TEMAT: Do lasu na grzyby

Odp: Do lasu na grzyby 14 Wrz 2012 18:38 #69327

  • Jagoda
  • Jagoda's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 30
Madziu, jutro mamy Dzień Działkowca od 12.oo. Jak często organizujecie te spotkania? Tylko raz w roku? Byłoby mi miło, gdybym Was poznała. Raporty, o które Cię proszę nie bierz sobie tak bardzo do serca, to nic zobowiązującego. I tak trzeba w przyszłym tygodniu ruszyć do lasu. Na szczęście rejon Skoroszowa, Lasowic i Gruszeczki nie jest odległy, więc można zaryzykować.
Sedecznie Cię pozdrawiam :hearts:
Jagoda


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Do lasu na grzyby 14 Wrz 2012 20:06 #69353

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Tydzień temu, w czwartek, byliśmy w Lasowicach i nie znaleźliśmy ani jednego grzybka :( Cały przyszły tydzień będę niedaleko (Kubryk-Bukowice), to zorientuję się w temacie :)
Kiermasze pod "igiełką" są dwa razy do roku, ale spotykamy się i przy okazji różnych innych imprez, a i bez okazji też :funnyface: forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...olnoslazacy-na-oazie

Odp: Do lasu na grzyby 14 Wrz 2012 22:27 #69420

  • Jagoda
  • Jagoda's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 30
Madziu, no to mnie zmartwiłaś. W tej sytuacji, jeszcze wstrzymam się z wyjazdem w te rejony. Grzyby od ubiegłego roku stały się towarem deficytowym. W ubiegłym roku nie mieliśmy szczęścia do grzybowych lasów.
W każdym razie, bardzo dziekuję za informację i nt. grzybów i spotkań. Będę na bieżąco śledzić informacje w podanym wątku - forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...olnoslazacy-na-oazie.

Pozdrawiam :wink2:

Jagoda

Odp: Do lasu na grzyby 20 Wrz 2012 10:07 #70690

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Muszę Was ostrzec z tym zbieraniem grzybów!
www.wprost.pl wrote:
Kilku grzybiarzy wędrujących po lesie nad Jeziorem Bodeńskim mocno się wystraszyło, widząc niedźwiedzia grizzly. Jeden z nich wezwał policję, informując, że zwierzę stoi pod drzewem i wygląda na oszołomione. Niedźwiedź rzeczywiście był, ale ... pluszowy.
Policjanci szybko dotarli do wysokiego na 2,3 metra pluszaka. Gdy przenosili go na przylegającą do lasu łąkę, zastali tam grzybiarzy, którzy woleli oddalić się od groźnego niedźwiedzia.

Pluszowy grizzly naturalnej wielkości trafił na posterunek policji. Nie udało się na razie ustalić, kto "wypuścił" go do lasu.

Odp: Do lasu na grzyby 20 Wrz 2012 11:04 #70708

  • Jagoda
  • Jagoda's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 30
Pawle, przynajmniej coś w tamtych lasach można spotkać, bo u nas ani grzybów, ani niedźwiedzi, jednym słowem NUDA!!!
Pozdrawiam
Jagoda

Odp: Do lasu na grzyby 20 Wrz 2012 17:53 #70777

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pewnie gdybym ja miała takiego niedźwiedzia to i grzyby by się znalazły.Tak zwani "zawodowcy" skoro świt penetrują nasze okolice a po nich to już tylko ściółka leśna pozostaje :angry:

Odp: Do lasu na grzyby 20 Wrz 2012 19:19 #70787

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Nie tylko u Ciebie Romciu :evil: Choć od paru dni na poboczu drogi Skoroszów - Milicz znów parkują dziesiątki samochodów, co oznacza, że i grzyby tam raczej są.

Odp: Do lasu na grzyby 21 Wrz 2012 12:40 #71039

  • Ogrodoq
  • Ogrodoq's Avatar
To prawda, kupione nigdy nie smakują jak zebrane! Ja w sumie mam przykre przejścia, bo moja mama kiedyś zatruła się grzybami:( Ale zarówno ona wróciła do zbierania po jakimś czasie, jak i ja nigdy nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności. Nie lubię wstawać rano, ale jak na grzybobranie, to zawsze jestem pierwsza:) Pozdrawiam grzybiarzy!
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2012 17:59 przez Hiacynta. Powód: usunięcie linku do komercyjnej strony

Odp: Do lasu na grzyby 23 Wrz 2012 18:51 #71709

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Jak dobrze ,że tu trafiłam :) Bo grzybobranie to także moje hobby. Lubię chodzić po lesie , lubię zapach lasu, ściółki, lubię panującą tu ciszę.



Czasem wybieram się sama na takie leśne "wyciszenie". I zgadzam się z wszystkim osobami , które twierdzą ,że grzybki własnoręcznie znalezione w lesie, własnoręcznie obrane i przyrządzone TO JEST TO !!!



Oto nasze "plony" z lasów w okolicach Obornik (Wielkopolska):







Fajne jest także to, że na grzyby można się wybrać całą grupa - rodzinka lub przyjaciele- można połączyć "zbieractwo" z "gadactwem", pobyć razem na łonie natury , pooddychać lasem,pospacerować, zaimprowizować mały, leśny piknik ... TO LUBIĘ :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda, EmTe

Odp: Do lasu na grzyby 23 Wrz 2012 21:42 #71809

  • Roma
  • Roma's Avatar
Oddawaliśmy się dzisiaj podobnym zajęciom

lecz niestety grzybów jadalnych ani widu ani słychu :( za to trujaki mają się całkiem dobrze.



Skoro jednak grzybów nawet jak na lekarstwo, zajęliśmy się zbieraniem szyszek pod paprocie i hosty


Odp: Do lasu na grzyby 04 Paź 2012 20:45 #74933

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
W okolicach Trzebnicy wreszcie pojawiły się grzybki, żadne szalone ilości, ale są, a to najważniejsze. W ogrodzie zresztą też :happy:

DSCN8019.JPG


DSCN8020.JPG


DSCN8021.JPG


DSCN8022.JPG


DSCN8023.JPG


DSCN8024.JPG

Odp: Do lasu na grzyby 04 Paź 2012 21:17 #74960

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
W niedzielę też spacerowałam po lesie, to moje trofea :lol:


DSCN8085.JPG


DSCN8180.JPG


DSCN8201.JPG


DSCN8183.JPG

Jedna taka piękna kania rosła, to jak to ją życia pozbawiać :happy:
Za tę wiadomość podziękował(a): EmTe

Odp: Do lasu na grzyby 04 Paź 2012 21:28 #74965

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Ha, te ostatnie grzybki sfocone to ulubieńcy Ciotki Tabi! :wink4: Kocham muchomory! :hearts:













A z tego skarbu Ciotka Tabi uwarzyła płyn dla muszek ( ale tylko tych bez złotych zębów :wink4: :happy3: ). Ciotka Tabi jest straszną trucicielką. :crazy: :drool:



No i żeby nie było że u mnie zupka grzybowa zawsze niebezpieczną jest! :wink4: :yummi:



Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzesik, EmTe

Odp: Do lasu na grzyby 04 Paź 2012 22:47 #75013

  • Jagoda
  • Jagoda's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 30
Dzięki Madziu za informacje :flower1: Dzisiaj byliśmy w trzebnickich lasach i trochę nazbieraliśmy (1/2 koszyczka), szału nie ma, ale zawsze coś. Następny wypad na grzyby planujemy raczej do lasów w okolice Oleśnicy. Nigdy nie byłam w oleśnickich lasach. Może ktoś z Was zna te lasy i podpowie, w okolice jakiej miejscowości najlepiej pojechać?
Udanego grzybobrania.
Pozdrawiam
Jagoda :)

Odp: Do lasu na grzyby 05 Paź 2012 21:46 #75343

  • jo90
  • jo90's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Adam
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 106
Do lasu, na grzyby po fotografie








ale do garnka również coś się znajdzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzesik, EmTe

Odp: Do lasu na grzyby 07 Paź 2012 08:41 #75799

  • Jagoda
  • Jagoda's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 92
  • Otrzymane dziękuję: 30
Informacja dla grzybiarzy z Dolnego Śląska. Nie polecam lasów za Obornikami Śl.np. w okolicy Rościsławic. Grzybów niewiele (10 szt na godzinę). Lasy brzydkie, zarośnięte jeżynami, a grzybiarzy, jak zwykle zatrzęsienie.
Gratuluję pięknych fotografii.
Pozdrawiam
Jagoda

Odp: Do lasu na grzyby 07 Paź 2012 22:41 #76046

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15796
  • Otrzymane dziękuję: 12156
Mniam :yummi: , maślaczki smakowicie wyglądają .
Zauważyłam, że niejadalne są bardziej fotogeniczne, szczególnie te pstrykane w pozycji leżącej :happy: -
- Adamie :bravo: za wykonanie.

Teraz mokro i nieprzyjemnie w lesie, więc grzybobranie znów odłożone na potem... :sad2:
Na pocieszenie wyrósł mi na ogrodzie kolejny rydzyk :happy3: - czwarty.

28.09.2012003.jpg
pozdrawiam - Ania
Ostatnio zmieniany: 07 Paź 2012 22:42 przez Amlos.

Odp: Do lasu na grzyby 07 Paź 2012 23:45 #76089

  • koza
  • koza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 163
A ja dziś kapkę przemokłam ;) Nic to 50 podgrzybków młodych trafiło do koszyka :funnyface:
koza - ulka pozdrawia
U Kozy
Pusta miska - nakarm pieska!


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.747 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum