• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Czytamy dla Dysi.

Czytamy dla Dysi. 31 Lip 2018 14:43 #620377

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Wstawiam kilka książeczek, może coś ktoś dla siebie wypatrzy, Dysia potrzebuje pomocy w powrocie do zdrowia i stanięciu na cztery łapki, bo tylko wtedy można będzie jej szukać domu.
Jeśli ktoś się zdecyduje kupić jakąś książeczkę to bardzo proszę o doliczenie 5zł kosztów przesyłki i przelew całej kwoty na konto:
Hotelik u Murki
Alior Bank
66 2490 0005 0000 4500 9421 4126
a w tytule zaznaczyć że to z Forum Ogrodniczego Oaza dla Dysi

Tu historia Dysi www.dogomania.com/forum/topic/346582-szk...-wsparcie-finansowe/

A to Dysia

dysia.jpg



DSC_0124.jpg



"Klub Dantego" Matthew Pearl - 15złKupiła Mamma

Boston, intelektualna stolica Stanów Zjednoczonych, 1865 rok. W sercu miasta działa klub złożony z fascynatów poezji Dantego pracujących nad przekładem Boskiej komedii na język angielski. Należą do niego poeci Henry Wadsworth Longfellow, James Russell Lowell, Oliver Wendell Holmes, historyk George Washington Greene, oraz wydawca J.T. Fields.
Wkrótce miastem wstrząsa fala brutalnych morderstw. Giną bostońscy oficjele, ludzie znani i cieszący się powszechnym szacunkiem. Co dziwne, wygląda na to, że zabójca inspirował się dziełem Dantego. Jego krwawe pomysły wydają się idealnie pokrywać z opisami mąk piekielnych doświadczanych przez grzeszników w dantejskim piekle. Jak to możliwe, skoro treść poematu zna tylko garstka osób? Czy to możliwe, by mordercą był ktoś z Klubu Dantego? A jeśli nie, to komu może zależeć na tym, by w Nowej Anglii nigdy nie ukazał się przekład Dantego?
Członkowie stowarzyszenia nie mają wyboru. Jeśli chcą się oczyścić z podejrzeń, będą zmuszeni rozpocząć śledztwo na własną rękę…
lubimyczytac.pl/ksiazka/197368/klub-dantego

"Klątwa mozaiki" Giulio Leoni - 15zł

Florencja, rok 1300. Dante Alighieri - poeta i filozof, biegły w astronomii, połączony z cechem lekarzy i aptekarzy, powołany zostaje na urząd priora swego rodzinnego miasta. Jest północ, 15 czerwca, mężczyzna pracuje właśnie nad ważnym dziełem o właściwościach wody. Głowę jego trawi męcząca migrena.

- Messer Durante?

Ktoś dobija się do drzwi. Na ulicach Florencji wieczorne dzwony obwieszczają nakaz udania się do domów, ludzie mają zakaz wychodzenia z nich o późnej porze. Kto więc dobija się do drzwi poety? Zdrajcy! Złodzieje! Mordercy!
Nic z tych rzeczy. Za drzwiami czeka komendant straży.

Przybył do priora, ponieważ ktoś dopuścił się makabrycznej zbrodni. Jeden z florenckich klasztorów ma zostać przerobiony na siedzibę Studium, trwa remont. W bardzo brutalny sposób zamordowany zostaje wybitny mozaicysta, który na ścianie klasztoru tworzył swoje opus magnum.
lubimyczytac.pl/ksiazka/29363/klatwa-mozaiki

"Klątwa siedmiu kościołów" Milos Urban - 10zł

Siedem praskich kościołów, siedem okrutnych morderstw. Kończy się XX wiek. Mieszkańcami ponurej jesiennej Pragi wstrząsa seria tajemniczych morderstw. Podejrzenie pada na człowieka bez pracy i przyszłości, ale z osobliwym talentem, kochającego miasto, które ginie na jego oczach. Udręczony i rozbity, stanie się nowym Golemem, w którym można czytać jak w kryształowej kuli. Kto jest mordercą? Kto ofiarą? Kto zawinił, a kto tylko przymknął oko. Jak to się stało, że historia wypadła ze swych kolein, i kiedy w nie powróci. Klątwa siedmiu kościołów , horror rozgrywający się w magicznej Pradze, przynosi odpowiedzi na te pytania.lubimyczytac.pl/ksiazka/34868/klatwa-siedmiu-kosciolow


DSC_0125.jpg



"Dary" Ursula K. Le Guin - 10złKupiła Ania Łatka

Mieszkańcy Wyżyn są jak ich ziemie - surowi i dumni; wiecznie toczą walki ze sobą i z sąsiadami, kradną bydło, chwytają brańców, powiększają swoje majątki. Jedynie dary pozwalają zachować kruchy pokój. Dary to moc dana im do obrony posiadłości - przechodzi z ojca na syna i z matki na córkę. Darem Barrów jest przywoływanie zwierząt. Kobiety z Cordemantu mają moc odbierania wzroku, słuchu i mowy, Roddowie mogą rzucić klątwę noża, Callemowie potrafią samym słowem poruszać budynki i góry, a brantor Ogge z Drummantu ma dar powolnego wycieńczania. Najlepszy i najgorszy ze wszystkich jest dar Casprów - to moc odczyniania ludzi, zwierząt, roślin, ziemi. Orrec i Gry są potomkami rodu Casprów i Barrów. Dar Gry się ujawnił, lecz dziewczynka nie chce go używać do przywoływania zwierząt podczas polowania. Orrec ma kłopot - jego dar jest dziki. Nie można nad nim panować, a to najbardziej niebezpieczna moc ze wszystkich.lubimyczytac.pl/ksiazka/51699/dary

"Elizabeth i jej ogród" Elizabeth von Arnim -10złKupiła Ania Łatka

Opowieść Angielki, która pokochała Pomorze. Książka jest równocześnie fascynującym pamiętnikiem namiętnej ogrodniczki, która tworzy swój mały raj wśród pomorskich kartofli, łubinu i łanów zboża...

Był marzec 1896 roku. Na szczecińskim dworcu, który do dzisiaj niewiele się zmienił, wysiada z pociągu hrabina von Arnim i jej mąż. Czeka na nich powóz, którym jadą do pomorskich włości hrabiego, do wsi Nassenheide. Jest w zwyczaju, by nową szkołę otwierała żona dziedzica. Później Elizabeth idzie na samotny spacer do opuszczonego ogrodu. "Nie wiem, czy to zapach mokrej ziemi a może zbutwiałych liści przypomniał mi nagle dzieciństwo i wszystkie szczęśliwe dni, które przeżyłam w ogrodzie". W autobiograficznej powieści dowcipnie i z lekką ironią opisała codzienność pomorskiej wsi.

"Przeżyłam liczne rozczarowania, ale chyba się już dużo nauczyłam. Pokora i upór są prawie tak samo konieczne w ogrodnictwie jak deszcz i słońce, a każde niepowodzenie musi być odskocznią do uzyskania pożądanych rezultatów."
lubimyczytac.pl/ksiazka/4822959/elizabeth-i-jej-ogrod

"Kuncewiczówka. Dom ponad czasem" Katarzyna Szeloch - 10złKupiła Jo37

We wspomnieniach wciąż jest tam lato, kwitną klematisy i róże, pachną powojniki i floksy, a w zaroślach dają koncert słowiki. Na tarasie rozmawiają o rzeczach ulotnych artyści i nie artyści. Wszystkich łączy miłość do tego Domu.lubimyczytac.pl/ksiazka/147323/kuncewiczowka-dom-ponad-czasem


DSC_0126.jpg



"Jedz zdrowo nie choruj" - 7zł

"Poznajemy zioła" - 10zł

"Rośliny źródłem przypraw" - 10zł


DSC_0127.jpg


15złKupiła Mamma


DSC_0128.jpg



"Barcie, Kłody, Kuszki i Ule Polskie" - 5złKupiła Danuta

"Bzykające hobby" - 7złKupiła Danuta
świetnie się czyta, a może kogoś zachęci do pszczelarstwa :)

DSC_0129.jpg
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2018 09:42 przez zielonajagoda.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danuta


Zielone okna z estimeble.pl

Czytamy dla Dysi. 31 Lip 2018 14:49 #620380

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 31 Lip 2018 15:20 #620381

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19218
  • Otrzymane dziękuję: 79341
Poproszę Ursulę Le Guin i Elisabeth von Arnim. Za każdą dwie dychy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda

Czytamy dla Dysi. 31 Lip 2018 16:04 #620384

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Stokrotne dzięki Aniu
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 31 Lip 2018 17:17 #620394

  • Danuta
  • Danuta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 292
  • Otrzymane dziękuję: 995
Poproszę dwie książki pszczelarskie.
Dziękuję za bazarek- warto pomagać :)
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 31 Lip 2018 17:21 #620395

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Poproszę: "Klub Dantego","Kuchnię wegetariańską" no i jeszcze to "Bzykające hobby". 50zł dla biedactwa.
Oho... spóźniłam się z pszczółkami, niech będą tylko te dwie a kwota zostanie niezmieniona.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2018 17:24 przez Mamma.
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 31 Lip 2018 17:34 #620397

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Dziewczyny jesteście kochane :hug:

Danusiu


Mamma
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 31 Lip 2018 17:40 #620398

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Ani adres mam, Marlenki adres też mam, nie mam adresu Danuty, więc poproszę na pw.
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 31 Lip 2018 18:53 #620403

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19218
  • Otrzymane dziękuję: 79341
Iwonko - ale jak wyślę pieniążki na wskazane konto, to ten piątak na wysyłkę nie dojdzie do Ciebie...
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 31 Lip 2018 19:25 #620409

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Aneczko, tak ma być, to miał być mój podarek dla Dysi, ale Ty nic nie doliczaj bo i tak więcej dajesz niż kwota za książki i wysyłka, tak samo Marlenka.
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 31 Lip 2018 23:07 #620444

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19218
  • Otrzymane dziękuję: 79341
Poszło i tak "z zakładką",to nie żadna łaska, dwie bardzo dobre książki warte są co najmniej tyle. Robię świetny interes, ot co.
Ale nie umiem wstawić potwierdzenia elektronicznego przelewu (z konta męża) :oops: , proszę o uwierzenie na słowo - albo sprawdzenie u właściciela konta.
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2018 23:07 przez Łatka.
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 01 Sie 2018 07:16 #620458

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Łatko piszesz tak jakbym Cię nie znała :) , nic nie musisz wstawiać. Dobrego dnia, Ty słońcolubna pewnie zadowolona jesteś z pogody, ja dogorywam.

caipi-377960_640.png
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 01 Sie 2018 09:03 #620466

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Poproszę Kuncewiczówkę.
Pozdrawiam,Joanna
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 01 Sie 2018 09:04 #620467

  • Danuta
  • Danuta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 292
  • Otrzymane dziękuję: 995
Przelew poszedł- 60,- dla Dysi
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 01 Sie 2018 09:22 #620469

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Witaj Joasiu
, podaj mi proszę adres na pw, bo mam tylko imię i nazwisko ;)

Danusiu, łał, piękny gest :thanks:, dla Dysi każdy grosz na wagę złota.
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2018 09:22 przez zielonajagoda.
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 01 Sie 2018 09:30 #620470

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
A ja licytowałam dla bezdomniaków na FB , a dzisiaj byłam przekonana , że wygrałam magnes za cztery dyszki . Tak się nie stało ,więc Iwonko wpłacam zaraz 20 zł dla Dysi i 20 zł dla Limy z bazarku Ani .

Beata
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2018 16:47 przez beatazg.
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 01 Sie 2018 09:38 #620471

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5967
Beatko, cudny gest :dance: , ale może wybierzesz sobie coś do czytania :) :flower2: :hearts:
A co to za magnez :supr3:
Temat został zablokowany.

Czytamy dla Dysi. 01 Sie 2018 09:54 #620473

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Wczoraj wysłałam 50 zł dla Dysi. Niech dziewczyna dochodzi do zdrowia :hug:
Niestety ze wstawieniem potwierdzenia też mam problem.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.443 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum