz altany. W marcy stawiamy szklarnię a już za kilka dni zaczynam robić rozsady. Do zobaczenia w różnych wątkach :).
Pozdrawiam,
Kamila

Wątek powitalny 2019-2024 16 Sty 2024 17:41 #849177

  • Piotras61
  • Piotras61's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 11
Mam na imię Piotr. Forum czytam już od paru lat. Teraz jednak postanowiłem się zalogować. Potwierdzam, że forum to skarbnica wiedzy. Niejednokrotnie z tej wiedzy korzystałem. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów...
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, MARRY, jagodka27, JaNina, ewakatarzyna, MagSta, EwG, lusinda, Ewaewa, Lukmen

Wątek powitalny 2019-2024 16 Sty 2024 17:50 #849179

  • lusinda
  • lusinda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 504
  • Otrzymane dziękuję: 3436
Witaj Piotrze w rodzinie zielonozakręconych i opowiadaj o swojej pracy w ogrodzie :) :bye: :bye: :bye:
Pozdrawiam Ewa

"Tutaj z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tutaj śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo..."
św. Jan Paweł II
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala

Wątek powitalny 2019-2024 16 Sty 2024 17:55 #849181

  • Lukmen
  • Lukmen's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 172
  • Otrzymane dziękuję: 1490
Witaj Piotrze.To teraz oddaj trochę tej wiedzy :rotfl1: i pokaż swoje osiągnięcia i sukcesy ogrodowe. :drink1:
Pozdrawiam MK.
"Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje." - Św. Jan Paweł II
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, jagodka27, ewakatarzyna, Babcia Ala

Wątek powitalny 2019-2024 30 Sty 2024 22:34 #850040

  • vosS
  • vosS's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 34
Cześć,

Z tej strony Tomek. Forum czytałem od czerwca 2023, co pomogło mi odratować moje pomidory i ogórki od zasolenia, dobrze nawozić i chronić przed chorobami, dzięki czemu ostatnie pomidory zerwałem na samym początku listopada (bo wysiewałem dopiero w kwietniu). Po prawdzie to głównie po przeczytaniu masy postów kolegi pomodoro przyswoiłem trochę wiedzy. Stało się to moim hobby, spędzałem w foliaku dużo czasu. Planowałem założyć konto wcześniej, żeby załapać się na jakieś nasionka - tak to przekładałem, że targ pomidorowy zamknęli i tyle z nasionek :rotfl1: Także teraz szukam sobie po forum jakichś fajnych odmian które mogę gdzieś zakupić i łudzę się, że jednak jakaś dobra dusza podzieli się ze mną kilkoma nasionami :) W każdym bądź razie konto już mam (też po pewnych bojach, bo miałem problemy z utworzeniem konta) i na sezon 2025 na pewno będę przygotowany B)
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, MagSta, surk, lusinda

Wątek powitalny 2019-2024 31 Sty 2024 06:53 #850041

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2668
  • Otrzymane dziękuję: 17571
Witamy nowego Oazowicza. :)

Jeśli możesz to wpisz do swojego profilu lokalizację i imię. Może pokaż co uprawiałeś.
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019-2024 31 Sty 2024 09:39 #850045

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1993
  • Otrzymane dziękuję: 11366
vosS tak jak napisała Marlenka koniecznie wpisz swoją lokalizację i imię. Dobrych dusz na forum jest bardzo dużo i być może nie będziesz musiał kupować nasion albo czekać do następnego roku.
Oczywiście również witam kolegę :)
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna

Wątek powitalny 2019-2024 13 Lut 2024 15:12 #850790

  • ika155
  • ika155's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witam wszystkich ogrodników. Mam na imię Iwona, mieszkam na Jurze w Przybynowie. Kocham swój ogród, warzywa uprawiam od 3 lat a pomidory pod folią już drugi rok. Oszalałam na punkcie odmian pomidorów, co sezon kupuje nasiona nowych odmiany. Mój ogród to przede wszystkim byliny pięknie kwitnące, róże i kwiaty jednoroczne. Szukam inspiracji, nowych odmian roślin. Przedstawiam Wam moją ubiegłoroczną łąkę kwietną.

20230609_073441.jpg
Iwona
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2024 15:57 przez Marlenka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Marlenka, owsianka, ewakatarzyna, lusinda


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.560 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum