• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Terminy siewu poszczególnych gatunków

Terminy siewu poszczególnych gatunków 14 Lut 2019 14:00 #642748

  • Campanula
  • Campanula's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Otrzymane dziękuję: 397
Można rzeczywiście :flower2: . Tak jak mówiłam, zebrałam tylko to, co było w wątku. Jak będę miała chwilę, to wstawię uzupełnioną wersję.


Zielone okna z estimeble.pl

Terminy siewu poszczególnych gatunków 15 Lut 2019 10:43 #642907

  • Campanula
  • Campanula's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Otrzymane dziękuję: 397
Wersja z rozsadą aksamitki

File Attachment:

Nazwa pliku: Terminy_siewu-jednoroczne_dwuletnie_v2.pdf
Wielkość pliku: 63 KB
Za tę wiadomość podziękował(a): amsiz

Terminy siewu poszczególnych gatunków 28 Sty 2022 08:10 #790544

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3245
  • Otrzymane dziękuję: 9627
W tym roku, wzorem lat ubiegłych będę robiła rozsadę aksamitki, cynii, lwiej paszczy no i astrów. To taki "żelazny" zestaw roślin , które na działce zawsze miała moja Mama.Nasionka wysieje w połowie marca, po miesiącu rozsadzę a w 2 połowie maja wysadzę do gruntu.
W lutym będę wysiewać na rozsadę bardziej wymagające gatunki: lobelię, szałwię błyszczącą,szałwię omączoną, ukochane żeniszki, białą tunbergię, goździki Szabo, drugi raz wysieję również kobeę, bo ta ze styczniowego siewu na 12 nasionek nie dała żadnych wschodów...
Za tę wiadomość podziękował(a): zwykły chłop

Terminy siewu poszczególnych gatunków 28 Sty 2022 09:27 #790562

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Marzenko, podpowiedz mi odnośnie aksamitek. Widziałem, że niektórzy sadzą aksamitki pod krzakiem pomidorów, chciałbym zrobić tak w tym roku,ale z miejscówką na rozsadę kiepsko więc wymyśliłem że wsadzę od razu do doniczek z pomidorami a przy wysadzaniu do gruntu będę miał gotowca. Tylko nie wiem jak to zgrać w czasie i czy pomidory nie zagłuszą aksamitki bo jednak będą dosyć gęsto. Czy może lepiej poświęcić kilka doniczek na aksamitkę i potem rozsadzić?
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.

Terminy siewu poszczególnych gatunków 28 Sty 2022 11:40 #790582

  • renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 730
  • Otrzymane dziękuję: 4660
Adam. Ja wkładałam aksamitki z rodsady między pomidory. Miałam nawet jakieś wysokie, gęste odmiany. Niektóre się troszkę wykrzywiły w stronę światła. Ale rosły dzielnie do końca.
Jednak w tym roku nie wiem co zrobię, gdyż w aksamitkach swój azyl znalazł skośnik pomidorowy, albo (i) ta druga zielona larwa. I o ile z pomidorów byłam w stanie to ręcznie wyłapać, to aksamitka jest zbyt gęsta.
Tak więc ja się waham czy je dawać obok siebie.
Pozdrawiam Celina
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.338 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum